Фінансовий контроль громад

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Відповісти
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Фінансовий контроль громад

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

«ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ» І НЕДБАЛЬСТВО?

Телефони довіри фінінспекторів у Херсоні – 26 36 28,
Великій Олександрівці – 22692, Нововоронцовці – 22571, Високопіллі -22404


Борозенська сільська рада порушила фінансову дисципліну на загальну суму 207,57 тис. грн за період з жовтня 2009 по березень 2013 року.
За перебування дітей у дошкільних навчальних закладах батьки, замість грошей, розрахувались лише продуктами харчування на загальну суму 103,04 тис. грн, що не відповідає п. 2.7 Порядку, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України № 667 від 21 листопада 2002 року. Однак інколи у раціоні харчування дошкільників був маргарин, що не обумовлено харчовими нормами. По дитячих садках під час інвентаризації встановлено лишки матеріальних цінностей, які поставлені на облік.
Серед інших виявлених фінінспекторами прорахунків – непроведення індексації відповідно до договорів оренди майна. Виявлено розбіжності у наявних договорах, де вказано занижену площу орендованих приміщень, що призвело до втрати бюджетних надходжень. Також офіційно доведено про факти недотримання вимог чинного законодавства з питань оплати праці і штатної дисципліни. Так, працівниками ради зайво отримано заробітної плати на суму 29,96 тис. грн.
Всупереч вимогам Бюджетного кодексу, сільська рада оплатила транспортні послуги на суму 21,14 тис грн, проте, такі гроші по бухгалтерському обліку не проходили, тобто погашено не бюджетну заборгованість. Також офіційно доведено про завищення вартості виконаних робіт на будівництві підвідного газопроводу до села Садок.
На трьох посадовців складено протоколи про адміністративні правопорушення і поінформовано Великоолександрівську міжрайонну прокуратуру.
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Про діяльність контролюючого органу

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

ВЗАЄМОДІЯ ЗАРАДИ ПОРЯДКУ
Телефон довіри фінінспекторів у Херсоні – 26 36 28


За результатами ревізії фінансово-господарської діяльності комунального підприємства «Промінь-10» Бериславського району встановлено фінансових порушень на загальну суму 79,37тис.грн. Забезпечення споживачів централізованим водопостачанням Підприємство здійснювало без наявності ліцензії і дозволу на спеціальне водокористування.
Результати ревізії надано до Максимогорьківської сільської ради (власника). За результатами інспектування фінінспекторів головою сільради прийнято розпорядження про розірвання контракту з в.о. директора КП «Промінь-10» і прийнято наказ про його звільнення.
Загалом з початку року спеціалісти Новокаховської об’єднаної держфінінспекції провели 6 контрольних заходів на території Бериславського району. За результатами проведених ревізій вже відшкодовано порушень, що призвели до втрат на суму 441,68 тис. грн, що становить 82% від усіх виявлених порушень.

До речі, відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 10.04.2013 № 469, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 квітня 2013 р. за № 699/23231, затверджено Порядок функціонування телефону довіри у Державній фінансовій інспекції України та її територіальних органах.
Основні завдання функціонування телефону довіри: надання інформації щодо повноважень органів Держфінінспекції; забезпечення оперативного реагування на порушення чинного законодавства при витрачанні бюджетних коштів, використанні державного чи комунального майна підприємствами, установами та організаціями, підконтрольними Держфінінспекції; виявлення фактів можливих корупційних та інших неправомірних дій.
Інформація на "лінію довіри" надається анонімно, не може розглядатись як звернення громадян, відповідно до Закону України "Про звернення громадян", а тому її надання не обумовлює обов'язкової підготовки відповіді заявнику.
Надані Вами повідомлення використовуватимуться виключно як додаткове джерело для прийняття рішень щодо необхідності проведення інспектування, а також при плануванні та здійсненні інших заходів, спрямованих на запобігання і протидію корупції у сферах державних закупівель, оренди і відчуження майна, при проведенні ремонтно-будівельних робіт тощо.
Ірина Стешенко,
заступник начальника Новокаховської ОДФІ
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Бюджетні питання - на контролі

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

Земля і бюджет

Наповнення казни доходами - важливе і невідкладне завдання органів місцевого самоврядування, фінансових, податкових структур. Мета єдина і благородна - визначення реальних обсягів дохідної частини місцевих бюджетів, мобілізація відповідних надходжень.

ЗЕМЕЛЬНІ ІСТОРІЇ

Перш за все йдеться про поповнення коштами місцевих бюджетів за рахунок земельного ресурсу. Тільки щомісячна, некопійчана плата за оренду землі гарантує фінансове благополуччя міст та сіл. Зрозуміло, що значно покращити хід земельних відносин можливо лише за умов системного запобігання порушенням з боку землевласників та землекористувачів, спрямування земельних відносин у правове поле. Не обійтися також без постійного контролю зі сторони податкових структур.

Інколи земельні ділянки використовуються неналежним чином без оформлення правовстановлюючих документів. До того ж місцеві бюджети недотримують належних доходів, коли договори оренди укладено із заниженими ставками орендної плати. Приміром, в одному з міст області для ряду договорів на оренду земельних ділянок застосовано плату, яка значно нижча мінімального розміру, що призвело до втрат доходів на суму 350,3 тис. грн.

В іншому випадку Держфінінспекція стикнулася з тим, що в ході придбання земельних ділянок у розстрочку покупці не коригували платежі на індекс інфляції, чим порушили вимоги п.4 Порядку здійснення розрахунків з розстроченням платежу за придбання земельної ділянки державної та комунальної власності, затвердженого Постановою КМУ від 22.04.2009 №381, умови укладених договорів купівлі-продажу земельних ділянок та вимоги ст. 526 Цивільного Кодексу України. Як результат, міський бюджет недоотримав за продані ділянки 90,8 тис. грн.
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Фінінспекція повідомляє

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

ЯКА ФІНАНСОВА ДИСЦИПЛІНА?

У першому півріччі 2014 року Голопристанською МДФІ виконано ревізії виконання місцевих бюджетів та фінансово-господарської діяльності в Голопристанській міській раді, Новомаячківській селищній раді, в Таврійській та Тарасівській сільських радах. Результати проведених ревізій надано районним прокуратурам, радам та державним адміністраціям.
В цілому фінінспекторами встановлено порушень, що призвели до втрат, на суму 605,96 тис. грн. Встановлено факт недоотримання бюджетних доходів на суму майже 300 тис. грн. А витрати, проведені з порушенням законодавства, зафіксовано на суму 309,47 тис. грн. За результатами проведених контрольних заходів усунуто порушення, що призвели до втрат на суму 504,19 тис. грн.
На винуватців складено протоколи та 12 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.164-2 КУпАП на суму 2,65 тис. грн. До матеріальної відповідальності притягнуто 7 осіб. Крім того, застосовано 13 фінансових санкцій (6 призупинень асигнувань, 6 зупинень операцій з бюджетними коштами та зменшення фінансування).

Детально про порушення
У Голопристанській міській раді (скорочено – міська рада) за період з 01.08.2011 року по 01.10.2013 року встановлено фінансових порушень, які призвели до втрат, на загальну суму 140,71 тис. грн.
Через бездіяльність окремих посадовців місцевого самоврядування не залучено до бюджету доходи на розвиток соціальної інфраструктури населених пунктів. Адже деякі об’єкти завершеного будівництва, за якими договори про пайову участь протягом періоду з 01.08.2011 по 01.10.2013 року не укладались. Таким чином кошти до міського бюджету не надходили.
Внаслідок не виконання підприємцями вимог п.4 Положення про цільовий фонд розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Гола Пристань, затвердженого рішенням 9 сесії 6 скликання від 25.03.2011 року №118, в частині необхідності звернення до міської ради із заявою про укладання договору пайової участі та обов’язковості участі у розвитку інфраструктури міста Гола Пристань та ч.1 ст.59 та ч.1 ст.73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міський бюджет недоотримав доходів більш ніж на 52,3 тис. грн.

Новомаячківська селищна рада за період з 01.02.2011 року по 31.12.2013 року порушила фінансову дисципліну на загальну суму 266,67 тис. грн.
Так, працівникам Новомаячківських ДНЗ №1,2,3 було зайво нараховано та виплачено доплати за несприятливі умови оплати праці в розмірі 12 % посадових окладів на загальну суму понад 38, тис. грн.
Підрядником «Ч» застосовано був завищений усереднений показник кошторисного прибутку при виконанні грейдерування доріг населеного пункту Нова Маячка. Як наслідок безпідставно витрачено коштів селищного бюджету на суму 21,76 тис. грн.
Тарасівська сільська рада за період з 01.01.2008 по 01.12.2013 року допустила фінансових порушень на загальну суму 102,81 тис. грн.
Наприклад, необґрунтовано встановлено посадові оклади працівникам сільських бібліотек. Як наслідок – зайві витрати бюджетних коштів на виплату заробітної плати бібліотекарям. Так, завідуючій Тарасівською бібліотекою через завищення групи з оплати праці бібліотеки зайво нарахована та виплачена заробітна плата на загальну суму 10,24 тис. грн.
В порушення п.33 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 №102 та Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 №442 без проведення атестації робочих місць за 2008- 2012 роки та січень - серпень 2013 року було зайво нараховано та виплачено доплати за шкідливі умови оплати праці працівникам ДНЗ «Світлячок», «Калинонька» та «Веселка» на суму 39,17 тис. грн.
В дитячих дошкільних навчальних закладах типовим є понаднормативне списання продуктів харчування під час приготування страв, а саме рецептур закладки. Так, в недотримання рецепту на приготування страв в ДНЗ, до первинних документів безпідставно включено списання 64,77 кг рослинної олії та 24,96 кг вершкового масла. Як результат, надміру списано харчових продуктів на загальну суму 2,6 тис. грн.
Так само у Новомаячківській селищній раді знову ж таки безпідставно списано 308,64 кг рослинної олії, 82,87 кг молока, що призвело до зайвого списання продуктів харчування на загальну суму 6,12 тис. грн.

Під час ревізії сільського бюджету та фінансово-господарської діяльності Таврійської сільської ради, проведеної за період з 01.01.2010 року по 01.12.2013 року, виявлено фінансових порушень на загальну суму 140,29 тис. грн, у тому числі недоотримання фінансових ресурсів на суму 42,30 тис. грн, операції, проведені з порушенням чинного законодавства, на загальну суму 53,81 тис. грн., в тому числі недоотримання фінансових ресурсів у сумі 42,30 тис. грн, витрати бюджетних коштів, проведених з порушенням законодавства, що призвели до втрат в сумі 53,81 тис. грн.
Приміром, усупереч вимогам постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів», головному бухгалтеру, за розпорядженням сільського голови, встановлено і виплачено надбавку за виконання особливо важливої роботи в розмірі 80% до посадового окладу загалом на суму 10,13 тис. грн. Проте така надбавка взагалі не встановлюється спеціалістам апарату сільрад.
За даними Голопристанської міжрайонної держфінінспекції
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Щодо дотримання антикорупційного законодавства

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

Корупцію «знати в обличчя»

Про що написано в Законі України «Про запобігання корупції»?
Неправомірна вигода - грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, будь-які інші вигоди нематеріального чи негрошового характеру, які обіцяють, пропонують, надають або одержують без законних на те підстав;
Потенційний конфлікт інтересів - наявність у особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об’єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень;
Подарунок - грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, які надають/одержують безоплатно або за ціною, нижчою мінімальної ринкової.
Шановні громадяни! Звертайтеся на «телефон довіри»
органів Державної фінансової інспекції в Херсонській області
за номером у місті Херсоні 263628, якщо Вам відомі факти крадіжок коштів та майна у бюджетній сфері.
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Навколо невикоріненої корупції

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

Спільна протидія

Когось «пожирає» корупція?

Шановні громадяни! Звертайтеся на «телефон довіри»
органів Державної фінансової інспекції в Херсонській області
у місті Херсоні за номером 263628

Головним стимулом до корупції є можливість отримання прибутку, пов’язаного з використанням владних повноважень. Корупція – це не тільки безконтрольне і приховане особисте збагачення за рахунок суспільства і держави. Це використання агентом посадовцем наданих йому можливостей і повноважень для досягнення непередбачених цілей, тобто, всупереч вимогам чинного законодавства.
Відповісти
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: WebMeUp [SEO бот] і 16 гостей