Догляд за газоном

Місце, де користувачі можуть обговорювати теми, які не відносяться до основних тематичних напрямків форуму. Тут можна писати про все, що не стосується прямо визначених тем. Розділ дозволяє користувачам спілкуватися між собою на різні теми та відчути себе частинкою активної спільноти
Відповісти
Аватар користувача
Mr.Robot
Особливо цінний користувач
Особливо цінний користувач
Повідомлень: 317
З нами з: 05 січня 2020, 17:33
Звідки: Херсон
Контактна інформація:

Догляд за газоном

Повідомлення Mr.Robot »

Як слід доглядати за газоном
Для надання території вашого будинку естетичного вигляду та збереження її привабливості на тривалий час необхідний регулярний грамотний догляд за газоном. Періодичні стрижки, вітамінна і мінеральна підгодівлі, очищення сприяють зростанню здорового газонного покриття. Особливу увагу зростанню газону приділяється в перші 12 місяців.
Йому необхідний ретельний полив, видалення від бур’янів, захист від шкідників і хвороб. У зимовий період газон піддається перепаду низьких температур. У морозний період його коренева система може не витримати впливу холоду, і, як наслідок, газон гине. Тому взимку йому необхідно дати можливість відпочити, виключити будь-які навантаження, здатні позбавити газон можливості відновлення.

Стрижка
Стрижуть газон не тільки з естетичних спонукань. Під час стрижки висота зрізу регулюється для інтенсивного розростання трави та стимулювання розвитку молодих пагонів. Таким способом збільшують період вегетації газону і зберігають його сили. Кущиста здорова трава в змозі самостійно витіснити бур’янисту рослинність.
Оптимальний період для стрижки газону – з квітня по жовтень. Повинна встановитися середня температура повітря +12 С, сприятлива для росту трав’яного покриву. Приступаючи до стрижки, слід врахувати тип газону, його стан, прогноз погоди. З осені до перших холодів трава встигне підрости, зміцніти, утеплити дернину і підготуватися до зимівлі.
Стрижка газону проводиться тримером. Переросший газон складніше обробляти, тому інтервали між стрижкою не повинні перевищувати 1 тиждень до досягнення необхідної висоти покриття.

Поради по догляду за газоном:
перед стрижкою приберіть з ділянки абсолютно все, щоб не зламати газонокосарку;
Не стрижіть після дощу або роси, дайте траві повністю просохнути;
купуйте якісну газонокосарку, особливо зверніть увагу на ніжки – потрібно, щоб вони були гострими, тоді трава залишиться неушкодженою;
Коли стрижка закінчена, краї газону вирівнюють, щоб пагони не вилазили за межі. Тепер ділянка виглядає акуратно.

Скарифікація (прочісування)
Доглядаючи за газоном, необхідно періодично прибирати гниючу і суху траву, уповільнюючу зростання основного покриття. Скарифікацію проводять після повного висихання грунту за допомогою віялових грабель або спецмашин, якщо оброблювана площа газону достатня велика.

Вичісування газону
Розчісувати газон слід з великими пересторогами, щоб не пошкодити грунт і кореневу систему. Обробці піддається тільки верхній шар. На цьому ж етапі проводять профілактичні заходи по боротьбі із захворюваннями газонних рослин.

Вертикуляція (вертикальний підріз дернини)
Вертикуляція являє собою проведення вертикального різу або проколювання газону за допомогою спеціалізованого пристроїв – вертикуттерів. Даний агрегат обладнаний ножами, встановленими з інтервалом 2 см. Зазвичай така обробка проводиться навесні, коли грунт підсох і прогрівся до температури +10. У травні робити цю процедуру вкрай небажано, оскільки вже наступає спека – в цьому випадку обробка вже неможлива.

Вертикуляція газону
Є необхідність проколювання газону для запобігання кисневого голодування рослинами. У цих цілях використовується Вертикуттери. Виконання вертикального різу навесні і восени в умовах повного висихання дернового шару. Грунт має бути прогрітій до +10 С. Навесні вертикуляція необхідно завершити до настання спекотних днів. В іншому випадку не буде спостерігатися ефект від обробки. Повторно підрізати дернину слід з настанням перших осінніх прохолодних днів.

Аерація (проколювання дернини)
Для розростання кореневої системи використовують аерацію. Завдяки їй і супутнім процедурам, газон буде довгі роки прикрашати вашу ділянку. Для проколювання дернини використовують вила чи спеціально призначену машину. Проколювання повинно бути глибиною не більше 10 см. Це сприяє вільний доступ повітря, води, мінералів до коріння рослини.
Проколювати дернину слід спеціальними агрегатами, а сам процес призводить до того, що руйнується повстяний шар. Цю процедуру проводять на глибині близько 8-10 см., Від чого з’являється перешкода природному розвитку травостою. У результаті таких дій дернина роз’єднується на фрагменти циліндричної форми і викидається з глибини слідом за аератором. Далі проводиться прибирання залишків з газону.
Крім того, проколюючи ґрунт, домагаються поліпшення доступу кисню вологи та поживних речовин в кореневу систему. Аерація сприяє появі отворів, разгалуженню коренів завдяки загальному розпушуванню і розм’якшенню грунту основного – кореневого шару.

Мульчування
Мульчування газону увазі розпорошення по його поверхні суміші з торфу, піску, родючого ґрунту для забезпечення рослинам харчування, отримання вологи, повітря. У ході процедури дерен поповнюється поживними добавками, збільшується в об’ємі, що в свою чергу позначається на вегетації газону.

Мети мульчування:
– Вирівнювання нерівностей в грунті, що з’явилися впродовж сезону.
– Нарощування верхнього родючого грунтового шару.
– Згущення травостою, внаслідок появи у трави властивості нарощування нових бічних пагонів.
– Скорочення випаровуваності вологи грунту.

Формування суміші:
– Наявність в суміші сухих і пухких компонентів
– Ретельне змішування елементів складу

нормальна грунт
3 частини торфу, 3 частини піску, 4 частини родючого ґрунту

глинистий грунт
5 частин піску, 3 частини родючого грунту, 2 частини торфу

піщаний грунт
4 частини торфу, 4 частини родючого ґрунту і 2 частини піску.
Після приготування складу розкидаємо його по газону, виходячи з норми в 2-4 кг. / Кв. м.

Час для мульчування
Мульчувати необхідно на початку весни і наприкінці літа. Даному етапу передують очистка газону, всі види обробки і стрижка. Важкий грунт необхідно додатково проколоти для додання легкості газону.
Полив газону відрізняється від поняття «зволоження». Для гарного росту соковитої трави необхідно її поливати не рідше 2 разів на тиждень. Грунт має просочитися водою, як мінімум, на 10 см. У посушливе літо полив збільшують до 3 разів. Заливати водою газон не рекомендується. Велика кількість опадів може зіпсувати траву, що викличе її гниття. Трава, обділена вологою, розвивається слабо, схильна атаці бур’янів.
Коли засихає газон, він має в’ялий вигляд. Його колір – від сіро-жовтого до бурого. З таким забарвленням газон просто кричить про допомогу. Його терміново потрібно полити. Найбільш оптимальний час для поливу – вечір. Сонце не спалює траву крізь призму крапель. Волога не випаровується під палючими променями, довше зберігається в газоні і живить його.
fana
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 184
З нами з: 06 листопада 2015, 15:44

Re: Догляд за газоном

Повідомлення fana »

чтобы облегчить себе задачу по поливу ГАЗОНА, можно капельная трубка купить в Клиома Сервисе. Кому интеренсо можете посмотреть и почитать про такой тип полива.
beauty
Співрозмовник
Повідомлень: 45
З нами з: 17 грудня 2016, 18:32

Re: Догляд за газоном

Повідомлення beauty »

Могу смело посоветовать магазин motoblok.biz/ru/catalog/47/motokosy.html , потому как именно там мы покупали дедушке мотокосу на подарок. Выбор там и правда впечатляющий и еще одно. Вы можете попросить помощи у консультантов если сомневаетесь.
AlisaR
Новачок
Повідомлень: 6
З нами з: 07 квітня 2021, 10:57

Re: Догляд за газоном

Повідомлення AlisaR »

Если вы выбираете полив Hunter, в правильности своего решения можете не сомневаться. Дело в том, что американская компания является мировым лидером по выпуску оборудования для систем различной сложности. Своим высоким качеством, надежностью, долговечностью оборудование, в том числе полив Хантер, завоевало лидирующие позиции, которые удерживает и сейчас.
fana
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 184
З нами з: 06 листопада 2015, 15:44

Re: Догляд за газоном

Повідомлення fana »

Для подживи газона советую купить торф в мешках
Во время бесснежных зим, торф отлично выполняет роль мульчи, сохраняя тепло у корней садовых растений.
Відповісти
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Інше, OFFтоп, флуд”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 8 гостей