Вирішення соціальних питань

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

Вирішення соціальних питань

Повідомлення Прес-служба КРУ »

Фінконтроль громад
ХОДИЛИ ГРОШІ ПО РАЙОНУ

Законне, цільове й ефективне використання бюджетних потоків, збереження державного й комунального майна, вдосконалення фінансово-господарських відносин – складові районного фінансового контролю за виконанням Бюджетного Кодексу України , чинних нормативно-правових актів.
З початку року проведено три ревізії: перевірено дві сільські ради та комунальну установу. Інспектуванням виявлено прорахунки фінансової дисципліни, неефективне витрачання та незаконне отримання бюджетних та комунальних коштів, недоотримання грошових ресурсів. Всього ж виявлено фінансових порушень, що призвели до збитків , більш ніж на 77 тисяч гривень.
Незважаючи на проведення роз’яснювальної роботи, іноді бюджетні фінанси використовуються всупереч законодавству. Передусім самоврядним структурам та керівникам комунальних установ бракує якостей з організації дієвого контролю за дотриманням бюджетної дисципліни. При цьому за умов обмеженості фінансових ресурсів на виконання соціальних програм досі мають факти незаконного витрачання коштів .
Так, ревізія комунального підприємства – Горностаївської центральної районної аптеки № 30 – виявила, неврахування в діяльності вимог чинного законодавства, а саме Цивільного кодексу України. Зокрема, з причини невірно оформлених договірних відносин сплачено зарплату особам, які надавали послуги цій установі. Отже, сума незаконних видатків становить близько сорока тисяч гривень. Серед інших порушень – нецільове використання бюджетних грошей, недоотримання доходів працівників установ, не оприбуткування матеріальних цінностей .
Як результат – на винуватців складено вісім протоколів про адміністративне правопорушення. Сума штрафів складає близько трьох тисяч гривень. Також завдяки вжитим заходам усунуто „помилок” на загальну суму 70 тисяч гривень, інші прогалини фіндисципліни упереджено стовідсотково. А до сільських скарбниць до бюджетів надійшли фінансових сум ресурсів на суму дев’ять тисяч гривень.
Земля - головне багатство громад і її правильне використання - основний резерв місцевих бюджетів. При проведенні ревізій значна увага - питанням законності використання земельних та водних ресурсів, використання органами місцевого самоврядування комунального майна. А наповнення скарбниць власними надходженнями - це вирішення соціальних питань, забезпечення належного рівня життя селян.


Андрій Мундя, начальник контрольно-ревізійного відділу в Горностаївському районі Херсонської області
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 0 гостей