Страница 1 из 1

ГРОШІ ЗЕКОНОМИЛА... ПОСУХА

Добавлено: 14 ноя 2007, 13:59
Прес-служба КРУ
Відома істина: порядку без контролю не буває. Розбіжності між заявленими та підтвердженими засіяними площами, розкрили ревізори КРУ, працюючи в складі комісій з визначення переліку аграріїв, котрі мають право отримати державну фінансову підтримку.
Так, 32 господарства Високопільського району обстежено з підтвердження права на отримання компенсації за посівні площі, що загинули від посухи в травні нинішнього року. Мінімальна сума наданої державою адресної допомоги - від 2 тис.грн. (ФГ „Ольга”) до 100 тис.грн. (ДП „Атлантида”). Проте у двох господарствах з причини відсутності належного бухобліку відповідних підтверджуючих документів за фактично понесені витрати не надано.
Отже КРУ упереджено незаконне витрачання понад 15 тис.грн. на озиму пшеницю. А ТОВ „Шестірня” підготувала на розгляд районної комісії документи по загибелі посівів озимої гірчиці. Проте нинішнього року понесені витрати за таку культуру не відшкодовуються. В ряді господарств виявлено факти завищення понесених витрат загалом на суму майже 5 тис.грн. А два господарства до ціни посіяних культур чомусь включили податок на додану вартість. Як наслідок фактичні витрати безпідставно завищено в сумі понад 33 тис.грн. Відмовлено в наданні дотації ФГ „Тополь” та підприємству „Зелене поле”. Всього ж разом упереджено незаконне витрачання державних фінансів в сумі близько 59 тис.грн.