Які керівники із «грипом» на руках?

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Відповісти
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

Які керівники із «грипом» на руках?

Повідомлення Прес-служба КРУ »

Мільйони казни
ВАКЦИНИ ВДОСТАЛЬ, ДИСЦИПЛІНИ ОБМАЛЬ,
або які керівники із «грипом» на руках?
КРУ в Херсонській області провело планову ревізію фінансово-господарської діяльності серед 36 установ у сфері державної ветеринарної медицини. Як результат сума виявлених порушень зафіксована аж на рівні понад 3,3 млн.грн.! Крім того, через неефективні управлінські дії фінансові втрати склали суму ще понад 1 млн. 700 тис.грн.
Не завжди формування і ефективне витрачання коштів йде належним чином у всіх ланках фінансової системи. На Херсонщині чимало доз вакцини для свійських тварин просто знищується! Причина – часткове використання препаратів, розрахованих одразу на кілька тисяч доз, що централізованно надходять у флаконах. До речі, відкриту вакцину можна використовувати лише протягом годин. Далі ж вона стає непридатною для застосування та знищується навіть до 90 відсотків від обсягу окремої упаковки! А відтак на протиепізоотичні заходи вкрай неефективно розпорошено державні фінанси в сумі понад 193 тис.грн.
Зокрема, на території Іванівського району обліковуються десятки тисяч голів птиці всіх видів. Утім вакцина «Ла – Сота» розфасована по одній тисячі доз, термін придатності після відкриття флакону становить лише дві години. Фактично ж протягом терміну дії препарату, один лікар встигає пропоїти не більше 100-200 голів птиці. Решта препарату просто знезаражується.
Не встигають й ветеринари повністю застосувати упаковку інших препаратів при щепленні великої рогатої худоби, передусім у приватному секторі.
Натомість зафіксовано випадки надмірного отримання ветпрепаратів на щеплення поголів’я тварин. Так, у 2007 році Бериславська лікарня одержала препаратів на 157 відсотків більше від потреби. При цьому використано їх лише на 69 відсотків. Препарати «Максикан» та «Медикарін» взагалі не розподілено серед установ ветеринарної медицини області на загальну суму понад 64 тис.грн.
Всього ж виявлено факти безпідставного нарахування понад 420 тис.грн. доплат працівникам без проведення атестації робочих місць із шкідливими умовами праці. Безпідставно лікар, охоронники, електрик та програміст Каланчацької лікарні ветмедицини за кошти держави мали додаткову тижневу оплачувану відпустку. Крім того, гроші за аналіз кислотності молока на ринку не бралися, а вакцинація тварин деяких господарств проходила на безоплатних засадах. Районні лікарні на безоплатних умовах безпідставно передали фермерським господарствам і підприємствам дезінфікуючих засобів та медикаментів на суму майже 200 тис.грн. Таким чином необґрунтовано списано цінності, придбані за рахунок коштів державної казни. Скадовська лікарня взагалі не затверджувала розцінок за платні послуги по обробці тваринницьких приміщень, оскільки не мала відповідної ліцензії.
Генічеська та Голопристанська лікарні ветеринарної медицини всупереч вимогам чинного законодавства розрахувалися за рахунок державної казни з працівниками лабораторій на ринках загалом на суму більш ніж 275 тисяч гривень. Чому ж так сталося? Адже затверджені установами тарифи на проведення ветеринарно-санітарної експертизи харчових продуктів не покривали всіх понесених витрат при тому що такі лабораторні дослідження проводяться виключно за рахунок власників тваринницької продукції.
У Головному управлінні ветеринарної медицини необґрунтовано експлуатувався автомобіль за межами області, допущено завищення бюджетних витрат на представницькі цілі, виявлено зайвий кондиціонер.
Впродовж останніх трьох років зі спеціальних рахунків районних лікарень та лабораторій неправомірно загалом перераховано 734 тис.грн. на придбання службового автомобілю та квартир для працівників обласної лікарні ветмедицини. Проте на обліку лікарні придбані квартири не проходили. Хоча нотаріально передбачено: право власності на квартири набуло чинності з часу державної реєстрації відповідних договорів. Дана провідна установа прорахувалася в оплаті відпускних за ненормований робочий час, при виплаті надбавок за вислугу років, переплатила чималі кошти за електроенергію по завищених даних показників лічильників, зайво списала пальне. Також у кошторисі не вказано суму заборгованості по спожитому установою природному газу. Витрачено кошти за розробку сайту, хоча лікарня не підключена до мережі Інтернет.
Понад 38 тис.грн. бюджетних коштів Херсонська міська лікарня ветмедицини витратила за відпочинок начебто своїх працівників у пансіонаті без наявних підтверджуючих документів. Ревізія банківських операцій показала: у 2006 році відповідно до укладеного договору з приватним пансіонатом „Кристал” сплачено кошти в сумі 50 тис. грн. за оздоровлення працівників в пансіонаті. Однак по бухгалтерському обліку заборгованість за отримані послуги чомусь не проходила. Невже про борг забули? При цьому вартість добового проживання кожного працівника склала 194 грн. Співставлення кількості відпочивальників, їх днів проживання довело, що акти виконаних робіт надано тільки на 12 тис. грн.
Державний фінансовий контроль вирішує складні та різноманітні завдання в різних напрямах господарювання. Контрольно-ревізійна служба вважає доречним створення єдиного керівного органу ветеринарної медицини, аби не дублювати функції управління, лабораторій та лікарень у сфері ветеринарної медицини. Істотно зменшити втрати бюджетних коштів дозволить й фасування вакцин у меншій кількості доз.
За наслідками інспектування на 47 посадовців складено протоколи про адміністративні порушення. Матеріали всіх ревізій передано правоохоронним органам. Отже, фінансова дисципліна в управліннях, лікарнях та лабораторіях ветеринарної медицини є незадовільною. Чи допоможуть їх керівникам висновки ревізії та суттєві зауваження державних контролерів, щоб навести довгоочікуваний порядок у ветеринарній системі?
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

Повідомлення Прес-служба КРУ »

ПОРУШИВ ФІНДИСЦИПЛІНУ? ДО СУДУ!


У Каховській районній лікарні ветеринарної медицини планова ревізія виявила втрат фінансових та матеріальних ресурсів на суму майже 102 тис. грн. за період з січня 2006 по вересень 2008 року.
Так, шести суб’єктам господарювання безпідставно та безоплатно передані дезінфікуючих засобів на суму понад 40 тис. грн. Без наказів головного розпорядника коштів і підприємства такі цінності передано без відповідних дозволів чи ліцензій на їх використання. Обсяги ж фактично виконаних робіт були завищеними на суму більш ніж 45 тис. грн.
Управління ветмедицини в Каховському районі не виставляло рахунків за оренду, не нараховувалися суми на відшкодування спожитих комунальних послуг, які повністю сплачено коштами казни. Таким чином покрито видатки сторонніх юридичних осіб за рахунок державного бюджету на суму близько 9 тис. грн.
Необґрунтовано нараховані та видані гроші за роботу кочегара в розрахунку на всі 12 місяців, адже така сезонна робота оплачується не більше чим за півріччя. Дане порушення призвело до матеріальної шкоди на тисячі гривень.
Обласній лікарні держветмедицини перераховано чималу суму на придбання автотранспорту та житла в центрі Херсона. Однак районна лікарня ветмедицини не має законодавчого права спрямувати кошти вищим підвідомчим установам.
Матеріали ревізії надано Каховській міжрайонній прокуратурі. За фактом службової недбалості порушено кримінальну справу. Ведеться досудове слідство по іншим допущеним посадовцями порушенням.

Ігор Креховецький,
начальник контрольно-ревізійного відділу в м. Каховка та Каховському районі КРУ в Херсонській області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

Ветеринарія

Повідомлення Прес-служба КРУ »

КОШТИ «КЛИЧУТЬ» ДО ПОРЯДКУ

Планова ревізія фінансово-господарської діяльності Голопристанської районної державної лікарні ветеринарної медицини виявила купу проблем та недоліків. Матеріали передано правоохоронним органам.
Адже порушень при витрачанні бюджетних коштів на утримання закладу чимало. А це і заниження відпускних працівникам, і нецільові витрати коштів (майже 28 тис.грн.), і завищення потреби в бюджетних асигнуваннях (близько 28 тис.грн.) з причини включення до фонду оплати праці доплат на роботах із шкідливими умовами праці. І це при тому, що обов’язкову атестацію робочих місць не проведено.
«Побоявшись», що при наявності переплати за 2006 рік, у 2007 році бюджет виділить менше коштів на оплату за природний газ, бухгалтер просто списала зазначені кошти на утримання установи. Не на належному рівні обліковувався спирт.
Цікавий факт – при гострій нехватці в асигнуваннях на утримання лікарні, змогли «викроїти» вісім тисяч гривень вищестоящій організації на придбання в обласному центрі квартир та автомобіля. В той же час зекономлено на своїх працівниках майже чотири тисячі гривень через заниження сум добових під час відряджень.
Інспектування, яке проводиться в централізованому порядку, показує проблеми ветеринарної системи в цілому. Так, встановлено, що внаслідок отримання лікарнею ветеринарних препаратів у великій розфасовці з обмеженим терміном використання, за 2006 - 9 місяців 2007 року лікарня знищила вакцин на суму майже 21 тис.грн., що призвело до неефективного використання бюджетних коштів. Зокрема, коли у 2006 році при фасовці вакцини Ла-Сота по 500 та 2500 доз в одному флаконі, відсоток знезараження не використаної вакцини склав 89 відсотків на суму понад 10 тис.грн.
Також встановлено, що тарифи на послуги лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку «Голопристанський» були значно меншими від їх собівартості. Майже уп’ятеро занижено витрати на оплату праці ветлікарів, фельдшерів та санітарів лабораторії. Як наслідок - різниця видатків на виплату зарплати працівникам лабораторії на ринку компенсовано за рахунок державного бюджету в сумі більш ніж 118 тис. грн.
Слід наголосити: відповідно до чинного законодавства ветеринарно-санітарна експертиза харчових продуктів, що реалізуються на ринках, ярмарках та інших місцях (крім дослідження м’яса на трихінельоз) здійснюється за гроші власників тварин і тваринницької продукції згідно з тарифами. Натомість зазначені кошти прислужилися б на зміцнення матеріально-технічної бази лікарні.
Внаслідок чого втрачено бюджетних ресурсів через неприйняття ефективних управлінських рішень в сумі понад 139 тис.грн.
Ольга Сокирка, головний контролер-ревізор
в Голопристанському районі КРУ в Херсонській області
Відповісти
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Google [пошуковий робот] і 6 гостей