Північно-Кримський канал

Оглядова інформація про найважливіші події, які відбуваються в Україні. Новини про політику, економіку, культуру, науку, технології, а також про суспільні проблеми та події, які відбуваються в різних регіонах України. Цей розділ дозволяє бути в курсі останніх подій в Україні та допомагає зрозуміти, як вони можуть вплинути на різні сфери життя країни та її мешканців
Відповісти
Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Північно-Кримський канал

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

Життєдайний водний потік

Вода - найважливіший ресурс, достатня наявність якого - неодмінна умова для існування і розвитку будь-якої території. Однак у багатьох районах світу відчувається дефіцит прісної води. І тимчасово окупований Крим - не виключення. Це один з найменш забезпечених водними ресурсами регіонів України та Європи.

Про воду в степовому Криму мріяли багато поколінь людей. Супутниками безводдя, суховіїв, засух, які часто відвідували Крим, були неврожаї, голод, хвороби і загибель тисяч людей. За даними статистики, в 1864 році в половині населених пунктів півострова вода була непридатною або малопридатною для пиття. Її брали зі ставків і ям, та й ті вже до середини літа висихали. Лише в небагатьох населених пунктах вода була досить якісною. Витрачали її дбайливо, так як запас колодязів був мізерним, і діставати воду доводилося з великої глибини.

Через відносно невелику кількість опадів і бідну річкову мережу, в Криму здавна спостерігалася нестача прісної води, яка посилилася в міру швидкого зростання населення в післявоєнні роки. Для подачі води з Дніпра було споруджено Каховське водосховище.

У 1846 році директор Нікітського ботанічного саду Християн Стевен вперше запропонував використовувати води Дніпра в степовій частині півострова шляхом будівництва каналу. Однак, необхідні для реалізації цього проекту 40 мільйонів рублів так і не були виділені.

Північно-Кримський канал побудований в 1961-1971 роках для зрошення земель посушливих регіонів водами Дніпра при відборі її з Каховського водосховища. До речі, ширина каналу на його початку - 150 метрів, глибина - 7 метрів. Максимально технологічно можливий стік - до 500 м³/с, що становить третину від стоку Дніпра.

На території Херсонської області приблизно за 40 км від кордону з Кримом зводиться вузол обліку води, який буде відмірятиме абсолютно точно, яка кількість води буде передаватися на Кримський півострів. До речі, вся унікальна гідрологічна система - Північно-Кримський канал - складається з магістрального каналу довжиною 402,6 км з витратою води з Каховського водосховища 294 м³/с, 10761,1 км міжгосподарських і внутрішньогосподарських каналів, 22 водосховища, 857 ставків, 2925 свердловин, 14401 км колекторно-дренажної мережі.

Води каналу використовуються не тільки для зрошення, але і для водопостачання міст. Дніпровською водою заповнюється ряд водосховищ. Міжгірське водосховище об'ємом 50 млн м³ використовується для водопостачання міст Сімферополя і Севастополя. Феодосійське, Ленінське, Зеленоярське і Керченське водоймища використовуються для водопостачання Керчі, Феодосії і Судака.

Але разом із будівництвом каналу виникли і нові проблеми. Головна мета функціонування цієї досить розгалуженої системи - збільшення врожайності сільськогосподарських культур та підвищення її стабільності по роках шляхом регулювання вологості ґрунту при обов'язковому дотриманні мінімальних втрат води в процесі її транспортування і при поливі, зниження до мінімуму негативного впливу зрошення на навколишнє середовище.

На жаль, сумарні втрати води при транспортуванні (випаровування) і поливі досягали 50%. Це призводило і призводить зараз не тільки до подорожчання експлуатації каналу, а й до засолення ґрунтів. Крім того, втрати води обумовлені і її фільтрацією на безбетонних ділянках русла Каналу, довжина яких складає майже половину довжини. При цьому деякі ділянки «рукотворної ріки» призводять до підтоплення автомобільних і залізних доріг, високовольтних ЛЕП.

Фінінспектори інформують
Загалом фінінспектори Херсонщини виявили чимало порушень у сфері забезпечення Північного Причорномор’я дніпровською водою.

Так, за результатами ревізії фінансово-господарської діяльності Управління Північно-Кримського каналу (далі - Управління), проведеної за період з 01.01.2012 по 01.03.2014, фінінспекторами виявлено фінансових порушень на суму понад 12,07 млн грн. Тому матеріали ревізії надано правоохоронним органам.

У ревізійному періоді фінансування Управління здійснювалось за державними програмами «Експлуатація державного водогосподарського комплексу та управління водними ресурсами» код програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету – 2407050 та «Захист від шкідливої дії вод сільських населених пунктів та сільськогосподарських угідь» код програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету – 2407070.

Варто нагадати: мета державного фінансування - управління водними ресурсами, забезпечення потреб населення і галузей національної економіки у водних ресурсах, проведення їх міжбасейнового перерозподілу, а також здійснення заходів щодо забезпечення функціонування моніторингу поверхневих вод, водного кадастру, паспортизації та завданням якої є експлуатація державного водогосподарського комплексу, управління водними ресурсами, ведення державного моніторингу поверхневих вод, водного кадастру та паспортизації.

Коли фінінспектори вийшли на останню ревізію, то пересвідчилися в тому, що з моменту попередньої планової ревізії фінансово-господарської діяльності в Управлінні Північно-Кримського каналу за період з 01.01.2010 по 01.01.2012 проведеної Державною фінансовою інспекцією в Херсонській області (акт від 09.02.2012 № 07-18/04), виявлені порушення усунуто в повному обсязі.

Технічний стан будівель і споруд, а також русла Каналу залишає бажати кращого. Недостатнє фінансування може привести до руйнування окремих ділянок каналу і виникненню надзвичайної ситуації, пов'язаної із затопленням деяких територій, руйнуванням будівель, загрозою загибелі людей. Ось чому необхідне термінове проведення ґрунтовного аудиту Каналу і його подальшої реконструкції.

Протягом 2012-2013 років Управлінням, що належить до загальнодержавної форми власності і підпорядкованим Державному агентству водних ресурсів України, внаслідок неврахування всіх розрахункових витрат за послуги з подачі води, недоотримано відповідних надходжень на суму 11,82 млн грн.

Не зважаючи на те, що фактичний водозабір відповідав даним водозабору річних звітів Управління щодо водоподачі та технологічних втрат УВГ АР Крим, проте фактична водоподача не співпадала з об’ємами, визначеними в актах приймання-передачі послуг з водопостачання Управління, чим порушено ст. 193 Господарського кодексу України, ст. 629 Цивільного кодексу України та ч.1 ст.3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

Зокрема, відповідно до звітності Управління за 2012 рік про використання води (форми 2-ТП (водгосп) та про фактичний забір і подачу води (форма 1-ВГ), водозабір УВГ АР Крим становить 1 085 678,0 тис. м³, фактична водоподача (за різницею технологічних втрат 299 367,0 тис. м³) становить 786 311,0 тис. м³. В той же час, за даними актів приймання передачі послуг з водопостачання Управління за 2012 рік, водоподача Красноперекопським УВГ становить 467 094 тис. м³, Красногвардійським МУВГ - 67595,9 тис. м³, Джанкойським УВГ - 67103,8 тис. м³, Нижньогірським МУВГ - 65448 тис. м³, Совєтським УВГ - 24053,8 тис. м³, Кіровським МУВГ - 3135 тис. м³ та Ленінським МУВГ - 508,2 тис. м³, таким чином загальна водоподача склала 694 938,71 тис. м³, що на 91 372,30 тис. м³ менше за фактичну водоподачу Управління вказаним УВГ.

А по даним звітності Управління за 2013 рік про використання води фактичний водозабір УВГ АР Крим становив 1 053 657,0 тис. м³, фактична водоподача (за різницею технологічних втрат об’єктів управлінь водного господарства 296 590,5 тис. м³) - 756 431,0 тис. м³. Проте за даними актів приймання передачі послуг з водопостачання за 2013 рік водоподача Красноперекопським УВГ становить 43754,9 тис. м³, Красногвардійським МУВГ - 59202 тис. м³, Джанкойським УВГ - 53556,2 тис. м³, Нижньогірським МУВГ - 62817 тис. м³, Совєтським УВГ - 21303,1 тис. м³, Кіровським МУВГ - 2742 тис. м³ та Ленінським МУВГ - 675,6 тис. м³. Таким чином загальна водоподача склала 638 050,81 тис. м³, що на 118.380,20 тис. м³ менше від фактичної водоподачі.

Загалом, за підрахунками фінінспекторів, втрачено доходів по забезпеченню дніпровською водою Красноперекопського УВГ - 4,5 млн грн, Совєтського УВГ – 18,86 тис. грн, Кіровського міжрайонного УВГ - 2,37 млн грн. А з причини укладання Управлінням договорів за заниженою ціною водоподачі та невиставлення рахунків за подачу води, за повною вартістю, для потреб, не пов’язаних із зрошенням, недоотримано доходів від 6 комунальних і 4 приватних підприємств загалом на суму понад 4,9 млн грн.

У 2013 році підрядній організації зайво сплачено коштів на суму 100,75 тис. грн за виконання ремонтних робіт.

Роками пеня за прострочення оплати послуг, спожитих Кримським республіканським підприємством «Виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства м. Керчі», взагалі не виставлялася. Таким чином, загальному фонду Державного бюджету України завдано матеріальної шкоди на суму 15,23 тис. грн.

Прес-служба ДФІ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 778
З нами з: 03 січня 2012, 11:32

Читайте у номері журналу

Повідомлення Прес-служба ДФІ »

фахове видання "Фінансовий контроль" №3 за 2016 рік
https://dkrs.gov.ua/kru/uk/publish/article/126572
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Про фахове видання

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Журнал державних аудиторів

https://dkrs.gov.ua/kru/uk/publish/article/82714
Відповісти
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Україна”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей