Протидія проявам корупції

Обговорення фінансової сфери Херсонської області. Останні фінансові новини, зміни в законодавстві, які стосуються фінансової діяльності, аналіз ринку, фінансові рекомендації та поради. Користувачі форуму можуть ділитися своїм досвідом управління фінансами, обговорювати інвестиційні можливості та фінансові стратегії
Відповісти
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Протидія проявам корупції

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

Антикорупційний контроль фінінспекторів

Корупція впливає на всі сфери життя, а найбільше вражає сферу суспільних взаємовідносин, з якими стикаються громадяни при реалізації своїх конституційних прав.

Закон «Про правила етичної поведінки» є задекларованою системою морально-етичних принципів професійної діяльності, серед яких, законність, пріоритет інтересів, політична неупередженість, толерантність, об'єктивність, компетентність і ефективність, формування довіри до влади, конфіденційність, утримання від виконання незаконних рішень чи доручень, недопущення конфлікту інтересів, запобігання одержанню неправомірної вигоди або дарунка, декларування майна, доходів, витрат і зобов'язань фінансового характеру.

Варто відзначити, що удосконалення системи державного управління, проведення системних соціально-економічних реформ потребує налагодження ефективної взаємодії з громадськістю.

Саме на розв'язання такої проблеми спрямована «Концепція створення Національної системи опрацювання звернень до органів виконавчої влади», схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 9 червня 2011 року № 589-р.

Одним із найважливіших механізмів взаємодії з громадськістю є реагування на звернення громадян, підприємств, установ та організацій

Пріоритетними очікуваними результатами роботи телефонів довіри є забезпечення оперативності реагування на проблемні питання, порушені у зверненнях громадян, а також підвищення рівня довіри. Повідомляйте про порушення фінансового законодавства та неправомірні дії посадових осіб, щодо використання бюджетних коштів з порушенням кошторисів.
„Телефон довіри" Держфінінспекції в Херсонській області 26 36 28 працює щодня, крім вихідних і святкових днів, з 9 до 18 (у п'ятницю - до 16.45).
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Бюджетні кошти

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

Курортні зони

ЗАЛІЗНИЙ ПОРТ:
РОЗБАЗАРЕНО ТРЕТИНУ МІЛЬЙОНА


Під час ревізії комунальної сфери курортної зони Голопристанського району виявлено фінансових порушень на суму 328 тис. грн.

Ще у липні 2012 року місцеві депутаті сільради вирішили: профінансувати з бюджету понад 227 тис. грн за виконання ремонтних і пусконалагоджувальних робіт на очисних спорудах. Після цього місцевими комунальниками було укладено договори з дніпропетровським підрядником. Однак витрати за реконструкцію очисних споруд підрядник документально не підтвердив. Як виявилося, такі роботи проводилися субпідрядником. Фінансові інспектори довели про суттєві розбіжності у документації виконавця.

До того ж даним комунально-побутовим підприємством «Світанок» (далі – Підприємство), що знаходиться в межах сільради, більш відомої як Залізний Порт, безпідставно витратило 44,5 тис. грн на благоустрій територіальної громади. Проте місцевою програмою житлово-комунального господарства не передбачалося спрямування зазначеної суми коштів на утримання очисних споруд.

Натомість Підприємство виконало низку робіт по благоустрою населених пунктів Залізний Порт і Новофедорівка на суму понад 32 тис грн. Втім по бухгалтерії дана сума, як заборгованість, не проходила.

Матеріали інспектування передані правоохоронним органам.
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Запобігання проявам корупції

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

Бюджетна сфера

АНТИКОРУПЦІЙНИМИ ШЛЯХАМИ

Шановні громадяни! Звертайтеся на «телефон довіри»
органів Державної фінансової інспекції в Херсонській області
у місті за номером Херсоні 263628.

Приклади, які можна віднести до ситуацій,
зазвичай описуваних терміном "КОРУПЦІЯ":
1. Найчастіше під корупцією розуміють ситуацію, коли посадовець приймає протиправне рішення, з якого отримує вигоду деяка друга сторона (наприклад, - фірма, що забезпечує собі завдяки цьому рішенню державне замовлення всупереч встановленою процедурою).

