Вища школа Херсонщини

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

Вища школа Херсонщини

Повідомлення Прес-служба КРУ »

КРУ констатує ФІНАНСОВІ ПРОРАХУНКИВпродовж 2004-2006 років державне замовлення на підготовку кадрів вищою школою Херсонщини виконано на 99 відсотків, а державні кошти витрачено неефективно. Перевіривши майже 183 млн. грн., виявлено чисельні порушення, спричинені, насамперед, недостатнім внутрішнім контролем за професійними діями окремих бухгалтерів та фінансових служб. І справа не лише в тому, що немає нормативів до формування державного замовлення на підготовку одного фахівця.

Торік ревізори КРУ, проінспектували витрачання коштів вищими навчальними закладами всіх рівнів акредитації. Як результат 20 посадовців отримали протоколи про адмінпорушення, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 8 винуватців. Одного працівника звільнено з займаної посади. Матеріали ревізій 6 вузів передано прокуратурі, а по одному закладу зупинено операцій з бюджетними коштами за нецільове їх використання.

Загальна сума встановлених відхилень фінансової дисципліни вищої школи становить понад 10 млн.грн. Вартові контролю, перевіривши правильність нарахування педагогічним працівникам виплат за період 1997-2002 років відповідно до статті 57 Закону України „Про освіту” встановили: близько 882 тис.грн. нараховано необґрунтовано. В той же час окремі заклади не сплатили надбавки за вислугу років і не перерахували майже 53 тис.грн. державним цільовим фондам. Не всюди обліковувалися земельні ділянки і перебував на балансі житловий фонд.

Впродовж 2005-2006 років державна казна не повністю, лише частково одержала 50 відсотків плати за оренду майна вищої школи. До того ж кілька закладів недоотримали й власних надходжень. А по бухгалтерському обліку не повною мірою відображено отримання доходів від оренди вільних приміщень. Взагалі ж 9 вищих навчальних закладів, порушили вимоги законодавства з питань оплати праці, виплативши своїм працівникам майже 143 тис.грн. Адже завищувалися надбавки за вислугу років та допомоги на оздоровлення. А за вислугу років працюючим надміру нараховано понад 106 тис.грн. Окрім того, близько 37 тис.грн. безпідставно виплачено працівникам вищої школи через невірне визначення розмірів доплат за суміщення професій, надбавок за високу якість роботи, напруженість та інтенсивність праці, необґрунтованих виплат матеріальної допомоги.

Виявлено й приклади завищення обсягів виконаних ремонтно-будівельних робіт в сумі майже 91 тис.грн. Деякі ж заклади покрили незаконно витрати орендарів, мешканців гуртожитків і котеджів загалом на суму майже 68 тис.грн. Інколи необґрунтовано списувалося пальне на роботу автотранспорту у вихідні дні, за бюджетні кошти велися міжміські телефонні розмови приватного характеру.

Зі студентами теж фінансові „нововведення”: близько 29 тис.грн. стипендії безпідставно виплачено. Виявляється, розмір стипендій визначався адміністрацією з урахуванням оцінки за поведінку студентам, що не передбачено нормативними документами. В цьому ж закладі завищено потребу в коштах на виплату стипендій.

Фінансові інспектори зазначають: механізм визначення вартості підготовки студентів далекий від досконалості. Десяту частину даних про прибуття на робоче місце випускників вищої школи ревізори відстежити не змогли, оскільки їх облік здійснювався лише за денною формою навчання. При цьому слід додати: фаховий рівень бухгалтерів вищої школи Херсонщини щороку підвищується.

Прес-служба КРУ в Херсонській області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

ВИЩОЇ ШКОЛИ ФІНАНСИ

Повідомлення Прес-служба КРУ »

КРУ повідомляє
ВИЩОЇ ШКОЛИ ФІНАНСИ
Сім вищих навчальних закладів Херсонській області, підпорядковані Міністерству освіти і науки, обревізували фахівці контрольно-ревізійного управління з початку року. Порушення бюджетного законодавства виявлено на загальну суму майже 6 млн.грн. Зокрема, незаконні витрати коштів, недоотримання фінансових ресурсів та інші суттєві недоліки.

Встановлено чимало бухгалтерських помилок у призначенні стипендій та інших грошових виплат передбачених законодавством дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування в закладах І-ІІ рівнів акредитації. Зокрема, ряду студентів з числа дітей-сиріт не виплачено щорічну допомогу на придбання навчальної літератури загалом на суму майже 40 тис.грн. До того ж випускники, котрі перебували на повному державному утриманні не одержали належні їм по закону одяг, взуття, м’який інвентар, обладнання або компенсацію грошима.
У двох вищих навчальних закладах виявлено прикрі факти перерахування зарплати та стипендії на відрахованих або непрацюючих осіб. Отже, нанесено збитки державі в сумі понад півмільйона гривень. Відповідні матеріали передано правоохоронцям.
Внаслідок укладання договорів на оплату комунальних послуг, спожитих мешканцями гуртожитків навчальних закладів за завищеним тарифом, теплопостачальникам надміру сплачено державних коштів понад 143 тис.грн.
Майже в кожному закладі допущені порушення при нарахуванні виплат відповідно до статті 57 Закону „Про освіту”. Так, страхові внески до Пенсійного фонду понаднормово нараховувалися на виплати, що передбачені звільненим особам. Ревізори виявили, що надбавки за вислугу років виплачувалися за час перебування науковців у щорічних відпустках, невірно встановлювався розмір надбавок за вислугу років викладачам, зайво сплачено щорічної винагороди за період, не визначений законодавством. Всього ж зазначені порушення коштували державі близько 400 тис.грн.
Зафіксовано й випадки незаконної виплати заробітку на загальну суму майже 200 тис.грн. і, як наслідок, до надмірного перерахування внесків до державних цільових фондів на суму понад 71 тис.грн., а саме: виплати за невідпрацьований час, завищення законодавчо встановленого розміру надбавок та доплат, невірно визначений розмір посадового окладу, необґрунтована виплата премій, невірне визначення відпускних та інші помилки.
Незабезпечення дієвого контролю за виконанням робіт підрядниками призвело до переплати бюджетних коштів за фактично невиконані обсяги ремонтів у сумі понад 119 тис.грн. Деяким орендарям за рахунок казни погашено вартість за спожиті ними комунальні послуги на десятки тисяч гривень. Також усупереч цільовому призначенню витрачено понад півсотні тисяч гривень. Чисельні прорахунки - по бухгалтерському обліку вартості майна на суму майже 4,7 млн.грн.
До відповідальності притягнуто 18 посадових осіб. Вжитими заходами більшість виявлених фінансових порушень усунуто. Матеріали ревізій передано на розгляд правоохоронним органам.
Прес-служба КРУ в Херсонській області
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 2 гостей