Медицина очима ревізора КРУ

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Відповісти
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

Медицина очима ревізора КРУ

Повідомлення Прес-служба КРУ »

ІСТОРІЯ БЮДЖЕТНИХ «ХВОРОБ»

Сфера охорони здоров’я Херсонщини має чимало адрес безгосподарності та низького рівня фінансової дисципліни. Хто ж порушує порядок витрачання бюджетних коштів?
Ревізори проінспектували високопільську філію обласного комунального фармацевтичного підприємства „Херсон-облфармація”. Загалом підприємству завдано матеріальної шкоди в сумі майже 65 тис.грн. Прорахунки, констатують ревізори КРУ, - допущено передусім заради власного збагачення причетних до фінансової звітності посадовців. Махінатори діяли, застосовуючи цілий арсенал прийомів, коли зменшувалися суми залишку коштів, або гроші списувалися у завищених розмірах. Іноді працівники недоотримували зарплату, що доведено шляхом зіставлення підписів працівників у платіжних документах та особових справах. Фінанси не раз списувалися двічі в двох різних місяцях.
Акт ревізії рясніє грубими помилками бухгалтерів у веденні фінансової звітності: рахунки-фактури, ордери, відрядні посвідчення, звіти і накази, інші платіжні документи були оформлені безграмотно. Кочубеївська аптека № 59 з червня 2006 по січень 2008 років „забула” оприбуткувати грошові кошти в касу центральної районної аптеки № 13 на загальну суму понад 12,5 тис.грн. Архангельська аптека № 43 не здала до каси виручку в сумі понад 1 тис.грн. Виявлено нестачу готівки в центральній районній аптеці № 13 в сумі понад 41 тис.грн., понад 2 тис.грн. коштів безпідставно списано з каси.
П’ять працівників філії не отримали частини заробітку на суму майже 14 тис.грн. Довелося державним інспекторам не лише фіксувати такі „подвиги” в системі аптек Високопільського району, а й вимагати від винуватців виправлення фінансових негараздів.
По своєму рахували кошти в Каховській центральній районній лікарні, де порушено законодавство з фінансових питань на загальну суму понад 56 тис.грн. Зокрема, установа утримувала штатні одиниці у надмірній кількості, не передбачені кошторисом. Отже сума завищених витрат з місцевої казни склала понад 11 тис.грн. Ряду працівників виплачено зайві суми відпускних. А деяким працюючим за сумісництвом переплачено зарплату. Крім того, працівники лікарні недоотримали кошти на загальну суму понад 30 тис.грн. за використання в роботі дезінфікуючих засобів. Лікарі, котрі виїжджали по району до сільських освітніх закладів на медичні огляди, недоодержали три тисячі гривень добових.
Ревізія зафіксувала заниження вартості транспортних засобів, які в ході ревізії збільшено на суму понад 31 тис.грн. Минулого року лікарня отримала автомобіль швидкої медичної допомоги, оприбуткований по обліку з податком на додану вартість, що не передбачено законодавством. Тому вартість автомобілю зменшено на 14 тис.грн. без суми ПДВ.
Бракує грамотних фахівців у комунальному закладі обласної ради „Каховський геріатричний пансіонат”, в стінах якого допущено збитків на суму понад 45 тис.грн. Саме там корми на відгодівлю свиней списано у завищених розмірах на суму близько 9 тис.грн. В ході проведення ревізії збільшено занижену вартість земельної ділянки на суму понад 460 тис. грн. Загалом інших порушень фінансової дисципліни ревізори зафіксували на суму майже на півмільйона гривень.
Неефективне управління коштами місцевого бюджету Херсонською міською геріатричною лікарнею за період з листопада 2005 по квітень 2008 років призвело до порушень в фінансовій сфері майже на третину мільйона гривень. Лікарня безпідставно завищила вартість будівель та споруд більш ніж на 200 тис.грн., внаслідок необґрунтованого включення до їх вартості сум бюджетних коштів, витрачених на оплату проведених капітальних ремонтів. Не проходили по обліку асфальтне покриття, огорожа та зелені насадження на суму понад 56 тис.грн. Не обліковувалась вартість ліцензії на здійснення медичної практики Виявлені випадки завищення розмірів посадових окладів у штатних розписах, співпадання графіків роботи деяких працівників за місцем роботи по сумісництву і за основним місцем роботи, яким безпідставно нараховувалися надміру гроші за невідпрацьований час.
Опинилася в «тенетах» прорахунків й Високопільська центральна районна лікарня. В ході ревізії розглянуто звернення групи депутатів районної ради щодо оплати праці, повноти проведення видатків по відрядженням тощо. виявлено незаконних витрат, недоотримання фінансів, порушення чинного законодавства з втратами на суму понад 50 тисяч гривень. Так, з бюджетними прорахунками придбано стоматологічний комплекс ОС-500 вартістю 22 тис.грн. Інколи за рахунок коштів покривалися витрати за комунальні послуги, спожиті орендарями. Торік лікарня придбала нафтопродуктів на загальну суму майже 48 тис.грн. без проведення передбачених законодавством тендерних процедур. Установа отримала 14,5 тис.грн. доходів за профілактичні огляди без необхідної для цього ліцензії. За відсутності Державного акту на право постійного користування земельною ділянкою на обліку лікарні перебувала земельна ділянка не сільськогосподарського призначення на суму майже 743 тис.грн.
Херсонська лікарня ім. А і О. Тропіних замість спеціального за рахунок загального фонду міського бюджету покрила витрати орендарів за комунальні послуги та прання білизни в сумі понад 65 тис.грн. Виявлено й завищення вартості ремонтних робіт в сумі майже 17,5 тис.грн.
Ревізія клінічної лікарні Суворовського району м. Херсона виявила порушень фінансової дисципліни на суму понад 170 тис.грн. Інспектори КРУ, перевіривши обґрунтованість розрахунків у кошторисах, встановили факт неврахування боргу ВАТ „Херсонська ТЕЦ” та комунального підприємства „Херсонтеплоенерго”, що призвело до зайвого витрачання у 2006 році понад 79 тис. грн. Інтерни, котрі перебували на стажуванні, не поспішали проводити оплату за отримані послуги, внаслідок чого установою недоотримано дев’ять тисяч гривень.
Не стала виключенням й лікарня Дніпровського району ім. О.С. Лучанського, де за результатами ревізії виявлено фінансових порушень, що призвели до збитків, на суму близько 65 тис. грн. Встановлено факти ненадходження плати за стажування інтернів, відсутності обліку таких розрахунків, недоотримання надходжень за оренду приміщень, часткової невиплати зарплати, недоотримання добових, надмірного використання коштів на оплату послуг з прання білизни. Безпідставно проведено оплату послуг за вивезення твердих побутових відходів та придбання овочів внаслідок завищення цін всупереч вимогам тендерного законодавства.
У Нижньосірогозькій центральній районній лікарні - факти необґрунтованої закупівлі харчових продуктів для адміністративно арештованих, неправомірне списання палива. Заборгованість за отримане вугілля і медикаменти не рахувалася на суму близько 44 тис. грн. Іноді орендарям взагалі рахунки не виставлялися. Одне з фермерських господарств не сплачувало в повному обсязі за оренду автомобілю лікарні. Під час ревізії збільшено по обліку вартість будівель на суму майже 119 тис. грн.
Ряд службовців Херсонського обласного онкологічного диспансеру надавали до бухгалтерії неправдиві звіти про свої відрядження. Адже їх проїзні документи не співпадали з датами вибуття та прибуття. Надміру списувалися пшоно, ячнєва і вівсяна крупи, які закладалися до супів усупереч вимог Збірника з лікувального харчування. Не обліковувалася ліцензія на медичну практику. Установа не отримала коштів за рентгенівський апарат, наданий Високопільській центральній районній лікарні в тимчасове користування.
Відділкова лікарня станції Херсон, підпорядкована Одеській залізниці, не обліковувала заборгованість за лікувальні послуги, надані застрахованим особам на десятки тисяч гривень. До того ж із заробітку працюючих пенсіонерів зайво утримано гроші на соціальні внески. Завищення вартості виконаних робіт по капітальному ремонту склало суму майже 48 тис.грн. Варто зазначити: майже кожна підконтрольна установа не нараховувала доплати працівникам за використання в роботі дезінфікуючих засобів у розмірі десяти відсотків від посадового окладу. Як результат, зафіксовано недоотримання таких сум по шістьом об’єктам на загальну суму понад 140 тисяч гривень.
Отже ревізії виявили випадки ігнорування вимог чинного законодавства з питань оплати праці, при складанні кошторисів, в обліку харчових продуктів, в орендних відносинах, при здійсненні тендерних процедур…
За кожним фінансовим недоліком стоїть винна особа, яка його вчинила і за такі дії законодавством передбачена конкретна відповідальність. Матеріали всіх ревізій передано до правоохоронних органів для розгляду та прийняття рішення про притягнення відповідальних осіб, винних у допущених порушеннях. Наслідки виявлених порушень бюджетного законодавства та порядку ведення бухгалтерського обліку повідомлено обласним, місцевим державним адміністраціям та радам. Зусилля вартових - на максимальному відшкодуванні збитків, перерахуванні до казни належних платежів, співпраці з органами влади та самоврядування, роботі зі зверненнями громадян.
Відповісти
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 17 гостей