Херсонські аудитори: ОТГ і фінконтроль

Новини Скадовського району Херсонської області, в тому числе новини міста Скадовськ
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Херсонські аудитори: ОТГ і фінконтроль

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Херсонські аудитори провели державний фінансовий аудит бюджету Гладківської об’єднаної територіальної громадиПресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

Фахівці Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області провели державний фінансовий аудит бюджету Гладківської об’єднаної територіальної громади Голопристанського району за період з 01.01.2017 по 31.07.2019.

За результатами аудиту встановлено низку проблем і недоліків. Передусім, при управлінні наявними земельними ресурсами територіальної громади, що негативно вплинуло на формування доходів місцевого бюджету, виконання запланованих видатків та ефективність витрачання коштів.

Зокрема, через недостатній контроль за використанням земель державної та комунальної власності, у досліджуваному періоді, за розрахунками аудиторів, не надійшло до бюджету понад 238 тис. грн (через непереоформлення земельних часток «паїв» - 175,4 тис. грн, використання земельних ділянок без правоустановчих документів - 63,2 тис. грн).


Орган місцевого самоврядування не вжив дієвих заходів щодо недопущення безоплатного використання земельних ділянок під приватними об’єктами нерухомості. Окрім цього, для орендарів не було встановлено, на рівних умовах, розміри ставок орендної плати. Щороку місцевим бюджетом втрачено додаткових надходжень загалом на 431,3 тис. грн (через значне коливання розмірів ставок встановленої орендної плати - 415,8 тис. грн і безоплатне використання земельних ділянок під приватними об’єктами - 15,5 тис. грн).

Через недостатній контроль за справлянням збору з доходів від громадян, які отримали земельні паї та передали їх в оренду іншим суб’єктам господарювання, сільським бюджетом було недоотримано 261,7 тис. грн.

Якби у громаді всі об’єкти роздрібної торгівлі та були вчасно зареєстровані, тоді щорічні надходження до сільського бюджету від податку на нерухоме майно збільшилися б на 53,0 тис.грн.

Через прийняття несвоєчасного рішення громади щодо ефективного управління коштами субвенції на розвиток інфраструктури, сільським бюджетом було втрачено доходів на загальну суму 1,5 млн грн.

За результатами аудиту надано пропозиції для уникнення необґрунтованих витрат, врахування наявних резервів щодо наповнення казни територіальної громади та поліпшення рівня ефективного використання бюджетних коштів.
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Херсонські аудитори: фінконтроль медичної установи

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Аудитори Херсонщини повернули кошти до бюджету


Ще у 2018 році було проведено планову ревізію в комунальному підприємстві «Голопристанська центральна районна лікарня» за період з 01.05.2014 по 31.12.2017. Під час контрольного заходу встановлено фінансових порушень, що призвели до втрат, на загальну суму 1,26 млн грн.

Однією зі складових загальної суми порушень є порушення по будівництву. Зокрема, неналежне виконання умов договору, укладеного між Голопристанською ЦРЛ та ТОВ «Нікопольська-СТК» за об’єктом «Реконструкція недобудованої будівлі харчоблоку під господарсько-медичний блок». А саме, через невідповідність між фактично виконаними ТОВ «Нікопольська-СТК» обсягами робіт та обсягами, внесеними до актів приймання будівельних робіт форми КБ-2в, порушено вимоги пункту 6.4.4.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва», що призвело до втрат (збитків) місцевого бюджету на суму 141,65 тис.грн.

На складену Управлінням вимогу, Лікарнею виявлені порушення відшкодовувались поступово, окрім вимоги щодо завищення вартості виконаних робіт на суму 141,65 тис. грн по підрядній організації ТОВ «Нікопольська-СТК».
Оскільки вимога херсонських аудиторів не була виконана, а кошти до бюджету не повернуті, Південний офіс Держаудитслужби звернувся до суду з позовом, в якому просив стягнути з підконтрольної установи,в дохід місцевого бюджету, збитки в сумі 141,65 тис грн.

Херсонський окружний адміністративний суд та П`ятий апеляційний адміністративний суд задовольнив позов про стягнення з Голопристанської ЦРЛ у дохід місцевого бюджету збитки в сумі 141,65 тис.грн.
Голопристанська ЦРЛ не погодилась та подала касаційну скаргу на вказані рішення.

У травні 2020 року Верховний Суд постановою відмовив Голопристанській ЦРЛ у задоволенні касаційної скарги, мотивуючи, що Лікарня як замовник ремонтних робіт має нести відповідальність за їх відповідність проектно-кошторисній документації та зобов’язана контролювати обсяги робіт.

Верховний Суд дійшов висновку, що відкриття кримінального провадження за ознаками кримінального правопорушення щодо привласнення ТОВ «Нікопольська-СТК» грошових коштів, під час проведення реконструкції недобудованої будівлі лікарняного харчоблоку та подання в його межах цивільного позову, не звільняє КП «Голопристанська ЦРЛ» від відповідальності.

Колегія суддів Верховного Суду зауважила, що предметом розгляду цієї справи не є «збитки» в розумінні господарсько-правового спору, оскільки у даному випадку орган контролю звертається до суду в інтересах держави, адже підконтрольною установою не забезпечено виконання вимоги щодо усунення порушень законодавства з питань збереження і використання активів.


Більше двох років державними аудиторами вжито низку заходів (вимоги щодо усунення порушень, нагадування, суди, виконавче провадження) з метою повернення в дохід місцевого бюджету збитків у сумі 141,65 тис. грн за наслідками встановленого порушення.

В ході виконавчого провадження, вимоги Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області (в частині відшкодування завищеної вартості виконаних робіт по підрядній організації ТОВ «Нікопольська-СТК») виконано в повному обсязі, а саме: згідно з рішенням Херсонського окружного адміністративного суду Лікарнею, в дохід місцевого бюджету, повернуто збитки в сумі 141,65 тис грн.

Нарешті, вимоги державних аудиторів виконані, а місцевий бюджет поповнено.

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Скадовський район”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 0 гостей