Пресслужба управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області інформує

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Пресслужба управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області інформує

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

НЕКОРУПЦІЙНІ БЮДЖЕТНІ ВІДНОСИНИ

Шановні громадяни! Звертайтеся на «телефон довіри»
територіального органу Держаудитслужби за номером у Херсоні 263628

До корупційних злочинів належать:
- Підкуп посадовців.
- Спроба отримання прямо чи опосередковано чиновником або особою, яка здійснює публічні функції, будь-яких предметів грошової вартості, а також іншої користі, такої, як подарунок, послуга, обіцянка або перевага для себе або іншої особи.
- Активна та пасивна «торгівля впливом».
- Відмивання доходів, отриманих від корупції.
- Використання рахунків для відмивання коштів, отриманих від корупційних злочинів.

На Херсонщині державні фінаудитори наголошують на вкрай слабкому внутрішньому контролі ДП "Новотроїцький елеватор"
Прес-служба управління
Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

У 2013-2015 роках ДП «Новотроїцький елеватор» перебував у кризовому стані. Справа про банкрутство даного підприємства розглядається у суді. Проаналізувавши фінансово-господарську діяльність ДП «Новотроїцький елеватор», державні аудитори оцінили і визначили неефективне управління на даному об’єкті стратегічного значення для економіки і безпеки держави. Зокрема, за сукупністю коефіцієнтів, які характеризують прибутковість активів, майновий стан, платоспроможність і ліквідність підприємства. Як результат, нещодавно завершений державний фінансовий аудит довів, що існують суттєві недоліки.

Протягом останніх трьох років ДП «Новотроїцький елеватор» Державного агентства резерву отримало збитків на суму 5,47 млн грн. Крім того, за відсутності згоди уповноваженого органу управління Елеватор втратив майна системи державного резерву на загальну суму майже 1,24 млн грн.

Упродовж 2013-2016 років через несвоєчасні виплати працівникам заробітку на суму 691,29 тис. грн Підприємство понесло фінансових втрат на загальну суму понад 1,54 млн грн з часу їх звільнення до дати винесення судового рішення.

Відсутність обігових коштів і несвоєчасне виконання поточних зобов’язань призвели до застосування до Підприємства штрафних санкцій на загальну суму 340,52 тис. грн. Також недостатня претензійно-позовна робота і неналежний контроль за станом розрахунків на Елеваторі утворили безнадійну дебіторську заборгованість на суму 200,98 тис. грн.

Таким чином, унаслідок прийняття неефективних управлінських рішень понесені зайві виробничі витрати.

За результатами аналізу аудитори визначили, що діюча система внутрішнього контролю ДП "Новотроїцький елеватор" є недостатньою, аби попереджати суттєві порушення в діяльності Підприємства і отримала негативну оцінку від державних аудиторів.
Востаннє редагувалось 07 серпня 2019, 10:31 користувачем ПСУ ПО ДАСУ в області, всього редагувалось 1 раз.
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

У Південному офісі Держаудитслужби

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Професійний рівень потребує вдосконалення
Відбулись загальні заняття з економічних навчань для представників Південного офісу Держаудитслужби.
Аудитори серед інших питань навчання заслухали доповідь завідувача кафедри європейської інтеграції, кандидата історичних наук, доцента Одеського регіонального інституту Державного управління Національної академії державного управління при Президентові України Кривцової Валентини Михайлівни на тему: «Угода про Асоціацію ЄС – Україна: очікування реформ».
Своє професійне бачення цього питання висловив начальник Південного офісу Держаудитслужби Олег Михайлович Муратов, торкнувшись економічного стану України та відносин Євросоюзу та України.
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Інтерв’ю з керівником Південного офісу Держаудитслужби

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

ИЗ ОДЕССЫ — ОЛЕГ МУРАТОВ: В СВОЕЙ ОТКРЫТОСТИ ВИЖУ СВОЮ ЗАЩИТУ

8 ноября, 10:32
Эксклюзив Рупора Одессы



В сентябре «Рупор Одессы» сообщил итоги конкурса на занятие вакантной должности начальника Южного офиса Госаудитслужбы (зона ответственности — Одесская, Николаевская, Херсонская области) — победителем стал Олег Муратов, набравший 64 балла с рейтингом 10,9.

Напомним, Олег Муратов проработал в Одесской облгосадминистрации с 2002-го по 2015-й год (последняя должность — директор департамента экономического развития и торговли ОГА). В 1996 году с отличием закончил Одесский государственный экономический университет, в 2003 году – Одесскую национальную юридическую академию, в 2007 году — Одесский региональный институт госуправления НАГУ при Президенте Украины.

Как и было обещано, мы встретились с Олегом Михайловичем в его новом кабинете на 9-м этаже Канатной, 83.



И первый вопрос «РО» о его возвращении на государственную службу — первых шагах, планах, задачах и целях.

Олег Муратов: Мне удалось быстро войти в рабочий режим, конечно, этому помог предыдущий опыт работы. Многолетнее руководство областным департаментом дает мне возможность смотреть на многие вещи в сфере аудита не как ревизору, а как экономисту.

Функциональные обязанности вверенного мне подразделения: аудит, инспектирование через ревизии, а также операционный аудит — это аудит отдельных хозяйственных операций. По постановлению КМУ от 25 июня 2014 № 214 такой контроль хозяйственных операций мы осуществляем в государственном предприятии «Администрация морских портов Украины», его четырех филиалов в Одессе, Черноморске, Южном и Белгород-Днестровском, а также в Одесском, Черноморском, Южненском морских торговых портах и на Одесском припортовом заводе.

Как ревизор сегодня, я должен смотреть на любую хозяйственную операцию с точки зрения ее законности, а вот как экономист — и с точки зрения ее экономической эффективности. Ведь любой тендер можно организовать правильно юридически, но неправильно экономически. Поэтомку есть много подводных рифов, понятных мне как экономисту.

Упор в своей работе я делаю на недопущении хищения бюджетных средств. Для этого в нашей структуре есть отдел, занимающийся мониторингом тендеров. Как пример могу привести тендер, который провело управление образования одной из пригородных РГА. Уже из информации, опубликованной на интернет-ресурсе, мне стало понятно, что она идет в разрез даже с ориентировочными ценами Минрегионстроя (имеется ввиду средняя стоимость одного учебного места в школе или койко-места в больнице и т.д. — прим.ред. ) . Когда же мы просмотрели тендер, то увидели значительное превышение стоимости и оперативно отреагировали на этот факт. А уже сегодня управление образования этой РГА пытается расторгнуть договорные отношения с победителем тендера. И я думаю, что там будет сэкономлена значительная сумма государственных денег.

Подчеркну — это не единственный случай, мы обращаем пристальное внимание именно на этапы проведения тендера и стараемся упредить нарушения до того, как заказчик вступил в договорные отношения с победителем.

«РО»: Возглавив новое подразделение, как Вы оценили его рейтинг среди аналогичных структур?

Олег Муратов: Мне сложно оценить, так как я пришел в структуру, которая полностью поменялась. Если раньше было контрольно-ревизионное управление, то сейчас это пять межрегиональны офисов по Украине: Северный, Западный, Восточный, Северо-Восточный, Южный.

Моя задача — максимум за полгода сделать Южный офис лучшим в Украине . И я знаю как это сделать и уверен, что у нас получится. Да, материальная мотивация сотрудников сегодня ограничена, но нужно отдать должное правительству, которое подняло среднюю заработную плату госслужащим, а в 2017 году зарплата наших сотрудников будет выше средней по области. Но ведь есть еще и нематериальная мотивация, которая почему-то сегодня не применяется. Существует система просто человеческих отношений — сказать спасибо за проделанную работу, наградить грамотой, досрочно присвоить ранг и т.д. По опыту работы знаю — так формируется команда, чувство локтя, так можно в самых трудных условиях сохранить коллектив. Моральная поддержка дорогого стоит! И это не громкие слова.

Одна из главных задач, решить которую предстоит в ближайшее время — это поднятие имиджа и статуса Государственной аудиторской службы. Этим я занимаюсь серьезно и системно, в том числе взаимодействуя со средствами массовой информации. Спасибо вам («РО»), Вы одни из первых стали освещать нашу деятельность. Люди должны знать, чем мы занимаемся.

Хочу отдельно отметить, что и в этом начинании, и во многих других меня поддерживает Председатель Государственной аудиторской службы Украины Лидия Владимировна Гаврилова.И это придает уверенности, что мы движемся в правильном направлении. Наверное, если бы ни она, то я бы вряд ли бы общался с Вами в этом кабинете. Именно после разговора с Лидией Владимировной я принял окончательное решение об участии в конкурсе. И вот я здесь, и с огромным удовольствием общаюсь с Вами – настоящими профессионалами своего дела. Кстати, знаю, что Вас читают и в Кабмине, и в Администрации Президента. И это, как говорят у нас в Одессе — дорогого стоит!

«РО»: И с какими же типичными проблемами к Вам обращаются?

Олег Муратов: Каждое обращение индивидуально. И свою задачу я вижу в том, чтобы не наказать, а разобраться и в первую очередь дать совет. И конечно, быть максимально открытым. Один пример: когда я пришел — мне очень не понравилось, что руководитель проводит личный прием граждан два часа в месяц и это первый вторник месяца с 10 до 12-ти. Я принимаю каждый вторник по полдня, а если человек приехал издалека — я его обязательно приму, как только он зайдет в приемную.

Сейчас мы займемся анализом проектов бюджетов (бюджетный процесс развивается активно) на предмет их эффективности. Особенно в части капитальных вложений. У нас в области образовалось не менее 500 недостроев социальных объектов, каждый руководитель приходил и начинал делать по-своему. К сожалению, такая практика осталась и сегодня. Образно говоря, если шпателем размазывать очень тоненько штукатурку и шпаклевку по стене — ничего не получится…

«РО» Ваша многолетняя служба в качестве главного экономиста Одесского региона помогает в знании районов области, социально-экономической ситуации, людей… что еще?

Олег Муратов: В экономическом анализе. Так, я беру любой документ и уже с вероятностью 70 процентов могу сказать — есть там что-то или нет. Получается, если мы говорим о госпредприятиях — вот я беру 4 листа по одной, второй третьей, четвертой позиции. И все очень просто анализируется. Сразу можно дать рекомендации, как эффективно использовать те или иные ресурсы.

Госпредприятия, когда составляют свой финансовый план — во-первых, смотрят со своей колокольни, во-вторых им достаточно трудно защитить этот план, т.к. у министерств всегда есть свое видение. Я же вижу, как предприятие может развиваться и думаю, что наша аудиторская оценка в данном случае будет играть очень важную роль. Мы надеемся выйти на уровень, когда у нас будут сертифицированные уадиторы, причем сертифицированы по европейским стандартам, а их аудиторские выводы будут на уровне выводов, которые сегодня Украине делают аудиторы «Большой четверки». Именно поэтому я здесь.

Работая в Одесской облгосадминистрации, я не никогда не работал с расходной частью, я знал, что и без меня есть кому этим заниматься. Я же всегда работал с доходной частью. И сегодня еще раз убедился, что поступал правильно.

На 15-ое ноября в Одессе назначена коллегия Государственной аудиторской службы. Я вас приглашаю. С идеей о ее проведении я вышел на Киев: давайте соберем всех у нас (в Одессе). В 10 областях есть операционные аудиты, приедут также киевские директора департаментов, обменяемся опытом, найдем проблемные вопросы и пути их решения — одним словом, не будем вариться в собственном соку. Понимание достигнуто, будем двигаться в этом направлении — в направлении превентивной работы .

«РО»: Повышение зарплаты до 3200 усилит инфляцию в стране? Заставит предпринимателей хитрить еще больше с налогами, увеличится количество безработных и работающих по сокращенному графику?

Олег Муратов: Я полностью поддерживаю этот шаг Правительства. Посмотрим правде в глаза. Возьмем негосударственный сектор — никого на 1300-1400 грн. работать не заставишь (особенно в Одессе). Люди реально получали доплаты. И сегодня объем финансовых ресурсов в руках людей (кто был на минималке) значительно не возрастет.

К тому же государство сделало шаг навстречу. В прошлом году ЕСВ был за 40%, а сейчас 22%. Сегодня предприниматели-единоналожники платят меньше, чем они платили в 2015 году с учетом повышения минималки и по сравнению с 2012-2013 годами платят меньше, если перевести в долларовый эквивалент.

«РО»: Около 20 лет назад мне лично как руководителю государственной организации пришлось подвергнуться проверке КРУ по спецзаказу тогдашнего начальника управления по делам семьи и молодежи, которой уж очень хотелось найти повод объединить наши бухгалтерии не без корысти для себя. Я помню, как бедные ревизоры сначала проверяли последний год нашей работы и, ничего не найдя, получили команду проверять предыдущие 5 лет. А в перерывах искренне спрашивали меня, как я могу работать под руководством такой …?

Вопрос: а если сегодня кто-то нечистый на руку, но при власти даст Вам указание или поступит из Киева политический заказ на руководителя предприятия — найти несмотря ни на что… и как Вы - чиновник, поступите?

Олег Муратов: Сегодня ситуация коренным образом отличается от той, которая была 20 лет назад. Общество другое — более открытое. Сегодня мир Интернета, свободы СМИ. Вряд ли в наше время можно действовать «подковерно». Поэтому и подчеркиваю, что хочу сделать свою работу максимально открытой. И в своей открытости вижу свою защиту. Это моя принципиальная позиция. Поэтому «воздействовать» на меня очень трудно. Кстати, это подтверждает и моя биография. Я посчитал, что уже четвертый раз возращаюсь на госслужбу… Уходил в 2005 году, в 2013-м не сработались со Скориком и ушел не так давно! Это ли не лучшее подтверждение, что я особо не прогибаюсь под чьи-то замыслы и не буду обслуживать чьи-то узкокорпоративные интересы.

Эту должность я рассматриваю как определенный трамплин для своего дальнейшего профессионального развития.

«РО»: Олег Михайлович, а как семья относится к Вашим изменениям в трудовой книжке, самостоятельно принимаете решения или советуесь?

