ПРОТИ ОДВІЧНИХ КОМБІНАТОРІВ

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

ПРОТИ ОДВІЧНИХ КОМБІНАТОРІВ

Повідомлення Прес-служба КРУ »

Зі спогадів ветеранів контрольно-ревізійної служби

Вартовим контролю доводиться розплутувати найхитромудріші клубки порушень і злочинів у фінансово-бюджетній сфері. Матеріали інспектування могли б лягти в основу гостросюжетних детективних романів та фільмів.
Якось ревізорів насторожило: одна приватна особа здавала у ресторани тисячі яєць майже щодня. У радянські часи в своєму присадибному господарстві мати цілу птахоферму та ще й тарний склад було неможливо. Адже яйця здавалися у фабричній упаковці. Керівництво одного з ресторанів не горіло бажанням внести у це питання ясність. Допомогли інспекторам вантажники, які в один голос заявили, що громадянка Н. привозить товар спеціально обладнаним яйцевозом з іншого району, де вона керує птахофермою. Населення начебто було активним учасником такої заготівлі, а споживчій кооперації була заподіяна шахраями шкода на 9 тис.карбованців. Розплутуючи хитромудрі комбінації жадібних до наживи спритників перевіряючи переконливо довели: у системі споживчої кооперації одного з районів заготівля яєць велась ... на папері.
Не мало була здивована громадськість одного з міськмолзаводів, звідкіля невідомо куди зникла 21 норкова шапка. Дійсно, що може бути спільного між морозивом і хутром норки? Виявляється, робітникам цеху морозива видається теплий спецодяг, у тому числі й хутряні шапки. Але чому саме норкові, а не, скажімо, кролячі? Старший майстер цеху морозива, одержавши під звіт зі складу згадані шапки, тут же списала їх як зношені. Адже товар ходовий. На базарі його можна збути за пристойну ціну.
Не раз результати ревізій окремих питань фінансово-господарської діяльності приносили великі результати для актів після ревізування складів паливно-мастильних матеріалів. Як мухи летять на мед так і ділки присмокталися до ємностей з бензином, соляркою та моторними мастилами. Усіх ревізій не згадаєш. Вивчаючи стан інвентаризації товарно-матеріальних цінностей на одному з об’єктів, контролери звернули увагу, що списання будівельних матеріалів, скла, пиломатеріалів, цементу – здійснювалося без обміру і перерахунку, були відсутні квитанції на списання склобою. Січень був надзвичайно лютим і члени комісії встановлюючи реальну кількість скла, частково пообморожували собі пальці рук. Зате результат був зовсім не приємний для матеріально-відповідальних осіб.
Ще приклад з радянської торгівлі, коли головний бухгалтер вдалася до витончених форм незаконного збагачення. Зокрема, протягом тривалого часу матеріально-відповідальні особи приховували нестачі товарів шляхом виписування (без товарних накладних) на крамниці з подальшим погашенням вартості цінностей готівкою. Було, коли один із директорів кінотеатру шляхом кустарного виготовлення та реалізації вхідних квитків без обліку їх кількості привласнив 45 тисяч карбованців, за що отримав 10 років позбавлення волі. Інший керівник сільгосппідприємств вкрав 27 тонн комбікормів для відгодівлі бичків.
Ревізори з інших областей теж проводять безліч результативних ревізій. Приміром, у сфері газопостачання. Так, виявлено, що продаж газу іноземній фірмі відображувалася у цінах, встановлених для вітчизняних споживачів. Внаслідок таких порушень реалізація газу була заниженою на мільйони гривень. Навіть у загартованих ревізорів дибки піднялося волосся, коли до них дійшло з якими жахливими фактами розкрадання власності вони мають справу.
А касир з одного з потужних підприємств вкрала 234 тис. доларів. Технологія крадіжки валюти була примітивно простою. Жінка виписувала прибуткові касові ордери, але не видавала клієнтам відривні квитанції. Згодом касові ордери переписувалися у бік списання сум оприбуткованої валюти, а різниця привласнювалася. Далі по бухгалтерському обліку сума вкраденої валюти ставилася як заборгованість. Суд засудив спритну жінку до 12 років позбавлення волі з відшкодування нанесених нею збитків у повному обсязі і конфіскацією майна. Не проходить поза увагою КРУ списання бензину на витрати. Бухгалтерське оприбуткування по обліку бензину деякі установи проводять в кілограмах (без переводу на літри). Таким чином, утворюється надлишок інколи в тоннах. Колись шифер користався величезним попитом. Приміром, аби викрити та притягти до відповідальності посадовців бухгалтерії однієї з сільських рад КРУ встановило, 614 фіктивних (!) документів, щоб списати кошти. Всі винні особи постали перед законом. Деякі керівники підприємств у змові з пройдисвітами укладали фіктивні угоди на будівництво об’єктів, які вже були зведені. Зрозуміло, що будматеріали і кошти на оплату робіт списувалися, а потім привласнювалися злодіями. Інколи деякі посадовці полюбляли завищувати норми сировини на виготовлення одиниці продукції та списувати, приміром, пряжу понадпередбачену норму на так звану „путанку” тобто брак. Клаптик до клаптика, нитка до нитки – і з надлишків сировини шляхом списання на крій, натяжки на зниження площі матеріалу виходили ніде невраховані шуби, сукні, халати, комірці, костюми, котрі збувалися, а кошти привласнювалися. „Сировики” та їх „покровителі” привласнювали виручку за збуту продукцію. Одне з найцікавіших занять „великих комбінаторів” – харчові продукти. За такі подвиги вони позбавляються волі, коли не додають до порцій певні грами страв. Полетіли „голови”. І не шкода. Подібних історій про шахрайські дії трикотажників, хутровиків, побутовиків, мебльовиків та інших достатньо.
Віртуози темних махінацій, як і знаменитий Остап Бендер, володіють тисячею і одним прийомом привласнення чужих грошей. Так, в бухгалтерії однієї з місцевих рад значилося: певна сума по оплаті заходів з благоустрою міста перерахована комбінату комунальних підприємств. На справді ж кошти по платіжних дорученнях за тими ж номерами і датами надходили на особові рахунки родичів та знайомих службовців як компенсація за буцімто знесені споруди і плодові насадження. Марнотратство, безгосподарність, службова халатність – ось далеко не повний „букет” порушень, виявлених ревізорами з року в рік.
Історія контрольно-ревізійної справи схожа на килим, зітканий з ниток – доль людей, які в ній колись працювали чи працюють сьогодні. Безперечно, з часом до неї будуть вписані нові не менш цікаві факти.

Леонід Калиниченко, прес-секретар КРУ в Херсонській області
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: ClaudeBot [AI бот] і 0 гостей