Фінконтроль АПК Херсонщини:
ЩО ГАЛЬМУЄ РОЗВИТОК БЮДЖЕТНИХ ВІДНОСИН?
На виконання централізованих доручень ГоловКРУ України, звернень правоохоронних органів та за власною ініціативою контрольно-ревізійна служба Херсонщини на 34 підприємствах аграрного сектору економіки виявила у 2007 році фінансових порушень на суму понад 29 млн.гривень. 63 осіб агропромислової сфери Херсонщини притягнуто до адміністративної відповідальності.
До окремих прикладів. Ревізія Дочірнього підприємства „Херсоноблагролізинг” виявила факти самостійної реалізації без дозволу вищестоящої установи державного майна на суму 601 тис.гривень. Дана операція проведена через товарну біржу „Алмаз” в той час, коли незалежна експортна оцінка майна становила чимало: 2,4 млн.гривень. Отже, ринкова вартість була заниженою на суму 1,8 млн.гривень.
А при витрачанні коштів державної казни на заходи з охорони і раціонального використання полезахисних насаджень встановлено: на Херсонщині передачу фонду полезахисних насаджень колишніх колективних сільгосппідприємств нікому своєчасно передано не було, оскільки спеціалізованого лісового підприємства не існувало взагалі. Адже КСП припинили свою діяльність і полезахисні насадження залишилися бездоглядними, що призвело до безконтрольного знищення ряду лісосмуг. Прикро, що збитки від самовільних рубок полезахисних насаджень склали загальну суму більш ніж 123 тис.грн. Тому КРУ звернулося до обласної державної адміністрації з пропозицією залучити фахівців у роботі комісій для проведення інвентаризації лісосмуг та обрахування збитків від самовільних вирубок і пожеж.
Інспектування державного правління охорони навколишнього природного середовища в області показало: за рахунок державної казни передбачалася в рамках пілотного проекту проведення робіт по зменшенню обсягів пестицидів, заборонених до використання та обмеження їх шкідливого впливу через знешкодження їх на території області. Для визначення виконання робіт застосовувалися процедури відкритих торгів і їх переможцем визначено корпорацію яка не мала дозволу на виконання відповідних робіт. Проте тендерний комітет не відхилив такої пропозиції та уклав договір з виконання робіт на підставі актів по утилізації відходів. Нажаль отрутонебезпечні відходи знищені не були. Замість того їх просто вивезли з території області. Актів по знешкодженню пестицидів в печах не було. Вісім дочірніх підприємств, підпорядкованих ДАК „Хліб України” після перевірки ревізорів як виявилося не всі працювали з прибутком, а шість з них були збитковими. Деякі з них всупереч дії Закону України не перераховували державній казни частку отриманої орендної плати в сумі близько 61 тис.гривень тому, що змінили форму власності на приватну. А за юридичні, інформаційні і маркетингові послуги Дочірні підприємства ДАК „Хліб України” перерахували центральному апарату компанії 2 млн.гривень. Всього ж контрольними заходами виявлено фінансових прорахунків на суму 5,2 млн.гривень.
СПИРТОВІ ДОРОГИ ХЕРСОНЩИНИ
В Україні працюють мобільні групи регіонального рівня з проведення перевірок суб'єктів господарювання на ринку спирту та алкогольних напоїв. У складі херсонської - представники ДПА та УМВС в області, митниці та КРУ в області. Ретельно відстежуються шляхи поставок та реєструються факти використання незаконно виготовленого спирту.
З початку року на Херсонщині виявлено діяльність 12 цехів по виробництву фальсифікованих алкогольних напоїв. З незаконного обігу товарів вилучено алкогольних напоїв на загальну суму близько 1,1 млн грн. та спирту на суму понад 106 тис. грн.
Приміром, при обстеженні складських приміщень на території міста Нова Каховка, затримано автомобіль з наявною супровідною документацією на перевезення горілки виробництва ЗАТ „Вінницький лікеро-горілчаний завод” в кількості 27000 пляшок на суму понад 191 тис. грн. Виявилося: кількість алкогольних напоїв, зазначених у товарно-транспортних накладних, не відповідає фактичній кількості напоїв у вантажівці. Так, розбіжність склала 2210 пляшок горілки на суму близько 16 тис. грн. При цьому алкогольні напої 4 найменувань в загальній кількості 23020 пляшок, які відповідно до супровідних документів належали ЗАТ ”Вінницький лікеро-горілчаний завод”, не відповідали вимогам вмісту сприту по органолептичним показникам. Крім того, партію алкогольних напоїв марковано підробленими і водночас справжніми акцизними марками. За наслідками проведеної перевірки підготовлено матеріали щодо застосування до ЗАТ „Вінницький лікеро-горілчаний завод” фінансових санкцій у розмірі понад 128 тис. грн.
