Порушення 7 дочірніх підприємств ДАК «Хліб України»

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Відповісти
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

Порушення 7 дочірніх підприємств ДАК «Хліб України»

Повідомлення Прес-служба КРУ »

АПК
ЕЛЕВАТОРИ:
ХТО Ж ВІДПОВІДАЄ ЗА ПОРУШЕННЯ?

Ревізія господарської діяльності 7 дочірніх підприємств ДАК „Хліб України” встановила фінансових порушень на суму 4,4 млн грн. Крім того, втрати держбюджетом унаслідок неефективних управлінських дій склали майже 19 млн грн. Саме така заборгованість «висить» перед державною казною за позики, видані сільгоспвиробникам на придбання палива, мінеральних добрив, насіння зернових культур для весняної сівби та запасних частин у 1995-1997 роках.

На жаль, такі грошові суми повернути державі повністю вже пізно, оскільки більшість боржників - банкрути. Якби на Херсонщині дочірні підприємства на належному рівні вели претензійно-позовну роботу, тоді б більшість позичених сум можна було б все ж таки повернути. Окрім того, понад 1,7 млн.грн. спрямовано на утримання апарату ДАК «Хліб України», які перераховано начебто за інформаційні, юридичні і маркетингові послуги.

Білокриницький комбінат хлібопродуктів не сплатив до державної скарбниці частину прибутку в сумі понад 34 тис.грн. А за зберігання зерна втратив доходів у сумі майже 129 тис.грн. Ще 1,25 млн грн. не повернуто комбінату за надану аграріям адресну допомогу на сівбу зернових минулих років.

Щоб погасити борги перед казною та кредиторами, Хлібна база № 75, розташована теж у Великоолександрівському районі, без проведення оцінки майна та згоди з ДАК «Хліб України», відчужила державного майна приватним власникам на суму понад 104 тис.грн. Невже причеп, електродвигуни, сепаратори та конвеєрна стрічка не потрібні для виробництва? Інвентаризація виявила розукомплектовані трактор Т-40 та стаціонарні стрічкові конвеєри. Ревізори зафіксували й відсутність деяких деталей, вузлів та агрегатів та тисячі гривень. Прикро що, завантаженість бази торік була меншою за один відсоток з наявних виробничих потужностей. Чому ж управлінський персонал не забезпечив завантаження виробництва, не вжив заходів по недопущенню наявних заборгованостей та допустив інші порушення при веденні бухгалтерського обліку? Втрачено понад 900 тис. грн., які й досі залишилися за банкрутами, котрі неспроможні повернути гроші, надані для сівби.

За останні два роки Партизанський елеватор не отримав частки прибутку від приватного сільгосппідприємства за здійснення спільної діяльності в сумі майже 50 тис.грн. Ще один не зрозумілий для державних контролерів факт: чомусь у 2007 році касу підприємства обійшли чималі кошти від реалізації зерна, борошна та хлібобулочних виробів. Елеватору не вдалося одержати майже 887 тис. грн. заборгованості, утвореної за рахунок державного кредитування виробників для придбання палива, добрив та запчастин.

Брилівський елеватор передано у платне користування іншому суб’єкту господарювання до 2014 року. При цьому з орендарем взагалі не відображалися фінансові розрахунки, у зв’язку з чим за надання майна в оренду підприємство недоотримало 60 тис.грн. Так, у ході ревізії встановлено, що по бухобліку елеватору рахується прострочена заборгованість в сумі більш ніж 10 млн грн, як безнадійна для погашення, оскільки залишилася у спадок від збанкрутілих та ліквідованих товаровиробників, які у 1995-1997 роках отримали позичку на весняну сівбу, зокрема, насіння зернових культур із державних ресурсів, трактори та запасні частини до них в рахунок поставки товаровиробниками зерна державі, непродовольче зерно пшениці для обміну на пально-мастильні матеріали.

Великолепетиський елеватор не перерахував частину прибутку в сумі більш ніж 817 тис.грн. до державної скарбниці. Чимало прорахунків - в оплаті праці. Так, майже 15 тис.грн. заробітку не додано працівникам з причини не коригування тарифних ставок та посадових окладів на коефіцієнт підвищення. В той же час виявлено випадки переплати заробітку на тисячі гривень. Протягом останніх двох років більш ніж на мільйон гривень придбано культиватор, пневматичну сівалку та дискову борону всупереч вимогам тендерного законодавства.

Братолюбівський елеватор куплений автомобіль «Форд» вартістю 208 тис.грн. та здійснив фумігацію і дезінсекцію зерна (таких послуг надано на суму понад 162 тис.грн.) знову ж таки без проведення тендерів.

Голопристанський елеватор, який працює збитково, не одержав за оренду майна майже 15 тис.грн., придбав дизельного палива без проведення тендерних процедур на суму більш ніж 163 тис.грн. На цьому ж об’єкті необґрунтовано нараховано амортизацію на засоби, не задіяні у виробництві, тобто на законсервовані, загалом на суму майже 23 тис.грн. Ще понад 15 тис.грн. надходжень не сплачено орендарями, котрі користувалися підводним судохідним каналом елеватору для розвантаження щебеня. 19 клієнтів несвоєчасно оплачували послуги за зберігання зерна, якими не сплачено штрафних санкцій в сумі майже 84 тис.грн.
Отже, зафіксовано незадовільний контроль за станом збереження майна дочірніх підприємств ДАК «Хліб України», їх часткова завантаженість виробничих потужностей, низький рівень ведення претензійно-позовної роботи. Матеріали ревізії передано правоохоронним органам.
Відповісти
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 12 гостей