2. Коли чиновник будує собі дачу за рахунок державних коштів (матеріали, техніка), він діє не один і потрапляє у певну залежність від інших осіб, залучених у будівництво і його забезпечення. Як правило, використавши свою владу для незаконного отримання матеріальних благ, керівник змушений розплачуватися за це з "подільниками" незаконним просуванням по службі, преміями...

3. Коли чиновник, зобов'язаний за законом прийняти певне рішення по відношенню до деякої особі, створює для цього штучні незаконні перешкоди, він тим самим примушує свого клієнта до дачі хабара, що часто і відбувається.
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Бюджетні мільйони

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

На Херсонщині Державне підприємство «Дослідне господарство «Копані» порушило фінансову дисципліну загалом на суму понад 2 млн грн


Працівниками Держфінінспекції в Херсонській області під час ревізії фінансово-господарської діяльності Державного підприємства «Дослідне господарстве «Копані» Інституту зрошуваного землеробства НААН України (далі - Підприємство) виявлено порушень за останні три роки на суму понад 2 млн грн.

Всупереч вимогам чинного законодавства Підприємством придбаний легковий автомобіль Фольксваген Passat B7, вартістю 279,6 тис. грн. Згодом зазначений автомобіль передано на баланс іншої установи, чим нанесено збитки Підприємству .Крім того, закуплений інший автомобіль вартістю 255,25 тис. грн, витрати на який не передбачено фінансовим планом. При цьому бюджетні витрати на придбання транспорту не погоджено з Національною академією аграрних наук України як органом, уповноваженим управляти майном.

Також Підприємством списано дебіторську заборгованість, термін позовної давності якої минув, на загальну суму понад 1 млн грн за відпущене насіння приватній структурі.

Крім того, на страхування посівів 2009 року Підприємством для ЗАТ «СК «Укрінстрах» перераховано 479,55 тис. грн без договорів страхування, актів виконаних робіт, підтвердних документів щодо надання страхових послуг та документації відносно виникнення ризикових подій. Фінінспекторами встановлено, що фактично роботи по страхуванню виконані не були, адже не пред’явлено виписок банку та платіжних доручень.

Безпідставно Підприємством витрачено кошти на суму 26,63 тис. грн на благодійну допомогу. Виявлено факт незаконного списання пального в кількості 1257,93 л.
До того ж офіційно доведено факт виплати зарплати за фактично не відпрацьований час на суму 10,53 тис. грн та нарахування та виплати надбавки в суму 10,07 тис. грн.

Без проведення процедури закупівель Підприємством придбано трактори, комбайни, автомобілі та паливно-мастильні матеріали на загальну суму більш ніж 3 млн грн.

Винних посадових осіб притягнуто до відповідальності. Матеріали ревізії передано правоохоронним органам.
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Антикорупційні заходи

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

Бюджетна сфера

ТОРГИ БЕЗ КОРУПЦІЇ

Телефон довіри Держфінінспекції
в Херсоні – 26 36 28


Пряма протидія зазіханням на кошти державного або місцевих бюджетів - система фінансового контролю та взаємодії правоохоронних та контролюючих органів.
До найбільш розповсюджених порушень у сфері державних закупівель, яких припускаються розпорядники державних коштів, належать такі:
- укладання договору без проведення процедури закупівель;
- фальсифікація матеріалів проведення торгів (державних закупівель);
- укладання договорів закупівлі за цінами, вищими, ніж були передбачені документацією конкурсних торгів;
- створення умов для перемоги окремого виконавця;
- необґрунтоване застосування процедури закупівлі одного учасника.
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Наповнення казни доходами - важливе і невідкладне завдання

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

НАДХОДЖЕНЬ МАЄ БУТИ БІЛЬШЕ

Наповнення казни доходами - важливе і невідкладне завдання органів місцевого самоврядування, фінансових, податкових структур. Мета єдина і благородна - визначення реальних обсягів дохідної частини місцевих бюджетів, мобілізація відповідних надходжень.

ЗЕМЕЛЬНІ ІСТОРІЇ

Перш за все йдеться про поповнення коштами місцевих бюджетів за рахунок земельного ресурсу. Тільки щомісячна, некопійчана плата за оренду землі гарантує фінансове благополуччя міст та сіл. Зрозуміло, що значно покращити хід земельних відносин можливо лише за умов системного запобігання порушенням з боку землевласників та землекористувачів, спрямування земельних відносин у правове поле. Не обійтися також без постійного контролю зі сторони податкових структур.

Інколи земельні ділянки використовуються неналежним чином без оформлення правовстановлюючих документів. До того ж місцеві бюджети недотримують належних доходів, коли договори оренди укладено за заниженими ставками орендної плати. Приміром, в одному з міст області для ряду договорів на оренду земельних ділянок застосовано плату, яка значно нижча мінімального розміру, що призвело до втрат доходів на суму 350,3 тис. грн.

В іншому випадку Держфінінспекція стикнулася з тим, що в ході придбання земельних ділянок у розстрочку покупці не коригували платежі на індекс інфляції, чим порушили вимоги п.4 Порядку здійснення розрахунків з розстроченням платежу за придбання земельної ділянки державної та комунальної власності, затвердженого Постановою КМУ від 22.04.2009 №381, умови укладених договорів купівлі-продажу земельних ділянок та вимоги ст. 526 Цивільного Кодексу України. Як результат, бюджет недоотримує надходження за продані ділянки.

При проведенні зустрічних звірок встановлено факти непроведення щорічної індексації нормативної грошової оцінки земель по кільком діючим договорам оренди земельних ділянок. Зокрема, фінінспектори виявили порушення вимог ч.289.2 ст.289 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI. У даному випадку місцевий бюджет теж недоотримує належних і довгоочікуваних доходів за оренду земельних ділянок

В іншому разі зустрічна звірка підтверджує незаперечний факт: до бюджетів вчасно не надходять кошти від орендної плати, а саме за укладеними договорами оренди земельних ділянок. Причина - декларування та справляння оплати орендарями в заниженому розмірі, чим порушено умови чинних договорів та вимоги ст. 629 Цивільного кодексу.

До іншого прикладу. Фінінспекторами встановлено факт несвоєчасної сплати орендарями плати за дві земельні ділянки, розташовані в межах населеного пункту Залізний Порт. Зокрема, недоотримано орендну плату за землю на суму близько 18 тис. грн з причини несплати за ділянку по новій ставці, на якій розташовано базу відпочинку. В іншому випадку «курортною» сільрадою передано в оренду земельну ділянку під проїзди, проходи, майданчики і капітальну забудову загальною площею понад 2 га (саме на цій ділянці знаходиться недобудований пансіонат). За оренду земельного наділу казна не дочекалася близько 100 тис. грн. Таким чином, всупереч вимогам Земельного і Цивільного кодексів України, не надходить орендна плата.
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Боротьба з хабарництвом та підкупом

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

Спільна протидія
Заслін корупційним проявам

Шановні громадяни! Звертайтеся на «телефон довіри»
органів Державної фінансової інспекції в Херсонській області
за номером у місті Херсоні 263628

Боротьба з корупцією, виявлення і припинення корупційних діянь, усунення шкідливих наслідків неможливі без системи установок, керівних начал, відправних положень, які відбивають закономірності розвитку правоохоронних відносин. До основних принципів взаємодії суб’єктів у сфері запобігання та протидії корупції можна віднести:
Принцип законності – обов’язкове виконання законів і відповідних ним правових актів.
Принцип гласності – полягає у своєчасному, широкому та регулярному інформуванні громадян про діяльність суб’єктів у сфері запобігання та протидії корупції шляхом звітування відповідних структур перед населенням, обговорення важливіших питань та рішень, що приймаються, створення системи антикорупційного виховання та навчання.
Принцип комплексності – здійснення невідкладних заходів, спрямованих на подолання корупції. Принцип наступальності – активний пошук фактів корупції, здійсненні відповідних організаційних та процесуальних дій, застосуванні заходів щодо виявлення та усунення причин та умов, що сприяють корупції.
Спеціальні принципи взаємодії доповнюють та конкретизують загальні, є похідними від них та загальних принципів управління. Приміром, принцип комплексного використання сил та засобів взаємодіючих сторін – суть цього принципу полягає в тому, комплексний підхід дозволяє не тільки раціонально розподіляти наявні сили та засоби, але й притягувати до боротьби з корупцією додаткові можливості, збільшувати тиск на неї.
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Не красти з бюджету

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

ПРОТИ ПРОЯВІВ БЮДЖЕТНОЇ КОРУПЦІЇ

Шановні громадяни! Звертайтеся на «телефон довіри»
органів Державної фінансової інспекції в Херсонській області
за номером у місті Херсоні 263628.


Держфінінспекція системно взаємодіє з органами влади, силовими органами заради спільного протистояння проявам корупції серед розпорядників бюджетних коштів, керівників бюджетних установ, підприємств і організацій.

Повідомляйте про те, що вам відомо про деяких посадовців, котрі виконують посадові обов’язки недобросовісно, з нехтуванням вимог чинного законодавства, коли окремі чиновники з порушеннями використовують кошти, адже вони створюють підґрунтя для виникнення проявів бюджетної корупції.

Зусиллями фахівців Державної фінансової інспекції, в межах наданих повноважень, прискіпливо відстежуються фінансові операції у бюджетній сфері. Триває ретельний фінансовий контроль на підконтрольних об’єктах.
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Запобігання проявам корупції

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

Протидіяти корупції разом

В полі зору - корупційні ризики


Важливою складовою діяльності із запобігання корупції серед чиновників є виявлення корупційних ризиків в діяльності органу (правових, організаційних та інших факторів та причин, які породжують, заохочують (стимулюють) корупцію), їх повне усунення.

Серед таких ризиків, зокрема, наділення посадових осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що надають можливість на власний розсуд визначити повністю або частково вид і зміст управлінського рішення, яке приймається, або можливість вибору на власний розсуд одного з декількох варіантів управлінських рішень.
Шановні громадяни! Звертайтеся на «телефон довіри» органів Державної фінансової інспекції в Херсонській області за номером у місті Херсоні 263628.
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Продажність

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

Бюджетна сфера

ПІДКУПНИЙ ЗЛОЧИН «КОРУПЦІЯ»
Шановні громадяни! Звертайтеся на «телефон довіри»
органів Державної фінансової інспекції в Херсонській області
у місті за номером Херсоні 263628.

Існує ряд підходів до трактування поняття «корупція». Окремі дослідники вважають, що «корупція» - поєднання сполучення латинських слів «correi» (кілька учасників зобов’язальних відносин з приводу одного предмета) і «rumpere» (ламати, пошкоджувати, порушувати, скасовувати). Інтегрований термін «corrumpere» означає участь у діяльності кількох осіб, метою яких є «гальмування» процесу управління справами суспільства.
Іноді цей термін пов’язують з латинським словом «corruptio» – підкуп, продажність посадовців.
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Новини інших територіальних держфінінспекцій

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

На Житомирщині Коростенська виправна колонія заплатила понад 200 тис. грн за неотримані послуги

Порушення, що призвели до втрат фінансових ресурсів, на суму 211 тис. грн виявили фахівці Держфінінспекції в Житомирській області під час ревізії Коростенської виправної колонії Управління Державної пенітенціарної служби України в Житомирській області (№ 71).

Зокрема, посадові особи колонії сплатили 211 тис. грн за фактично неотримані послуги з постачання пари і гарячої води.

За недотримання законодавства з фінансових питань до виправної колонії застосовані заходи впливу (попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства та зупинення операцій з бюджетними коштами).

Про результати ревізії поінформовано Прокуратуру Житомирської області.

Прес-служба Держфінінспекції в Житомирській області
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Спільна протидія корупціонерам у соцсфері Херсонщини

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Антикорупційна аудиторська робота з громадянами

14.03.2019, 15.00-16.00 «Пряма телефонна лінія» 0552 490337. На запитання відповідатиме начальник відділу контролю у соціальній галузі та сфері культури Риженко Лариса Григорівна.

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

Зображення
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Аудиторська протидія бюджетним корупціонерам

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Антикорупційний діалог на Херсонщині

18.06.2019, 10.00-11.00, на лінії - начальник відділу організаційної роботи Терещенко Вікторія Володимирівна, телефон для зв’язку - 0552 491058.
Крім того, громадяни Херсонщини можуть інформувати про можливі порушення фінансової дисципліни на об’єктах бюджетної сфери за телефоном (0552) 263628 або надсилати інформацію на електронну адресу kherson@dkrs.gov.ua

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Аудиторська протидія бюджетним порушникам

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Зображення


Аудитори Херсонщини забезпечили відшкодування втрат на суму 10,4 млн грн протягом січня - серпня 2019 року


Фахівці Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області протягом січня ‒ серпня 2019 року забезпечили відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів за результатами проведених ревізій на загальну суму 10,4 млн грн.
За результатами проведених заходів державного фінансового контролю керівники місцевих органів влади, підприємств, установ і організацій прийняли 39 управлінських рішень.

Фахівці надали 55 пропозицій за результатами державних фінансових аудитів.

Правоохоронні органи за результатами розгляду матеріалів ревізій, проведених спеціалістами Управління, розпочали 15 досудових розслідувань. Повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення вручено 2 службовим особам.
До установ та організацій, які допустили порушення бюджетного законодавства, застосовано 21 фінансову санкцію (попереджено про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою щодо усунення порушення; зупинено операцій з бюджетними коштами; призупинено бюджетних асигнувань; зменшено бюджетних призначень/асигнувань розпорядникам бюджетних коштів).
За допущені фінансові порушення 33 посадові особи притягнуто до адміністративної відповідальності, 5 – до дисциплінарної, 3 ‒ звільнено із займаної посади.

Окрім того, аудитори Херсонщини ініціювали 10 позовів щодо усунення виявлених порушень перед органом прокуратури.
Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано інформацію про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на суму 2,0 млн грн.

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Звернення до громадян, що надійшли до аудиторів

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Херсонські аудитори розглянули звернення громадян

У 2020 році до Управління звернулось 60 громадян із 53-ома зверненнями, з яких від громадян поштою надійшло 25 звернень, від громадян на особистому прийомі – 2, через органи влади – 26.

Зображення

Із 53 отриманих звернень на 48 надано обґрунтовані відповіді, 5 - на стадії розгляду. Громадяни порушили низку питань трудового законодавства і оплати праці (7), щодо діяльності місцевих органів виконавчої влади (20), підприємств та установ (22) тощо.

За результатами 48 розглянутих звернень, на 31 надано обґрунтовані роз’яснення, 6 звернень направлено за належністю відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян» з повідомленням автора, 11 звернень вирішено позитивно.

Випадків безпідставної відмови в задоволенні законних вимог заявників, проявів упередженості, халатності та формалізму при розгляді звернень не встановлено.

Відповідно до Порядку функціонування «телефону довіри» в Управлінні організовано роботу з отримання, обліку та опрацювання інформації від фізичних осіб. На телефонні повідомлення надано роз'яснення про повноваження Держаудитслужби, щодо реалізації громадянами права на звернення і особистий прийом. Через засоби масової інформації громадян поінформовано 184 рази про «телефон довіри» 0552 263628.

Крім того, для забезпечення відкритості та прозорості у діяльності Управління для надання відповідей на запитання громадян проведено 61 пряму телефонну лінію. Відповідні анонси розмістили веб-сайти.

Заради підвищення ефективності зворотного зв’язку громадянин можуть інформувати про можливі порушення фінансово-бюджетної дисципліни та надсилати повідомлення цілодобово на електронну адресу kherson@dkrs.gov.ua.
Відповісти
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Фінанси”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей