Скадовська міжрайонна держфінінспекція інформує

Новини Скадовського району Херсонської області, в тому числе новини міста Скадовськ
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Скадовська міжрайонна держфінінспекція інформує

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

Телефони довіри Держфінінспекції:
263628 - у Херсоні, 53491- у Скадовську


Від початку 2013 року зусиллями Скадовської міжрайонної державної фінансової інспекції відшкодовано втрат фінансових і матеріальних ресурсів, допущених через порушення чинного законодавства, на суму 881,2 тис. грн.

Загалом проведено 10 контрольних заходів, якими виявлено фінансових порушень, що призвели до втрат, на суму 1 млн 364,5тис. грн. За допущені фінансові порушення до адміністративної відповідальності притягнуто 19 осіб, порушено 3 кримінальних справи, а 3-ох посадовців звільнено з займаних посад.
Упродовж січня–червня 2013 року до бюджетів усіх рівнів за результатами контрольних заходів надійшло 1,05 млн грн.

Приміром, всупереч вимогам п.5 Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладення податком на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.02.2011 №116 (в період їх дії) з грудня 2009 року по травень 2012 року Скадовська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів Херсонської обласної ради» неправомірно покрито видатки батьків дітей за рахунок загального фонду кошторису на суму 245,73 тис. грн і надміру виділено бюджетних асигнувань, не обумовлених фактичною потребою.
У 2012 році за реалізацію ліцензійного насіння сортів «Віконт», Онтаріо» та «Преміум» врожаю 2011 року Інститутом рису УААН не було отримано від ДП ДГ інституту рису УААН роялті на суму 32,29 тис. грн. При цьому, кредиторська заборгованість перед інститутом рису в обліку була відсутня, що є порушенням вимог статті 629 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 року № 435, п. 1 ст.3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

Скадовське управління водного господарства використало бюджетні кошти на оплату вартості електроенергії дренажних насосних станцій, які розташовані в м. Скадовськ та смт Лазурне. Проте такі станції не обслуговують сільськогосподарські угіддя, що не відповідає меті бюджетної програми «Фінансування комплексної програми захисту сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод». Отже, не за цільовим призначенням витрачено кошти державного бюджету за 2011, 2012 роки на загальну суму 233,03 тис. грн.

Комунальним підприємством «Надія» не проводилось щомісячне нарахування плати за послуги водозабезпечення, в зв’язку з чим недоотримано доходів на загальну суму 31,36 тис. грн.
Скадовська МДФІ

Теги:
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Фінінспекція тісно взаємодіє з місцевою владою заради зміцнення фінансової дисципліни серед розпорядників бюджетних коштів

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

Фінансові інспектори наголошують на забезпеченні посилення контролю за надходженням коштів до бюджету

Приміром, у Скадовській районній державній адміністрації відбулася нарада щодо посилення фінансового контролю за цільовим і ефективним витрачанням коштів. На заході, проведеному з метою обговорення стану фінансово-бюджетної дисципліни, брали участь керівники галузевих відділів та управлінь районної влади у соціальній, економічній, фінансовій сферах.

Учасників наради – розпорядників бюджетних коштів - поінформовано про результати діяльності територіального підрозділу Держфінінспекції, про недопущення фінансових порушень у подальшій роботі.

На контролі - питання про підвищення кваліфікації працівників установ, які відповідальні за дотримання бюджетної дисципліни. Адже системна профілактична робота, зрозуміло, неможлива без спільного залучення до організації та проведення семінарів провідних фахівців фінансових органів, спеціалістів районних державних адміністрацій та контролюючих структур.
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Результати

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

За 10 місяців 2013 року Скадовська МДФІ
забезпечила відшкодування втрат на 1,5 млн грн


Упродовж січня – жовтня 2013 року фахівці Скадовської МДФІ забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на суму 1 млн 278 тис.грн. Зокрема, до бюджетів різних рівнів, бюджетних установ, організацій та підприємств додатково надійшло 249 тис. грн. Відшкодовано і поновлено незаконних, нецільових витрат та недостач ресурсів на суму 286,8 тис. грн.

За результатами контрольних заходів керівники місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій прийняли 17 управлінських рішень.

У 22 випадках до установ, під час ревізій яких виявлено порушення, застосовано фінансові санкції у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами, призупинення бюджетних асигнувань та зменшення бюджетних призначень.

За матеріалами ревізій та перевірок правоохоронні органи розпочали
2 досудових розслідування. Ще 1 досудове розслідування розпочато за результатами участі фінінспекторів як залучених спеціалістів у перевірках, що їх проводили правоохоронні структури.

За допущені порушення 24 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 6 – до дисциплінарної та матеріальної, 3 осіб звільнено із займаних посад.
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Про відшкодування

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

Скадовська МДФІ за 11 місяців 2013 року
забезпечила відшкодування втрат на 1,3 млн грнПротягом січня – листопада 2013 року фахівці Скадовської МДФІ забезпечили відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 1,3 млн.грн. Зокрема, до бюджетів різних рівнів, бюджетних установ, організацій та підприємств додатково надійшло 0,3 млн. грн. Відшкодовано і поновлено незаконних, нецільових витрат і недостач на суму понад 1,0 млн грн.

За матеріалами ревізій та перевірок правоохоронні органи розпочали 4 досудових розслідування.

До установ та підприємств, посадові особи яких порушили бюджетне законодавство, застосовано 22 фінансові санкції у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами, призупинення бюджетних асигнувань і зменшення бюджетних призначень.

До суду пред'явлено 1 позов щодо відшкодування втрат ресурсів на загальну суму понад 0,17 млн.грн., 1 позов ініційовано перед органами прокуратури та установами.

За допущені фінансові порушення 23 посадових особи підприємств, установ та організацій притягнуто до адміністративної, 6 до дисциплінарної та матеріальної відповідальності.
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Про діяльність фінінспекторів

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

РЕЗУЛЬТАТИ ДЛЯ ГРОМАДИ

Державна фінансова інспекція забезпечує наповнення бюджетів за результатами проведених контрольних заходів. Тому недопущення та попередження фінансових порушень, а якщо вони вже трапилися, то й ефективне відшкодування державних втрат залишається пріоритетним завданням.

При виконанні своїх повноважень державні фінансові інспектори досягли певних успіхів. Зокрема, у 2013 році спеціалісти Скадовської держфінінспекції обревізували 15 ревізій фінансово-господарської діяльності підконтрольних об’єктів. Крім того, взято участь в 13 перевірках в якості залучених спеціалістів з фінансових питань, проведених правоохоронними органами. При цьому порушення фінансової дисципліни встановлено на 100% від перевірених об’єктів та загалом виявлено втрат ресурсів на загальну суму 2,7 млн грн, у тому числі по Скадовського району – 1,78 млн грн.

Торік зусиллями держфінінспекторів забезпечено відшкодування фінансових та матеріальних ресурсів на суму 1,6 млн грн, у тому числі Скадовського району 1,4 млн грн.

За результатами проведених у 2013 році контрольних заходів застосовано 22 фінансових санкцій до порушників фінансово-бюджетної дисципліни: у 5 випадках призупинено бюджетні асигнування, у 7- зупинено операції з бюджетними коштами. Крім того, 10 розпорядникам зменшено бюджетні призначення на загальну суму понад 435,25 тис.грн.

До дисциплінарної відповідальності притягнуто 31 посадовця, звільнено із займаних посад – 3, прийнято 19 управлінських рішень.
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Співпраця

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

ФІНАНСОВА ДИСЦИПЛІНА КОНТРОЛЮЄТЬСЯ
разом із правоохоронцями


Більше двох років функціонує Скадовська міжрайонна державна фінансова інспекція, працівники якої проводять контрольні заходи у Скадовському, Каланчацькому та Чаплинському районах.

На окремих підприємствах, установах та організаціях встановлено порушення фінансової дисципліни. Контрольними заходами виявлено фінансові порушення, що призвели до втрат (недоотримання бюджетами та установами, фізичними особами власних надходжень, незаконні, нецільові видатки та недостачі).

При цьому правоохоронні структури отримують матеріали ревізій у разі встановлення порушень бюджетного законодавства, що передбачають кримінальну відповідальність.

До правоохоронних органів надішли матеріали та інформація по всім спільним перевіркам, здійсненим фінінспекторами і силовими структурами. Зокрема, останнім часом спільні перевірки з фінансових питань проведено разом із УДСБЕЗ УМВС в Херсонській області, Скадовським РВ УМВС, територіальними органами прокуратури.

Приміром, за результатами спільних заходів, проведених у 2014 році, вже відкрито кримінальне провадження у земельній сфері, яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань в ЄРДР № 42013230000000027. Торік за результатами перевірки КП "Очисні споруди" порушено кримінальну справу, яку внесено до ЄРДР № 12014230230000100, ч.1 ст.191 ККУ. Після перевірки Новокиївської сільської ради інформацію направлено до прокуратури Каланчацького району.

Фахівці Інспекції звертаються до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог до усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання майна.

До речі, інспектори ДФІ мають право безперешкодного доступу в ході державного фінансового контролю на склади, у сховища, виробничі та інші приміщення, які належать підприємствам, установам та організаціям, що контролюються.

Світлана Федчишина, в.о. начальника Скадовської МДФІ
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Звіт за півроку

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

У січні – червні 2014 року Скадовська міжрайонна Державна фінансова інспекція забезпечила відшкодування втрат майже на 1,0 млн грн


Фахівці Скадовської МДФІ протягом січня – червня 2014 року забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму майже 1,0 млн грн. Зокрема, до бюджетів, бюджетних установ та організацій додатково надійшло понад 100,0 тис.грн. Відшкодовано і поновлено нецільових та незаконних витрат і недостач ресурсів на суму більше ніж 450,00 тис. грн.

За результатами контрольних заходів керівники місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій прийняли 8 управлінських рішення.

За матеріалами ревізій і перевірок правоохоронні органи розпочали 4 досудових розслідування.

До підприємств та установ, під час ревізій яких виявлено порушення бюджетного законодавства, застосовано 6 фінансових санкцій у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами на рахунках та призупинення бюджетних асигнувань. Також за поданням інспекції зменшено бюджетних призначень на загальну суму понад 200 тис. грн.


За вчинені фінансові порушення 15 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 3 – до дисциплінарної та матеріальної, 2 особи – звільнено із займаних посад.
Світлана Федчишина, начальник Скадовської міжрайонної Держфінінспекції
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Звіт за 9 місяців

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

Результати діяльності за три квартали 2014 року

Фахівці Скадовської МДФІ протягом січня – вересня 2014 року забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму понад 1 млн. грн. Зокрема, до бюджетів, бюджетних установ та організацій додатково надійшло понад 137 тис. грн. Відшкодовано і поновлено нецільових та незаконних витрат і недостач ресурсів на суму більше ніж 880 тис. грн.

За результатами контрольних заходів керівники місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій прийняли 14 управлінських рішень.

За матеріалами ревізій і перевірок правоохоронні органи розпочали 3 досудових розслідування.

До підприємств та установ, під час ревізій яких виявлено порушення бюджетного законодавства, застосовано 9 фінансових санкцій у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами на рахунках та призупинення бюджетних асигнувань. Також за поданням Інспекції зменшено бюджетних призначень на загальну суму понад 220 тис. грн.

За вчинені фінансові порушення 28 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 3 – до дисциплінарної та матеріальної, звільнено із займаних посад - 2.
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Чаплинський, Скадовський і Каланчацький район

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

На службі у Народу
За позовом душі і за покликанням.

Традиційно, 22-ий рік поспіль, наприкінці січня Державна фінансова інспекція України відзначає свій професійний день народження.

На долю нашого працьовитого і мирного народу випало нелегке сьогодення. Ми разом змінюємо хід історії. Прагнемо до покращення рівня життя. Зрозуміло, що державні перетворення та розвиток районів і населених пунктів не можливі без чіткого контролю фінансових ресурсів та справедливого їх розподілу. Кожен господар знає: не спланувавши та не проконтролювавши дохід своєї родини не матимеш впевненого майбутнього.
Історія Служби фінансового контролю нерозривно пов'язана зі становленням державності, як вкрай необхідної складової її фінансової безпеки. Початок її виникнення - з січня 1866 року. Згодом органи фінансового контролю неодноразово реорганізовувались, але функції залишились незмінними.
Після здобуття Україною незалежності виникла потреба у підвищенні ролі державного фінансового контролю. Незабаром, у 1993 році прийнято Закон України „Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні”. Указом Президента України від 27.08.2000 № 1031 „Про заходи щодо підвищення ефективності контрольно-ревізійної роботи” Головному контрольно-ревізійному управлінню України надано статус центрального органу виконавчої влади.
Крім того, відповідно до Указу Президента України від 09.12.2010 № 1085/2010 „Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади” Головне контрольно-ревізійне управління України реорганізовано у Державну фінансову інспекцію України.

На території м. Скадовська та Скадовського, Чаплинського і Каланчацького районів контроль за фінансовими ресурсами здійснює Скадовська міжрайонна державна фінансова інспекція.
Принципова позиція працівників Інспекції залишається незмінною: фінансова інспекція виконує свої функції для народу, а не для окремих чиновників, які приходять до влади. Втім не всі посадовці розуміють, що чим більше спустошувати казну, тим їхня доля буде не довгою.
Останнім часом у нашій країні прийнятті прекрасні закони. Ми можемо жити краще. Проте свідомість громадян, які мають владу, поки не дозволяє неухильно виконувати вимоги чинного законодавства України. Йде непримиренна боротьба проти спустошення державної скарбниці. Інспекція приділяє протягом усіх років неабияку увагу по підбору кадрів. На сьогодні у складі фінінспекції працюють дійсно досвідчені фахівці, стаж роботи яких вже понад 10 років, це Підгайна Ольга Яківна, Пашинська Вікторія Михайлівна, Сирцева Вікторія Миколаївна, Мусатова Ірина Олексіївна. Також у минулому році наш колектив поповнився молодим, грамотним спеціалістом Бартчук Юлією Олексіївною. Саме завдяки таким державним службовцям триває активна протидія проявам безвідповідальності, вседозволеності, безгосподарності, шахрайства і злодійства.
Результати проведеної роботи говорять про їх професіоналізм та неупередженість, вміння чітко вибирати пріоритетні напрямки у роботі. Так, у 2014 році нами встановлено фінансових порушень, що призвели до втрат, на суму 1,97 млн. грн., забезпечено відшкодування 1,77 млн. грн.
За вчинені фінансові порушення 34 посадовці притягнуто до адміністративної відповідальності, 4 – до дисциплінарної відповідальності, 3 особи – звільнено із займаної посади. За матеріалами контрольних заходів порушено 3 кримінальні справи.
Фінансові інспектори Скадовської міжрайонної державної фінансової інспекція й надалі протидіятимуть незаконному і нецільовому використанню коштів, безгосподарності, злочинному зазіханню на державне і комунальне майно. Все таємне, стає колись явним. Не відворотність покарання рано чи пізно не омине фінансових злодіїв.
Фінінспектори наголошують на дотриманні управлінцями вимог нового Бюджетного Кодексу та забезпеченні цільового і законного витрачання бюджетних коштів. Варто зазначити, що значно скоротити марнотратство можливо лише за умов послідовної профілактичної роботи. Передусім завдяки внутрішньому фінансовому контролю на місцях, економії наявних коштів, прозорій бухгалтерській звітності на кожному підконтрольному об’єкті.
Грамотне витрачання наявних коштів неможливе також без дотримання посадовцями фінансової дисципліни та їх буденної відповідальності перед своїми колективами та громадою в цілому.
Інколи посадовці згадують про обмеженість казни, про те, що не вистачає коштів на ремонт шкіл, оновлення меблів у лікарні. При цьому часто забувають зазначити, що місцеві бюджети треба витрачати професійно, на законній основі, ощадливо та по-господарськи.

Доля нашої держави залежить від кожного із нас, від свідомості та професіоналізму. В день професійного свята хочу побажати всім колегам і ветеранам служби міцного здоров’я, професійних здобутків, та звісно ж, добробуту у сім’ях. Бажаю всім миру.

Олена Мальченко, заступник начальника Скадовської міжрайонної державної фінансової інспекції
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Підсумки кварталу

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

У січні – березні 2015 року Скадовська міжрайонна державна фінансова інспекція забезпечила відшкодування втрат на суму 255,6 тис.грн.


Фахівці Скадовської МДФІ за результатами ревізій, проведених протягом січня – березня 2015 року, виявили фінансових порушень, що призвели до втрат 698,7 тис. грн. При цьому зусиллями фінінспекторів забезпечено усунення встановлених порушень на суму 255,6 тис. грн.

За результатами контрольних заходів керівники місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій прийняли 7 управлінських рішень.

Долучено до кримінальних справ матеріали двох ревізій.

До підприємств та установ, під час ревізій яких виявлено порушення бюджетного законодавства, застосовано 2 фінансові санкцій у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами на рахунках та призупинення бюджетних асигнувань.

За вчинені фінансові порушення 4 посадовців притягнуто до адміністративної відповідальності, 4 осіб звільнено із займаних посад.
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Без наказів

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

У Каланчацькій центральній районній аптеці №24 виявили фінансових порушень на суму 135 тис. грн

Відповідно до постанови прокуратури Каланчацького району та Ухвали районного суду фінінспектори провели позапланову ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Комунальної установи «Каланчацька центральна районна аптека №24» (далі - Аптека №24) за період з січня 2010 року по лютий 2015 року. При цьому встановлено фінансових порушень, що призвели до втрат, на загальну суму 135,86 тис. грн.

Зокрема, у штатному розписі аптеки №24, трьом колишнім безпідставно нараховано і виплачено доплати до посадових окладів завідуючим установи головному бухгалтеру та бухгалтеру. Встановлено факт зайвого нарахування і виплати компенсації фармацевту при звільненні за невикористану відпустку.

Крім того, щомісячно ряду працівників виплачувалися надбавки до посадового окладу в розмірі від 30%, а преміювання проводилось без відповідного рішення голови Каланчацької районної ради як органу вищого рівня. Також проводилося нарахування доплат, надбавок заохочувального характеру (за збільшення об’єму роботи), премій до свят та за результатами торгово-фінансових показників проводилося на підставі наказів, виданих завідуючою на себе та своїх працівників.

Без наявності відповідних наказів завідувача Аптекою нарахування доплат до посадового окладу (за збільшення об’єму робіт, премій до свят) проводилось, в більших сумах, аніж вказано в наказах на їх призначення.

Матеріали ревізії передано правоохоронному органу.
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

За І півріччя 2015 року фахівці Скадовської міжрайонної держфінінспекції забезпечили відшкодування втрат на 497,8 тис. грн.

Фахівці Скадовської міжрайонної державної фінансової інспекції в Херсонській області протягом січня-червня 2015 року забезпечили усунення порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на суму 497,8 тис. грн. Зокрема, відшкодовано та поновлено незаконних, нецільових витрат і недостач ресурсів на суму 477,6 тис. грн.
За матеріалами контрольних заходів правоохоронні органи розпочали 5 досудових розслідувань.
У 2-х випадках до установ, в яких під час ревізій виявлено порушення, застосовано фінансові санкції у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами, призупинення бюджетних асигнувань та зменшення бюджетних асигнувань.
За допущені порушення 5 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 5 – до дисциплінарної та матеріальної, 5 осіб звільнено із займаних посад.
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

У полі зору аудиторів - закупівлі для потреб освітніх закладів

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Аудитори інформують правоохоронців за фактами конкретних зловживань у сфері закупівель

Прес-служба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

Державні аудитори продовжують аналізувати сумнівні закупівлі за бюджетні кошти на предмет їх законності.
Приміром, у 2018-ому році Скадовський районний центр фінансово-господарського обслуговування закладів та установ освіти уклав відповідний договір на закупівлю електроенергії (вартість - 2,08 млн грн) лише на 22-ий день після оприлюднення оголошення, чим порушено вимоги проведення переговорної процедури. Треба сказати, що договір повинен був підписаний не пізніше ніж через 20 днів. Проте Замовник не відмінив переговорну процедуру закупівлі з енергопостачальником.

Тому державні аудитори рекомендували порушнику усунути порушення при здійсненні закупівлі і запропонували провести нову процедуру закупівель.

Натомість Замовник офіційно поінформував фахівців, що «здійснює закупівлі з дотриманням законодавства у сфері закупівель».

Той самий Замовник, всупереч вимогам законодавства, також провів закупівлю 500 тонн кам’яного вугілля для закладів Скадовського району на суму 2,6 млн грн. Знову ж таки, до аудиторів надійшла «правильна» відповідь від Замовника, що «за результатами проведених закупівель здійснені правомірні висновки щодо встановлення переможця публічних закупівель».

Державні аудитори поінформували правоохоронні органи за наслідками контрольних заходів. Адже спокуса при розподілі і використанні державних коштів для декого особливо велика…
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Скадовський район”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 0 гостей