Проти бюджету

Региональные новости Херсонской области. При перепечатке из других источников обязательно наличие (гипер)ссылки на оригинал статьи
Ответить
Прес-служба КРУ
VIP пользователь
VIP пользователь
Сообщения: 667
Зарегистрирован: 17 окт 2007, 10:28

Проти бюджету

Сообщение Прес-служба КРУ » 06 окт 2008, 10:04

Фінанси громад

ЗЕМЛЯ … ПРОТИ БЮДЖЕТУ


Цюрупинський район, як і всі інші, знаходиться під фінансовим контролем ревізорів КРУ. З року в рік у самоврядні структури ревізуються з питань оренди землі та її індексації. Матеріали ревізій територіальних громаднадано правоохоронним органам.
Новомаячківська селищна рада порушила вимоги до проведення індексації грошової оцінки земель відповідно до постанови Уряду від 12 травня 2000 року № 783. Тому по 11 договорам оренди КРУ провело індексацію грошової оцінки землі та збільшило розмір орендної плати. Також виявлено факт відсутності договорів на користування земельними наділами на загальній площі понад 60 га. Аналогічні порушення – в Костогризівській сільраді, де без орендних договорів експлуатувалося 66 га землі.
За період з жовтня 2005 по квітень 2008 років у межах Брилівської селищної ради юридичні особи та приватні підприємці використовували земельні ділянки без укладання орендних договорів загалом на площі близько 5 га. Ревізори підрахували: відповідно до грошової оцінки земель громади до казни всіх рівнів могли б надійти тисячі гривень. Селищна рада не опікувалася «земельними» надходженнями. До речі, у разі невнесення своєчасної плати з горе-орендарів справляється пеня у розмірі двох відсотків несплаченої суми за кожний прострочений день. Таким чином ревізори нарахували пеню в сумі близько 1,5 тис.грн. за несвоєчасні розрахунки. Як результат до бюджетів усіх рівнів не надійшло орендної плати в сумі понад 22,5 тис.грн. Довелося ревізорам інформувати місцевий відділ земельних ресурсів. Звісно, задля притягнення порушників земельного законодавства до суворої відповідальності. КРУ закликає на посиленні громадського нагляду за ефективним використанням земельних площ. Контроль за землекористувачами є вкрай необхідним для всіх без виключення територіальних громад.

Контрольно-ревізійний відділ у Цюрупинському
районі КРУ в Херсонській області

Ответить
  • Похожие темы
    Ответы
    Просмотры
    Последнее сообщение

Вернуться в «Херсонская область»

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 0 гостей