Про фінансовий контроль

Новости финансов. При перепечатке из других изданий обязательно наличие (гипер)ссылки на источник информации
Прес-служба ДФІ
VIP пользователь
VIP пользователь
Сообщения: 779
Зарегистрирован: 03 янв 2012, 11:32

Фінконтроль в інших регіонах

Сообщение Прес-служба ДФІ » 07 ноя 2016, 15:42

Фінінспектори Харківщини виявили втрат майже на 900 тис. грн під час ревізії Харківської лісової науково-дослідної станції

Фахівці Держфінінспекції в Харківській області виявили порушення, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на загальну суму майже 930 тис. грн під час ревізії державного підприємства "Харківська лісова науково-дослідна станція".

Зокрема, підприємство безпідставно витратило 623 тис. грн на оплату проживання мешканців гуртожитку.

Окрім того, через завищення потреби в бюджетних асигнуваннях станція зайво отримала та витратила 166 тис. грн, передбачених у бюджеті на ведення лісового і мисливського господарства.

Також на підприємстві працівникам зайво виплатили зарплату, за завищеною вартістю оплатили послуги з перевезення лісопродукції та реалізовували її за заниженими цінами тощо.

За недотримання законодавства 12 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, до станції застосовано захід впливу, а саме зупинення операцій з бюджетними коштами.

Про результати ревізії поінформовано Дергачівську місцеву прокуратуру Харківської області.
Прес-служба Держфінінспекції в Харківській області

ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP пользователь
VIP пользователь
Сообщения: 454
Зарегистрирован: 03 ноя 2016, 14:34

ІТ-аудит

Сообщение ПСУ ПО ДАСУ в області » 17 ноя 2016, 12:39

Перші практичні кроки у сфері ІТ-аудиту
Прес-служба Держфінінспекції України

У межах міжнародної співпраці між Державною фінансовою інспекцією України та Міністерством фінансів Королівства Нідерланди з 11 по 13 травня 2016 року для вітчизняних внутрішніх аудиторів вперше було організовано та проведено практичний тренінг із основних аспектів організації та проведення ІТ-аудиту.

ІТ-аудит – це відносно новий напрям проведення внутрішнього аудиту в Україні, який на сучасному етапі ще не визначено у Стандартах внутрішнього аудиту, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 04.10.2011 № 1247. Проте у міжнародній практиці ІТ-аудит вже досить давно застосовується та набуває дедалі більшої актуальності. Адже в умовах стрімкого розвитку інфраструктури та поглиблення інформатизації процесів ефективність діяльності підприємств, установ та організацій все більше залежить від інформаційних технологій, що використовуються в системах управління.

У цьому навчальному заході взяли участь 20 внутрішніх аудиторів із 13 центральних органів виконавчої влади та Київської міської державної адміністрації.

Тренінг проводили керівник українсько-голландського проекту Ян ван Тайнен, співкерівник проекту Руслана Рудніцька, міжнародні експерти з Королівства Нідерландів Манфред ван Кестерен та Герард ван ден Берг за участю фахівців Управління гармонізації державного внутрішнього фінансового контролю Держфінінспекції.

Перша частина навчального заходу була присвячена розгляду теоретичних аспектів щодо специфіки організації та проведення ІТ-аудиту, його суті та об'єктів, порядку проведення та інструментів, які застосовуються під час дослідження питань ІТ-аудиту. Крім того, для розуміння учасниками тренінгу об'єктів ІТ-аудиту презентовано ключові аспекти з діяльності у сфері інформаційних технологій, зокрема, ІТ-управління, ІТ-середовище контролю та ІТ-ризики.

Друга частина тренінгу була присвячена представленню учасникам попередніх результатів реалізації пілотного проекту з проведення внутрішнього аудиту ефективності з елементами ІТ-аудиту в Державному агентстві з енергоефективності та енергозбереження України.

Зокрема, презентовано такий аспект проведення ІТ-аудиту, як обрання (адаптування) критеріїв аудиту, керуючись стандартами CobIT (Control Objectives forInformation and Related Technologies).

Зі свого боку, для кращого розуміння отриманих теоретичних знань внутрішні аудитори вперше спробували на практичному прикладі описати ІТ середовище, визначити слабкі сторони ІТ-середовища, наявні/потенційні ризики та основні критерії ІТ-аудиту для проведення внутрішнього аудиту ефективності з елементами ІТ-аудиту.

За результатами проведеного тестування державним внутрішнім аудиторам вручено свідоцтва про його успішне завершення.

Загалом державні внутрішні аудитори висловили задоволення участю у подібному навчальному заході, оскільки отримали не лише чіткі й конкретні відповіді на найбільш актуальні запитання, а й спробували вперше у практичній площині застосувати здобуті теоретичні знання для визначення об’єкта, мети та критеріїв ІТ-аудиту.
Більше новин: http://www.dkrs.gov.ua/

ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP пользователь
VIP пользователь
Сообщения: 454
Зарегистрирован: 03 ноя 2016, 14:34

Пряма лінія і державний фінконтроль.

Сообщение ПСУ ПО ДАСУ в області » 07 сен 2017, 09:22

08.09.2017 року з 15.00 до 16.00 «Пряма телефонна лінія» 0552 492145. На запитання відповідатиме заступник начальника відділу контролю в аграрній галузі, екології та природокористування Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Ватаг Ігор Миколайович.

Ответить

Вернуться в «Финансы»

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 1 гость