Новини територіальних інспекцій

Інформація про останні події та новини в галузі освіти в Херсоні та на Херсонщині. Новини про зміни у законодавстві щодо освіти, реформи в освітній системі, досягнення учнів та вчителів, відкриття нових шкіл та університетів та інші події, пов'язані з освітньою галуззю
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Відшкодування

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

У 2017 році херсонські аудитори забезпечили відшкодування коштів на суму понад 2,3 млн грн у сфері освіти, науки, спорту
Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

Від початку 2017 року державні аудитори проконтролювали витрачання бюджетних коштів державного і місцевого бюджетів у сфері освіти, науки і спорту Херсонщини на загальну суму 663,9 млн грн.

В результаті проведених ревізій виявлено фінансових порушень, що призвели до втрат, на суму 4,46 млн грн. При цьому аудитори забезпечили відшкодуванння порушень на суму 2,30 млн грн.

За результатами інспектування застосовано 5 фінансових санкцій за вчинені підконтрольними об’єктами бюджетні правопорушення. Аудиторами складено 14 адміністративних протоколів за порушення вимог ведення бухгалтерського обліку та бюджетного законодавства.

До адміністративної, дисциплінарної та матеріальної відповідальності притягнуто 17 посадових осіб, звільнено із займаних посад - 3.
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Новини Південного офісу. Олег Муратов.

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Тренінг «Організація та методика здійснення державного фінансового аудиту окремих господарських операцій»

В Одесі 18 травня 2017 року відбувся тренінг «Організація та методика здійснення державного фінансового аудиту окремих господарських операцій».
Крім керівництва та фахівців апарату Південного офісу Держаудитслужби, у заході взяли участь представники центрального апарату Держаудитслужби на чолі з директором Департаменту державного фінансового аудиту окремих господарських операцій Світланою Аніщенко, заступник директора Департаменту державного фінансового аудиту окремих господарських операцій Держаудитслужби Наталія Глущенко, заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Світлана Шаталова, представники Північного офісу Держаудитслужби, управління Південного офісу Держаудитслужби в Миколаївській області.
З привітальним словом виступила заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Світлана Шаталова, яка підкреслила, що Одеська ОДА і Південний офіс Держаудитслужби плідно співпрацюють на виявлення та усунення фінансових порушень в області, а також висловила впевненість у подальшій ефективній взаємодії.
Тренінг відкрив начальник Південного офісу Держаудитслужби Олег Муратов, який зазначив, що державний фінансовий аудит окремих господарських операцій є формою попереднього і поточного контролю, який спрямовується на попередження та виправлення порушень, а не на їх кінцеву констатацію та накладення штрафних санкцій.
Особливістю такого аудиту є те, що його запровадження передбачає здійснення безперервного контролю безпосередньо на об'єкті аудиту шляхом аудиторських процедур найбільших транзакцій суб'єктів господарювання на стадії прийняття управлінського рішення, тобто до моменту безпосереднього витрачання фінансових і матеріальних ресурсів.
Директор Департаменту державного фінансового аудиту окремих господарських операцій Держаудитслужби Світлана Аніщенко поінформувала присутніх про основні результативні показники проведення аудиту, охарактеризувала основні типові порушення, що фіксуються державними аудиторами, та окреслила основні напрями розвитку аудиту.
Окрім того, окремі аспекти методології проведення аудиту, звіт про його результати у своїй доповіді висвітлила заступник директора Департаменту державного фінансового аудиту окремих господарських операцій Держаудитслужби Наталія Глущенко.
На заході також розглянуто процедури операційного аудиту та порядок їх проведення, проаналізовано ефективність операційного аудиту, висунуто пропозиції щодо підвищення дієвості такого контролю.
У заключному слові Світлана Аніщенко зазначила, що аудит окремих господарських операцій – це той важливий напрямок, в якому аудитори повинні працювати зосереджено, і побажала учасникам тренінгу плідної роботи та успіхів. Вона відмітила, що такі заходи допомагають краще проаналізувати та оцінити проблеми, які виникають, і що вкрай важливо – знайти оптимальні шляхи вирішення цих проблем.
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Південний офіс Держаудитслужби.

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Начальник Південного офісу Держаудитслужби Олег Муратов дав інтерв’ю для інформаційного агентства «Одеса-медіа».



