ОСВИТЯНИ ОБРАЗИЛИ ДІТЕЙ

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

ОСВИТЯНИ ОБРАЗИЛИ ДІТЕЙ

Повідомлення Прес-служба КРУ »

«Гіркий» менеджмент
ЯК КЕРІВНИКИ ВІД ОСВІТИ ОБРАЗИЛИ ДІТЕЙ,
АБО ГУЧНИЙ ФІНАНСОВИЙ „SOS”!
Цюрупинський районний відділ освіти грубо порушив бюджетне законодавство. Саме там фінанси спрямовувалися … за власним бажанням керівників. Всього ж у сфері районної освіти з порушенням фінансового законодавства незаконно витрачено понад 512 тис.грн.
Не секрет, на державному рівні безоплатним харчуванням забезпечуються в першу чергу діти-сироти та з малозабезпечених родин відповідно до затверджених чинним законодавством норм і вимог. Проте в загальноосвітніх закладах району стан організації гарячих обідів, а саме забезпечення дітей якісним та безпечним харчуванням, був незадовільним. Факт: норм харчування у більшості шкільних їдалень не дотримувалися. Хоча фінансувати шкільні обіди молодших школярів передбачено виключно за захищеною статтею видатків. Прикро, що менеджери освіти обійшли вимоги законодавства, звернувшись до місцевої влади з пропозицією перекинути чималі кошти на капітальний ремонт. А постраждалі від цього діти харчувалися без додержання натуральних норм. Таким чином, на школярах Підстепненської, Пролетарської, Клинівської, Подокалинівської та Кринківської шкіл „заощаджено” велику суму, з пояснень винуватців, за рахунок закупівлі передусім дешевого хліба. Загалом на дітях „зекономлено” майже 152 тис.грн.! Ці кошти спрямовано на капітальні ремонти. КРУ виявило: акти виконаних ремонтних робіт не відповідали дійсності, незаконне завищення видатків склали загальну суму понад 56 тис.грн. Зокрема, не зійшлися кінці з кінцями фінансові операції, проведені з підрядниками по капітальному ремонту мережі водопостачання Раденської школи, після реконструкції системи теплозабезпечення та ремонту котельні Казачелагерської і Щасливської шкіл. До того ж «накручено» вартість робіт з покрівлі Кринковської школи, станції юних техніків міста Цюрупинську. Після встановлення віконних блоків у Виноградівській школі зайво витрачено майже 21 тис.грн., а в Цюрупинській спеціалізованій школі № 2 понад 18,5 тис.грн.
По-своєму чиновники тлумачили й програму «Шкільний автобус на 2004-2010 роки» для сільської місцевості. Посадовці діяли не на користь сільським дітям, яких необхідно підвозити до місця навчання і до дому, а не до міста! Державні контролери встановили, що з казни необґрунтовано проплачено понад 64 тис.грн. за пільговий проїзд учнів на міських маршрутах у 2006-2007 роках.
З комунальним майном теж не все в порядку. Придбаний за рахунок місцевого бюджету Автомобіль «Ланос», передбачений для використання у навчанні учнів професії водія, не доїхав до міжшкільного навчально-виробничого комбінату. Хоча у посадовців повноважень про розпорядження майном громади немає. Відомо, що застарілі комп’ютери псують зір дітей, шкодять розвитку дитини. Проте нові автомобіль і комп’ютерне обладнання, які разом коштують понад 66 тис.грн., використовувалися не у навчальному процесі, а чомусь сторонніми організаціями, котрі ніякого відношення до освітньої галузі не мають.
В ході ревізії ревізори виявили зайву сплату заробітку педагогам у сумі 16,5 тис.грн. за час їх відпустки. Більш ніж 6 тис.грн. коштів безпідставно нараховано та виплачено заступникам директорів навчальних закладів по адміністративно-господарській частині за суміщення професій. Інспектори КРУ виявили лишки матеріальних цінностей або заниження їх вартості, або штучне збільшення на десятки тисяч гривень.
Досить небезпечно оперувати бюджетними сумами без правил. Висновок досить сумний: матеріали інспектування передано правоохоронним органам, на бухгалтерських працівників складено адмінпротоколи.
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 0 гостей