Мобільна робоча група виявляє нові тіньові схеми обігу спирту і алкогольних напоїв. Адже на виконання відповідних доручень Кабінету Міністрів та ГоловКРУ України діяльність інспекторів з виявлення тіньових схем обігу спирту і алкогольних напоїв направлена на повну ліквідацію протиправних механізмів і схем в спиртогорілчаній галузі.
ФІНАНСОВІ „ДІРКИ”
На Херсонщині функціонування однієї з найбільших зрошувальних систем Європи не можливе без підтримки держави. Чимало державних фінансів „перетворюється” на воду через освоєння коштів управлінням Головного Каховського магістрального каналу.
Фінансові інспектори КРУ, провівши планову ревізію за період з липня 2003 по червень 2007 року, встановили суттєві зауваження з витрачання коштів та збереження майна. Адже близько 166 тис.грн. склала загальна сума фінансових порушень, встановлених ревізорами КРУ, понад 240 тисяч – об’єм прорахунків, що не призвів до збитків, а обсяги прорахунків іншого характеру склали понад мільйон гривень.
Яким чином порушувався Бюджетний Кодекс України? Приміром, понад 59 тисяч витрачено каналом за іншою статтею видатків. Заборгованість Слобідської селищної ради та підприємства „Асканійське” за отримані послуги з енергозабезпечення по водопостачанню склала понад 45 тис.грн. Отже, така чимала сума була необґрунтовано сплачена з державної кишені.
Виявлено факт недоотримання заробітної плати працівниками каналу на загальну суму понад 7 тис.грн. Причина – не коригування її на коефіцієнт підвищення у 2007 році. Зафіксовано також факт завищення потреби в коштах на фонд заробітної плати майже в сумі 48 тис.грн.
Без проведення тендерних процедур придбано палива на загальну суму близько 241 тис.грн. До того ж встановлено випадок перерахування фінансів загального фонду державного бюджету за неотриманні послуги в сумі понад 11 тис.грн. Ревізори зафіксували випадок заниження в обліку вартості матеріальних цінностей на суму понад 41 тис.грн. Не проведено своєчасно індексацію вартості житлового фонду в сумі 821 тис.грн. На двох посадовців за порушення чинного законодавства складено адмінпротоколи. Правоохоронним органам матеріали ревізії надано до розгляду.
ЗАБЛУКАЛИ ГРОШІ В ЛІСІ
Сім державних підприємств сфери лісового господарства у веденні бухгалтерії допустили доволі багато фактів щодо необґрунтованого використання фінансів. За суттєві порушення фінансової дисципліни 25 посадовців одержали адмінпротоколи. Матеріали інспектування передаються правоохоронним органам.
Гортаючи акти ревізії, спливає чимало зафіксованих прогалин у фінансово-господарській діяльності всіх без виключення лісомисливських господарств Херсонщини. Підсумки ревізії розкрили низку порушень, що призвели до збитків у розмірі понад 412 тис.грн. Загальна ж сума фінансових прорахунків - понад 5,5 млн.грн.
На одному з об’єктів за будівництво біотехнічного протипожежного комплексу розрахувалися ... піском у кількості понад 610 тис. тонн, видобутого без ліцензії і такий ресурс належить виключно Державі.
У Цюрупинському лісомисливському господарстві впродовж 2005-2006 років збільшувалася вартість виконання робіт, пов’язаних з охороною лісів від пожеж та гасіння. Скоротилися за рахунок пожеж площею 600 га і сума збитків місцевого лісомисливського господарства склала майже 4 млн.грн. Лісівникам довелося неправомірно скористатися пальним з відомчого резерву.
Виявлено й недоотримання заробітку працівниками господарств. Без порядку проведення тендерних процедур придбано бензин, дизельне паливо і запасні частини на суму понад 370 тис.грн. Херсонським лісомисливським господарством. Лісомисливськими господарствами втрачено тисячі гривень через не оформлення трофейних документів за відстріляні туші тварин. Завищувалася вартість ремонтних робіт, не перебували на балансі земельні ділянки, не повністю був до оціненим житловий відомчий фонд.
До того ж надавалися транспортні послуги з перевезення людей до місць відпочинку без відповідної ліцензії. А в Херсонському лісомисливському господарстві зберігалася стрічкова пилорама та лісопродукція на благодійних засадах. Як наслідок підприємство недоотримало півтори тисячі гривень, а за користування мобільним зв’язком надміру витрачено понад 2 тис.грн.
Можна було б продовжити перелік порушень. Ревізори КРУ намагаються виправляти фінансові недоліки та водночас надають слушні пропозиції до вдосконалення механізму з відшкодування штрафів за порушення лісового законодавства, цільового витрачання пені на відтворення лісів, активізації претензійно- позовної роботи.
До речі, в області чималі гроші спрямовано на лісовідновлення, створення протипожежних розривів та мінералізованих смуг, авіаційну охорону лісів тощо. Приміром, профінансовано посадку 669 га лісових культур, створено нові полезахисні смуги та ліси загальною площею 503 га тощо. Впродовж останніх двох років в рамках програми „Ліси України” на заходи з лісорозведення, охорони лісів Херсонщини від пожеж, шкідників та хвороб витрачено майже 48 млн.грн. коштів державної казни.
ТІНЬОВІ ЗЕМЕЛЬНІ РЕСУРСИ?
КРУ встановлює нові факти ігнорування вимог законодавства, нераціонального використання та охорони земель впродовж останніх років. Що ж заважає громадам акумулювати кошти за використання земельних площ до бюджетів усіх рівнів?
В умовах дефіциту коштів та обмеженого фінансування бюджетних установ, місцеві громади втрачають значні доходи. Втрачаються фінансові ресурси з причин невикористання земель запасу та резервного фонду, безоплатне користування ділянками під майновими паями, заниження ставки орендної плати за землю та в зв`язку з безоплатним використанням більшого розміру площ, ніж обумовлено договорами.
Органи місцевого самоврядування недостатньо контролюють питання нарахування та сплати орендної плати за земельні ділянки і пені, стан претензійно – позовної роботи. Ряд установ, підприємств та організації не повною мірою контролювали відображення в обліку повної вартості земельних ділянок.
До прикладів. У Каховському районі використання землі без оформлення договірних відносин стало наслідком недоотримання місцевими бюджетами всіх рівнів близько 68 тис.грн. В Бериславському - 644 га земельних площ використовувалось взагалі без укладання орендних договорів. При цьому втрати - близько 28 тис.грн. Горностаївська селищна рада не поспішала укласти з орендарями угоди на оренду земель резерву та земель запасу. Тому бюджети недоотримали фінансів у сумі понад 44 тис.грн. Новокаховська міська рада допустила порушень фінансової дисципліни, надавши 9 юридичним особам земельні ділянки за заниженими ставками. Брилівська дослідна станція Цюрупинського району не оприбуткувала по обліку земельну ділянку вартість якої становить понад 13 млн.грн. Вартість земельної ділянки Херсонського державного підприємства геодезії, картографії та кадастру „Херсонгеоінформ” була меншою від реальної на загальну суму понад 12 тис.грн. Причина – не проведення індексації грошової оцінки земельної ділянки.
Винні особи притягуються до відповідальності, матеріали проведених контрольних дій надано правоохоронним органам.
Порушення земельного законодавства продовжують фіксувати ревізори та аудитори КРУ Херсонщини. Через те, що земельні наділи у 2006 році орендувалися безоплатно або за заниженою вартістю, бюджети всіх рівнів недоотримали доходів. Суму близько 25 млн.грн. складають порушення у земельних відносинах.
ЗАМІСТЬ НАВЧАННЯ – МАХІНАЦІЯ
Ревізія обласного навчально-курсового комбінату агропромислового комплексу з питань витрачання коштів на навчання безробітних осіб розкрила досить несподівані результати...
Минулого року 41 безробітний громадянин, котрі перебували на обліку в Генічеському райцентрі зайнятості, чомусь не пройшли навчання за направленнями до обласного навчально-курсового комбінату агропромислового комплексу.
Парадокс: закладом безпідставно виплачено за неіснуючі заняття двох груп безробітних зарплату викладачам загалом на суму понад 13 тис.грн. Проте навчання тимчасово безробітних на тракторах не проводилися, а гроші викладачі не отримали взагалі. Хоча журнали обліку відвідування занять та оцінки з кожного предмету були проставленими. Отже, безпідставно списано понад 3,5 тис. літрів дизпалива та масла за не проведені практичні заняття. Списано й товарно-матеріальних цінностей загалом на суму понад 4 тис.грн. Всього ж необґрунтовано розпорошено фінансів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в сумі понад 30 тис.грн.
За встановленими фактами правоохоронними органами порушено кримінальну справу.
Фінконтроль АПК Херсонщини:
Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
-
- VIP користувач
- Повідомлень: 667
- З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28
-
- Similar Topics
- Відповіді
- Перегляди
- Останнє повідомлення
-
- 1 Відповіді
- 3787 Перегляди
-
Останнє повідомлення ПСУ ПО ДАСУ в області
-
- 0 Відповіді
- 975 Перегляди
-
Останнє повідомлення Хелла
-
- 0 Відповіді
- 182 Перегляди
-
Останнє повідомлення Волонтери Херсону
-
- 0 Відповіді
- 1189 Перегляди
-
Останнє повідомлення Волонтери Херсону
-
- 0 Відповіді
- 2811 Перегляди
-
Останнє повідомлення ГУС у Херсонській області
Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 0 гостей