Руководитель Южного офиса Госаудитслужбы Олег Муратов: «Мы стараемся быть максимально открытыми и понятными для всех»


После того, как Олег Муратов возглавил Южный офис Госаудитслужбы Украины, он сразу выступил с посылом, что приоритетом его работы станет не карательная функция, а действия, направленные на предупреждения нарушений. Недавно Олег Муратов представил общественности результаты работы своего ведомства в первом квартале 2017 года, и мы решили встретиться с ним, чтобы узнать, удалось ли ему достичь поставленных целей и о дальнейших рабочих планах.

- Недавно Вы обнародовали результаты работы Южного офиса Госаудитслужбы за первый квартал, и они очень весомы. Показатели производительности каждого сотрудника возросли. Как удалось достичь этого, что поменялось в работе службы?

-Мне кажется, наши работники стали более ответственными. Когда приходит новый руководитель, все сотрудники хотят доказать свою необходимость и полезность. Плюс мы ввели систему так называемой нематериальной мотивации, также стараемся поощрять своих сотрудников.

Еще одним фактором улучшения показателей работы я считаю правильно поставленную цель. Например, очень важно понимать, на какой объект необходимо выйти и что на этом объекте изучать приоритетно. В этом нам очень помогают СМИ, и поэтому я каждый вечер и каждое утро читаю, что пишут журналисты. Плюс недавно мы внесли в должностные инструкции своих сотрудников пункт, который предписывает им перед выходом на объект собирать информацию и анализировать ее заранее. Это сокращает сроки проверки, что немаловажно с учетом уменьшения численности сотрудников нашей службы. Также мы открыли электронную почту доверия, куда приходят достаточно разные материалы и примерно половина из них подтверждается.

- Вы работаете в основном на крупных предприятиях?

- Да, сейчас мы делаем упор на крупные структуры, но то, что происходит в районах области, тоже требует внимания. Мы недавно по просьбе Главы облгосадминистрации Максима Степанова вышли в Березовский район изучить ситуацию и за два дня увидели нарушений на полмиллиона. Теперь мы включили Березовскую РГА в план проверки, и мои сотрудники уже выехали в район для проведения ревизии. К сожалению, практика показывает, что очень многие главы райгосадминистраций, которых набирали на «открытом» конкурсе, начисляли себе заоблачные премии и надбавки. Когда Глава РГА выписывает себе премию 200% и надбавку в 200%, что за месяц составляет порядка 40 тыс. гривен, то это вызывает справедливое возмущение, и я считаю, что такие поступки не должны оставаться безнаказанными.

- Можно ли заставить таких людей вернуть эти деньги?

- Уверен, что да. Хотя большинство из них уже не работает, есть такое понятие, как иск по возмещению ущерба. Сегодня мы выйдем на проверку, задокументируем факты, и новое руководство райадминистрации, там где оно уже назначено, должно само подать иск в суд. Если оно по каким-то причинам не захочет этого делать, тогда это сделаем мы. Подобные прецеденты были, и если есть все доказательства, то какие могут быть вопросы. Как правило, нарушители стараются сами все возместить, понимая, что если они добровольно покроют ущерб, у правоохранительных органов будет меньше вопросов к ним.

- Но все – таки, Вы всегда говорите, что являетесь сторонником предупреждения нарушений, а не ликвидации их последствий…

- Да, это моя неизменная позиция. Нарушения проще предотвратить, чем потом ликвидировать, поэтому приоритет в своей работе мы отдаем именно аудиту и возможности не допустить тех или иных нарушений. Нужно понимать, что тот, кто хочет украсть, он, прежде всего, думает, как избежать ответственности, поэтому спустя 3 или 4 года добиться возмещения ущерба непросто.

Более того, по моему убеждению, страх перед неотвратимостью наказания должен быть, но он не должен играть ключевую роль в принятии решений. Наоборот, важнее поменять мировоззрение людей.

В этом вопросе, и не только в этом, я чувствую постоянную поддержку и понимание Главы Госадуитслужбы Украины Лидии Владимировны Гавриловой. Ведь реформирование Госфининспекции в Госаудитслужбу – это действительно не смена вывески, а изменение подходов, приоритетов.

- Я знаю, что Ваша служба подготовила законопроект, который должен на законодательном уровне урегулировать все существующие недоработки в сфере Госаудита...

- Да, речь идет о законопроекте № 4738 «О внесении изменений в Закон Украины «О публичных закупках» и некоторые другие законы Украины касательно осуществления мониторинга закупок». Этот документ разработан нашей службой, получил поддержку международных организаций, профильного экономического комитета Верховной Рады, и очень важен не только для Госаудитслужбы, но и для совершенствования всей системы госзакупок.

Например, сейчас, когда мы даем рекомендации, о них знаем только мы и тот, кому мы их предоставляем. А принятие этого закона поможет перевести наши взаимоотношения с заказчиком в публичную плоскость. То есть мы выписываем рекомендации, которые обнародуются на сайте системы Prozorro, то, как предприятие на них реагирует, тоже видно на Prozorro, и таким образом этот процесс становится еще более публичным и открытым. Поэтому я намерен в ближайшее время встретиться с депутатами-мажоритарщиками от нашего региона и убедить их проголосовать за этот закон.

- Вы всегда говорили, что одно из приоритетных направлений работы Южного офиса – это аудит, почему?

- Мы действительно поставили приоритет на аудиты. Если в первом квартале прошлого года у нас не было проведенных законченных аудитов, то в этом году мы провели уже девять, которые показали нам очень большие цифры - резервы в десятки миллионов гривен. Аудиты очень важны, потому что мы предоставляем свою незаангажированную оценку деятельности предприятия, выписываем рекомендации, потом мониторим, как они выполняются. Еще аудит полезен тем, что мы сразу видим все нюансы, которые не всегда лежат на поверхности, плюс можем оценить работу руководителя предприятия и понять: он работает по закону или совершает какие-то сомнительные действия. Аудит – очень серьезная вещь, за которой будущее.

- Когда Вы заняли этот пост, то сразу сказали, что намерены сделать Южный офис лучшим в Украине. В контексте этого хочется спросить - довольны ли Вы сейчас теми результатами, которые есть?

- Могу сказать, что работа мне нравится, я получаю удовольствие от нее. Радует то, что есть взаимопонимание с руководством службы, и осознание того, что мы движемся в правильном направлении. Не все получается, так как хотелось бы, но если бы я не ставил цели стать лучшим – зачем мне вообще сюда приходить?

Я уже анализировал предварительные результаты и понимаю, что многим вещам еще нужно доучивать сотрудников, так как большое количество вопросов лежит в юридической плоскости. Например, недавно мы закончили ревизию одного из небольших коммунальных предприятий, созданных одним из райсоветов Одесской области. Мы нашли нарушения на сумму свыше 200 тыс. грн – это не так много, но там и обороты небольшие. Суть в том, что это предприятие получило в аренду земельные участки от того, кто не имел права ими распоряжаться. В данном случае КП не имело права вступать в договорные отношения по этим земельным участкам. Таких вопросов в нашей работе возникает множество: мне, конечно, помогает в их решении наличие юридического образования, но этого иногда тоже недостаточно.

Я бы хотел, чтобы любой документ и обращение анализировались сначала с юридической точки зрения. У нас есть юридический отдел, но он больше занят судебными вопросами.

- Есть какие-то новшества, которые Вы намерены внедрить в Южном офисе Госаудитслужбы?

- Да, когда я пришел сюда, то поставил себе задачу «влить свежую кровь». Сразу сделать это не удалось в силу объективных причин, но вот на днях я провел встречу с руководителями некоторых вузов, и теперь мы берем на преддипломную практику 10 студентов. После ее окончания они смогут пройти конкурс и занять свободные вакансии в нашем офисе.

Я уверен, что давать шанс молодежи – очень важно и нужно. Причем это идет на пользу не только молодым людям, но и нам. Здесь есть люди, которые работают в службе по 10-20 лет, это конечно, хорошо, но нужна и «новая кровь», свежий взгляд, не шаблонное мышление. Плюс, я знаю, как нелегко приходится молодым специалистам. Их никто не хочет брать на службу и найти первое рабочее место очень тяжело. А у меня другой подход – я считаю, что лучше зачастую научить молодого специалиста, чем переучивать уже сформировавшегося.

- У Вас ответственная должность, которая отнимает много сил и времени, как удается совмещать все это с семьей и отдыхом?

- В принципе я абсолютно нормально все совмещаю. Мне повезло, что я живу недалеко от работы, и не приходится тратить много времени на дорогу. Это большой плюс. Более того, я считаю, что при правильно поставленной работе на все хватает рабочего дня. Хотя то, что по вечерам я хожу на эфиры телеканалов - это тоже часть работы, при чем очень важная, потому что благодаря ей люди больше узнают о нас, и могу сказать, что не чувствую негатива со стороны общества по отношению к нашей службе. Наверное, это происходит потому, что стараемся быть максимально открытыми и понятными для всех.

И самое главное – я чувствую постоянную поддержку своей супруги и дочерей, которых, честно говоря, очень люблю.

- В чем, по-Вашему, состоит секрет успеха, который позволяет достигать желаемых результатов в работе и гармонично балансировать карьеру и личную жизнь?

- В первую очередь нужно четко формулировать свои цели, ведь правильно поставленная задача – это 50% успеха. Также необходимо желание и понимание того, что не существует нерешаемых вопросов. Кроме того, очень важно «заразить» этим настроем коллектив и всех, кто тебя окружает.

Нужно просто заниматься своим делом и планомерно двигаться к поставленной цели, не ставя перед собой каких-то несбыточных задач. Ведь мудрый человек понимает, что дорога складывается из множества шагов, и перепрыгнуть сразу через множество ступеней невозможно. Так что секрет успеха – это правильная постановка четких задач и основательное движение вперед к их осуществлению, несмотря ни на какие преграды.

В своей жизни я стараюсь следовать знаменитому изречению «Viam supervadet vadens» – Дорогу осилит идущий.

Беседовала Анна Карцовник
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Олег Муратов. Зустріч з пресою.

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Південний офіс Держаудитслужби. Пріоритети. Досягнення. Перспективи.

Начальник Південного офісу Держаудитслужби сьогодні, 21 квітня, провів прес-конференцію: «Південний офіс Держаудитслужби. Пріоритети. Досягнення. Перспективи», на якій розповів представникам ЗМІ про функції та особливості роботи Держаудитслужби.
«Серед основних завдань Південного офісу Держаудитслужби – перш за все оцінка ефективності та результативності виконання бюджетних програм, місцевих бюджетів та діяльності підприємств і установ, надання рекомендацій щодо додаткових резервів наповнення дохідної частини бюджетів, покращення фінансово-господарської діяльності суб’єктів господарювання, запобігання та попередження порушень», – зазначив Олег Муратов.
«На сьогодні замало констатації виявлених порушень, цікавить аналіз, чому вони стаються, а також пропозиції, як їх не допустити. Це можливе лише за допомогою методів аудиту» – продовжив начальник Офісу.
Він зазначив, що перевага аудита в тому, що така форма контролю дає змогу ще в процесі заходу виявити порушення, проаналізувати, чому вони відбуваються, і надати дієві пропозиції, як їм перешкодити, запобігти, унеможливити надалі.
Що стосується показників І кварталу, то контрольними заходами одеські аудитори охопили 26 підприємств, установ та організацій області. На 96% з них виявлено порушення фінансово-господарської чи фінансово-бюджетної дисципліни.
Протягом звітного періоду забезпечено відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів держави на суму майже 7 млн грн.
За І квартал 2017 р. проведено аналіз 24 процедур закупівель загальною очікуваною вартістю 408,5 млн грн, з яких порушення законодавства про закупівлі встановлені за 17 процедурами на суму 352 млн грн. За наданими рекомендаціями за 7 процедурами розірвано укладених договорів на загальну суму 246,8 млн грн.
За результатами проведення державного фінансового аудиту окремих господарських операцій для держави заощаджено 15,6 млн грн.
Проведено 9 державних фінансових аудитів, за результатами яких встановлено недоотримання коштів та майна, що призвели або можуть призвести до втрат, на майже 263 млн грн та 1,5 млн дол. США; незаконне використання коштів та майна, що призвели або можуть призвести до втрат, на 1,2 млн грн; неефективне використання коштів та майна на 45 млн грн; резерви для підвищення ефективності роботи та покращення результатів діяльності склали 489,2 млн грн.
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Є така Служба.

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Начальник Південного офісу Держаудитслужби Олег Муратов взяв участь у програмі «Время Игоря Покровского» на телеканалі «Медиа Информ».

Тема програми: «Аудит – стоп беспределу».

Трансляція програми відбулась 25 травня 2017 року.

Посилання на сайт:

ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Візит аудиторів до дітвори.

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

За доброю традицією в Міжнародний день захисту дітей до підшефних завітали представники апарату Південного офісу Держаудитслужби на чолі з головою профспілкового комітету Іриною Маломановою.
У дитячому відділенні Одеського обласного протитуберкульозного диспансеру сьогодні лікуються 24 дівчаток та хлопчика різного віку, в Одеському обласному медичному центрі психологічного здоров’я – 35 діточок.
Тут лікуються особливі дітки, вони потребують особливої турботи та догляду. Аудитори намагаються докласти часточку душевного тепла, готуючи для малят подарунки.
Представники колективу поспілкувалися з персоналом та звернулися до дітей з вітальними словами, а також передали смачні та корисні солодощі та фрукти, які обов’язково додадуть святкового настрою та, вважаємо, пришвидшать їх одужання. Саме такі заходи під час важкої повсякденної роботи приносять нам задоволення і залишають радість на душі від дитячого галасу і зацікавлених оченят малечі.
Слова подяки на адресу нашого колективу від завідувачів відділеннями та щасливі обличчя дітей – найбільше задоволення від зустрічі.
Прес-служба Південного офісу Держаудитслужби
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Освіта без корупційних потоків

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Аудитори забезпечили відшкодування коштів на суму понад 3 млн грн в освітній галузі Херсонщини

У першому півріччі 2019 року державні аудитори проконтролювали витрачання коштів державного (24%) і місцевого (76%) бюджетів в освітній сфері Херсонщини. За результатами ревізій, вжитими заходами, забезпечено відшкодування втрат на суму понад 3,1 млн грн.

На винних посадовців складено адміністративні протоколи (13) за порушення вимог ведення бухгалтерського обліку і чинного бюджетного законодавства.

Крім того, фахівці застосували 3 фінансові санкції за вчинення підконтрольними об’єктами правопорушень.

Приміром, херсонські аудитори виявили порушень в оплаті праці загалом на суму 451,2 тис. грн.

Інколи освітні установи витрачали на комунальні послуги і енергоносії бюджетні кошти загального фонду замість коштів спеціального фонду.

Державні аудитори зобов’язали усунути виявлені порушення законодавства в установленому законодавством порядку.

Розглянуто 15 звернень громадян.

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Освітній держфінконтроль на Херсонщині

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Аудитори забезпечили відшкодування коштів на суму понад мільйон гривень в освітній галузі Херсонщини


Від початку 2020 року державні аудитори проконтролювали витрачання коштів державного (1%) і місцевого (99%) бюджетів в освітній сфері Херсонщини. За результатами ревізій, вжитими заходами, забезпечено відшкодування втрат на суму понад 1,4 млн грн.

На винних посадовців складено адміністративні протоколи (15) за порушення вимог ведення бухгалтерського обліку і чинного бюджетного законодавства.
Зображення
Три установи попереджено про неналежне виконання окремих вимог бюджетного законодавства з подальшим усуненням порушень на суму 2,3 млн грн.

Приміром, херсонські фахівці виявили порушення в оплаті праці, факти витрачання коштів на комунальні послуги і енергоносії за рахунок інших джерел. Крім того, фахівцями виявлено факти витрачання коштів місцевого бюджету на надання низки освітніх послуг дітям з інших областей.

Зображення

Державні аудитори зобов’язали усунути виявлені порушення законодавства в установленому законодавством порядку.
На розгляд правоохоронним органам передано три матеріали, після завершення заходів державного фінансового контролю, для прийняття рішень.

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Новини держфінконтролю освітньої сфери

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

fghjk.png
fghjk.png (203.09 Кіб) Переглянуто 286 разів
Аудитори забезпечили відшкодування коштів на суму понад 11 млн грн в освітній галузі Херсонщини

З початку 2021 року державні аудитори проконтролювали витрачання коштів в освітній сфері Херсонщини загалом на суму понад 2,9 млрд грн. За результатами ревізій, вжитими заходами, забезпечено відшкодування втрат на суму понад 11,4 млн грн.
На винних посадовців складено адміністративні протоколи (36) за порушення вимог ведення бухгалтерського обліку і чинного бюджетного законодавства.
До установ, у яких виявлено порушення, застосовано заходи впливу, передбачених вимогами Бюджетного кодексу України: в одному випадку - зупинення операцій з бюджетними коштами, у 3 – попереджено про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою щодо усунення порушень на суму 12,6 млн грн.
Державні аудитори зобов’язали усунути виявлені порушення законодавства в установленому законодавством порядку.
На розгляд правоохоронним органам передано 5 матеріалів заходів державного фінансового контролю, за результатами розгляду яких розпочато одне досудове розслідування.
Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області
Відповісти

Повернутись до “Освіта”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість