Тіньове виноградарство під Херсоном

Региональные новости Херсонской области. При перепечатке из других источников обязательно наличие (гипер)ссылки на оригинал статьи
Ответить
Прес-служба КРУ
VIP пользователь
VIP пользователь
Сообщения: 667
Зарегистрирован: 17 окт 2007, 10:28

Тіньове виноградарство під Херсоном

Сообщение Прес-служба КРУ » 02 апр 2008, 12:08

Фінконтроль АПК
Бюджетні кошти поміж виноградник

Ревізори КРУ виявили ряд фінансових порушень в одному з товариств з обмеженою відповідальністю, що знаходиться у Херсоні. Ревізією встановлено: бюджетні кошти, виділенні державою на підтримку розвитку садівництва та виноградарства, витрачено з суттєвими порушеннями на загальну суму 511 тис. грн.
Зокрема, компенсовано з бюджету 28 тис.грн. витрат понад норми, затверджені Міністерством аграрної політики за виконані обсяги робіт за розробку робочого проекту для будівництва системи крапельного зрошення винограднику площею 52 га.

Відповідно до проектно-кошторисної документації та згідно з договором, укладеним між товариством і приватним підприємством, зафіксовано випадок штучного завищення вартості виконаних робіт по підготовці ґрунту в сумі майже 127 тис.грн. До того ж товариство уклало контракт на покупку 11 тисяч 670 штук саджанців столових сортів винограду вартістю майже 117 тис.грн. у приватної особи, яка не має ідентифікаційного коду.

Виявлено випадки завищення обсягів виконаних робіт. Так, майже на 127 тис.грн. завищено вартість робіт з підготовки ґрунту. Відсутніми були й документи про влаштування шпалери на винограднику, хоча за рахунок державних коштів відшкодовано витрат у сумі понад 175 тис.грн. Інвентаризаційній комісії не пред’явлено місце збереження дроту та проведеною інвентаризацією встановлено відсутність шпалери на винограднику. Не була доведена й сума митного збору майже на 36 тис.грн. Відшкодовані витрати під виноградниками, при тому, що саджанці, які повинні бути висаджені на цю площу у кількості 28 тис. штук, знаходяться на складі.

Зафіксовано факт недотримання технології підготовки ґрунту та догляду за молодими виноградниками. Приміром, молодий виноград полито не 6-8 разів, як передбачає технологія, а тільки раз, внаслідок чого окремі кущики винограду мають слабкі молоді пагони, а деякі - взагалі не мають ознак приживання. Як наслідок, загалом інвентаризаційній комісії пред’явлено під посадками винограду площу біля 8 га при тому, що з бюджету відшкодовано витрати під виноградниками на площі 48 га. Отже, допущено грубі фінансові прорахунки.

Всупереч Бюджетного Кодексу підприємству з державної казни відшкодовано чималі суми без повного отримання придбаних товарів, робіт та послуг з перевищенням норм відшкодування понесених витрат.
Державні контролери знаходили суттєві недоліки в оформлені фінансової звітності. У деяких документах не було переліку та цифрових даних про обсяги фактично понесених витрат. Отже, фінансова адресна підтримка по закладанню та догляду за виноградниками надавалася без оформлених належним чином бухгалтерських документів.

Ответить
  • Похожие темы
    Ответы
    Просмотры
    Последнее сообщение

Вернуться в «Херсонская область»

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 3 гостя