«Дітям змінюють імена, прізвища». Як повернути депортованих дітей з Росії?

Оглядова інформація про найважливіші події, які відбуваються в Україні. Новини про політику, економіку, культуру, науку, технології, а також про суспільні проблеми та події, які відбуваються в різних регіонах України. Цей розділ дозволяє бути в курсі останніх подій в Україні та допомагає зрозуміти, як вони можуть вплинути на різні сфери життя країни та її мешканців
Аватар користувача
Волонтери Херсону
Особливо цінний користувач
Особливо цінний користувач
Повідомлень: 1590
З нами з: 25 лютого 2022, 21:46

«Дітям змінюють імена, прізвища». Як повернути депортованих дітей з Росії?

Повідомлення Волонтери Херсону »

Лідер російської партії «Справедлива Росія-Патріоти-За правду» Сергій Миронов і його дружина Інна Варламова минулого року вдочерили вивезену з України дитину. Матеріал про це нещодавно опублікувало російське видання «Важные истории». Як повідомили журналісти, ідеться про дівчинку Маргариту Прокопенко, якій на момент викрадення, у серпні минулого року, було 10 місяців.
Вона перебувала у дитячому будинку в Херсоні. Згодом російська сім’я їй повністю змінила особисті дані, тепер вона стала «Мариною Мироновою», а місцем її народження значиться місто Подольськ Московської області, стверджують розслідувачі. Втім, дівчинку вивезли не одну. Також до Москви забрали дворічного хлопчика. Їх повезли туди начебто для «обстеження, визначення подальшої тактики лікування і проходження реабілітації».
Знайоме із ситуацією джерело розповіло журналістам, що біологічна мати дівчинки позбавлена батьківських прав, а батько помер. При цьому вона має інших родичів в Україні. Доля вивезеного із Херсона хлопчика до кінця невідома. За даними «Важных историй», у вересні 2023 року він отримав свідоцтво про народження, з якого випливає, що дитина перебуває в Московській області.
Російський політик Сергій Миронов після виходу журналістського розслідування назвав його «фейком».
Що відомо про дітей, яких минулого року вивезли до Росії з дитячого будинку у Херсоні? Кого з них всиновили російські сім'ї, і які це матиме наслідки? Наскільки складно повернути до України дітей, які не мають батьків чи інших законних представників?
Ці та інші актуальні питання в проєкті «Новини Приазов’я» обговорює ведучий Олександр Янковський.



00:00 «Новини Приазов'я», Радіо Свобода
00:57 Російський політик Миронов усиновив дитину з Херсону – розслідування
02:20 Лубінець закликав міжнародну спільноту допомогти з поверненням дитини
03:07 Що ще дізналися розслідувачі про депортованих дітей з Херсона?
05:55 Що відбувалося в дитячій лікарні, де перебували діти?
08:01 48 дітей окупанти вивезли з Херсонського дитячого будинку – Офіс генпрокурора
09:04 Депортація дітей – це воєнний злочин
'10:14 Родичі досі шукають своїх дітей – Касьянова
11:35 Чому важко повертати малюків в Україну?
12:27 Депортація дітей до РФ та Білорусі продовжується – правозахисниця

Новини Приазов'я

Теги:
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Україна”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей