Тіньове виноградарство під Херсоном

Новини Херсонського району Херсонської області, в тому числі новини міст Олешки та Гола Пристань
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

Тіньове виноградарство під Херсоном

Повідомлення Прес-служба КРУ »

Фінконтроль АПК
Бюджетні кошти поміж виноградник

Ревізори КРУ виявили ряд фінансових порушень в одному з товариств з обмеженою відповідальністю, що знаходиться у Херсоні. Ревізією встановлено: бюджетні кошти, виділенні державою на підтримку розвитку садівництва та виноградарства, витрачено з суттєвими порушеннями на загальну суму 511 тис. грн.
Зокрема, компенсовано з бюджету 28 тис.грн. витрат понад норми, затверджені Міністерством аграрної політики за виконані обсяги робіт за розробку робочого проекту для будівництва системи крапельного зрошення винограднику площею 52 га.

Відповідно до проектно-кошторисної документації та згідно з договором, укладеним між товариством і приватним підприємством, зафіксовано випадок штучного завищення вартості виконаних робіт по підготовці ґрунту в сумі майже 127 тис.грн. До того ж товариство уклало контракт на покупку 11 тисяч 670 штук саджанців столових сортів винограду вартістю майже 117 тис.грн. у приватної особи, яка не має ідентифікаційного коду.

Виявлено випадки завищення обсягів виконаних робіт. Так, майже на 127 тис.грн. завищено вартість робіт з підготовки ґрунту. Відсутніми були й документи про влаштування шпалери на винограднику, хоча за рахунок державних коштів відшкодовано витрат у сумі понад 175 тис.грн. Інвентаризаційній комісії не пред’явлено місце збереження дроту та проведеною інвентаризацією встановлено відсутність шпалери на винограднику. Не була доведена й сума митного збору майже на 36 тис.грн. Відшкодовані витрати під виноградниками, при тому, що саджанці, які повинні бути висаджені на цю площу у кількості 28 тис. штук, знаходяться на складі.

Зафіксовано факт недотримання технології підготовки ґрунту та догляду за молодими виноградниками. Приміром, молодий виноград полито не 6-8 разів, як передбачає технологія, а тільки раз, внаслідок чого окремі кущики винограду мають слабкі молоді пагони, а деякі - взагалі не мають ознак приживання. Як наслідок, загалом інвентаризаційній комісії пред’явлено під посадками винограду площу біля 8 га при тому, що з бюджету відшкодовано витрати під виноградниками на площі 48 га. Отже, допущено грубі фінансові прорахунки.

Всупереч Бюджетного Кодексу підприємству з державної казни відшкодовано чималі суми без повного отримання придбаних товарів, робіт та послуг з перевищенням норм відшкодування понесених витрат.
Державні контролери знаходили суттєві недоліки в оформлені фінансової звітності. У деяких документах не було переліку та цифрових даних про обсяги фактично понесених витрат. Отже, фінансова адресна підтримка по закладанню та догляду за виноградниками надавалася без оформлених належним чином бухгалтерських документів.
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонський район”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 1 гість