«Стоїш гола із мішком на голові, а вони торкаються тебе». Насильство в окупації

Розділ для обміну думками про нові та старі фільми, свої враження та відгуки на них, обговорення акторської гри, сценаріїв, режисури та інші аспекти фільмів. Тут є місце для всіх, хто любить кіно та хоче дізнатися більше про нього, а також для тих, хто хоче поділитися своїм досвідом та знаннями про цю чудову справу
Аватар користувача
Волонтери Херсону
Особливо цінний користувач
Особливо цінний користувач
Повідомлень: 1601
З нами з: 25 лютого 2022, 21:46

«Стоїш гола із мішком на голові, а вони торкаються тебе». Насильство в окупації

Повідомлення Волонтери Херсону »

В Україні знімають документальним фільм із назвою «Окуповані» про сексуальні злочини під час війни. Розкрити тему автори вирішили через історії трьох жінок, які пережили насильство в окупації під час трьох різних воєн - сучасної війни Росії проти України, війни в Югославії у 90-ті роки та радянсько-німецької війни.

«Окуповані» не лише зобразять проблему війни — окупацію та насильство. Крім цього, стрічка дестигматизує зґвалтованих жінок та на прикладах героїнь покаже шляхи подолання травматичного досвіду. Одне з завдань фільму «Окуповані» — показати, що зґвалтовані жінки не повинні соромитися того, що з ними сталося, бо це не їхня вина.

Росія використовує сексуальне насильство як тактику війни, зброю та інструмент приниження та придушення українського народу. Про це заявляв український Омбудсмен Дмитро Лубінець. Офіс генерального прокурора України станом на жовтень цього року зафіксував 235 фактів сексуального насильства. Вік постраждалих становить від 4-х до 82-х років. Найбільшу кількість злочинів сексуального характеру російські військові скоїли на Херсонщині.

Чому фільм «Окуповані» присвячений темі сексуального насильства під час війни? Хто є героїнями стрічки, який досвід вони пережили? Скільки жінок перебувають у російському полоні вже багато років, що відомо про їхні долі?

Ці та інші актуальні питання в проєкті «Новини Приазов’я» обговорює ведуча Олена Бадюк з режисеркою Тетяною Ганжою, продюсеркою Оксаною Іванців і правозахисницею, колишньою полоненою Людмилою Гусейновою.



Новини Приазов’я
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Розмови про кіно”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: ClaudeBot [AI бот] і 0 гостей