Реформа громадянського суспільства

Місце для обговорення політичних тем, пов'язаних з регіоном. Тут користувачі можуть обговорювати новини та події, пов'язані з політикою міста Херсон та області, а також ділитися своїми думками про політичні рішення та ситуації. Обмін думками та ідеями з політичних тем
Відповісти
reforma954
Мовчазний
Повідомлень: 1
З нами з: 17 жовтня 2015, 21:20

Реформа громадянського суспільства

Повідомлення reforma954 »

Шановні громадяни! Наша країна у небезпеці.На сході іде війна і держава опинилася перед необхідністю стрімкого розвитку, інакше вона може зникнути. Влада в Україні показала що вона самостійно не в змозі вивести країну із того важкого стану в якому вона опинилася. Єдиний вихід який залишився - кожному громадянину долучатися до управлінських та виконавчих процесів та всім нам спільними зусиллями піднімати свій будинок, вулицю, місто! Для того, щоб дати кожному громадянину можливість долучатися до розвитку свого будинку, вулиці, міста ми розробили механізм міцної структурованої громади. Даний механізм дозволить створити міцну громаду в кожному місті, створити єдиний центр управлінських рішень громади, дасть можливість всім жителям міста долучатися до процесів розвитку, зробить соціальний ліфт від самого низу до гори, дасть можливість громаді мати свій бюджет для власних потреб, дасть можливість о'бєднувати практично всіх жителів міста задля однієї цілі, формувати управлінські рішення та свою думку від імені громади, дасть можливість громаді допомагати окремо взятому громадянину та безліч інших переваг.

Механізм міцної структурованої громади наступний. Ми пропонуємо поділити місто на рівні частини по 600 жителів.
Такі частини називаються громадськими округами. Кожен громадський округ на народних зборах обирає свого керівника.
Кожних 30 громадських округів формують громадський район. На нарадах громадського району обговорюються необхідні питання та приймаються рішення шляхом голосування. Також громадський район повинен вибрати 1 представника для участі у ''Раді громади''. В результаті у місті від громадських районів буде приблизно 20 представників у ''Раді громади''. ''Рада громади'' буда обговорювати і приймати рішення, які будуть вважатися офіційною позицією громади міста. Також, якщо кожен громадський округ буде створено через механізм створення Органу самоорганізації населення, то він зможе отримати права юридичної особи і мати свій бюджет.
Оскільки міцна структурована громада є управлінським органом, який найбільш якісно представляє інтереси громадян, можна домагатися закріплення його статусу в конституції аналогічно міським радам. А при якісній роботі вимагати надати в управління ''Раді громади'' 25% міського бюджету.

Як це все буде працювати? Приведемо приклад.
а) Потрібно прибрати якийсь парк. Тоді керівники громадських округів які розташовані поруч парку організовують дане прибирання, розповсюджують інформацію про прибирання між жителями своїх округів і проводять дане прибирання.
б)Якщо є ідея поставити пам'ятник видатній особистості,- керівники відповідних округів обо районі обговорюють дане питання, скидуються рівними внесками із своїх бюджетів, та наймають виконавця по установці пам'ятника.
в)Якщо жителям міста потрібно прийняти важливе рішення та сформувати свою позицію, керівники громадських округів обговорюють дане питання із жителями своїх округів. Далі керівники громадських округів на засіданні громадських районів формують своє спільне рішення. А представники громадських районів на засіданні '''Ради громади'' формують загальне рішення, яке є позицією громади міста. Насправді, прикладів застосування міцної структурованої громади є безліч.
Міцна структурована громада дасть можливість розвивати громадянське суспільство у вашому місті і повисить його ефективність в десятки разів.

Як реалізувати міцну структуровану громаду для вашого міста?
Якщо міська влада виявить бажання, вона може вирахувати скільки жителів має бути в одному громадському районі у їхньому місті і використовуючи свої дані про населення оптимальним чином поділити місто на громадські райони та навіть округи. Проте пропоную не чекати від експертів поділ міста, а всім бажаючим громадянам самостійно приступати до створення свого громадського округу. Отже, якщо ви свідома ініціативна особистість яка хоче змін в державі і готова взяти відповідальність за ствоорення свого громадського округу, то ваш алгоритм дій наступний. Ви організовуєте свій і кілька сусідніх будинків, де загальна кількість жителів складає 600 осіб (+-200 осіб) на народні збори. На цих збоах створюєте свій громадський округ. Такий громадський округ потрібно самостійно зареєструвати у районній раді як ''Орган самоорганізації населення''. Конституція дозволяє громадянам кількох будинків об'єднуватися в ''Орган самоорганізації населення''. Такий орган самоорганізацції населення отримує додаткові права та повноваження гарантовані конституцією. Наприклад:
а) вносити пропозиції до міських проектів та бюджетів.
б) організовувати населення для прибирання, охорони, ремонту міських об'єктів.
в) організовувати допомогу громадянам.
г) допомагати державним органам у забезпеченні порядку.
д) вестит прийом громадян.
е) вести облік громадян.
є) отримувати від міської ради додаткові повноваження.
ж) виступати в якості юридичної особи.
з) самостійно розпоряджатися коштами та майном.
и) наймати працівників, заключати контракт.

Отже, створення громадського округу через механізм утворення органу самоорганізації населення дає громадянам всі необхідні права та повноваження для реалізації великої кількості ініціатив.
Створити Орган самоорганізації населення не важко. Щоб розібратися в даній темі потрібно прочитати закон України ''Про органи самоорганізації населення'', закон України ''Про місцеве самоврядування в Україні'', прочитати в інтернеті рекомендації - ''Порядок створення органів самоорганізації населення'', ''Як створити Орган самоорганізації населення'' та іншу інформацію. Принцип створення простий. Ініціативна група мешканців організовує збори жителів, які шляхом голосування приймають рішення про створення Органу самоорганізації населення. Якщо більшість жителів не може прийти на голосування, вони можуть передати дозвіл іншим мешканцям даної території представляти їх голос в кількості максимум 25 дозволів на одного представника. Після голосування ініціативна група подає заяву до районної ради. Після отримання дозволу від районної ради проводиться голосування і обирається керівник. даного органу самоорганізації населення, а по можливості і заступника та секретаря. Після цього даний орган може приступати до роботи. Хоча, фактично, громадський округ може починати свою роботу ще до легалізації його як органу самоорганізації населення. Після створення, важливо налагодити співпрацю з іншими громадськими округами і об'єднатися з ними у громадський район, або створити новий громадський район. Інформацію про вже існуючі громадські округи можна отримати у районній раді.
Повертаючись до громадських районів, опишем більш детально процес їх створення. На початку, після створення перших громадських районів вони являють собою віртуальну структуру. І лише після завершення створення більшості громадських районів у місті, їх можна створити як реальну структуру через механізм створення органів самоорганізації населення. Громадські райони потрібно створювати наступним чином. Спочатку, за допомогою наступної формули, порахувати скільки округів має входити у громадський район. Формула - кількість громадських округів у громадському районі дорівнює квадратному кореню із кількості жителів міста, поділених на 600. Приймемо отримане число за Х. Відразу після появи у місті перших громадських округів, вони об'єднуються у один громадський район. Коли число громадських округів у громадському районі дорівнюватиме отриманій кільколсті, тобто числу Х, громадський район ділиться навпіл на 2 нових райони. Вони починають добирати округи і при досягненні кількості Х, ці райони так само діляться навпіл. Процес повторюється поки всі громадські райони не заполонять всю частину міста. Після чого їх можна зареєструвати як органи самоорганізації населення. Ще до реєстрапції громадські райони починають вести свою активну діяльність,- відразу після створення.
Далі про округи. Після створення громадського округу керівник може приступати до роботи. До його обов'язків входить підтримувати контакт із усіма жителями свого громадського округу. Ходити на збори свого громадського району. Допомагати жителям свого громадського округу. Реалізовувати різні ініціативи. Доносити до свого округу інформацію про діяльність ради громадського району, а до ради громадського району доносити ініціативи жителів свого громадського округу. Підтримувати тісну співпрацю із представниками інших громадських округів, громадськими районами та ''Радою громади'', розвивати свій громадський округ, а також інші обов'язки.
Громадські збори для спілкування жителів громадського округу із керівником рекомендуємо проводити раз в два тижні. Діяльність керівника громадського округу вести кожен день. Засідання громадського району проводити раз в 3 дні. Збори ''Громадської ради'' раз в тиждень.

Далі -- технічна інформація по створенню округів, районів та ''Ради громади''. Після створення свого громадського округу керівник повинен, зв'язавшись із керівниками інших громадських округів, визначити до якого громадського району він належить. Та налагодити співпрацю із іншими керівниками громадських округів. Якщо збори його громадського району ще не проводились, він повинен докласти максимум зусиль для організації приміщення, створення плану проведення і початку роботи цих зборів. Те саме стосується і представників громадських районів відносто участі у ''Раді громади''. Спочатку громадські округи створюються самостійно ініціативними жителями, а ті будинки, які залишилися без свого громадського округу, будуть в майбутньому також поділені на громадські округи по 600 жителів вже за допомогою фахівців із громадських районів.

Кількість громадських округів і районів у нашому у нашому прикладі про рахована для середнього міста, такого як Чернівці, Хмельницьк або Суми. Поділивши інші міста по 600 жителів, у них не вийде 20 районів і 30 округів в районі. Тому алгоритм для інших міст наступний. Якщо місто має менше 36 тис. жителів, тоді воно ділиться на громадські округи по 600 чол., а представники громадських округів формують відразу ''Раду громади'', без створення громадських районів. Якщо місто має більше ніж 36 тис. жителів, то воно ділиться на громадські округи по 600 чол., а кількість представників у громадських районах і ''Раді громади'' вичисляється по формулі: квадратний корінь із числа жителів поділених на 600. Наприклад, для мільйонного міста потрібно - 1000000/600=1666. sqrt(1666)=41 чол. Отже, в такому місті буде 41 чол. у громадському районі і 41 чол. у 'Раді громади'.
В кожному місті де буде створену міцну структуровану громаду, буде 2 вищих керівних органи - міська рада та ''Рада громади''. Міська рада буде підримувати стабільність і роботу міста а ''Рада громади'' буде дбати про його розвиток.

Отже, вище - написаний чіткий механізм та алгоритм, згідно якого кожен ініціативний громадянин може почати працювати на благо свого міста, вулиці, будинку та на благо своєї країни. В країні не такий час щоб чогось чекати чи перекладати відповідальність на інших. Якщо ми хочемо жити в нормальній державі, потрібно брати ініціативу, об'єднуватися і самим будувати достойну країну.
Вкладення
vloisheniya.rar
(217.25 Кіб) Завантажено 261 раз
Відповісти

Повернутись до “Політика”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 10 гостей