Херсонщина - на межі небезпеки

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

Херсонщина - на межі небезпеки

Повідомлення Прес-служба КРУ »

Аудит КРУ
НА МЕЖІ НЕБЕЗПЕКИ,
Або чому Херсонщина не має єдиної системи захисту від пожеж

Наскільки ефективно витрачено державні та місцеві кошти у сфері цивільного захисту впродовж 2006 - 2007 років? КРУ з Головним управлінням МНС України в області провело відповідне аудиторське дослідження.
Зокрема, ґрунтовно проаналізовано питання про стан фінансування підрозділів місцевої пожежної охорони. Загалом проаналізовано чимало законодавчих та нормативних актів з питань цивільного захисту, дані фінансової та статистичної звітності системи МНС, бухгалтерські документи, а також результати раніше проведених дій у виконавців бюджетних програм.
Державні аудитори констатують: немає зацікавленості самоврядних структур у забезпеченні пожежної безпеки територіальних громад. Щороку фінансування місцевих пожежних підрозділів зменшується. Основна ж частка фінансування з місцевої казни спрямовується лише на оплату праці та пального. Водночас про оновлення техніки – годі й говорити. До речі, ряду працівників окремих підрозділів виплачується зарплата, менша за рівень мінімальної. Хоча розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 11 квітня 2003 року № 331 місцеву владу зобов’язано передбачати в бюджеті кошти на створення та функціонування підрозділів місцевої пожежної охорони.
Варто нагадати: з 2002 року затверджено обласну програму по забезпеченню пожежної безпеки на період до 2010 року, в рамках якої на кінець 2005 року передбачалося створення 30 місцевих пожежних охорон (на сьогодні ж їх 13), а до 2010 року - сформувати єдину мережу у кількості 42 одиниць. А ще заплановано проведення капітального будівництва та модернізацію об’єктів пожежної охорони, їх реконструкцію та капремонт, придбання засобів зв’язку, спецтехніки. Не всюди у районах приділяється увага роботі добровільних пожежних товариств. Так, жодного засідання пожежної дружини не відбулося при Новотроїцькому міжгалузевому комбінаті комунальних підприємств. На цьому ж об’єкті технічний стан 38 гідрантів та водонапірних веж не дозволяє брати воду для гасіння вогню.
На жаль, дислокація пожежних підрозділів й досі не дозволяє своєчасно та оперативно виїжджати на надзвичайну подію. Ставиться під загрозу життя людей, збільшується розмір заподіяних вогнем збитків. Приміром, до гасіння пожежі у Новокаховському Будинку культури машини приїхали з державної Бериславської пожежної частини за 65 км від місця їх розташування. В той же час горів житловий будинок села Тягинка Бериславського району, до якого резервний державний пожежний підрозділ дістався через годину.
Вкрай актуальним залишається питання й протипожежного стану закладів освіти та охорони здоров’я. Адже не всі лікарні, садки, школи, пансіонати мають сертифіковані вогнегасники, наочність з протипожежної тематики, автоматичну пожежну сигналізацію. Крім того, потребують негайного ремонту пожежні крани внутрішніх водогонів, необхідне також повне укомплектування ряду установ та організацій й пожежними рукавами, стволами та іншим. Опитування громадян показало: більше половини жителів області не знає, куди їм телефонувати при виникненні надзвичайної ситуації. При цьому, більшість громадян розраховує на допомогу місцевих вогнеборців.
Прес-служба КРУ в Херсонській області
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 0 гостей