Про фінансовий контроль

Обговорення фінансової сфери Херсонської області. Останні фінансові новини, зміни в законодавстві, які стосуються фінансової діяльності, аналіз ринку, фінансові рекомендації та поради. Користувачі форуму можуть ділитися своїм досвідом управління фінансами, обговорювати інвестиційні можливості та фінансові стратегії
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Про фінансовий контроль

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

Офіційні сайти органів влади і самоврядування Херсонщини регулярно розміщують матеріали, скеровані на профілактику бюджетних правопорушень

З метою зміцнення фінансової дисципліни Держфінінспекція в Херсонській області оприлюднює матеріали, скеровані на профілактику правопорушень у бюджетній сфері.

Зокрема, протягом грудня 2013 року кожний другий матеріал про діяльність фінінспекторів оприлюднено через офіційні сайти обласної та районної влади Херсонщини, а саме 37 з 76. Постійну інформаційну підтримку надають веб-сторінки органів місцевої влади і самоврядування у Білозерському, Бериславському, Великоолександрівському, Горностаївському, Нововоронцовському і Цюрупинському районах.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.08.2002 № 1302 «Про заходи щодо подальшого забезпечення відкритості у діяльності органів виконавчої влади» тривають інформаційні заходи, спрямовані на запобігання порушенням фінансової дисципліни з боку розпорядників бюджетних коштів.
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Є така Служба

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

CЛУЖИТИ ФІНАНСОВИМ ІНТЕРЕСАМ ГРОМАДИ
26 січня 1993 року створено Державну контрольно-ревізійну службу
А відтак, 21 рік поспіль державні фінінспектори і аудитори є провідним „локомотивом” фінансового порядку. З року в рік Державна фінансова інспекція не лише виявляє, а й запобігає виникненню недоліків у місцевих бюджетах, кошторисах, налагоджує облік майна та обладнання, перевіряє нарахування та виплату зарплати, матеріальної допомоги, премій, відпускних, добових, доплат тощо.
Постійно триває державний фінансовий контроль за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов’язань, ефективним використанням коштів і майна.
Також проводиться контроль за станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов’язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб’єктах господарювання державного сектору економіки, на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно, за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів.
Крім того, Держфінінспекція контролює дотримання законодавства про державні закупівлі, діяльність суб’єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за рішенням суду, винесеним на підставі подання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування кримінальної справи.
Державний фінансовий контроль забезпечується органом регіонального державного фінансового контролю через проведення державного фінансового аудиту, перевірки державних закупівель та інспектування.
У 2013 році фахівці Держфінінспекції в Херсонській області забезпечили відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 55,88 млн грн.
За результатами контрольних заходів керівники місцевих органів влади, установ, організацій та підприємств прийняли 316 управлінських рішень.
Правоохоронні органи розпочали 101 досудове розслідування за матеріалами ревізій.
До підприємств, установ і організацій, під час ревізій яких виявлено порушення, застосовано 198 фінансових санкцій у вигляді зупинення операцій із бюджетними коштами, призупинення бюджетних асигнувань та зменшення бюджетних призначень.
До суду пред'явлено 31 позов щодо відшкодування винними особами втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 10,7 млн грн.
За допущені порушення 421 посадову особу притягнуто до адміністративної відповідальності, 200 – до дисциплінарної та матеріальної, 22 осіб звільнено із займаних посад.
У 2014 році до мережі підконтрольних установ входять 1496 об’єктів Херсонської області.
Важлива ланка роботи - розгляд звернень громадян з питань, що належать до компетенції органів Державної фінансової інспекції.
Таким чином, завжди в полі зору ревізора - питання навколо законності фінансових потоків, обґрунтованості витрачання бюджетних сум, підвищення якості контрольних заходів, вдосконалення методів і форм роботи, розвитку співпраці з громадами.
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Фінконтроль лісового господарства

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

Фінінспектори Херсонщини виявили порушень на 4,3 млн грн у лісових господарствах області

Фахівці Держфінінспекції у Херсонській області виявили фінансових порушень на загальну суму 4,3 млн грн під час ревізій 4 підприємств області, які належать до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів України.

Зокрема, посадові особи лісових господарств порушили вимоги законодавства із бухгалтерського обліку та державних закупівель, що призвело до придбання товарно-матеріальних цінностей без проведення тендерних процедур, заниження або завищення в обліку майна та розрахунків на загальну суму близько 2 млн грн.

Незаконно витрачено кошти резервного фонду державного бюджету та відомчого матеріального резерву на інші цілі, аніж на гасіння лісових пожеж, загалом на суму 238,32 тис. грн.

Встановлено факти самозахвату фізичними та юридичними особами земель лісового фонду площею 9,79 га. Крім того, обстеженням ділянок лісу встановлено, що рішеннями Геройської сільради Голопристанського району землі лісового фонду в площею понад 609 га, надані в оренду трьом приватним структурам без погодження з власником лісу - ДП «Збур’ївське лісомисливське господарство». Натомість даним підприємством зайво сплачено кошти підрядній організації за виконання робіт по проведенню науково-дослідної роботи взагалі без підтвердження понесених витрат.

В той же час ДП «Цюрупинське лісомисливське господарство» самовільно зрубано 79 дерев сосни кримської, чим нанесено шкоду лісу.

Також виявлено недоотримання підприємствами доходів за відпущену лісопродукцію на суму майже 1,6 млн грн через прострочення терміну позовної давності.

Контрольними заходами встановлено факти реалізації лісопродукції нижче аукціонних цін та невідповідність таксаційного обсягу деревини від реалізації 125 дерев.

За недотримання законодавства з фінансових питань 9 посадовців лісових господарств притягнуто до адміністративної відповідальності. До підконтрольних об’єктів застосовано фінансові санкції у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами.
Про результати ревізій поінформовано правоохоронні органи.
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Фінконтроль медичної сфери

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

Держфінінспекція в Херсонській області виявила
порушення в Чаплинській районній лікарні


Під час ревізії Чаплинської районної лікарні фахівці Держфінінспекції в Херсонській області виявили фінансові порушення на суму 341 тис. грн.

Зокрема, бухгалтерська служба медичного закладу за рахунок коштів загального фонду покривала витрати, пов'язані із наданням платних послуг, через що незаконно витрачено майже 160 тис. грн.

Окрім того, посадові особи лікарні за завищеною вартістю оплатили ремонтно-будівельні роботи, безпідставно нараховували працівникам заробітну плату та доплати, не переказували до місцевого бюджету коштів тощо.

Також під час ревізії виявлено порушення у веденні бухгалтерського обліку та фінансової звітності.

За недотримання законодавства на 6 посадових осіб медичного закладу складено протоколи про адміністративне правопорушення, а також застосовано фінансові санкції у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами на рахунках лікарні.

Матеріали ревізії передано до правоохоронних органів.
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Привласнення коштів бухгалтером

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

Ревізори інформують
Чи набирає обертів шахрайство?

Яким тільки способом не користуються шахраї сьогодні, щоб зухвало заволодіти грошовими коштами з метою власного збагачення! Приміром, під час позапланової ревізії одного з комунальних підприємств Каховського району, працівники Каховської об’єднаної державної фінансової інспекції встановили беззаперечний факт: розкрадання коштів на загальну суму 24,93 тис. грн.
Як виявилося, таку чималу суму привласнено шляхом перерахування коштів із каси Підприємства на чотири (!) особові карткові рахунки. При цьому річний дохід Підприємства становить до 250 тис. грн, а зарплата головного бухгалтера - біля 2 тис. грн на місяць.
Після розгляду судом кримінального впровадження головного бухгалтера справедливо визнано винною за сукупністю злочинів, передбачених ч.2 ст.191 та ст.209 ч.1 Кримінального кодексу України. Махінаторку позбавлено волі терміном 4 роки із забороною обіймати посади, пов’язані з виконанням адміністративно-господарських обов’язків строком на два роки, з конфіскацією коштів, одержаних злочинним шляхом, з конфіскацією всього майна, яка є власністю засудженої.
Ігор Креховецький, начальник Каховської об’єднаної
державної фінансової інспекції
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Результати фінконтролю

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

Держфінінспекція в Херсонській області у січні – липні 2014 року забезпечила відшкодування втрат майже на 20 млн грн

Протягом січня – липня 2014 року фахівці Держфінінспекції в Херсонській області забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму майже 19,98 млн грн. Зокрема, до бюджетів та на рахунки бюджетних установ і підприємств додатково надійшло близько 2,21 млн грн. Відшкодовано та поновлено незаконних, нецільових витрат і недостач ресурсів на суму 17,77 млн грн.
За результатами контрольних заходів керівники місцевих органів влади, підприємств та установ прийняли 147 управлінських рішень.
За матеріалами ревізій і перевірок правоохоронні органи розпочали 53 досудові розслідування.
У 128 випадках до підприємств, установ та організацій, на яких під час ревізій виявлені порушення, застосовано фінансові санкції у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами, призупинення бюджетних асигнувань і зменшення бюджетних призначень.
За вчинені фінансові порушення 237 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 120 – до дисциплінарної та матеріальної, 32 осіб звільнено із займаних посад.
Державний та місцеві бюджети, а також відносини, що мають місце при надходженні, розподілі, перерозподілі та витрачанні бюджетних коштів, є одночасно спокусою для чиновників усіх рівнів та живильним середовищем для поширення корупції. Тому лише постійний, незалежний і об'єктивний фінансовий та адміністративний контроль упродовж всього бюджетного процесу здатний стримати розвиток корупції.
Телефони довіри Держфінінспекції в Херсоні – 26-36-28
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Комплексна ревізія

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

За результатами ревізії місцевих бюджетів Голопристанського району встановлено порушень на суму 8,41 млн грн


Відповідно до плану контрольно-ревізійної роботи Держфінінспекції в Херсонській області проведено ревізію місцевих бюджетів на території Голопристанського району, під час якої фінінспектори виявили фінансових порушень на суму 8,41 млн грн за період з травня 2009 по квітень 2014.

Приміром, центральна районна лікарня за рахунок районного бюджету, замість спеціального, використавши кошти загального фонду, безпідставно сплатила понад 141 тис. грн за препарати крові. Крім того, під час надання медичних послуг на платній основі, витрати з придбання медикаментів і вартість спожитих комунальних послуг покриті коштами загального фонду кошторису на загальну суму 148,4 тис. грн. До того ж за стаціонарне лікування окремої категорії пацієнтів до районного бюджету не надійшло надходжень на суму 20,29 тис. грн.

Загалом виявлено нецільових витрат на суму 6,65 млн грн.

Загалом у 5 випадках застосовано фінансові санкції, відповідно до Бюджетного Кодексу України, за порушення бюджетного законодавства. До адміністративної діяльності притягнуто 18 осіб, до матеріальної - 3, одну особу звільнено з займаної посади.

Про результати ревізії проінформовано правоохоронні органи.
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Три квартали фінансового контролю

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

За дев’ять місяців 2014 року Держфінінспекція в Херсонській області забезпечила відшкодування втрат на 22 млн грн

Фахівці Держфінінспекції в Херсонській області протягом січня – вересня 2014 року забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на суму майже 22,07 млн грн. Зокрема, відшкодовано та поновлено незаконних, нецільових витрат і недостач ресурсів на суму 18,81 млн грн.
За матеріалами контрольних заходів правоохоронні органи розпочали 58 досудових розслідувань.
До суду пред'явлено 29 позовів щодо відшкодування втрат фінансових та матеріальних ресурсів на загальну суму 15,36 млн грн.
До установ, які порушили бюджетну дисципліну, застосовано 140 фінансових санкцій у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами, призупинення бюджетних асигнувань і зменшення бюджетних призначень.
За допущені порушення 269 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 141 – до дисциплінарної та матеріальної. Ще 34 осіб звільнено із займаних посад.
vizigot
Новачок
Повідомлень: 13
З нами з: 06 жовтня 2014, 20:56
Контактна інформація:

