Фінансовий безлад?

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

Фінансовий безлад?

Повідомлення Прес-служба КРУ »

Фінансовий хаос?
ЗУПИНИТИ «АСТРОНОМІЧНІ» ЗБИТКИ,
АБО ЯК ОБРЕВІЗОВАНО «ПРОФЕСІОНАЛІВ»

Роками аграрна галузь вбирає мільйонні суми адресної державної допомоги. КРУ в Херсонській області, провівши масштабну ревізію фінансово-господарської діяльності галузевих обласного та районних управлінь за період 2005-2007 роки, виявило макропорушення фінансової дисципліни на суму 14,4 млн.грн. На 18 винних у порушеннях посадовців складено «заслужені» протоколи.
Зокрема, Головне управління агропромислового розвитку не упередило грошових прорахунків на суму більше 1,7 млн.грн. Адже саме там державні контролери зафіксували порушення при наданні підтримки сільськогосподарським товаровиробникам усіх районів області. Досить «професійно» розподілено державні дотації на підтримку тваринництва та рослинництва: виявлено фінансові операції, які призвели до збитків, загалом на суму більш ніж 11 мільйонів гривень. Приміром, у Білозерському районі незаконно призначено компенсації сільськогосподарським виробникам на суму понад 216 тис. грн. У Нижньосірогозькому районі ряд господарств за «сприянням» місцевого управління незаконно отримали фінансову підтримку з державної кишені на десятки та сотні тисяч гривень. Близько 30 тисяч гривень виплачено державних дотацій підприємствам Горностаївського району, які мали прострочену заборгованість перед казною всіх рівнів. Управління агропромислового розвитку у Чаплинському районі «підтримало» безпідставно сільгосптоваровиробників загалом на суму 974 тисячі гривень…
Ще у 2005 році п’ятьом господарствам необґрунтовано компенсовано 30 відсотків вартості техніки вітчизняного виробництва. Упродовж 2007 року за програмою „Закладення і нагляд за молодими садами, виноградниками та ягідниками” необґрунтовано компенсовано витрати одному з господарств області за придбання запасних частин до сільськогосподарської техніки, картоплезбирального комбайну, візку для транспортування жаток на загальну суму понад 195 тис. грн. Аналіз змісту документів головного обласного управління агропромислового розвитку показав: селянське фермерське господарство „Едельвейс” Великолепетиського району не раз безпідставно скористалося фінансовою підтримкою. Так, рахунок казни необґрунтовано придбано саджанців винограду сорту „Рисус”, „Рубін Голодриги” та „Шоколадний” на суму 220,8 тис. грн. Проте схеми посадки цього взагалі не передбачали відповідно до проекту на створення винограднику, затвердженого Мінагрополітики. Тисячі гривень компенсовано на придбання бензину марки А-95 для роботи тракторів, фактично працюючих на дизельному паливі.

У 2006 році товариство Каховського району, не маючи ніякого права власності на земельну ділянку, одержало понад півмільйона гривень з державної кишені за посіви ярих та озимих культур. Два господарства Горностаївського району не мали дозволу на спеціальне водокористування і тому необґрунтовано отримали компенсацію за електроенергію на зрошення. Фермерське господарство Генічеського району за рахунок державної скарбниці підтримано на суму п’ять тисяч гривень за обробку засіяних площ, хоча відповідних документів не було. До того ж майже десятки тисяч гривень неправомірно відшкодовано на адресу фірми за вироблене насіння. Одній з фірм необґрунтовано з державної скарбниці компенсовано частину вартості 20 тисяч кілограмів насіння сої сорту «Медея» в сумі близько 27 тисяч гривень.
Торік понад 4,3 мільйона гривень безпідставно спрямовано 44 суб’єктам господарювання як часткову компенсацію вартості мінеральних добрив та використану на полив електроенергію, за посіви культур, вирощену худобу та птицю. Однак такі виробники продукції не поспішали сплачувати податки місцевій казні. Звірки, проведені ревізорами в сільських радах, виявили кількісні розбіжності наявного поголів’я худоби та птиці у 27 випадках. Отже, зафіксовано непоодинокі факти зайвого надання фінансової допомоги на загальну суму 112 тисяч гривень. Так, КРУ встановило: лише в одному Великоолександрівському районі кожний десятий власник худоби поцупив з державного кошику зайві гроші. Звісно, у вигляді дотації, на загальну суму понад 19 тис.гривень завдяки неправдивим даним про кількість голів свійських тварин.
Не виключено, що найближчим часом державні контролери продовжуватимуть подібні звірки в сільрадах і виявлятимуть нові кількісні розбіжності наявного поголів’я худоби та птиці, аби запобігти випадкам зайвого надання фінансової допомоги.
«Апетит» деяких горе-господарів нагадує поведінку лютих хижаків, які дивляться на бюджетні гроші, як на ласий шматок фінансової здобичі. Зокрема, на Херсонщині розпорошено суму понад 825 тис. грн. бюджетних фінансів на закладення і нагляд за молодими садами, виноградниками та ягідниками.
Численні порушення – при наданні фінансової підтримки аграріям через механізм здешевлення кредитів. Минулого року вісім товаровиробників, маючи заборгованість по сплаті прибуткового податку, без підстав одержали разом компенсацію за кредити на суму майже 143 тисячі гривень. Приміром, агрофірма необґрунтовано одержала компенсацію за користування кредитом у сумі 3,5 тис. грн. на придбання запасних частин для крапельного зрошення. Також у 2006 році три переробні підприємства Новотроїцького, Каланчацького та Нововоронцовського районів за відсутності підтвердних документів про закупівлю сільгосппродукції скористалися державною допомогою на суму майже 135 тис. грн.
Головне управління агропромислового розвитку протягом 2005-2007 років незаконно спрямувало на заробітну плату майже 35 тис. грн., а порушення в оплаті праці районних управлінь склали суму близько 11 тис. грн. Водночас деякі працівники обласного та районних управлінь не одержали належні їм доходи в сумі близько 28 тис. грн. Крім того, за рахунок бюджету покрито витрати за приватні міжміські телефонні розмови в сумі понад 4 тис. грн. Виявлено також випадки зайвого списання пального в сумі понад 20 тис. грн. Без документального підтвердження обсяги списаних бюджетних коштів склали загальну суму понад 45 тисяч грн., за оренду приміщень не надійшло плати в сумі майже 21 тис. грн. Під час інспектування відшкодовано прорахунки на суму майже 85 тис. грн.

Ґрунтовні матеріали інспектування передано правоохоронним органам.
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 0 гостей