Олег Муратов : Конечно советуюсь. Семья меня всегда поддерживает. Я очень доволен, что у меня надежный тыл — супруга, старшая дочь уже взрослая и младшая дочь, которая еще маленькая и дает сильную мотивацию для дальнейшего движения. И я их всех очень и очень люблю.

Хочу все-таки вернуться к предыдущему вопросу! Как я буду поступать в таких случаях?

Моя задача — объективность. Бывает так, смотрят люди и изучают ситуацию по документам, читаешь бумаги плакать хочется (!). Но у меня принцип: прежде, чем принимать какие-то решения, а особенно репрессивного характера — я хочу увидеть этого человека, посмотреть ему в глаза и спросить, были ли у него какие-то веские основания поступать таким образом. Я стараюсь общаться не по бумажкам. Вот почему уже успел съездить в Южный, Черноморск, Подольск. В планах этой недели – Николаев и Херсон, а также Любашевка. Хочу непосредственно общаться с людьми, смотреть им в глаза. И это нормально! Я и в дальнейшем собираюсь таким же образом налаживать работу с органами местной власти. Буду ездить по городам и районам, принимать участие в сессиях местных советов, чтобы объяснять людям — кто мы такие и с какой целью честно делаем свою работу. Одесская глубинка забыла, когда к ним приезжали чиновники областного и тем более, межобластного уровня. В Подольске я побывал на сессии и горсовета, и райсовета. Выступил и перед председателями сельских советов. Люди увидели, что чиновник не сидит в высоком кабинете, заинтересован в контактах, с ним легко встретиться.

«РО»: «Агентство по вопросам инвестиций и развития» — Люба Шипович — оцените, пожалуйста, КПД.

Олег Муратов: К сожалению, сегодня существует проблема со спикерами. Мне часто звонят журналисты с телевидения и просят по старой памяти прокомментировать экономические моменты. Вы видите сегодня лицо облгосадминистрации? — Я не вижу!!!

Вы меня спросите, как я отношусь к иностранцам, занимавшим чиновничьи кабинеты? Отвечу: Одесская область — большой регион с огромным потенциалом. И я уверен, что у нас есть люди, которые в состоянии и достойны сегодня возглавлять органы государственного управления (имеющие профильное образование, а не «курсы повышения квалификации» за границей — прим. ред.). Кстати, мне предлагали пойти на конкурс на первого зама, но когда я увидел состав конкусной комиссии – то подумал: «А судьи кто?». Посмотрите на состав конкурсной комиссии: начальник отдела делопроизводства, секретчик, кадровик и в принципе все — да еще два человека из академии госуправления.

«РО»: 700 миллионов профицит по Одессе — это что?

Олег Муратов: Это хорошо, с одной стороны. Сегодня у нас бюджетная децентрализация. В первую очередь выиграли областные центры и другие крупные города. Им остается подавляющая часть подоходного налога, земельный налог, существенную поддержку оказал введенный в 2014 году так называемый акциз розничный. Но есть проблема: богатые стали еще богаче, а бедные так и остались бедными. Вариант решения вижу в работе по объединению территориальных громад. Да, задача непростая. Но по этому пути идет весь цивилизованный мир. Поэтому профицит бюджета — это объективный процесс.

«РО»: Но не из-за этого ли сейчас перерыта вся Одесса? Иными словами — чтобы кто-то не просыпался после новогодней ночи в холодном поту и с мыслью: не успел украсть!

Олег Муратов: Это тема для нашей следующей встречи. Да, в моем понимании — деньги как минимум используются нерационально. И в наших планах на первое полугодие 2017 года – аудит городского бюджета и ревизия некоторых департаментов.

На том и порешили. Разговор получился интересный и познавательный, кое-что осталось за кадром. Надеемся, что в 2017-м Олег Михайлович расскажет нам о законности сделки по продаже «Краяна», аэропорта «Застава», кадровой политике или ее развале, патриотизме мнимом и настоящем, уровне депутатского корпуса, тарифах и субсидиях.

«РО»: И в заключение — численность работающих у вас специалистов?

Олег Муратов: Сегодня у нас по штату в Одессе 160 человек и 170 - это Херсон и Николаев.Всего около 330 человек. Служба сократилась более чем наполовину, не стало городских и районных отделений, есть только областное. Поэтому уходим от мелочей, приоритет — анализ, капитальные расходы, услуги. Мне не очень нравится позиция, когда читая акты, вижу: «выплатили лишних 200 гривень премиальных медсестрам. Больница понесла ущерб…». Я этого не понимаю. Всегда боролся, чтобы поднимали уровень заработной платы.

«РО»: Пока мы шли к Вам по коридору молодой сотрудник жаловался коллеге на большую нагрузку — работа «на разрыв». И как же такая работа поощряется?

Олег Муратов: В настоящее время у нас практически закончилась реорганизация. Средняя зарплата за 9 месяцев в нашей структуре чуть меньше 5000 грн. (по Украине средняя — 5000-6000 грн.). Это, конечно, немного. Есть проблемы: многие сотрудники не одесситы и ездят на работу из Раздельной, Беляевки, Южного, Подольска. Поскольку там ликвидировали отделения, а специалисты сильные. Будем думать, как обеспечить людям нормальные условия труда.

Далі буде…
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Прес-служба управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області інформує

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області забезпечило відшкодування втрат на понад 13 млн грн за 11 місяців 2016 року

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

Фахівці Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області протягом січня – листопада 2016 року забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму понад 13,41 млн грн.

За результатами ревізій, перевірок державних закупівель та державних фінансових аудитів місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, керівники підприємств і установ прийняли 74 управлінські рішення.
Через недотримання вимог законодавства 144 посадові особи притягнуто до адміністративної відповідальності, 51 – до дисциплінарної та матеріальної, зокрема 13 осіб звільнено з посад.

За матеріалами контрольних заходів правоохоронні органи розпочали 25 досудових розслідувань та вручили 4 письмові повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.
До суду пред’явлено 8 позовів щодо відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму понад 12,86 млн грн.

У 28 випадках до установ, під час ревізій яких виявлено порушення, застосовано такі заходи впливу, як призупинення бюджетних асигнувань, зупинення операцій з бюджетними коштами та зменшення бюджетних призначень.

Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано відомості про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на загальну суму 933,47 тис. грн.
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Прес-служба управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області інформує

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

ПОЗАКОРУПЦІЙНІ КОШТОРИСИ, КОШИКИ, СКАРБНИЦІ І БЮДЖЕТИ

Шановні громадяни! Звертайтеся на «телефон довіри» Держаудитслужби в Херсонській області за номером у місті Херсоні 0552 263628

Корупція – комплексна, багаторівнева та широкомасштабна проблема, складність якої обумовлена різними причинами, передусім, соціального і морального характеру. Антикорупційна держава можлива за умов зростання ваги несилових (політичних, економічних, соціальних, інформаційних тощо) складових для спільної реалізації відповідних дієвих заходів.

Аудитори Херсонщини застосовують фінансові санкції до порушників бюджетного законодавства
Упродовж 2016 року до установ, під час ревізій яких виявлено порушення, аудитори застосували фінансові санкції у вигляді призупинення бюджетних асигнувань, зупинення операцій з бюджетними коштами та зменшення бюджетних призначень.
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Результати.

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Аудитори Херсонщини застосовують фінансові санкції до порушників бюджетного законодавства

Упродовж 2016 року до установ, під час ревізій яких виявлено порушення, аудитори застосували фінансові санкції у вигляді призупинення бюджетних асигнувань, зупинення операцій з бюджетними коштами та зменшення бюджетних призначень.

Наприклад, Порядком зупинення операцій з бюджетними коштами, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19.01.2011 № 21, визначений дієвий механізм застосування заходу впливу органами Держаудитслужби. Тому аудитори, у межах наданих їм повноважень, зупиняють бюджетні операції окремим розпорядникам і одержувачам коштів, котрі порушили фінансову дисципліну.

Зокрема, в аграрному секторі фахівці 8 разів зупиняли операції з бюджетними коштами, освітній галузі – 8, у сфері соціального захисту і культури – 4, загалом - 21. Причому такі фінансові заходи застосовано не формально, а з урахуванням забезпечення нормального функціонування установи і реального впливу санкції на стан усунення правопорушень.

Варто зазначити, що в бюджетній сфері зупинення операцій з коштами на рахунках, відкритих в органах казначейської служби, застосовують до підконтрольних об’єктів, терміном до 30 календарних днів. Зокрема, з причини невиконання вимог Бюджетного кодексу України, Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», постанов Кабінету Міністрів України «Про Порядок складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ, «Про Методику розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу», «Про впорядкування використання легкових автомобілів бюджетними установами та організаціями» Кодексу законів про працю України, Закону України «Про колективні договори і угоди», наказу Міністерства фінансів України «Про Порядок складання фінансової та бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів».

Відповідні розпорядження аудитори й надалі направлятимуть розпорядникам бюджетних коштів вищого рівня задля застосування відповідних заходів впливу до порушників чинного законодавства. Мета конкретна - недопущення таких порушень при здійсненні фінансово-господарської діяльності в подальшому.

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Закупівлі.

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Аудитори Херсонщини попередили порушення у сфері закупівель на понад 12 млн грн протягом січня 2017 року

Від початку року фахівці Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області за результатами аналізу закупівель за державні кошти, через виявлені фінансові порушення, було відмінено 12 конкурсних торгів на загальну суму 12,68 млн грн.
До найбільш розповсюджених порушень у сфері державних та публічних закупівель, яких припускаються Замовники, належать: необґрунтоване застосування переговорної процедури закупівлі та створення умов для перемоги окремого виконавця.
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Пряма лінія

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області проводить

13.03.2017 року з 10.00 до 12.00 «Пряму телефонну лінію» за телефоном 0552 263628. На запитання буде відповідати в.о. начальника юридичного відділу Кальницька Марія Іванівна.
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Земельна сфера

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Херсонські аудитори дослідили використання коштів на проведення земельної реформи

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області
Фахівці Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області взяли участь у державному фінансовому аудиті виконання бюджетної програми проведення земельної реформи на базі Головного управління Держгеокадастру області на 2013-2016 роки.

Проаналізувавши стан запровадження земельної реформи, аудитори встановили факти недофінансування державою відповідних видатків. Таким чином, на Херсонщині не в повному обсязі виконано заплановані заходи з проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок сільгосппризначення державної власності, надання окремих послуг з державної реєстрації земельних ділянок.
Реалізація заходів у галузі земельних відносин здійснюється відповідно до галузевої програми розвитку земельних відносин та охорони земель у Херсонській області на 2014-2018 роки. При цьому аудитори виявили залишки коштів загалом на суму 1,68 млн грн на рахунках 97 самоврядних структур, що не сприяло виконанню заходів регіональної програми.
Отже, розпорошеність коштів місцевих бюджетів між обласною, районними, міськими, сільськими і селищними радами, які надходять в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, негативно вплинула на стан виконання запланованих заходів.
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Пряма лінія

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області проводить
03.04.2017 року до 12.00 «Пряму телефонну лінію» 0552 263628. На запитання відповідатиме в.о. начальника юридичного відділу Кальницька Марія Іванівна.
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Пряма лінія Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

05.04.2017 року до 10.00 «Пряма телефонна лінія» 0552 492145.
На запитання відповідатиме начальник відділу контролю в аграрній галузі, екології та природокористування Лохвіцька Тетяна Дмитрівна.
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Бюджетна сфера

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Спільна протидія

ЗНОВУ ПРО БЮДЖЕТНУ КОРУПЦІЮ

Шановні громадяни! Працює «телефон довіри» держаудиторів Херсонщини 0552 263628

Говорячи про протидію корупції, за будь-яких умов починати треба з моралі, щоб нетерпимість до корупційних проявів стала частиною культури кожного. Водночас антикорупційну культуру не можна «насадити» шляхом тривалого обговорення проблеми, агітації за чесність і відповідної пропаганди, бо це лише втомлює. Антикорупційна культура найкраще «вирощується» під «ясним сонцем» власного прикладу.
Велика антикорупційна надсила — свідома громада.

За січень – березень 2017 року аудитори Херсонщини забезпечили відшкодування втрат на 3,62 млн грн

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

Протягом січня – березня 2017 року фахівці Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області забезпечили усунення порушень, що призвели втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на суму 3,62 млн грн.
Керівники місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій за результатами контрольних заходів прийняли 33 управлінські рішення.
За матеріалами ревізій правоохоронні органи розпочали 8 досудових розслідувань.
У 9 випадках до установ, під час ревізій яких виявлено порушення, застосовано фінансові санкції, зокрема, зупинення операцій з бюджетними коштами та зменшення бюджетних асигнувань.

За недотримання законодавства 31 посадову особу притягнуто до адміністративної відповідальності, 8 – до матеріальної та дисциплінарної, 7 осіб звільнено з посад.

На Херсонщині аудитори перевірили використання коштів у сфері держзакупівель майже на 91 млн грн від початку 2017 року
Прес-служба Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

Упродовж І-ого кварталу 2017 року державні аудитори дослідили 28 процедур закупівель на суму 90,9 млн грн (без виходу на об’єкт контролю шляхом запиту документів).
Загалом фахівці попередили порушень у сфері закупівель на загальну суму 16,68 млн грн. Зокрема, через виявлені фінансові порушення відмінено 14 торгів на суму 14,76 млн грн і розірвано укладений договір на загальну суму 1,92 млн грн протягом січня-березня 2017 року.
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Державні аудитори застосували фінансові санкції.

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Аудитори застосовують фінансові санкції відповідно до вимог чинного законодавства

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

Держаудитслужба застосовує до учасників бюджетного процесу такий захід впливу як призупинення бюджетних асигнувань. Зокрема, за порушення вимог бюджетного законодавства, визначені пунктами 20, 22-29, 38 і 40 ч. І ст. 116 Бюджетного Кодексу України, у випадках:
- взяття зобов'язань без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень;
- порушення вимог при здійсненні попередньої оплати за товари, роботи та послуги за рахунок бюджетних коштів, а також порушення порядку і термінів здійснення такої оплати;
- здійснення платежів за рахунок бюджетних коштів без реєстрації бюджетних зобов'язань, за відсутності підтвердних документів чи при включенні до платіжних документів недостовірної інформації, а також безпідставна відмова у проведенні платежу органами Казначейства України;
- нецільове використання бюджетних коштів;
- порушення вимог при здійсненні витрат державного бюджету (місцевого бюджету) у разі несвоєчасного набрання чинності законом про Державний бюджет України (несвоєчасного прийняття рішення про місцевий бюджет);
- надання кредитів з бюджету чи повернення кредитів до бюджету з порушенням вимог та/або встановлених умов кредитування бюджету;
- здійснення бюджетними установами запозичень у будь-якій формі або надання бюджетними установами юридичним чи фізичним особам кредитів з бюджету всупереч Бюджетному Кодексу;
- здійснення видатків, кредитування місцевого бюджету, які відповідно до цього Кодексу мають проводитися з іншого бюджету;
- здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням всупереч цьому Кодексу чи закону про Державний бюджет України;
- здійснення видатків на утримання бюджетної установи одночасно з різних бюджетів всупереч цьому Кодексу чи закону про Державний бюджет України;
- інші випадки порушення бюджетного законодавства учасником бюджетного процесу.
Призупинення бюджетних асигнувань передбачає припинення повноважень на взяття бюджетного зобов'язання на відповідну суму на строк від одного до трьох місяців у межах поточного бюджетного періоду.

Загалом, від початку року, у 18 випадках до установ, під час ревізій яких виявлено порушення, застосовано фінансові санкції, зокрема, зупинення і призупинення операцій з бюджетними коштами та зменшення бюджетних асигнувань.

ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Про недоліки виробництва вовни в області.

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Аудитори Херсонщини запропонували низку пропозицій для розвитку вівчарства у державі

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

Державні аудитори Херсонщини провели державний фінансовий аудит діяльності ДП «ДГ Інституту тваринництва степових районів ім. М.Ф.Іванова «Асканія-Нова» Національного науково-селекційного центру з вівчарства» за період з 01.11.2013 по 01.06.2017.

Зокрема, аудитори виявили факт збитковості даного Підприємства загалом на суму 8,83 млн грн, передусім, з причини відсутності розгалуженого ринку збуту вовни. Адже через слабку інфраструктуру переробки такої продукції вівчарства та її реалізації за ціною, нижчою за собівартість, понесені збитки.

Аудитори також констатують на тому, що темпи впровадження сучасних селекційних досягнень і енергоощадних технологій залишаються недостатніми.
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Державні аудитори Херсонщини інформують.

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

За січень – червень 2017 року аудитори Херсонщини забезпечили відшкодування втрат майже на 8,6 млн грн

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

Протягом січня – червня 2017 року фахівці Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області забезпечили усунення порушень, що призвели втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на суму 8,57 млн грн.

Керівники місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій за результатами контрольних заходів прийняли 62 управлінські рішення.
За матеріалами ревізій правоохоронні органи розпочали 13 досудових розслідувань.

У 21 випадку до установ, під час ревізій яких виявлено порушення, застосовано фінансові санкції, зокрема, зупинення і призупинення операцій з бюджетними коштами та зменшення бюджетних асигнувань.

За недотримання законодавства 64 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 30 – до матеріальної та дисциплінарної, 19 осіб звільнено з посад.

Для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, до Державної служби фінансового моніторингу України надіслано відомості про виявлені фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на загальну суму 9,1 млн грн.

Окрім того, за результатами аналізу процедур публічних закупівель (без виходу на об’єкт контролю шляхом запиту документів) через виявлені порушення відмінено конкурсні торги на загальну суму 39,1 млн грн і розірвано договорів на суму 2,3 млн грн.
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Про чергове спілкування з державним аудитором.

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області проводитиме:
01.08.2017 року з 10.00 до 11.00 «Пряму телефонну лінію» 0552 492145. На запитання відповідатиме начальник відділу контролю в аграрній галузі, екології та природокористування Лохвіцька Тетяна Дмитрівна.
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Державні аудити в агросекторі Херсонщини.

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Зайві послуги здорожчують аграрну продукцію

Аграрні підприємства, фермерські господарства за укладеними договорами зобов’язані сплачувати Херсонському обласному управлінню водного господарства чималі кошти за непотрібну інформацію. Про це свідчить перевірка державних аудиторів.

Як повідомляє прес-служба управління Південного офісу Держаудитслужби, в Херсонській області проведено державні фінансові аудити діяльності ДП «ДГ Інституту тваринництва степових районів ім. М. Ф. Іванова «Асканія-Нова» Національного науково-селекційного центру з вівчарства» за період з 01.11.2013 до 01.06.2017 року та ДП «ДГ «Каховське» Інституту зрошуваного землеробства НААНУ за період з 01.05.2015 до 01.06.2017 року.

Фахівці встановили, що суб’єкти господарювання отримали воду на полив сільськогосподарських культур і додатково сплатили водгоспу за нав’язані інформаційно-консультаційні послуги. Наприклад, витрачено кошти для того, щоб агровиробникам повідомляли про випаровування вологи з ґрунту. Проте такі дані надходять до аграріїв із запізненням і згодом стають недостовірними.

Для одержання більш точної інформації щодо вологості ґрунту дослідне господарство «Каховське» самостійно закупило власні вологоміри, які постійно використовують у господарській діяльності.

Таким чином, лише два підприємства через нав’язані зайві послуги водогосподарських організацій непродуктивно витратили понад 63 тисячі гривень, що знизило рівень результативності фінансово-господарської діяльності.

Аудитори Херсонщини надали й пропозиції для розвитку вівчарства у державі. Під час перевірки «Асканії-Нової» фахівці виявили факт збитковості підприємства загалом на суму 8,83 мільйона гривень передусім через відсутність розгалуженого ринку збуту вовни. Збитки виникли через слабку інфраструктуру переробки такої продукції вівчарства та її реалізацію за ціною, нижчою за собівартість.

Аудитори констатують, що темпи впровадження сучасних селекційних досягнень і енергоощадних технологій недостатні. Тому підготовлено рекомендації для істотної результативності фінансово-господарської діяльності підприємства.

/газета «Урядовий кур’єр» від 28 липня 2017 року, № 139
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

На контролі державних аудиторів.

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Державні аудитори аналізують порушення законодавства у сфері закупівель

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

На Херсонщині державні аудитори проаналізували результати досліджень державних та публічних закупівель за 6 місяців 2017 і 6 місяців 2016 року.

Зокрема, кількість проаналізованих процедур зросла з 23 до 39. Крім того, у І-ому півріччі 2017 року вже попереджено порушень при проведенні 20 процедур закупівель, що майже втричі більше, ніж за аналогічний період минулого року (7). За результатами проведених заходів аудиторами упереджено порушень на загальну суму 41,4 млн грн, що більше відповідного показника минулого року на 22,9 млн грн (в аналогічному періоді 2016 - 18,5 млн грн).

Фахівці Управління продовжують аналізувати інформацію про можливі порушення законодавства у сфері закупівель і вживатимуть відповідних заходів для їх усунення.
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Результати роботи управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Відшкодування втрат на понад 13 млн грн забезпечили за 7 місяців 2017 року херсонські аудитори

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

Фахівці Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області протягом січня – липня 2017 року забезпечили відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 13,4 млн грн. Із цих коштів до бюджетів, бюджетних установ, організацій і підприємств державної та комунальної форм власності надійшло 1 млн грн. Відшкодовано і поновлено втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 12,4 млн грн.

За результатами позапланових перевірок та аналізу процедур закупівель (без виходу на об’єкт контролю) через виявлені порушення за рекомендаціями аудиторів відмінено торги та розірвано вже укладені договори на суму 57,4 млн грн.

До порушників бюджетної дисципліни застосовано 23 заходи впливу у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами, призупинення бюджетних асигнувань та зменшення бюджетних призначень.

За результатами ревізій і державних фінансових аудитів керівники місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій прийняли 65 управлінських рішень.

Правоохоронним органам передано матеріали 33 контрольних заходів. За матеріалами контрольних заходів правоохоронні органи розпочали 13 досудових розслідувань.

За недотримання законодавства 73 посадові особи притягнуто до адміністративної відповідальності, 7 осіб – до матеріальної. 19 осіб звільнено з посад.

До Державної служби фінансового моніторингу України надіслано відомості про виявлені господарські операції, що підлягають фінансовому моніторингу, на загальну суму 9,1 млн грн.
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Публічні закупівлі відстежують фахівці Держаудитслужби

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Порушень на 65 млн грн у сфері закупівель попередили аудитори Херсонщини за 7 місяців 2017 року

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

Протягом січня – липня фахівці Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області на підставі інформації, оприлюдненої в електронній системі публічних закупівель, проаналізували 51 процедуру закупівель на загальну суму 152,8 млн грн.

За результатами проведеної роботи державні аудитори попередили порушень законодавства у сфері закупівель на суму 65,1 млн грн.

За рекомендаціями аудиторів відмінено конкурсні торги за 22 процедурами закупівель на суму понад 56 млн грн.
Крім того, забезпечено попередження фінансових порушень на суму 8,6 млн грн шляхом розірвання 8 укладених з порушеннями договорів на закупівлю товарів, робіт і послуг
Відповісти
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей