Догосподарювалися!

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

Догосподарювалися!

Повідомлення Прес-служба КРУ »

КРУ констатує
ГОСПОДАРЮВАННЯ ПО-ОЛЕШКІВСЬКИ

У ряді районів області не дотримуються фінансово-бюджетної дисципліни. Глибинно розібратися в проблемах, навести порядок у бюджетній сфері допомогла ревізія, проведена відповідно до плану роботи КРУ, з питань виконання бюджету Цюрупинського району.

Саме там ревізори зафіксували фінансових порушень на суму більш ніж 3 млн грн за період з вересня 2005 по грудень 2008 років. Ще більше втрат допущено з причини неприйняття ефективних управлінських рішень на загальну суму понад 4 млн.грн.

Всі виявлені прорахунки сталися внаслідок недотримання вимог чинного законодавства у бюджетній сфері. Районне фінуправління за рахунок районної казни безпідставно спрямувало суми матеріального заохочення службовців на фінансову підтримку місцевих громадських і ветеранських організацій. Така «добродійність» суперечить Порядку витрачання коштів.

Виявлено чимало прикладів витрачання фінансів з суттєвими прорахунками, що призвели до марнотратства, безгосподарності чи непрофесійного управління. Так, районна адміністрація допустила порушень на суму понад 784 тис.грн. Зокрема, майже 200 тис.грн. витрачено на проведення фізкультурно-спортивних заходів зі статусом державного і обласного значення. В той же час такі витрати повинні фінансуватися державною та обласною скарбницями.

Прикрий факт: бюджети всіх рівнів «загубили» майже два мільйона гривень. Цього б не сталося, якби було застосовано незанижену ставку орендної плати за користування земельними ділянками. Ревізія КРУ засвідчує: окремі юридичні та фізичні особи не мали повного пакету документів на право власності або постійне володіння землею, чим порушено вимоги Земельного Кодексу України та Закону «Про оренду землі». Якби вчасно оформлювалися та реєструвалися всі договори оренди, тоді б бюджет ще поповнився сумою більш ніж 82 тис.грн.

Не зрозумілий ревізорам факт: укладення договорів на землі несільськогосподарського призначення з чотирма орендарями, по яких плата за користування наділами проводилася виключно в межах земельного податку. А з причини укладання договорів оренди без експертної оцінки ділянок та несвоєчасного внесення змін до існуючих договорів бюджети всіх рівнів не отримали понад 416 тис.грн.

В свою чергу, міська рада не спрацювала на отримання фінансових ресурсів на суму більш ніж 613 тис.грн. Приміром, без проведення тендерів витрачено суму понад 47 тис.грн за розміщення інформації в друкованих виданнях. В договорах оренди земельних ділянок при встановленні розміру плати за них не застосовано базову вартість квадратного метру, затверджену рішенням міської ради від 18 квітня 2003 року. Як наслідок, повз місцевим бюджетом «пролетіла» сума майже у 147 тис.грн.

Крім того, у 49 випадках не перераховувалася орендна плата. Тому місцева скарбниця не одержала земельних надходжень на суму більш ніж півмільйона гривень. Також зафіксовано 14 фактів недотримання термінів виготовлення документації про оренду землі, що призвело до бюджетних втрат у сумі понад півсотні тисяч гривень. Через несвоєчасне виконання рішень депутатського корпусу та затягування з укладанням орендних договорів міський бюджет не поповнився орендною платою в сумі понад 200 тис.грн. Деякі ж земельні ділянки були зайняті без правовстановлюючих документів. Знову ж таки від цього вкотре постраждала місцева казна ще на суму понад 90 тис.грн. Та й до державного бюджету не надійшло майже 53 тис.грн. внаслідок того, що міськрадою прийнято рішення про розстрочку плати на всю суму вартості земельної ділянки.

Великокопанівська сільрада не переглядала своєчасно розміри орендних ставок (місцевий бюджет недоотримав майже 43 тис.грн.). До того ж не надійшло майже 700 тис.грн. за оренду землі з причини застосування занижених ставок. Понад 55 тис.грн. втрачено казною внаслідок заниження вартості майже 13 га землі.
Цюрупинський районний відділ освіти незаконно витратив понад 512 тис.грн. Так, виявлено зайву сплату заробітку педагогам у сумі 16,5 тис.грн. за час їх відпустки. Чималі кошти, призначені на харчування учнів п’яти шкіл, пішли на капітальний ремонт. А постраждалі від цього діти Підстепненської, Пролетарської, Клинівської, Подокалинівської та Кринківської шкіл харчувалися без додержання натуральних норм. Отже „заощаджено” майже 152 тис.грн.! В той же час акти виконаних ремонтних робіт не завжди відповідали реаліям: незаконне завищення видатків склали загальну суму понад 56 тис.грн. Зокрема, після капітального ремонту мережі водопостачання Раденської школи, реконструкції системи теплозабезпечення та ремонту котельні Казачелагерської і Щасливської шкіл. До того ж надміру завищено вартість робіт з покрівлі Кринковської школи, станції юних техніків міста Цюрупинську. Зайво витрачено майже 21 тис.грн при встановленні віконних блоків у Виноградівській школі., понад 18,5 тис.грн - в Цюрупинській спеціалізованій школі № 2.
Не у навчальному процесі використовувалися автомобіль«Ланос» і комп’ютерне обладнання вартістю понад 66 тис.грн. Зазначене комунальне майно знаходилося у сторонніх організацій, котрі аж ніякого відношення до освітньої галузі не мають. Необґрунтовано витрачено понад 64 тис.грн. на пільговий проїзд учнів на міських маршрутах у 2006-2007 роках. Хоча гроші передбачено на виконання програми «Шкільний автобус» для сільської місцевості.

Деяким працівникам центральної райлікарні, котрі використовують в роботі дезінфікуючі засоби, не додано до зарплати більш ніж 85 тис.грн. За виконані роботи з капітального ремонту установи підрядні організації надміру отримали майже 25 тис.грн. Необґрунтовано сплачено суму 12,5 тис.грн за паливно-мастильні матеріали.

За допомогою ревізійних дій відстежено оформлення правильності та законності фінансової звітності. Всі винуватці отримали протоколи за порушення бюджетного законодавства. Посадовцям вказано на недоліки у веденні бухгалтерського обліку. Ревізори ініціювали зупинення операцій з коштами та зменшення бюджетних асигнувань на суму нецільового витрачання фінансів по районній адміністрації. Матеріали ревізій передано до органів прокуратури.

Нерідко від високого керівництва можна почути слова про мізерність казни, що не можна відремонтувати будинок культури, оновити меблі в школі… При цьому часто забувають наголосити: місцеві бюджети – це кошти громади, які завжди треба витрачати на законних підставах, ощадливо та по-господарськи.
Прес-служба КРУ в Херсонській області

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: ClaudeBot [AI бот] і 0 гостей