В Херсонській області контрольно-ревізійні підрозділи створено

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

В Херсонській області контрольно-ревізійні підрозділи створено

Повідомлення Прес-служба КРУ »

Запровадження системи внутрішнього контролю та створення служб внутрішнього аудиту в органах державного і комунального сектору
З метою подолання негативних явищ у сфері управління державними фінансами внесено зміни до Бюджетного кодексу України. Нова редакція статті 26 Бюджетного кодексу України вперше на законодавчому рівні встановлює для розпорядників бюджетних коштів в особі їх керівників обов'язковість організації внутрішнього контролю та здійснення внутрішнього аудиту.
В Херсонській області контрольно-ревізійні підрозділи створено у 8-ми територіальних органах міністерств та інших центральних органах влади, в територіальних підрозділах 2-х державних цільових фондів та 3-х самостійних управліннях Херсонської обласної адміністрації, з якими КРУ в Херсонській області налагоджено взаємодію та співпрацю.
Основними завданнями цих підрозділів є: контроль за фінансово-господарською діяльністю суб'єктів; встановлення осіб, винних у допущенні виявлених під час проведення контрольних заходів порушень законодавства; аналіз умов, причин і наслідків порушень законодавства і недоліків, виявлених під час проведення контрольних заходів, розроблення пропозицій щодо їх усунення та запобігання їм у подальшому; забезпечення органів виконавчої влади, юридичних та фізичних осіб достовірною інформацією про стан фінансово-бюджетної дисципліни у відповідній сфері.
Зазначені повноваження надані відомчому контролю постановою Кабінету Міністрів України від 06 січня 2010 року № 2 “ Про проведення внутрішньої контрольно-ревізійної роботи в системі центрального органу виконавчої влади”. Крім того, вищеназваний нормативний документ зобов’язує територіальні контрольно-ревізійні управління системи ДКРС України здійснювати контроль за станом контрольно-ревізійної роботи в підрозділах відомчого контролю територіальних органів в системі міністерств та інших центральних органів виконавчої влади.
Обласним контрольно-ревізійним управлінням погоджуються кандидатури керівників контрольно-ревізійних підрозділів територіальних органів центральних органів виконавчої влади, плани проведення ревізій і перевірок підрозділів відомчого контролю, узагальнюється їх звітність, за результатами якої щоквартально інформується ГоловКРУ України про стан контрольно-ревізійної роботи відомчого контролю, надається методична і організаційна допомога.
Однак, існуюча на сьогодні система державного внутрішнього фінансового контролю не досягає мети функціонування, яка полягає в економному, ефективному, результативному, законному і прозорому управлінні суспільними ресурсами держави, основаному на відповідальності і підзвітності керівників.
Щорічне зростання обсягів порушень законодавства, прийняття неефективних управлінських рішень, значні збитки держави свідчать про необхідність підвищення ефективності внутрішнього фінансового контролю.
Напрями реформування державного внутрішнього фінансового контролю (далі ДВФК) визначені Концепцією розвитку державного внутрішнього фінансового контролю на період до 2017 року та Планом заходів її реалізації, які схвалені розпорядженнями Кабінету Міністрів України від 24 травня 2005 року № 158 та від 16 листопада 2005 року (в редакції розпоряджень Кабінету Міністрів України від 22 жовтня 2008 р. № 1347-р та від 23 грудня 2009 р. № 1601-р.
Відповідно до Плану заходів наприкінці реформ в Україні має бути побудована нова система ДВФК європейського зразка, яка передбачає запровадження в органах державного і комунального сектору системи внутрішнього контролю в кожному сегменті діяльності, утворення служб внутрішнього аудиту та їх гармонізації.
Організаційно-структурні зміни в органах державного і комунального сектору України, а саме утворення в них служб внутрішнього аудиту, Планом заходів передбачено розпочати вже з 2012 року.
За результатами реалізації цієї Стратегії очікується:
1) посилення відповідальності та запровадження підзвітності керівників за організацію ефективної системи внутрішнього контролю в кожному сегменті діяльності, а відтак і за прийняті ними управлінські рішення;
2) формування єдиних підходів до організації системи внутрішнього контролю в органах державного і комунального сектору України, наближення нормативно-правової бази у сфері ДВФК до європейських стандартів;
3) запровадження служб внутрішнього аудиту в органах державного і комунального сектору України;
4) забезпечення потреби органів державного і комунального сектору у спеціалістах з питань внутрішнього аудиту для створення відповідних служб. Підготовка перших 60 державних внутрішніх аудиторів для забезпечення першочергової потреби - керівного складу служб внутрішнього аудиту на рівні центральних органів виконавчої влади впродовж 2011 року. У подальшому - відповідно до затверджених графіків поетапної підготовки;
5) поступове збільшення обсягів щорічної підготовки керівників та спеціалістів з питань внутрішнього контролю і державних внутрішніх аудиторів та зменшення видатків на їх навчання завдяки підготовці вітчизняних тренерів та впровадження інноваційних технологій навчання;
6) запровадження системи сертифікації державних внутрішніх аудиторів, періодичного оцінювання (тестування тощо) та підвищення рівня їх кваліфікації.
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: ClaudeBot [AI бот], Semrush [SEO бот] і 0 гостей