Сторінка 1 з 1

Гроші навіть вночі рахувати

Додано: 27 липня 2009, 11:20
Прес-служба КРУ
КРУ констатує

ДОХОДИ ГРОМАДИ ЗБІЛЬШУЄ РЕВІЗІЯ
Нині ґрунтовні матеріали ревізії Голопристанського району, проведеної з питань фінансово-бюджетної дисципліни, узагальнені, а справи з усіх виявлених порушень уважно вивчаються місцевою владою та органами самоврядування та передані правоохоронним органам. Що ж перешкодило ефективному витрачанню наявних коштів?

Виявляється, за період з червня 2006 по травень 2009 років підконтрольні об’єкти допустили фінансових порушень загалом на суму майже 7,3 млн.грн. До речі, переважна частина прорахунків - через застосовані на практиці неефективні управлінські рішення!
Особливої гостроти набуває питання ефективності управлінських дій. Скажімо, внаслідок застосування заниженого розміру орендної плати за землю, упродовж 16 місяців місцева казна недоотримала понад 400 тис.грн.! Не на всі «окуповані» землі сільгосппризначення були установчі документи, через що повз бюджет промайнуло більш ніж 41 тис.грн. Ось які резерви могли б піти на забезпечення соціальних потреб громади! Хронічна недбалість незадовільне ставлення до найбільшого природного дару – землі, управлінська безконтрольність за внесенням всієї орендної плати, не повний облік укладених договорів.
Десятки тисяч гривень не отримано скарбницею через занижену ставку земельних орендованих площ рекреаційного призначення та землях водного фонду. Підраховано: за оренду земель несільськогосподарського призначення не надійшла сума близько 188 тис.грн. Чому ж реальні гроші не підняли з землі?
Під ділянками площею 125 га, де розташовані господарські будівлі і споруди, бюджет теж недоотримав належні йому надходження.
Не переймалася місцева влада й застосуванням відсоткової ставки від грошової оцінки площі ріллі. Адже розпорядження голови районної адміністрації майже в кожному випадку не виконувалося відносно встановлення рекомендованого розміру оренди по договорах, укладення орендарями додаткових угод з адміністрацією. Розрахунки показують: «забуті» горе-керівниками бюджети втратили орендної плати в сумі понад 210 тис. грн.!
Завищення вартості виконаних ремонтних робіт підрядниками на адміністративні будівлі райради виявлено на суму майже 35 тис.грн., яку повернуто.
Ще один сумний доказ антигосподарювання: навіщо 70 тис.грн. коштів пішло на поповнення статутного фонду комунального підприємства, яке є збитковим? Тим паче, райрада виставила такий об’єкт на продаж.
Начебто не погано, коли з державної казни для району зайво виділено понад 718 тисю грн., причому до бюджетів сільрад уже надійшло близько 360 тис.грн. на виплату заборгованості, передбаченої статтею 57 Закону України „Про освіту” педагогічним працівникам. В той же час реальна потреба не перевищувала 193 тис.грн. Зайві гроші затрималися на рахунках у районі, хоча їх можна було б спрямувати на інші державні потреби.
За використання дезінфікуючих засобів, ряду працівників центральної районної лікарні не доплачено до посадового окладу майже 110 тис.грн. Ще понад 46 тис.грн. добових не отримано лікарями під час їх перебування у відрядженнях та на курсах підвищення кваліфікації. Фінансова плутанина була у розрахунках за комунальні послуги на суму майже 147 тис.грн.
Шість сільрад теж мали суттєві зауваження фахівців КРУ стосовно правомірності проведених фінансових операцій. Приміром, у посвідченнях на відрядження, виданих Садівською сільрадою, були відсутніми підтвердження про прибуття та вибуття службовців, що призвело до недостовірних даних для виплати добових. Допущено й зайве списання паливно-мастильних матеріалів завищення вартості ремонтних робіт, необґрунтоване утримання 3 штатних посад в апараті сільради. На жаль, рада не уклала договори для використання земельних площ на правових засадах. Таким чином, в тому числі без оформлення договорів бюджети втратили чималі суми надходжень за розрахунками майже 30 тис.грн.
Чорноморська сільрада деяких працівників відправила до міста Гола Пристань, проте в посвідченнях про відрядження значилося прибуття … до міста Херсона. Безпідставно розпорошено кошти на утримання посад бухгалтерів некомплектних дошкільних закладів. Орендарі нежитлових площ займали підсобні приміщення, за які не платили…
Більшість фінансових „тромбів” усунуто, неправомірно витрачені кошти відшкодовано. Чи запобігатимуть винні посадовці фінансовим та майновим прорахункам, чи по-господарські ставитимуться до витрачання кожної гривни та залучатимуть керівники додаткові кошти на вирішення соціальних потреб людей?
Варто наголосити, що КРУ й надалі активно протидіятиме фінансовому шахрайству, тіньовим земельним відносинам, махінаціям з бюджетними коштами, комунальним і державним майном.