«Це не атомна бомба». Ризики аварії на Запорізькій АЕС

Оглядова інформація про найважливіші події, які відбуваються в Україні. Новини про політику, економіку, культуру, науку, технології, а також про суспільні проблеми та події, які відбуваються в різних регіонах України. Цей розділ дозволяє бути в курсі останніх подій в Україні та допомагає зрозуміти, як вони можуть вплинути на різні сфери життя країни та її мешканців
Аватар користувача
Волонтери Херсону
Особливо цінний користувач
Особливо цінний користувач
Повідомлень: 1587
З нами з: 25 лютого 2022, 21:46

«Це не атомна бомба». Ризики аварії на Запорізькій АЕС

Повідомлення Волонтери Херсону »

Російська окупаційна адміністрація Запорізької АЕС вивела четвертий енергоблок станції зі стану «холодного зупину» у стан «гарячого зупину». Натомість енергоблок №6, за інформацією МАГАТЕ, виводять з «гарячого» стану в «холодний». Про це 4 жовтня повідомила державна компанія «Енергоатом» у своєму телеграм-каналі.

Президент компанії Петро Котін зазначив, що перебування російських військових, зброї та важкої техніки на майданчику Запорізької АЕС, а також недотримання вимог ліцензії Держатомрегулювання щодо експлуатації енергоблоків збільшує ймовірність радіаційної аварії.

Котін наголосив, що відповідно до ліцензійних вимог всі енергоблоки станції мають перебувати виключно у стані «холодний зупин». Переведення енергоблоків у більш небезпечний стан «гарячого зупину».

У повідомленні «Енергоатому» також сказано, що недотримання ліцензійних процедур вже призвели до низки аварійних ситуацій. Зокрема, на енергоблоці №4 внаслідок його розігріву відбулося протікання радіоактивного теплоносія (а саме – води), що є порушенням одного з бар’єрів на шляху розповсюдження радіоактивного забруднення.

Аналогічна ситуація сталася і під час спроби окупаційної адміністрації «розігріти» енергоблок №6. Крім того, його переведення в «гарячий» стан спричинило значне збільшення кількості рідких радіоактивних відходів на майданчику, що несе потенційну шкоду для персоналу, населення та навколишнього середовища.

Що означає переведення енергоблоків на Запорізькій АЕС зі стану холодного зупину в гарячий і навпаки? Чи підвищує це ймовірність аварії на ЗАЕС? Якими можуть бути наслідки у випадку викиду радіації на станції, і чи готова до цього влада Запорізької області?

Ці та інші актуальні питання в проєкті «Новини Приазов’я» обговорює ведуча Олена Бадюк.00:00 «Новини Приазов'я», Радіо Свобода
00:27 Що Росія робить з енергоблоками ЗАЕС?
02:48 Хороша і погана новина
05:24 Військові РФ можуть спровокувати аварію на ЗАЕС – Железняк
06:48 Про наслідки аварії
09:16 Стан на ЗАЕС – «стабільно поганий»
10:22 Що заважає РФ переналаштувати роботу ЗАЕС для своїх потреб?
13:24 Функція МАГАТЕ
14:32 Загроза аварії зросла в сотні разів – Маскалевич
16:19 Гра на нервах українських робітників станції
17:22 Які території підлягають евакуації через можливу аварію на ЗАЕС?

Новини Приазов'я
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Україна”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 2 гостей