Аудитори - про доходи місцевих бюджетів

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Відповісти
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Аудитори - про доходи місцевих бюджетів

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

ПОКАЖЕМО, «ДЕ ГРОШІ ЗИМУЮТЬ»!

Головна причина малих доходів місцевих бюджетів - недоліки в роботі місцевих органів влади і самоврядування, зокрема, неефективне управління комунальним майном. Недостатньо контролюється використання земель територіальних громад (і не завжди це схоже на звичайну недбалість, подекуди проглядає й особистий інтерес). Розпорядники бюджетних коштів діють за відсутності системного внутрішнього фінансового контролю, а це спонукає до порушень та зловживань.
Під час дослідження виявлено неефективне витрачання бюджетних коштів на суму 1,2 млн грн через перевищення харчових норм по дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах (це аж ніяк не означає, що діти стали краще їсти). Натомість на утримання медичних працівників, які надають платні послуги, витрачено 14,5 тис. грн за рахунок загального фонду замість спеціального.
Пропозиції Держфінінспекції позитивно вплинули на поповнення місцевих бюджетів. У зведеному бюджеті Каланчацького району протягом останніх чотирьох років фактичні обсяги власних і закріплених доходів збільшилися на 5,4 млн грн. За цей час загальний обсяг видатків зведеного бюджету (загальний фонд) збільшився на 27,5 млн грн. Більшу частину видатків витрачено на освіту (44,7 %) і охорону здоров'я (34,4%). Проте рівень забезпечення населення соціальними послугами і надалі потребує покращання.
Проведене під час аудиту оцінювання соціально-економічного стану району та рівня надання соціальних гарантій громадянам довело, що місцеві бюджети району фінансово не самостійні, про що свідчать значні обсяги офіційних міжбюджетних трансфертів. Не повною мірою населення району забезпечене якісними соціальними стандартами та нормативами, передбаченими чинним законодавством і гарантованими державою. Основні галузі бюджетної сфери були недофінансовані через недостатність фінансових ресурсів у бюджетах району.
Недосконала система управління наявними матеріальними ресурсами територіальної громади та невикористання всіх наявних можливостей і резервів призводить до значних втрат доходів. Так, у період аудиту втрачено можливості залучення до місцевих бюджетів району щонайменше на 2 млн грн доходів. Невикористання в повному обсязі органами місцевої влади та самоврядування району наявних резервів за операціями із земельними ресурсами в галузі земельних відносин призвело до недоотримання доходів місцевими бюджетами на суму 1,3 млн грн.
Органами місцевого самоврядування не забезпечено залучення коштів забудовників від об'єктів містобудування, що призвело до втрат місцевих бюджетів району на суму 0,75 млн грн та позбавило можливості подальшого інвестування цих коштів у розвиток інфраструктури населених пунктів району.
Результати фінансового контролю довели випадки незаконного та неефективного використання коштів та майна. Водночас ці результати показали недостатню ефективність системи внутрішнього фінансового контролю, Аудиторська група підказала шляхи з підвищення якості соціальних гарантій, які надаються населенню району, зокрема через оптимізацію видаткової частини та зміцнення ресурсної бази місцевих бюджетів.
За результатами аудиторського звіту запропоновано переглянути умови договорів оренди земельних ділянок відповідно до прийнятих розпоряджень голів селищних та сільських рад. Також доцільно розглянути питання про доповнення положення про цільовий фонд, щоб визначити одним із джерел формування кошти пайової участі (внесків замовника будівництва при створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури) 11 населених пунктів.
Районному відділу освіти варто проаналізувати стан використання бюджетних коштів загального фонду бюджету в розрізі категорій та закладів заради збільшення фінансування на харчування дітей. Місцевій владі, а саме постійно чинній комісії з урегулювання земельних відносин, під час надання земель державної власності для сільськогосподарських цілей доречно зважати на питання про впорядкування платного використання земельних ділянок під проектованими дорогами.
Як бачимо, пропозиції обласної Держфінінспекції стосуються багатьох питань діяльності регіону. Втім, просто визначити їх слушність і взяти до відома замало, потрібно сприйняти їх як керівництво до дії, тоді позитивні результати не забаряться.


/журнал «Фінансовий контроль»№1,2013 рік
Відповісти
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 12 гостей