Самоврядування на контролі вартових

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

Самоврядування на контролі вартових

Повідомлення Прес-служба КРУ »

На користь громаді

Самоврядування на контролі вартових
Акти ревізій КРУ рясніють прикладами неощадливого витрачання бюджетних грошей. При виконанні місцевих бюджетів зустрічаються порушення чинного законодавства передусім з нарахування та виплати зарплати тощо. Недбалість деяких осіб, а інколи їх необізнаність у бюджетному законодавстві, додають зайвих клопотів місцевому самоврядуванню.

Бухгалтери іноді „забувають” вчасно обліковувати земельні ділянки, споруди, матеріальні цінності, що призводить до викривлення даних фінансової звітності. А в обліку бюджетні видатки інколи відображаються в неправдивому вигляді. Тому ревізори відстежують індексацію балансової вартості об’єктів житлового відомчого фонду, співставляють дані про наявні земельні площі, поновлюють вартість майна та обладнання.
Зокрема, ревізія Новонаталівської сільради виявила: її працівники недоотримали понад 11 тис. грн. на власні пластикові банківські картки. Чомусь відомості зарплати бухгалтерії даної сільської ради не співпадали у банку за цифровим змістом. До того ж понад 3 тис. грн. чомусь витрачено за відсутності належного документального підтвердження. 2 тис. грн. не проходило по обліку як заборгованість за надане в оренду майно. Доповнює сумний перелік прорахунків - заниження по обліку вартості основних засобів на суму понад 17 тис. грн.
Не є винятком і Маркеєвська сільська рада, де бухгалтеру в період перебування у відпустці виплачено зарплату. Окрім того, безпідставно утримувалась посада завідуючої дитячим садком, який фактично не функціонував у зимовий період і виплачена заробітна плата з усіма надбавками та доплатами за весь невідпрацьований час понад 7 тис.грн. Мають місце й чисельні порушення при безпідставному нарахуванні і виплаті компенсацій за комунальні послуги медпрацівникам в сумі майже 3 тис. грн.
Магдалинівська сільрада допустила фінансові прорахунки на суму майже 41 тис.грн із якої більше ніж 10 тис.грн недоотримано бюджетом ради за оренду землі. Близько 6 тис. грн. виплат не одержали працівники ради. А проведення фінансово-господарських витрат не за цільовим призначенням в сумі 5 тис грн. призвело до того, що кошти, передбачені на допомогу по догляду за дитиною до трьох років, чомусь спрямовувались на відшкодування за відрядження та виплату відпускних. Крім того, встановлено випадки неправомірного розпорядження коштами понад 10 тисяч гривень, спрямованих на преміювання і матеріальну допомогу працівникам органу самоврядування без розпорядчих документів.
Вартові бюджетних потоків усувають чимало управлінських недоліків, котрі згодом виправляються. Профілактичні заходи навколо механізму функціонування місцевих бюджетів тривають та вдосконалюються КРУ приділяє особливу увагу виконанню районного, селищного та сільського бюджетів, відшуковує резерви з їх наповнення. Безперечно, бюджетні відносини на місцях не обмежується наведеним фактажем. У низці інших зловживань - витрачання коштів на окремі районні соціальні програми без затвердження депутатським корпусом органів самоврядування.

Олена Мальченко, начальник контрольно-ревізійного
відділу в Чаплинському районі Херсонської області

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Ahrefs [SEO бот], Common Crawl Foundation [бот], Moz [SEO бот] і 0 гостей