Держаудитслужба інформує

Оглядова інформація про найважливіші події, які відбуваються в Україні. Новини про політику, економіку, культуру, науку, технології, а також про суспільні проблеми та події, які відбуваються в різних регіонах України. Цей розділ дозволяє бути в курсі останніх подій в Україні та допомагає зрозуміти, як вони можуть вплинути на різні сфери життя країни та її мешканців
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Держаудитслужба інформує

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Кабінет Міністрів України затвердив Положення про Держаудитслужбу

На урядовому засіданні було затверджено Положення про Державну аудиторську службу України.

Відповідно до згаданого документа основне завдання Держаудитслужби полягає у здійсненні державного фінансового контролю, спрямованого на оцінку ефективного, законного, цільового, результативного використання та збереження державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, досягнення економії бюджетних коштів.

Положення визначає повноваження Держаудитслужби стосовно здійснення контролю за: цільовим, ефективним використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів; досягненням економії бюджетних коштів і результативності в діяльності розпорядників бюджетних коштів; дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів; дотриманням законодавства про державні закупівлі; станом внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту. Також Положення регламентує проведення оцінки управління бюджетними коштами, досягнення їх економії, стану фінансової і господарської діяльності, ефективності й результативності в діяльності підконтрольних установ; вжиття заходів до усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства та притягнення до відповідальності винних осіб тощо.

Крім того, Положенням визначені основні завдання та повноваження Держаудитслужби.

«Створення Державної аудиторської служби – це не зміна вивіски, це – принципова зміна підходів до діяльності органу влади, що здійснює державний фінансовий контроль», – зазначила Голова Держаудитслужби Лідія Гаврилова.

Довідково. Державна аудиторська служба України є центральним органом виконавчої влади. Її діяльність спрямовує та координує Кабінет Міністрів України через Міністра фінансів України. Держаудитслужба утворена відповідно до урядової постанови від 28 жовтня 2015 р. № 868 шляхом реорганізації Держфінінспекції.
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Держаудитслужба інформує

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Запроваджено системний підхід до процесу навчання державних внутрішніх аудиторів

У межах міжнародної співпраці між Держфінінспекцією України та Мінфіном Королівства Нідерланди з 01 по 12 лютого 2016 року проведено двотижневий тренінг з внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту, який є базовим курсом з аудиторської діяльності для 45 внутрішніх аудиторів із 30 державних органів, які не мають значного досвіду у сфері внутрішнього аудиту та/або працюють менше ніж рік.

Зазначений тренінг проведено в межах реалізації розробленої 2015 року Держфінінспекцією України спільно з голландськими експертами Програми професійного розвитку внутрішніх аудиторів державного сектору України. Розробка цієї програми зумовлена необхідністю систематизації навчального процесу внутрішніх аудиторів за рівнями підготовки.

Відповідно до зазначеної програми усі державні внутрішні аудитори поділені на 4 ступені за рівнем професійної підготовки (за підходами, які застосовує Інститут внутрішніх аудиторів для сертифікації внутрішніх аудиторів).

Навчальна програма тренінгу складалась з лекційного та практичного блоків, що дозволило внутрішнім аудиторам здобути необхідні знання та навички у сфері внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту.

Тренінг проводили керівник українсько-голландського проекту від Мінфіну Королівства Нідерланди Ян ван Тайнен та співкерівник проекту Руслана Рудніцька за підтримки фахівців Управління гармонізації державного внутрішнього фінансового контролю Держфінінспекції України.

Під час лекційних занять учасники вивчали напрями розвитку системи державного внутрішнього фінансового контролю в Україні; шляхи запровадження європейської моделі внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту в державних органах; особливості бюджетного процесу в Україні та ролі його учасників. Учасники мали змогу вивчити не лише основні вимоги вітчизняної нормативної бази у сфері внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту, а й європейську методологію в цій галузі.

Упродовж практичного тижня внутрішні аудитори мали нагоду на прикладі практичних «кейсів» відпрацювати отримані теоретичні знання щодо: побудови системи внутрішнього контролю за моделлю COSO, яка лежить в основі міжнародних стандартів внутрішнього контролю; основних етапів організації та проведення внутрішнього аудиту. Завдяки вдалому поєднанню різноманітних форм і методів навчання, слухачі мали змогу відчути себе внутрішніми аудиторами-практиками, охоче виконували завдання, брали участь у обговореннях та працювали в малих групах.

За результатами тренінгу шляхом тестування оцінено рівень підготовки внутрішніх аудиторів щодо розуміння ними сутності внутрішнього контролю і внутрішнього аудиту. Учасники заходу отримали свідоцтва про успішне завершення тренінгу.
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Співпраця.

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Державна аудиторська служба України та ВГО "Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень" уклали меморандум про співпрацю

Сьогодні Голова Державної аудиторської служби України Лідія Гаврилова та Генеральний директор Всеукраїнської громадської організації "Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень" (ІБСЕД) В'ячеслав Зубенко підписали меморандум про співпрацю.

Співробітництво здійснюватиметься у сфері державного фінансового контролю, внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту, удосконалення методів, спрямованих на протидію шахрайству в межах проекту "Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-II) впровадження" (проект реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку – USAID).

Сторони домовились про розробку та удосконалення методології з внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту для органів державної влади; проведення навчальних заходів (тренінгів, семінарів, круглих столів) з питань внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту з урахуванням програмно-цільового методу бюджетування із залученням провідних вітчизняних і міжнародних експертів; розроблення методологічних засад для модернізації засобів інформатизації для реалізації Держаудитслужбою повноважень у сфері державного фінансового контролю, внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту; вивчення вітчизняного та міжнародного досвіду впровадження внутрішнього контролю та здійснення внутрішнього аудиту тощо.

Лідія Гаврилова подякувала за запрошення до співпраці та наголосила, що підписання меморандуму – це один з кроків на шляху реформування органу державного фінансового контролю відповідно до вимог сьогодення.

"У нас вже є багаторічний досвід плідної співпраці у цій сфері з Міністерством фінансів Королівства Нідерланди, – зауважила Голова Держаудитслужби. – Сподіваюся, що наша спільна робота також матиме хороший результат, а ваші напрацювання та поради будуть корисними для нас".

В'ячеслав Зубенко зі свого боку також висловив готовність до плідної співпраці та впевненість у її результативності.



Довідково. Всеукраїнська громадська організація "Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень" (створена 2007 року) проводить експертну, консультаційну та інформаційну роботу у сфері бюджетної політики. З 2011 року організація є виконавцем проекту міжнародної технічної допомоги "Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-II) впровадження" (USAID). Мета проекту – впровадження прогресивних методик планування та використання бюджетних коштів, зокрема програмно-цільового методу бюджетування як інструменту запобігання корупції у бюджетному процесі, підвищення прозорості використання бюджетних коштів; сприяння покращанню обізнаності громадськості щодо процесу державного бюджетування, а також надання методологічної підтримки у сфері державного фінансового контролю, внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту.
Прес-служба Державної фінансової інспекції України
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Міжнародний досвід

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Українські аудитори продовжують набувати професійного досвіду

З 22 лютого по 12 березня 2016 року в межах міжнародної співпраці між Державною фінансовою інспекцією України та Міністерством фінансів Королівства Нідерланди Держфінінспекція за підтримки голландських експертів організувала та проводила цикл навчально-тренінгових заходів з внутрішнього аудиту.

Тренінги проводили керівник українсько-голландського проекту Ян ван Тайнен, експерт проекту Манфред ван Кестерен та співкерівник проекту Руслана Рудніцька за участю фахівців Управління гармонізації державного внутрішнього фінансового контролю Держфінінспекції.

У межах зазначених заходів дві групи (по 20 внутрішніх аудиторів кожна) пройшли тренінги із внутрішнього аудиту другого рівня, які розраховані на поглиблення окремих ключових аспектів внутрішнього аудиту.

Так, під час першого тренінгу відпрацьовано навички із побудови моделей (рамок) для порівняння та аналізу даних на підготовчому етапі проведення внутрішнього аудиту (визначення критеріїв аудиту), підготовки та проведення інтерв'ю.

Слід зазначити, що тема побудови моделей (рамок) для порівняння та аналізу даних запропонована державним внутрішнім аудиторам уперше.

Зі свого боку, внутрішні аудитори на прикладі практичного «кейса» спробували розробити модель для порівняльного аналізу, зокрема, визначили об’єкт аудиту, його цілі, ключові питання, критерії для порівняння, джерела інформації та методи дослідження; а також провели інтерв’ю, підготували резюме та презентацію результатів внутрішнього аудиту.

Під час іншого тренінгу поглиблено навички планування діяльності з внутрішнього аудиту на підставі оцінки ризиків, опановано основи ефективної комунікації та проведення внутрішньої та зовнішньої оцінок якості внутрішнього аудиту.

На основі практичного «кейса» учасники відпрацювали набуті практичні знання в частині підготовки піврічних планів діяльності з внутрішнього аудиту, зокрема, визначення ризикових сфер під час підготовки та здійснення розрахунків планового фонду робочого часу державних внутрішніх аудиторів, а також проведення внутрішньої оцінки якості свого підрозділу.

Окремо слід відзначити проведення спеціалізованого практичного тренінгу із внутрішнього аудиту ефективності, що відбувався з 29 лютого по 3 березня 2016 року, у якому взяли участь 20 осіб із 12 органів державної влади.

Протягом чотирьох днів на прикладі практичного завдання із внутрішнього аудиту ефективності учасники мали змогу пройти всі етапи проведення внутрішнього аудиту ефективності, починаючи від попереднього дослідження та завершуючи підготовкою звіту й наданням аудиторських рекомендацій. Зокрема, вони вивчили підходи до визначення цілей та формулювання питань (гіпотез) аудиту; складання матриці планування аудиторського дослідження, до якої входять питання аудиту, гіпотетичні причини, що досліджуються, методи і критерії оцінки. Особливу увагу під час тренінгу міжнародні експерти зосередили на підходах до проведення аудиторського інтерв’ю.

За результатами проведення спеціалізованого тренінгу із внутрішнього аудиту ефективності шляхом тестування оцінено рівень підготовки внутрішніх аудиторів щодо основних етапів проведення внутрішнього аудиту ефективності.

За результатами усіх проведених навчальних заходів державним внутрішнім аудиторам, які брали в них участь, вручено свідоцтва про їх успішне завершення.

Загалом нові підходи в підготовці внутрішніх аудиторів, застосування яких розпочате з 2016 року відповідно до розробленої у 2015 році Програми професійного розвитку внутрішніх аудиторів державного сектору України, високо оцінили як самі внутрішні аудитори, так і експерти. Адже такі навчальні і тренінгові заходи сприяють підвищенню рівня розуміння державними внутрішніми аудиторами сутності та методології внутрішнього аудиту та стають своєрідним поштовхом до позитивних професійних зрушень у їх практичній діяльності.
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

До уваги

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Представляючись Головою Державної аудиторської служби України, шахраї намагаються виманювати у людей гроші
Стало відомо про непоодинокі випадки, коли невідомі особи, телефонуючи та представляючись Головою Державної аудиторської служби України, намагалися виманювати у громадян кошти. Зокрема, шахраї пропонували надання певних послуг за умови переказу громадянами коштів на відповідні рахунки.

Держаудитслужба закликає громадян у разі отримання подібних пропозицій у жодному разі не виконувати їх, а також – терміново повідомляти про це правоохоронні органи (Національну поліцію України) та Держаудитслужбу (425-38-18), оскільки такі дії містять ознаки шахрайства.

Крім того, зазначаємо, що про всі подібні випадки, які стали відомі Держаудитслужбі, було повідомлено правоохоронні органи.
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Аудитори замість фінінспекторів

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Державна аудиторська служба України і створена, і фінансується цілком законно – Голова Держаудитслужби

Державна аудиторська служба України і створена, і фінансується відповідно до вимог українського законодавства, заявила Голова Держаудитслужби Лідія Гаврилова.

«У відповідь на некоректні звинувачення деяких політиків стосовно того, що Держаудитслужба створена з порушенням законодавства, відповідально стверджую, що її створення і фінансування відбувається в межах законодавчого поля», – наголосила Лідія Гаврилова.

За її словами, створення Держаудитслужби відбулося з урахуванням усіх відповідних законодавчих актів, зокрема, Конституції України, Бюджетного кодексу України, законів України "Про центральні органи виконавчої влади", "Про Кабінет Міністрів України", "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні".

Так, за Конституцією України Кабінет Міністрів України може утворювати, реорганізовувати та ліквідовувати міністерства й інші центральні органи виконавчої влади (ЦОВВ), діючи в межах коштів, передбачених на утримання цих органів (пункт 91 статті 116). Відповідно ж до статті 5 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади" міністерства й інші ЦОВВ утворює, реорганізує та ліквідує Кабінет Міністрів України за поданням Прем’єр-міністра України.

Аналогічні повноваження Уряду закріплені і Законом України "Про Кабінет Міністрів України". Зокрема, цим законом передбачено що Уряд утворює, реорганізовує і ліквідовує міністерства та інші ЦОВВ у межах коштів, передбачених у Державному бюджеті України на утримання органів виконавчої влади, затверджує положення про зазначені органи.

При цьому Стратегією сталого розвитку "Україна – 2020" (схвалена Указом Президента України від 12 січня 2015 року № 5/2015) та Планом заходів з виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України та Стратегії сталого розвитку "Україна – 2020" у 2015 році (затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 04 березня 2015 р. № 213-р) передбачено завдання Уряду щодо реформи державного фінансового контролю та бюджетних відносин.

Реорганізація органу зі здійснення державного фінансового контролю – це не зміна вивіски, а оптимізація і вдосконалення його функцій, де пріоритетною стає робота на попередження порушень, зміна його акцентів та приведення фінансового контролю до сучасних вимог.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 р. № 868 "Про утворення Державної аудиторської служби України" утворено Держаудитслужбу як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів, реорганізувавши Держфінінспекцію шляхом перетворення.

Постановою Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2016 р. № 43 затверджено Положення про Державну аудиторську службу України (далі – Положення № 43).

Правові та організаційні засади державного фінансового контролю визначає Закон України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні". Крім того, повноваження органів державного фінансового контролю з контролю за дотриманням бюджетного законодавства визначає стаття 113 Бюджетного кодексу України, а частина друга статті 19, частина шоста статті 20, стаття 26 тощо цього кодексу регулюють окремі питання контролю та аудиту у бюджетному процесі.

Відповідно до пункту 1 Положення № 43 Держаудитслужба є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовує і координує Кабінет Міністрів України через Міністра фінансів та який реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю.

Тобто утворення Держаудитслужби та затвердження Положення про неї відповідає вимогам усіх згаданих законодавчих актів.

Крім того, під час реорганізації Держфінінспекції у Держаудитслужбу була виконана вимога Кабінету Міністрів України щодо оптимізації граничної чисельності Держаудитслужби (постанова Кабінеті Міністрів України від 16 березня 2016 р. № 169).

Згідно із законодавством відбувається і здійснення видатків на забезпечення діяльності Держаудитслужби.

Так, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 868 Державна аудиторська служба України утворена шляхом реорганізації (перетворення) Держфінінспекції. За статтею 108 Цивільного кодексу України у разі перетворення до нової юридичної особи переходить усе майно, усі права та обов’язки попередньої юридичної особи.

Так само відповідно до пункту 6 Порядку здійснення заходів, пов’язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2011 р. № 1074, права та обов’язки органів виконавчої влади у разі перетворення органу виконавчої влади переходять до утвореного органу виконавчої влади.

Заходи з утворення Держаудитслужби були розпочаті наприкінці минулого року та тривали у поточному.

Так, постанова Кабінету Міністрів України № 868 "Про утворення Державної аудиторської служби України", яка прийнята 28 жовтня 2015 року, набрала чинності 03 листопада 2015 р. Державна аудиторська служба України зареєстрована в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 08 грудня 2015 р.

Разом з тим Положення про Державну аудиторську службу України затверджено у лютому 2016 р. Граничну чисельність працівників апарату та міжрегіональних територіальних органів Держаудитслужби було визначено у березні поточного року.

Відповідно до Порядку здійснення заходів, пов’язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади (затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2011 р. № 1074), фінансування заходів, пов’язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією органів виконавчої влади або територіальних органів, здійснюється в межах коштів, передбачених на їх утримання законом про Державний бюджет України на відповідний рік.

Крім того, відповідно до Бюджетного кодексу України у разі утворення державних органів у поточному бюджетному періоді забезпечення їхньої діяльності у цьому періоді здійснюється в межах видатків, передбачених державним органам, які ліквідуються або реорганізуються через утворення таких нових державних органів.
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Результати діяльності

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

За 9 місяців 2016 року Держаудитслужба забезпечила відшкодування втрат на понад 474 млн грн

За 9 місяців 2016 року Держаудитслужба забезпечила відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів держави на суму 474,2 млн грн. Зокрема, сума відшкодування втрат ресурсів, що були виявлені в попередні роки, становить майже 176 млн грн. Про це повідомила Голова Держаудитслужби Лідія Гаврилова під час розширеного засідання Колегії Держаудитслужби сьогодні.

Завдяки заходам, що їх вжили державні фінансові інспектори, до бюджетів, бюджетних установ і організацій та підприємств надійшло понад 115 млн грн. Забезпечено відшкодування і поновлення незаконних, нецільових витрат та недостач ресурсів на суму майже 359 млн грн.

Реалізуючи право на звернення до суду в інтересах держави, спеціалісти Держаудитслужби пред'явили 73 позови щодо відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму понад 44 млн грн. Пред'явлення ще 288 таких позовів ініційовано перед органами прокуратури та об'єктами контролю.

Від початку 2016 року Держаудитслужба перевірила понад 1,8 тис. підприємств, установ та організацій, з яких на 91 % виявила порушення фінансово-господарської дисципліни.
Прес-служба Державної аудиторської служби України
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Пенсійний фонд

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Держаудитслужба розпочала ревізії у 18-ти відділеннях Пенсійного фонду

Державна аудиторська служба України та її територіальні органи на початку жовтня ц.р. розпочали ревізії у 18-ти відділеннях Пенсійного фонду України, що розташовані у 15-ти областях.

Під час контрольних заходів досліджуються питання використання бюджетних коштів, передбачених для дотацій на виплату пенсій, надбавок і підвищень до пенсій та покриття дефіциту коштів Пенсійного фонду для виплати пенсій за 2014-2016 роки. Державні аудитори досліджують факти можливих порушень за інформацією, яку надало Міністерство фінансів України за результатами здійснення верифікації.

Наразі опрацьовано 20,5 тис. записів, наданих Мінфіном з виплати пенсій, з яких перевірено інформацію щодо 1 925 осіб. Із загальної кількості перевірених осіб працівники Держаудитслужби підтвердили інформацію Мінфіну про наявні порушення під час виплати пенсій лише щодо 5 осіб (0,26 % від перевірених).

Крім того, під час ревізій встановлено, що органи Пенсійного фонду самостійно опрацювали інформацію, надану Мінфіном, за результатами чого було своєчасно припинено виплату пенсії наступного місяця за місяцем смерті щодо 988 осіб. Також Пенсійний фонд припинив виплату пенсії і забезпечив часткове повернення суми зайво сплаченої пенсії 14-ом особам.
Прес-служба Державної аудиторської служби України
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Візит. Взаємодія. Результат.

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Працювати на зміцнення і авторитет нової служби

9 листопада 2016 року в управлінні Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області відбулась змістовна ділова зустріч. Щира і відверта розмова начальника Піденного офісу Державної аудиторської служби України Олегом Муратовим пройшла з начальником регіонального підрозділу Дмитром Круковським і аудиторами Херсонщини.
До кожного з працівників Управління, котрі працюють у різних напрямах аудиторської діяльності, вимогливо звернувся Олег Муратов. Новий очільник Офісу чітко наголосив на оперативному і професійному розв’язанні актуальних службових завдань. Зокрема, увагу присутніх звернуто на комплексному та якісному аудиторському підході. Перш за все, за цільовим витрачанням бюджетних коштів усіх рівнів, ефективним використанням державного і комунального майна, дотриманні чинних вимог бюджетного законодавства на підконтрольних об’єктах
На офіційному заході акцентовано увагу аудиторії навколо аналітичного відстеження фінансових показників, котрі відстежують аудитори серед розгалужених бюджетних потоків у бюджетній сфері, в агропромисловому комплексі, освітній сфері, промисловості, будівничій галузі, з питань державних закупівель тощо.
Востаннє редагувалось 11 листопада 2016, 11:45 користувачем ПСУ ПО ДАСУ в області, всього редагувалось 1 раз.
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

До уваги мешканців Одеської, Миколаївської, Херсонської областей та тимчасово окупованого Криму

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Розпочав роботу сайт Південного офісу
odoblkru.gov.ua/
Востаннє редагувалось 30 грудня 2016, 12:13 користувачем ПСУ ПО ДАСУ в області, всього редагувалось 1 раз.
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

е-декларування

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Аудитори Херсонщини, котрі підлягають е-декларуванню, своєчасно оприлюднили свої доходи

Прес-служба управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

Управлінням Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області на виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції», наказу Південного офісу Держаудитслужби від 25.10.2016 № 13 «Про заходи щодо своєчасного електронного декларування працівниками Південного офісу Держаудитслужби» забезпечено вимоги антикорупційного законодавства. Зокрема, в частині подання е-декларацій за 2015 рік, особами, які станом на 01 вересня 2016 року займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а саме начальником Управління, його заступниками, керівниками та заступниками керівників структурних підрозділів.

Відповідно до статті 49 Закону України "Про запобігання корупції" Управлінням перевірено факти подання та оприлюднення суб’єктами декларування, відповідно до цього Закону, декларацій.

За результатами проведеної роботи, усі особи Управління на першому етапі роботи системи подання і оприлюднення декларацій своєчасно до 30 жовтня 2016 року, подали е-декларації шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Взаємодія між гілками влади

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Олег Муратов відвідав громаду північної Одещини
На запрошення Подільського міського голови та голови Подільської районної ради наприкінці жовтня відбулася робоча поїздка начальника Південного офісу Держаудитслужби Олега Муратова на північ Одеської області до Подільського району і міста Подільськ.

В рамках поїздки Олег Михайлович зустрівся з міським головою м. Подільськ та головою Подільської районної ради, а також прийняв участь у засіданні П’ятнадцятої сесії Подільської міської ради VII скликання та Одинадцятої сесії Подільської районної ради.

Начальник Південного офісу Держаудитслужби ознайомився із соціально-економічною ситуацією Подільського району, а також провів зустріч з небайдужими мешканцями м. Подільськ.

У своїх виступах Олег Муратов побажав Подільську та району процвітання, а керівництву – мудрих професійних рішень у забезпеченні державної політики у фінансово-економічній сфері.
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Південний офіс Держаудитслужби. Начальник Офісу - Олег Муратов.

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Результати роботи відділу моніторингу та перевірок державних закупівель Південного офісу Держаудитслужби
за станом на 21.10.2016


Південним офісом Державної аудиторської служби здійснюється контроль у сфері закупівель шляхом проведення постійного моніторингу закупівель та виїзних перевірок закупівель.

Станом на 21.10.2016 відділом моніторингу та перевірок закупівель проведено моніторинг 95 процедур державних закупівель загальною вартістю 994,02 млн грн.

За наданими інспекторами рекомендаціями попереджено порушень за 55 процедурами закупівель на загальну суму 523,21 млн грн (що становить 52,64 % від загального обсягу) через ініціювання перед підконтрольними об’єктами відміни конкурсних торгів.

Відділом моніторингу та перевірок державних закупівель за січень-вересень 2016 року проведено 7 перевірок державних закупівель на загальну суму 1182,12 млн грн.
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Сайт Південного офісу Держаудитслужба інформує

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

За 10 місяців ц.р. під час операційного аудиту Держаудитслужба виявила факти незаконного та неефективного використання державних ресурсів майже на 650 млн грн

За 10 місяців ц.р. під час операційного аудиту Держаудитслужба виявила факти незаконного та неефективного використання державних ресурсів майже на 650 млн грн



Протягом січня – жовтня 2016 р. під час проведення державного фінансового аудиту окремих господарських операцій (операційний аудит) на найбільших суб’єктах господарювання державного сектору економіки Держаудитслужба виявила 557 фактів незаконного та неефективного використання державних ресурсів на суму 649,1 млн грн.

Більша частина виявлених порушень пов’язана із придбанням товарно-матеріальних цінностей, робіт і послуг та з порушеннями процедури державних закупівель (за відсутності належних підстав проводиться закупівля за переговорною процедурою; вносяться зміни до істотних умов договору; переможці процедур визначають учасників, пропозиції яких не відповідають документації конкурсних торгів).

Крім того, під час операційного аудиту виявлено факти, що можуть свідчити про приховане кредитування комерційних підприємств. Зокрема, встановлено, що в бухгалтерському обліку державних підприємств обліковуються багатомільйонні суми дебіторської заборгованості, яка має ознаки безнадійної. При цьому така дебіторська заборгованість вважається активом підприємства, що спотворює достовірність його фінансового стану та фінансову спроможність.

Завдяки проведенню фахівцями Держаудитслужби операційного аудиту, головний акцент якого зосереджено на попередженні порушень, протягом 10 місяців поточного року державні підприємства заощадили (тобто не здійснили зайвих та непродуктивних витрат) 106,2 млн грн. Зокрема, було попереджено незаконні витрати підприємств на 91,1 млн грн та неефективні витрати – на 15,1 млн грн.

Загалом протягом звітного періоду Держаудитслужба охопила державним фінансовим аудитом окремих господарських операцій фінансові ресурси 28-ми об’єктів державної власності, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, серед них – 14 їхніх відокремлених підрозділів.

Довідково. Державний фінансовий аудит окремих господарських операцій як один із різновидів державного фінансового контролю є інструментом превентивних заходів. Він здійснюється безперервно та передбачає постійну присутність державних аудиторів на об’єктах контролю для моніторингу окремих господарських операцій (перевірка платіжних доручень, проектів договорів), які ще не відбулися. Цей вид аудиту спрямований на попередження фінансових порушень, пов’язаних із реалізацією та придбанням товарів (послуг).

У межах його здійснення на постійній основі проводиться: попередній контроль за найбільшими операціями суб’єктів господарювання; аналіз цих операцій щодо законності та ефективності; визначення можливих ризиків для суб’єкта господарювання внаслідок укладення певних угод чи проведення певних операцій ще на етапі схвалення (підписання) проектів відповідних документів.
dasu.odessa.gov.ua
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Держаудитслужба. Південний офіс.

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Державна аудиторська служба змінює пріоритети діяльності

15.11.2016 відбулась прес-конференція директора Департаменту операційного аудиту Держаудитслужби України Аніщенко Світлани Вікторівни та начальника Південного офісу Держаудитслужби Муратова Олега Михайловича.

Основною темою прес-конференції було оголошено «Стан реформування, пріоритетні напрями та підсумки роботи Південного офісу Держаудитслужби за січень-жовтень 2016 року».

Додаємо прес-реліз прес-конференції.

Прес-реліз

Державна аудиторська служба змінює пріоритети діяльності

Серед основних пріоритетів Державної аудиторської служби України – робота на попередження та недопущення фінансових порушень.

У Держаудитслужбі державний фінансовий контроль стає інструментом перш за все запобігання та попередження порушень, оцінки ефективності та результативності діяльності підприємств і установ, надання рекомендацій щодо покращання їх фінансово-господарської діяльності. Для цього зміщуються акценти з ревізії на аудит.

Раніше, виходячи на ревізію, інспектори могли перевіряти вже минулі періоди фінансово-господарської діяльності певного об’єкта контролю дво- чи трирічної давнини. Часто на час перевірки ці об’єкти очолювали вже інші керівники, а колишніх знайти неможливо. Цей підхід зумовлює складність, а інколи і неможливість усунути порушення і відшкодувати втрати, виявлені під час ревізії.

Держаудитслужба звертає особливу увагу на подальший розвиток попереджувального та поточного фінансового контролю. Мається на увазі аналіз державних закупівель, а також державний фінансовий аудит окремих господарських операцій. Такий контроль аудитори Південного офісу Держаудитслужби здійснюють на підставі Постанови Кабінету Міністрів від 25 червня 2014 р. №214 на 5 суб’єктах господарювання (ПАТ «Одеський припортовий завод», ДП «Одеський морський торговельний порт», ДП «Морський торговельний порт «Южний», ДП «Морський торговельний порт «Чорноморськ», ДП «Адміністрація морських портів України») та у 4 філіях цього підприємства.

За результатами операційного аудиту складено 117 довідок, у яких зафіксовано факти (ознаки) порушення вимог законодавства та неефективного використання державних ресурсів, що можуть призвести до фінансових порушень, незаконного та неефективного витрачання ресурсів. Тільки прямий економічний ефект від роботи аудиторів окремих господарських операцій у поточному році перевищив 36 млн грн.

Ще один з найважливіших напрямів – запобігання порушень при проведенні тендерів.

За результатами аналізу державних закупівель Південним офісом Держаудитслужби попереджено порушень у цій сфері на суму 725 млн грн. З них відмінено конкурсні торги на суму понад 705 млн грн та розірвано укладених договорів на 20 млн грн.

dasu.odessa.gov.ua
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Держаудитслужба інформує

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Держслужбовці відзначили Всесвітній день вишиванки
Прес-служба відомства

19 травня 2016 працівники відзначили відносно нове, але вже доволі популярне у всьому світі свято – Всесвітній день вишиванки. Багато наших працівників прийшли на роботу в цих ошатних українських національних строях, підтримуючи основну мету заходу: збереження та популяризацію українських традицій та цінностей. Тож не дивно, що це чудове свято активно підтримали як прості працівники, так і керівництво.

Глибокий зміст Всесвітнього дня вишиванки символізує вираження національної та громадянської позиції українського народу, його культурну освіченість та духовне багатство. Закономірно, що цього дня на вулицях українських міст та сіл більше усміхнених та піднесених людей, адже, як відомо, у візерунках української вишивки закодовано багато символів добра, краси та оберегів.
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Держаудитслужба інформує

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Аудитори Херсонщини відстежують адресну допомогу, надану аграріям на суму 13 млн грн протягом останніх двох років

Прес-служба управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

Аби упередити випадки неправомірного надання фінансової підтримки, аудитори Управління Південного офісу Державної аудиторської служби України в Херсонській області беруть участь у роботі регіональної комісії з визначення на конкурсних засадах підприємств АПК, яким надаватиметься фінансова підтримка за рахунок коштів державного бюджету на часткову компенсацію відсоткової ставки за залученими кредитами.
Кабінет Міністрів України постановою від 29.04.2015 року № 300 затверджений Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті на фінансову підтримку заходів АПК шляхом здешевлення кредитів.
Зокрема, під час розгляду поданих позичальниками документів, необхідних для отримання права на компенсацію у 2015 році комісіями прийнято рішення надати компенсацію з державного бюджету 53 господарствам Херсонської області на загальну суму 9,1 млн. грн. А протягом 10 місяців 2016 року прийнято рішення надати компенсацію 31 господарству на загальну суму 3,9 млн грн.
При цьому ретельно відслідковуються подані господарствами документи, що стосуються придбання товарів, оплату послуг, витрати на які не обумовлено відповідним Порядком для надання фінансової підтримки.
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Держаудитслужба. Південний офіс інформує.

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Під головуванням начальника Південного офісу Держаудитслужби Олега Муратова сьогодні, 13 грудня, відбулась апаратна нарада з наступних питань.
Згідно з затвердженим Графіком заслуховування керівників структурних підрозділів про результати роботи відділу контролю в аграрній галузі, екології та природокористування доповів начальник відділу Віталій Шкурак.
Так, протягом січня-листопада 2016 року проведено 21 ревізію певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності. У порівнянні з аналогічним періодом 2015 року, це на 10 контрольних заходів більше.
Виявлено фінансових порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на 21 підприємстві, установі та організації на загальну суму 6 млн грн, в тому числі: недоотримання фінансових ресурсів – 807 тис. грн, незаконних витрат – 4964 тис. грн, нецільових витрат – 770 тис. грн та недостач ресурсів – 144 тис. гривень.
У порівнянні з аналогічним періодом 2015 відділом виявлено фінансових порушень, що призвели до втрат, більше на 272 тис. грн, або на 4,7%.
В межах прав і наданих повноважень вжито відповідні заходи, в результаті яких відшкодовано та поновлено незаконних, нецільових витрат та недостач ресурсів на загальну суму 2110 тис. грн.
До правоохоронних органів передано 8 ревізійних матеріалів. За результатами розгляду матеріалів контрольних заходів розпочато 1 досудове розслідування; вручено 1 письмове повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.
За порушення фінансової дисципліни до адміністративної відповідальності притягнуто 30 посадових осіб.
До порушників фінансово-бюджетної дисципліни застосовано 14 фінансових санкцій у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами та зменшення бюджетних призначень на суму 99,69 тис. грн.
Керівникам центральних і місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій направлено 21 інформацію та забезпечено прийняття ними 21 управлінського рішення, відповідно до яких 1 особу притягнуто до дисциплінарної відповідальності, 1 - до матеріальної та 1 звільнено із займаної посади.
За результатами контрольних заходів до Державної служби фінансового моніторингу направлено 2 інформації про запобігання та протидію легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, на загальну суму 1609,04 тис. грн.

Також було заслухано начальника відділу Тетяну Чебан щодо результатів роботи відділу контролю у соціальній галузі та культури.
Так, за 11 місяців 2016 року відділом проведено 14 контрольних заходів, а також за дорученням Держаудитслужби України ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності в частині законності призначення, нарахування та виплати усіх видів соціальної допомоги, пільг, субсидій та інших виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів за 2014-2016 роки в органах соціального захисту населення.
Виявлено фінансових порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на загальну суму 14 691 тис. грн, що на 7 232 тис. грн більше, ніж за 11 місяців 2015 року.
За результатами розгляду направлених інформацій по результатам ревізії прийнято 27 управлінських рішення, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 22 особи, до адміністративної - 66 посадових осіб об'єктів контролю.
В 17 випадках застосовані фінансові санкції: 1 – зменшено бюджетні призначення та 16 – зупинено операції з бюджетними коштами.
За результатами контрольних заходів передано до правоохоронних органів 7 матеріалів ревізій, порушено 5 кримінальних справ.
Протягом 11 місяців 2016 року забезпечено відшкодування фінансових і матеріальних ресурсів на суму 5 273 тис. грн, що складає майже 40% від виявлених.
Про результати роботи юридичного відділу, проблемні питання та пропозиції щодо покращення стану роботи доповів начальник юридичного відділу Фелікс Іващенко.
Під час наради начальник Олег Муратов заслухав доповіді начальників відділів про виконання доручень попередньої апаратної наради від 05.12.2016, а також розглянуто поточні питання, що належать до компетенції структурних підрозділів апарату Південного офісу.
На при кінці начальник Олег Муратов підвів підсумки роботи минулого тижня, окреслив заплановані на наступний тиждень заходи та дав низку протокольних доручень.
Більше новин: odoblkru.gov.ua/
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Держаудитслужба інформує

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

У Держаудитслужбі відбулися установчі збори Громадської ради
Прес-служба Державної аудиторської служби України

16 грудня 2016 року відбулися установчі збори Громадської ради при Державній аудиторській службі України.

Вітаючи присутніх на установчих зборах представників громадськості, Голова Держаудитслужби Лідія Гаврилова наголосила на необхідності участі інститутів громадянського суспільства у процесі реформування як держави загалом, так і органів влади зокрема.

«Сьогодні активна взаємодія органів влади із громадськістю це не данина моді. Це – об’єктивна необхідність, без якої і реформування цих самих органів влади, і розвиток нашої держави загалом буде малоефективним, або взагалі неможливим», – зазначила Лідія Гаврилова.

Під час зборів було заслухано звіт керівництва Громадської ради при Держфінінспекції про результати її діяльності протягом 2014–2016 років, після чого було обрано новий склад громадської ради (Громадської ради при Держаудитслужбі) та її керівництво.

Також під час установчих зборів Громадської ради при Держаудитслужбі були розглянуті інші питання організаційного характеру.
ПСУ ПО ДАСУ в області
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 843
З нами з: 03 листопада 2016, 14:34

Держаудитслужба інформує

Повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області »

Аудитори Херсонщини забезпечили надходжень до державного бюджету на понад 627 тис. грн

Прес-служба Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

Зусиллями Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області забезпечено надходження коштів до загального та спеціального фонду державного бюджету на загальну суму 627,4 тис. грн упродовж 11 місяців 2016 року.

Зокрема, за результатами проведених контрольних заходів, рядом районних управлінь водного господарства перераховано до загального фонду держбюджету кошти від застосованих штрафів і пені, отримані від сільськогосподарських товаровиробників загалом на 102,2 тис. грн за несвоєчасну оплату ними послуг з подачі води на зрошення сільгоспкультур.

Також до спеціального фонду двох установ, підпорядкованих Національній академії аграрних наук України, надійшли платежі у вигляді роялті загалом на 292,0 тис. грн.

Держсільгоспінспекція в Херсонській області перерахувала до загального фонду кошти від реалізації автомобілів на суму 180,3 тис. грн.

Крім того, аудитори забезпечили спрямування інших надходжень в аграрній сфері до державного бюджету на загальну суму 52,8 тис. грн.

На постійному контролі державних аудиторів - питання щодо повноти надходження коштів до загального та спеціального фонду державної казни за результатами контрольних заходів в аграрній галузі, за кодами бюджетної класифікації, закріпленими за Держаудитслужбою.
Відповісти
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Україна”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей