Кому землю?

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Відповісти
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

Кому землю?

Повідомлення Прес-служба КРУ »

Фінконтроль
«ЗЕМЕЛЬНІ» КОШТИ: ДО ПОРЯДКУ ДАЛЕКО

На головного розпорядника коштів – Головне управління Держкомзему в Херсонській області Урядом торік виділено 5,2 млн.грн. для безоплатної видачі громадянам державних актів на право власності на земельні ділянки. В подальшому кошти було розподілено на 21 районні та міські відділи Держкомзему та між науковими установами: передусім на Херсонський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою та Херсонську регіональну філію ДП «Центр державного земельного кадастру» Тому й охоплено масштабною ревізією переважну частину виконавців «земельних» робіт за період з серпня 2009 по квітень 2010 років.
Результати масштабної ревізії невтішні. На жаль, суворого обліку за цільовим витрачанням коштів головним розпорядником не забезпечено. Адже Головне управління Держкомзему у Херсонській області порушило вимоги Бюджетного Кодексу України, Порядку обслуговування держбюджету за видатками та операціями з надання та повернення кредитів. Зокрема, без зареєстрованих в органах Держказначейства документів, які б підтвердили факт узяття фінансового зобов'язання виконавцями землевпорядних робіт (укладених договорів) авансовано загалом 3 млн 395,69 тис. грн. Таку суму неправомірно розподілено між місцевими науковими установами.

Неефективно, не по-господарськи витрачено понад 961,68 тис. грн. державних коштів на землевпорядні та кадастрові роботи, що призвело до збитків. Окрім того, неефективних управлінських рішень прийнято та застосовано на суму більш ніж 316 тис. грн.
Так, виявлено близько 4 тисяч випадків щодо нехтування строків видачі державних актів на землю. Найбільше таких «неприємностей» - у Білозерському (1470) та Великоолександрівському (996) районах. Зафіксовано факт несвоєчасної невидачі 88 державних актів на право власності земельних ділянок у Верхньому Рогачику. У Херсоні по 197 випадках порушено терміну укладання договорів на розроблення технічної документації та всіх процедур по реєстрації державного акту.
В той же час у Великоолександрівському, Верхньорогачицькому, Каховському та Нововоронцовському районах неякісно складено списки осіб на приватизацію земельних ділянок. Ось чому, через зазначення неповної адреси громадян, зміни місця проживання адресатів назад повернулося 11221 поштове повідомлення про безкоштовне оформлення та отримання державного земельного акту.
У 689 випадках містилися розбіжності між площами ділянок, зазначених в рішеннях рад та відповідних документах на право володіння землею. А такі огріхи при виготовленні технічної документації призвели до відчуження землі площею понад 35 га на суму 2 млн. 378 тис. грн. Приміром, таких прорахунків найбільше у Нововоронцовському (9,5 га на суму більш мільйона гривень) та Каховському (майже 5 га на суму близько 780 тис.грн.).

В області витрачено понад 505 тис. грн. з порушенням чинного законодавства. Слід зазначити, що виготовлення комплекту технічної документації Херсонським науково-дослідним та проектним інститутом землеустрою фактично складає 164 грн. 41 коп., проте за її виготовлення бралися 113 грн. 16 коп., що нижче за собівартість. Вочевидь, понад 310 тис. грн. доходів даною установою втрачено.
Понад 46 тис.грн. коштів Стабілізаційного фонду безпідставно витрачено на утримання адміністративного технічного персоналу. А на сторонніх осіб, залучених до виконання геодезичних робіт, необґрунтовано витрачено ще понад 110 тис. грн. Виявлено 713 випадків, коли документація на площу земельних ділянок взагалі не відповідала дійсності. Таких витрат назбиралося в сумі понад 80 тис. грн.
Протягом 2009 року Херсонська регіональна філія ДП «Центр державного земельного кадастру» не встигла використати більш ніж 858 тис. грн. у зв’язку з чим дану суму повернуто до державної скарбниці. Крім того, виявлено недоотримання коштів у сумі близько 600 тис. грн.
Ревізори перевірили обґрунтованість проведення авансування робіт із розроблення технічної документації, а також проаналізували дані про заповнення і реєстрацію державних актів. Зокрема по 3875 договорам на виготовлення техдокументації та по заповненню і реєстрації державних актів, близько 468 тис. грн оплачено наперед. Начебто нічого поганого в цьому немає. Але такі договори чомусь оформлено без участі органів Держказначейства без номеру, терміну дії, дати, сум зобов’язань та попередньої оплати.
Послуги по заповненню та реєстрації державного акту на право власності земельної ділянки становить 7 грн. 49 коп. Втім така мізерна сума не покривала всіх витрат Філії на роботу по реєстрації державних актів, адже собівартість послуг відповідно до Розмірів оплати земельно-кадастрових робіт та послуг, становлять 60 грн. Таким чином, втрачено більш ніж 518 тис. доходів за виготовлення близько 10 тисяч державних актів на право власності земельної ділянки.
Вартість робіт по землеустрою бралася Філією в сумі 113 грн. 16 коп. Втім виготовлення такого документа коштує державі 153 грн. Отже, вкотре втрачено кошти за виготовлення понад 2 тисяч комплектів технічної документації на загальну суму більш ніж 80 тис. грн.
Ревізори КРУ виявили суттєві розбіжності між фактичними та документально вказаними у документації площами ділянок. А це означає, що 107 державних актів виготовлено з порушеннями вимог Земельного Кодексу України, а саме без затвердження органами місцевого самоврядування фактичного розміру земельних ділянок, наданих у власність громадянам.
Встановлено: без рішення рад про уточнення площі земельної ділянки, передану у приватну власність, допущено чималі фінансові втрати. Адже після недбалого відчуження земельних ресурсів загублено майже 208 тис. грн. Ревізія показала: жодна реєстраційна картка земельної ділянки, заповнена Філією, не мала ініціалів керівника та виконавця робіт. Встановлено, що за фахові справи інколи бралися особи без повної вищої освіти та відповідного напряму підготовки часто з професійно-технічною освітою. Зате працювали вчителі математики, агрономи.

Ґрунтовні матеріали інспектування надано правоохоронним органам.
Відповісти
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей