Голопристанська міжрайонна державна фінансова інспекція повідомляє

Новости Голопристанского района Херсонской области
Ответить
Прес-служба ДФІ
VIP пользователь
VIP пользователь
Сообщения: 778
Зарегистрирован: 03 янв 2012, 11:32

Голопристанська міжрайонна державна фінансова інспекція повідомляє

Сообщение Прес-служба ДФІ » 30 май 2013, 10:16

ДІРЯВА КАЗНА, КОЛИ «БЕЗОПЛАТНА» ЗЕМЛЯ
Фінінспектори перевірили виконання умов договорів на оренду земель


Новофедорівська сільрада Голопристанського району порушила фінансову дисципліну на 2,24 млн грн за період з листопада 2008 по грудень 2012 року.
Під час ревізії перевірено виконання умов оренди, своєчасність і повноту сплати за землю, заборгованість по договорам, укладеним сільською радою. Як «надходили» кошти від оренди землі до бюджету? Всього ж виявлено випадки недоотримання фінансових ресурсів на суму 1,57 млн грн. Крім того, з порушенням чинного законодавства, проведено фінансові операції на суму 204,23 тис. грн.
Встановлено факт несвоєчасної сплати орендарями плати за дві земельні ділянки, розташовані в межах села Залізний Порт. Недоотримано орендну плану за землю на суму близько 18 тис. грн з причини несплати за новою ставкою, де розташовано базу «Лелека». В іншому випадку Новофедорівською сільрадою передано в оренду земельну ділянку під проїзди, проходи, майданчики і капітальну забудову загальною площею понад 2 га на цій ділянці знаходиться недобудований пансіонат «Волна». В той же час за оренду земельного наділу казна не дочекалася 99,71 тис. грн. Таким чином всупереч вимогам Земельного і Цивільного кодексів України не надійшло орендної плати на суму 117,54 тис. грн.
Сумно: кошти, вкрай потрібні громаді, до сільського бюджету не надходили. Так, у 2010 році фізичною особою придбано земельну ділянку, на якій розміщено базу відпочинку. Загалом, з урахуванням індексу інфляції, бюджетами різних рівнів недоотримано від продажу земельної ділянки 1,34 млн грн!
При розстроченні платежу за придбання землі встановлено: грошей державний і сільський бюджети від продажу ділянки площею понад 2 га кошти не дочекалися! При цьому укладеним договором передбачено сплату першого внеску, що становить половину платежу протягом 30-ти днів. Однак обов’язки Покупцем по здійсненню оплати за договором купівлі-продажу від 26.01.2010 протягом 3-ох років аж ніяк не виконувалися, а кошти до бюджету на кінець березня 2013 року не надходили взагалі!
Фінінспектори розрахували суму недоотриманих коштів відповідно до договору з урахуванням індексів інфляції. Відтепер загальна сума боргу становить 1,34 млн грн. Отже, державним (134,86 тис. грн) і сільським (1,21 млн грн) бюджетами загалом недоотримано доходів після продажу землі. Таким чином землею користувалися або за заниженими ставками, або безоплатно.
За результатами ревізії на винуватців складено 3 адміністративні протоколи, поінформовано Голопристанську РДА, районні раду і прокуратуру.
Довідково. У 2012 році херсонські фінінспектори обревізували 83 сільських, селищних і міських рад.
/газета "Голопристанський вісник", 10 травня 2013 року

Ответить
  • Похожие темы
    Ответы
    Просмотры
    Последнее сообщение

Вернуться в «Голопристанский район»

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 1 гость