Повідомлення vizigot »

молодці, так тримати... я не розумію тих хто краще, особливо під час війни в державі
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

10 місяців діяльності

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

У січні – жовтні 2014 року Держфінінспекція в Херсонській області забезпечила відшкодування втрат на суму понад 24 млн грн
Прес-служба Держфінінспекції в Херсонській області
Фахівці Держфінінспекції в Херсонській області протягом січня – жовтня 2014 року забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 24,1 млн грн. Зокрема, до бюджетів, на рахунки бюджетних установ та підприємств додатково надійшло 3,89 млн грн.
За результатами контрольних заходів керівники місцевих органів влади, підприємств і установ прийняли 166 управлінських рішень.
За матеріалами ревізій та перевірок правоохоронні органи розпочали 59 досудових розслідувань.
У 153 випадках до установ, під час ревізії яких виявлено порушення, застосовано фінансові санкції у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами, призупинення бюджетних асигнувань і зменшення бюджетних призначень.
До суду пред'явлено 30 позовів щодо відшкодування винними особами втрат фінансових ресурсів на загальну суму 15,38 млн грн.
За вчинені порушення 301 посадову особу притягнуто до адміністративної відповідальності, 149– до дисциплінарної та матеріальної, 35 осіб звільнено із займаних посад.


В январе - октябре 2014 Госфининспекция в Херсонской области обеспечила возмещение потерь на сумму свыше 24 млн грн
Пресс-служба Госфининспекции в Херсонской области
Специалисты Госфининспекции в Херсонской области в январе - октябре 2014 обеспечили устранение нарушений, которые привели к потерям финансовых и материальных ресурсов, на сумму 24,1 млн грн. В частности, в бюджеты, на счета бюджетных учреждений и предприятий дополнительно поступило 3,89 млн грн.
По результатам контрольных мероприятий руководители местных органов власти, предприятий и учреждений приняли 166 управленческих решений.
По материалам ревизий и проверок правоохранительные органы начали 59 досудебных расследований.
В 153 случаях к учреждениям, во время ревизии которых выявлены нарушения, применены финансовые санкции в виде остановки операций с бюджетными средствами, приостановления бюджетных ассигнований и уменьшения бюджетных назначений.
В суд предъявлено 30 исков о возмещении виновными лицами потерь финансовых ресурсов на общую сумму 15,38 млн грн.
За совершенные нарушения 301 должностное лицо привлечено к административной ответственности, 149- к дисциплинарной и материальной, 35 человек освобождены от занимаемых должностей.
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

До уваги внутрішніх аудиторів

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

Зміни до Стандартів внутрішнього аудиту

З метою визначення єдиних підходів до організації та проведення внутрішнього аудиту, підготовки аудиторських звітів, висновків та рекомендацій розроблено Стандарти внутрішнього аудиту, які затверджено наказом Міністерством фінансів України від 04.10.2011 №1247 (далі – Стандарти внутрішнього аудиту).
Наказом Міністерства фінансів України від 10.12.2014 №1199 «Про затвердження Змін до Стандартів внутрішнього аудиту» (далі – Наказ №1199) було внесено деякі зміни до Стандартів внутрішнього аудиту. Зазначений наказ набрав чинності з дня його офіційного оприлюднення – 23 січня поточного року. Наказ №1199 розширює сферу застосування Стандартів внутрішнього аудиту та підрозділи внутрішнього аудиту.
Суттєво змінилась глава 3 «Ведення бази даних» розділу ІІІ. Так, до п.3.2 глави 3 розділу ІІІ Стандартів внутрішнього аудиту наказом №1199 внесено зміни в частині включення до бази даних об’єктів внутрішнього аудиту також і найменування та коду програмної класифікації видатків та кредитування всіх бюджетних програм; адміністративних послуг, що надаються установою, контрольно-наглядових функцій; теми попереднього внутрішнього аудиту та періоду, за який він проводився.
Змінами до п.4.6 глави 4 розділу ІІІ Стандартів внутрішнього аудиту уточнено, що під час планування внутрішнього аудиту працівники підрозділу внутрішнього аудиту вивчають питання, пов’язані з об’єктом внутрішнього аудиту, зокрема не лише завдання і цілі установи, визначені у стратегічних та річних планах, бюджетні програми, адміністративні послуги, а й контрольно-наглядові функції.
Внесеними змінами до Стандартів внутрішнього аудиту (п.4.10 глави 4 розділу ІІІ) визначено, що програма внутрішнього аудиту повинна включати питання, що підлягають дослідженню з урахуванням оцінки ризиків. У п.4.13 глави 4 розділу ІІІ Стандартів внутрішнього аудиту конкретизовано, що строки проведення аудиту ефективності не повинні перевищувати 45 робочих днів, а строки проведення фінансового аудиту та аудиту відповідності – 30 робочих днів.
Крім того наказом №1199 визначено, що рекомендації за результатами внутрішнього аудиту повинні базуватись на аудиторських висновках, бути адекватними, чітко формулюватись та мати відповідний алгоритм їх застосування (п.6.17 глави 6 розділу ІІІ).
Також уточнено редакцію Стандартів внутрішнього аудиту щодо підготовки звітності про результати діяльності підрозділу внутрішнього аудиту за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 27.03.2014 №347.
У главі 3 розділу ІV Стандартів внутрішнього аудиту визначено також окремі питання взаємодії підрозділів внутрішнього аудиту з правоохоронними органами щодо надання інформації про результати внутрішніх аудитів.
Отже, законодавча база у сфері внутрішнього аудиту постійно удосконалюється з урахуванням практичного досвіду та шляхом внесення змін до нормативно-правових актів.
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

Протидія- разом
УПЕРЕДИТИ ПРОЯВИ КОРУПЦІЇ
Телефони довіри Держфінінспекції в Херсоні – 26-36-28

Відкатна корупція існує в системі розпорядників коштів. Просувають, приміром, через придуманий норматив субвенцію для будівництва, приміром, лікувального закладу. Домовляються про чималий відсоток. А решту задіяних у цьому людей використовують "втемну". Рада приймає субвенцію в бюджет. Розпорядники проводять необхідні роботи "за маленьку частку". Підрядники виписані з іншого міста. Начебто, добру справу зробили, побудували потрібну річ. І гроші - в кишені.
Стимули для корупції при розподілі державних підрядів особливо великі: Так, бізнесова структура може дати хабара чиновнику лише за те, щоб усі учасники державних закупівель пропонували високі ціни.
Чинне законодавство дає можливість вжити невідкладних антикорупційних заходів для упередження корупційних проявів.
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

З аудиторського звіту

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

Скадовський морпорт не проводив системної роботи з повернення боргів

Державні аудитори Херсонщини дослідили стан претензійно-позовної роботи Скадовського морського порту, яке входить до сфери управління Міністерства інфраструктури України, за період з липня 2013 по червень 2015 року. ДП «Скадовський морський торговельний порт» (далі – Порт, Підприємство) є державним унітарним підприємством, що діє як державне комерційне підприємство і засноване на державній власності.

В ході дослідження аудиторами встановлено, що між Скадовським морським портом і рядом контрагентів існує безнадійна і сумнівна дебіторська заборгованість за товари, роботи та послуги на загальну суму 2,42 млн. грн. Проте юридичною службою Підприємства виставлено претензії про стягнення 298,67 тис. грн боргу лише по 3-х контрагентах.

Зокрема, при формуванні окремих позовних заяв Портом не застосовано розміри і види стягнень за порушення договірних умов у повному обсязі. З метою фактичної достовірності існуючої заборгованості Підприємства аудитори направили запити до 28 дебіторів на загальну суму 937,9 тис. грн.

Таким чином, за досліджений період Порт не проводив постійної роботи на захист інтересів при розгляді договірних спорів в арбітражному та інших судах.

Заради виправлення ситуації зусиллями аудиторів вжито необхідних організаційно-технічних заходів (реєстрація, облік, зберігання договорів та відправлення претензійно-позовних матеріалів).
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Аудиторська робота

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

У 2015 році херсонські аудитори дослідили використання бюджетних коштів майже на 240 млн грн


Впродовж 2015 року проведено чотири контрольні заходи (2 аудити місцевих бюджетів, 2 аудити діяльності суб’єкта господарювання). Крім того, взято участь в одному централізованому аудиті бюджетної програми.

В ході аудитів досліджено 239,37 млн грн та встановлено втрат фінансових ресурсів – 2,6 млн грн. Крім того, виявлено резервів на суму 2,54 млн грн.

За наслідками контрольних заходів враховано 32 пропозиції та прийнято 13 управлінських рішень.

Державні аудитори продовжують надавати обґрунтовані пропозиції органам місцевого самоврядування заради раціонального витрачання бюджетних коштів та ефективного використання майна.
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Лісова галузь

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

На Херсонщині виявлено факти вилучення земель лісового фонду


Під час проведення планових ревізій з окремих питань фінансово-господарської діяльності Великокопанівського та Голопристанського лісомисливських господарств та Каховського лісового господарства за останні роки, фінінспектори встановили фінансових порушень на загальну суму 1,18 млн грн.

Зокрема, у межах ДП «Голопристанське ЛМГ» контрольними заходами встановлено факти зайняття земель лісового фонду сторонніми фізичними і юридичними особами на площі 45,37 га шляхом передачі їх трьома сільрадами з порушеннями вимог земельного та лісового законодавства,за відсутності висновків органів виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища щодо зміни цільового призначення земель.

Проте, відповідно до вимог Земельного кодексу України, вилучення земельних ділянок провадиться за згодою землекористувачів на підставі урядових рішень, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, сільських, селищних, міських рад відповідно до їх повноважень. При цьому, «Голопристанське ЛМГ» та Державним агентством лісових ресурсів України не надали погоджень на вилучення ділянок лісогосподарського призначення площею 45,37 га. Таким чином, через вилучення земельних ділянок, розмір збитків, нанесений лісовому фонду, становить загалом 1,43 млн грн.

Крім того, Великокопанівське та Голопристанське лісомисливські господарства здійснювали гасіння пожеж на землях сільських рад, не віднесених до лісового фонду підприємств. Таким чином, за рахунок коштів загального фонду державного бюджету і власних коштів покрито витрати на суму 77,0 тис. грн, які повинні здійснюватися за рахунок коштів сільрад.

Під час контрольних заходів працівниками Держфінінспекції разом із лісничими та майстрами лісу проведено обстеження лісового фонду на предмет самовільних рубок дерев сторонніми юридичними та фізичними аби за результатами якого виявлено незаконні порубки дерев сосни звичайної, тополі та акації та обраховано збитки за шкоду, заподіяну лісу незаконними рубками на загальну суму 34,0 тис. грн.

Варто зазначити, що значну території земель, підпорядкованих лісогосподарським підприємствам, займають піщані пустелі. Лісовий фонд Херсонської області віднесено до категорії протиерозійних лісів, основне цільове призначення яких - закріплення і захист пісків від розвіювання.

До порушників чинного законодавства застосовано 2 фінансові санкції у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами. На винуватців складено адміністративні протоколи. Про результати ревізії поінформовано правоохоронні органи.
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Чим займаються державні аудитори?

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

Упродовж 2013-2015 років херсонські аудитори дослідили використання бюджетних коштів майже на два мільярди гривень


У 2013- 2015 роках аудиторами проведено 17 контрольних заходів (6 аудитів виконання місцевих бюджетів, 9 аудитів діяльності суб’єкта господарювання, 2 аудити ефективності виконання бюджетних програм). Крім того, взято участь в централізованих аудитах ефективності виконання бюджетних програм.

В ході аудитів загалом досліджено 1,834 млрд грн і встановлено неефективне використання коштів на суму 43,95 млн грн, втрат фінансових ресурсів на 37,41 млн грн. При цьому виявлено резервів для наповнення місцевих бюджетів на 6,58 млн грн.

За результатами контрольних заходів надано 271 пропозицію, з яких враховано – 202. Крім того, аудиторами направлено 57 інформацій користувачам та зацікавленим органам, якими прийнято 72 управлінські рішення.

За наслідками проведених державних фінансових аудитів діяльності суб’єктів господарювання виявлено ряд зовнішніх та внутрішніх чинників, які вплинули на ефективність управління перевірених підприємств.

За результатами державних фінансових аудитів ефективності виконання бюджетних програм, визначено низку факторів, які перешкоджають виконанню заходів, в тому числі з поліпшення житлових умов сільського населення, охорони довкілля та поліпшення екологічної ситуації в регіоні.

Як засвідчили результати проведених аудитів місцевих бюджетів, не повною мірою населення досліджуваних районів одержувало якісні соціальні послуги відповідно до стандартів та нормативів, передбачених чинним законодавством. Система планування видатків на освітню та медичну галузі не сприяла наданню якісних послуг.

Державні аудитори продовжують надавати обґрунтовані пропозиції органам місцевого самоврядування заради раціонального витрачання бюджетних коштів та ефективного використання майна.
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Зроблено за півроку

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

Держфінінспекція в Херсонській області за шість місяців 2016 року забезпечила відшкодування втрат на понад 9 млн грн

Фахівці Держфінінспекції в Херсонській області протягом січня – червня 2016 року забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на суму 9,24 млн грн.
За матеріалами ревізій і перевірок правоохоронні органи розпочали 17 досудових розслідувань.
До суду пред’явлено п’ять позовів щодо відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму понад 12,5 млн грн.
У 16 випадках до установ, під час ревізій яких виявлено порушення, застосовано заходи впливу у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами, призупинення бюджетних асигнувань та зменшення бюджетних призначень.
За результатами контрольних заходів керівники місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій прийняли 41 управлінське рішення.
За вчинені фінансові порушення 83 посадовців притягнуто до адміністративної відповідальності, 31 – до дисциплінарної, 11 осіб звільнено із займаних посад.
Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано відомості про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на загальну суму 933,47 тис. грн
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Бюджетна сфера

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

Протикорупційний контроль громад
«Телефон довіри» фінінспекторів Держаудитслужби
в Херсоні - 26 36 28


Непримиренна і жорстка протидія корупційним проявам зі сторони правоохоронних і контролюючих органів підкріплена суспільним контролем відносно діяльності окремих посадових осіб окремих установ і організацій.

Потенційно корумпованими є ті посадовці-хабармени, котрі мають великі «хабаромісткі» розпорядчі функції (розпоряджаються коштами, майном, нерухомістю, матеріальними цінностями тощо).

Фінінспектори виявили порушень майже на півмільйона гривень під час ревізії бюджету на території міста Нова Каховка

Під час ревізії міського бюджету та фінансово-господарської діяльності виконавчого комітету Новокаховської міської ради (далі – Виконком) фахівці встановили порушень, що призвели до втрат. на загальну суму 478,83 тис. грн за період з 01.08.2011 по 31.07.2016.

Зокрема, протягом 2012-2015 років місцевий бюджет недоотримав 43,55 тис. грн відповідно по 8 укладених договорах купівлі – продажу земельних ділянок у розстрочку з причини невірного коригування платежів на індекс інфляції.

У 2011, 2013-2016 до дохідної частини бюджету м. Нова Каховка, не надходили всі кошти за розміщення зовнішньої реклами. При цьому міський бюджет недоотримав 131,57 тис. грн надходжень за тимчасове користування рекламними місцями, що перебувають у комунальній власності. Крім того, у 2011 році комунальне підприємство «Агенція регіонального розвитку», за користування місцями під розташування рекламних засобів, не перерахувало до муніципальної казни 92,49 тис. грн.

Райська сільська рада не перерахувала до міського бюджету поточні трансферти в сумі 153,9 тис. грн у 2013 році згідно з рішеннями органів місцевого самоврядування.

Упродовж 2011-2016 років Виконком покрив витрати з охорони і прибирання місць загального користування, понесені орендарями приміщень адмінбудівлі, за рахунок асигнувань, отриманих по загальному фонду в сумі 71, 94 тис. грн.

Виконком сплатив завищену вартість робіт з благоустрою, виконаних КП «НК ЕКОСЕРВІС», на загальну суму 11,3 тис. грн. Також встановлено, що протягом 2014-2016 років КП «Основа» виконало однакові роботи під різними найменуваннями, що спричинило подвоєння (завищення) обсягів робіт з транспортного навантаження сміття загалом на 17,23 тис. грн.

Фінінспектори виявили порушення після завершених капітальних ремонтів підрядниками на загальну суму 32,52 тис. грн.

Таким чином, дії органів влади не сприяли наповненню міського бюджету при проведенні операцій по купівлі – продажу землі, плати за тимчасове користування місцями для розташування зовнішньої реклами, що перебувають у комунальній власності м. Нова Каховка, плати за оренду комунального майна міста.

До адміністративної відповідальності притягнуто 6 посадових осіб. Про результати ревізій поінформовано Новокаховську місцеву прокуратуру та інші правоохоронні органи.
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Про фінансовий контроль

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

КП «Теплопостачання міста Одеси» зайво отримало із держбюджету субвенції на понад 10 млн грн
Порушення, що призвели до втрат фінансових ресурсів, на суму понад 13,1 млн грн виявили фахівці Держфінінспекції в Одеській області під час ревізії фінансово-господарської діяльності комунального підприємства «Теплопостачання міста Одеси» за період з 01.07.2014 по 31.07.2015.

Зокрема, посадові особи підприємства неправильно розрахували суму заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що надавались населенню. Через це КП «Теплопостачання міста Одеси» зайво отримало із державного бюджету майже 10,5 млн грн субвенції на погашення заборгованості з різниці в тарифах.

Окрім того, підприємство не здійснювало претензійно-позовної роботи щодо примусового стягнення заборгованості із боржника, через що втрачено можливість повернути 934 тис. грн.

Бухгалтерська служба підприємства зайво виплатила працівникам зарплату та за завищеними ставками переказала єдиний соціальний внесок. Це призвело до втрати 802 тис. грн.

Також посадові особи підприємства зайво сплатили 412 тис. грн 10-ти підрядним організаціям за роботи з капітального ремонту теплових мереж та котелень.

Ще 174 тис. грн підприємство втратило через неправильні розрахунки з орендарями.

Водночас місцевий бюджет недоотримав 166 тис. грн, бо 2015 року КП «Теплопостачання міста Одеси» не переказало йому 50 % від надходжень за надане в оренду комунальне майно.

За результатами ревізії на посадових осіб підприємства складено 3 протоколи про адміністративне правопорушення.

Про результати ревізії поінформовано Управління захисту економіки в Одеській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України.
Прес-служба Держфінінспекції в Одеській області
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Фінконтроль в інших регіонах

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

Фінінспектори Харківщини виявили втрат майже на 900 тис. грн під час ревізії Харківської лісової науково-дослідної станції

Фахівці Держфінінспекції в Харківській області виявили порушення, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на загальну суму майже 930 тис. грн під час ревізії державного підприємства "Харківська лісова науково-дослідна станція".

Зокрема, підприємство безпідставно витратило 623 тис. грн на оплату проживання мешканців гуртожитку.

Окрім того, через завищення потреби в бюджетних асигнуваннях станція зайво отримала та витратила 166 тис. грн, передбачених у бюджеті на ведення лісового і мисливського господарства.

Також на підприємстві працівникам зайво виплатили зарплату, за завищеною вартістю оплатили послуги з перевезення лісопродукції та реалізовували її за заниженими цінами тощо.

За недотримання законодавства 12 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, до станції застосовано захід впливу, а саме зупинення операцій з бюджетними коштами.

Про результати ревізії поінформовано Дергачівську місцеву прокуратуру Харківської області.
Прес-служба Держфінінспекції в Харківській області
Відповісти
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Фінанси”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей