Сторінка 1 з 1

Не обдурити!

Додано: 05 грудня 2008, 10:28
Прес-служба КРУ
Субсидії та пільги

ДЕРЖАВУ НЕ ОБДУРИТИ

В ході ревізій управлінь праці та соцзахисту населення у Новій Каховці та Каховці, управлінні соціальної політики та відділі по наданню населенню житлових субсидій Херсонської міської ради, виявлено зайве витрачання коштів загалом у сумі понад 210 тис.грн.

Фінансові порушення зафіксовано після проведення 154 зустрічних звірок, перевірок майже 87,5 тис. справ по отримувачів житлових субсидій та пільг. Зокрема, житлово-комунальні підприємства та організації надали пільг на загальну суму близько 74 тис.грн. померлим громадянам, а також тим людям, хто виїхав на постійне проживання до іншої місцевості. Деякі жителі області користувалися пільгами у завищених розмірах, ніж обумовлено законодавством. Не обійшлося й без штучного збільшення обсягів ремонтних робіт по будинках пільговиків та безпідставного включення не понесених ЖЕКами видатків до тарифів на оплату житлово-комунальних послуг загалом на суму понад 42 тис.грн.
До того ж у Новій Каховці встановлено розбіжності в обсягах послуг з водопостачання та водовідведення з фактично наданими пільговим категоріям населення. Ряд підприємств надавав пільги з комунальних послуг повнолітнім дітям. А окремі організації-надавачі пільг пояснили безпідставне завищення розрахунків на отримання коштів «існуванням недоліку в програмному забезпеченні для проведення розрахунків».
Також КРУ виявлено випадки надання недостовірних довідок про розмір зарплати, виданих рядом установ та організацій. Як наслідок, кілька осіб одержали завищену субсидію. У Каховці в окремих довідках зафіксовано дані про зменшений розмір зарплати, що навпаки призвело до недоотримання субсидій громадянами. Деякі ж городяни заради одержання субсидії приховували дані про свої реальні доходи, отримані від дивідендів за акції, розмір зарплат, доходи за сумісництвом, не декларували прибутки від ведення особистого селянського господарства тощо.
Матеріали ревізії передано правоохоронним органам. Про результати ревізій проінформовано органи місцевого самоврядування. Винних осіб притягнуто до відповідальності.

Додано: 08 грудня 2008, 16:44
Прес-служба КРУ
Ревізори констатують

ВЕТЕРИНАРІЯ НЕЕФЕКТИВНА?


У бюджетній сфері не меншає бухгалтерських прорахунків та недоліків. Державні контролери зафіксували суттєві фінансові порушення серед установ ветеринарної медицини Цюрупинського району.
Зокрема, зафіксовано фінансових помилок на суму понад 25 тис.грн. в районній лікарні ветеринарної медицини. Так, деякі працівники безпідставно одержали доплат за роботу із шкідливими умовами праці, матеріальну допомогу та відпускні. Необґрунтовано перераховувалися внески до обласної лікарні ветеринарної медицини на придбання квартир та автотранспортних засобів.
По обліку лікарні не відображалися дані про надані суб’єктам господарювання послуги. Якби в умовах відповідних договорів вказувалася відповідальність за порушення договірних зобов’язань, тоді б лікарня отримала пені в сумі майже 10 тис.грн. До того неефективно та нераціонально витрачено кошти на ветеринарні препарати: з 2006 по 2008 рік знищено чимало доз вакцин для свійських тварин через несвоєчасне їх використання у великих об’ємах фасування. А за відсутності на балансі автотранспорту райуправління ветеринарної медицини завищило витрати на зарплату водію в сумі понад 38 тис.грн. Матеріали ревізії надано районній прокуратурі, на керівників установ накладено адміністративні стягнення.

Іван Холоднюк, начальник контрольно-
ревізійного відділу в Цюрупинському районі
КРУ в Херсонській області

„ГУЛЯЛИ” ГРОШІ ІЗ ЗЕМЛЕЮ,

Додано: 08 грудня 2008, 17:03
Прес-служба КРУ
КРУ повідомляє

„ГУЛЯЛИ” ГРОШІ ІЗ ЗЕМЛЕЮ,
Або від чого страждає не лише казна, а й громада?


Прозорість руху фінансових потоків неможлива без оцінки ефективності і результативності витрачання бюджетних коштів. Не стоять осторонь даного питання й фахівці контрольно-ревізійної служби.

З початку нинішнього року ревізори та аудитори КРУ зафіксували втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму понад 93 млн.грн. Саме стільки коштували прорахунки, допущені в бюджетній сфері області керівниками установ, підприємств і організацій. Причина - неефективні управлінські дії.
Окремо варто зазначити про випадки неефективного використання земель, підпорядкованих органам місцевого самоврядування, де не враховують всіх можливостей з отримання фінансових надходжень. Поки що місцеві скарбниці не наповнюються повною мірою «земельними» сумами. Адже деякі землекористувачі володіють ділянками взагалі без правовстановлюючих документів, сплачуючи лише земельний податок. Самоврядні структури втрачають також чималі надходження з причини непроведення перерахунку орендної плати по всім орендарям.
Загалом виявлено 78 фактів неефективних рішень. До речі, більше половини з них – це упущені вигоди, насамперед, реалізація продукції чи послуг за ціною нижчою від собівартості (майже 32 млн.грн.), здача в оренду майна за заниженою ставкою (понад 12 млн.грн.). Іноді товари, роботи та послуги придбавалися за державні кошти завищеній від ринкової ціні, а благодійна допомога надавалася при збитковій діяльності підприємства. Зафіксовано у бюджетній сфері факти понесення зайвих витрат через неефективне проведення фінансово-господарських операцій. До того ж на суму понад 700 тис.грн. здійснено операцій поза казначейським обслуговуванням.
Отже, питання залишається вкрай актуальним: підвищення результативності витрачання бюджетних грошей. Звісно, видатки казни всіх рівнів повинні бути орієнтовані на досягнення кінцевого результату найбільш ефективним способом. Немає сумніву, при цьому фінансовий контроль сприяє ефективному використанню наявних коштів і якості менеджменту, а його результати доречно в майбутньому враховувати при формуванні бюджетів та прийнятті управлінських рішень.