ГРОШІ - ГРОМАДАМ

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

ГРОШІ - ГРОМАДАМ

Повідомлення Прес-служба КРУ »

Нести людям правду
ГРОШІ - ГРОМАДАМ

Державна контрольно-ревізійна служба набула чималого авторитету як єдиний в своєму роді контролюючий орган. Таврійські контролери та аудитори, активно співпрацюючи з органами державної влади та самоврядування, податковою службою, знаходять час і на взаємодію з підрозділами внутрішнього фінансового контролю та правоохоронними органами. Про діяльність та перспективи контрольно-ревізійного відділу в м. Каховка та Каховському районі розповідає начальник відділу Ігор Креховецький.
- Ігорю Володимировичу, над чим працює контрольно-ревізійна служба?
- Чимало невідкладних завдань доводиться вирішувати ревізорам. Адже економічні відносини розвиваються лише за умови раціонального витрачання бюджетних коштів. Не залишаються поза увагою й питання ефективного використання державного та комунального майна та природних ресурсів. Та й контроль за здійсненням державних закупівель, наповнення доходної частини казни теж є пріоритетними.
Тож на першому плані - запобігання фінансовим прорахункам. Попереду - проведення аудиту фінансової діяльності підприємств і організацій. Такий підхід покращуватиме господарсько-фінансові показники в їх роботі. Крім того, застосовуватимуться нові методики при проведенні ревізій виконання місцевих бюджетів, враховуючи їх перехід на казначейське обслуговування. Ревізорам сьогодні надано законодавче право на звернення органів Служби до суду в інтересах держави та застосування фінансових санкцій.
Праця ревізора вимагає не тільки знання та практичного застосування нормативно-правових та законодавчих актів, а й взаємодія з керівниками та спеціалістами бюджетних установ і організацій щодо підвищення рівня їх економічної підготовки.
- Які ж здобутки каховських вартових місцевих скарбниць?
- Насамперед, зміцнення фінансово-бюджетної дисципліни серед бюджетних установ, своєчасне виконання поставлених законних вимог щодо усунення виявлених недоліків і порушень. Про це свідчать результати контрольно-ревізійної роботи за поточний рік. Так, під час ревізій, проведених у 2007 році, виявлено фінансових негараздів на суму більш ніж 1,891 млн гривень. Інспектування засвідчує: не зафіксовано ефективного управління бюджетними ресурсами. Адже на всіх обревізованих підконтрольних об’єктах встановлені порушення. Висновок: розпорядники бюджетних коштів недотримувалися виконання законодавчих і нормативних документів на стадіях їх планування та використання. Виявлено факти необґрунтованого витрачання бюджетних грошей. До того ж іноді на об’єктах контролю порушувалися окремі вимоги чинного законодавства з оплати праці, оплати вартості завищених обсягів будівельних та ремонтних робіт і послуг.
Поряд із цим не забезпечено повної відповідальності за обґрунтуванням правильності проведених розрахунків, розподілу видатків за економічною структурою. Значна увага ревізорів направлена на виявлення і припинення втрат належних казні доходів, а також контролю за законним використанням коштів державного бюджету, що направляються на реалізацію програм розвитку аграрної галузі району. У 2007 році тривала робота комісії по визначенню переліку сільськогосподарських підприємств, котрі мають право на отримання державної дотації на посіви ярих та озимих культур. Значна увага КРУ - фактичному обстеженню посівів та, неодмінно, детальній перевірці поданих документів, їх достовірність. Як результат, державна скарбниця зберегла бюджетні кошти в наслідок виявлених попереджень незаконних видатків по Каховському району майже в сумі 600 тис. грн.
З метою профілактики порушень особливу увагу приділено персональній відповідальності порушників фінансової дисципліни. 24 посадовця притягнуто до відповідальності. Ревізори виявляють випадки нецільового використання коштів зі сторони розпорядників. Деякі з них не вжили дієвих заходів із відшкодування фінансових порушень, тоді правоохоронні органи отримують від ревізорів оперативну інформацію.
Забезпечено максимальне усунення встановлених порушень у використанні коштів бюджету та їх профілактики в подальшому. Це також результат тісної співпраці та взаємодії з районною владою, районним відділенням Державного казначейства, правоохоронними органами, керівниками підприємств та установ, за що щиро вдячна їм за взаєморозуміння та тісну плодотворну співпрацю щодо збереження бюджетних фінансів.
Недарма є прислів’я : «Не помиляється той, хто нічого не робить». Знаєте, наскільки приємно перевіряти ті бюджетні установи, де ефективно витрачаються бюджетні кошти та використовується майно, з дотриманням вимог чинного законодавства ведеться бухгалтерський облік та складається фінансова звітність. Серед перевірених підприємств району та міста, хоча і встановлені порушення, слід відзначити працю колективу Малокаховської сільради (сільській голова Ільницький В. М.) та Каховській технічній школі (директор Ващенко В. І.), де бухгалтерський облік знаходиться на відносно високому рівні, та є взірцем для інших. Також слід відзначити і роботу бухгалтерських служб Каховського професійного ліцею сфери послуг (директор Сафроняк В. В.).
Проте “головним болем” залишаються сільські ради, в яких відсутність дієвого фінансового контролю за наповненням бюджету та невпорядкованість бухгалтерського обліку призводять до збитків, недоотримання доходів та інших фінансових порушень.
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 0 гостей