Ревізор на селі

Региональные новости Херсонской области. При перепечатке из других источников обязательно наличие (гипер)ссылки на оригинал статьи
Ответить
Прес-служба КРУ
VIP пользователь
VIP пользователь
Сообщения: 667
Зарегистрирован: 17 окт 2007, 10:28

Ревізор на селі

Сообщение Прес-служба КРУ » 17 окт 2008, 16:17

Село і ревізори

ЛІКИ В НІКУДИ?

Федорівська сільрада Білозерського району допустила чимало суттєвих недоліків при витрачанні бюджетних коштів. Зокрема, інколи без підстав відшкодовувалися витрати на відрядження особам, котрі у трудових відносинах з громадою не перебували. Також до Пенсійного фонду перераховувалися зайві суми коштів. Лишки ж матеріальних цінностей склали суму понад 10 тис. грн. У фельдшерсько-акушерському пункті журнал видачі медикаментів хворим був відсутній. Деякі ліки списувалися необґрунтовано. Виявлено й факт завищення вартості виконаних підрядником ремонтних робіт на тисячі гривень. Впродовж 2005-2008 років всупереч установчим та нормативним документам виплачено понад 22 тис. грн. громадському формуванню з охорони порядку.

Наталія Поліщук, старший контролер-ревізор
контрольно-ревізійного відділу в Білозерському районі Херсонської області

Прес-служба КРУ
VIP пользователь
VIP пользователь
Сообщения: 667
Зарегистрирован: 17 окт 2007, 10:28

ПОМИЛЯТИСЯ НЕ ТРЕБА!

Сообщение Прес-служба КРУ » 20 окт 2008, 09:56

Новодмитрівська сільрада Іванівського району порушила законодавство з фінансових питань на суму близько 48 тис.грн. До складу фінансових недоліків та прорахунків, виявлених КРУ, увійшли факти недонарахування матеріальної допомоги та відпускних, недоотримання заробітної плати тощо.
Без рішення сільради витрачено безпідставно майже 17,5 тис.грн на утримання двох сторожів ясла-садку. Теж необґрунтовано витрачено зайві бюджетні кошти й на утримання медичного персоналу фельдшерсько-акушерського пункту. В актах закупівлі вугілля для опалення установ сільради були відсутніми дані про особу, яка брала участь у господарській операції та не вказана ціна за одиницю придбаного товару. Виявлено також факт заниження в обліку майна на суму понад 142 тис.грн. Тому на винних посадових осіб складено протоколи про адміністративне порушення.
Галина НАЗАРЕНКО,
начальник контрольно-ревізійного відділу
в Іванівському районі Херсонської області

Прес-служба КРУ
VIP пользователь
VIP пользователь
Сообщения: 667
Зарегистрирован: 17 окт 2007, 10:28

Особлива увага - використанню автомобілів

Сообщение Прес-служба КРУ » 13 ноя 2008, 15:24

Упередити порушення

ГРОШІ НА МАШИНУ
При проведенні ревізій особлива увага - використанню автомобілів у сільрадах, де практично власного транспорту немає.
Голови територіальних громад вимушені укладати договори оренди здебільшого на свій власний автотранспорт. Приміром, Козачелагерська сільрада Горностаївського району орендувала транспорт, уклавши договір з зазначенням дальності і вартості поїздок. При цьому вимогам Цивільного Кодексу України договір найму транспортного засобу повністю не відповідав. Адже договірні відносини треба засвідчувати нотаріально. Таким чином з січня 2006 по червень 2008 років сільрада необґрунтовано сплатила коштів за транспортні послуги в сумі майже 15 тис. грн. До речі, кожна самоврядна структура теж неправомірно витратила на оренду транспорту від 2,5 тис.грн до 5 тис.грн.
До порушників законодавства застосовано заходи адміністративного та дисциплінарного впливу. Матеріали ревізій передано районній прокуратурі.
Андрій Мундя, начальник контрольно-ревізійного відділу в Горностаївському районі КРУ в Херсонській області

Прес-служба КРУ
VIP пользователь
VIP пользователь
Сообщения: 667
Зарегистрирован: 17 окт 2007, 10:28

Сообщение Прес-служба КРУ » 15 дек 2008, 09:06

Бюджетна сфера


ПОРУШЕННЯМ НЕ БУТИ?

У Новотроїцькому районі - чимало фактів фінансових порушень. В Подовській та Одрадівській сільрадах прорахунків склала загалом суму 62 тис.грн. Матеріали ревізії надано на розгляд районній прокуратурі. Винних посадовців притягнуто до відповідальності.


Подовська сільська рада недодала загалом своїм працівникам понад 3,5 тис.грн зарплати за час відпусток з причини некоригування її на коефіціент підвищення тарифних ставок і посадових окладів. Крім того, громада отримала не всі надходження за землекористування внаслідок неукладання договорів оренди землі. Безпідставно виплачені й надбавки, відпускні службовцям органу самоврядування, списано товарно-матеріальних цінностей з порушенням законодавства, не оприбутковано приміщення пошти на суму 17,3 тис.грн.

Одрадівська сільська рада теж недодала своїм працівникам 0,8 тис.грн заробітної плати за час відпусток з причини некоригування її на коефіціент підвищення, не отримала надходжень за користування земельними ділянками в сумі майже 6 тис.грн з причини несвоєчасної сплати орендної плати. Безпідставно використано гроші на виплату надбавок, премій, відпускних, списано товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 23,2 тис.грн.
Отже, не всюди дотримуються посадовці вимог чинного законодавства, мають місце недоліки у веденні бухгалтерського обліку. Тому КРУ в ході кожної ревізії усуває зафіксовані порушення, вживає невідкладних заходів з виправлення ситуації з витрачання бюджетних коштів. Крім того, бухгалтери отримують консультативну допомогу, аби запобігати в подальшому тим прорахункам, котрі допущено з їх вини при веденні бухгалтерського обліку.
Контрольно-ревізійний відділ у Новотроїцькому районі
КРУ в Херсонській області


Прес-служба КРУ
VIP пользователь
VIP пользователь
Сообщения: 667
Зарегистрирован: 17 окт 2007, 10:28

ПИТАННЯ БЮДЖЕТУ

Сообщение Прес-служба КРУ » 13 фев 2009, 09:55

Добробут громади

БЮДЖЕТНІ ПОРУШЕННЯ

Досить гострим є запобігання порушенням фінансової дисципліни. Насамперед, зі сторони землевласників та землекористувачів. Викривлені земельні відносини уповільнюють фінансово-бюджетні відносини територіальних громад.
При проведенні ревізій в районі особлива увага приділяється стану розрахунків по орендній платі за землю, яка є одним із основних джерел надходжень до сільських скарбниць. Для виявлення таких чималих втрат державні контролери співставляють прийняті рішення органів влади про надання в оренду земель, які знаходяться в адміністративному підпорядкуванні сільрад, договори оренди з фактичним надходженням коштів. Виявлено: декотрі приватні підприємці, які орендують земельні наділи та використовують їх в своїй діяльності, невчасно сплачують відповідну орендну плату.
У районі не раз порушено вимоги земельного законодавства, а саме: Земельного Кодексу, Закону «Про плату за землю», «Про оренду землі», адже за десятками наявних договорів орендна плата надходить до державної та місцевої казни несвоєчасно. Мають місце інші типові фінансові прорахунки.
В Привільській сільраді в ході планової ревізії відшкодовано і усунуто фінансових порушень на загальну суму майже 30 тис. грн. Загалом за період з жовтня 2006 по січень 2009 року купа допущених недоліків перевищила «планку» в 37 тис.грн . Причина - недоотримання коштів від надання в оренду землі та майна, здійснення незаконних видатків, в тому числі через нецільове використання бюджетних коштів тощо. У зв’язку з невиконанням умов договору оренди майна громада недоотримала доходів від надання в оренду злітної смуги та недоотримала орендної плати за надання землі за заниженою ставкою.
Сільрада списала матеріальні цінності з порушенням чинного законодавства на тисячі гривень. Мали місце й випадки використання легкового автомобіля у вихідні та святкові дні, в результаті чого безпідставно списано пальне на витрати установи. безпідставно премійовано та виплачено матеріальну допомогу голові ради. Матеріали ревізії передано правоохоронним органам та проінформовано органи влади. «Телефон довіри» ревізорів- 3-26-28 , в Херсоні 26-36-28.


Галина Дучева, начальник контрольно-ревізійного відділу в Каланчацькому районі КРУ в Херсонській області

Прес-служба КРУ
VIP пользователь
VIP пользователь
Сообщения: 667
Зарегистрирован: 17 окт 2007, 10:28

Сообщение Прес-служба КРУ » 17 мар 2009, 10:35

На селі - ревізія
ХРОНІЧНІ «ХВОРОБИ» КАЗНИ

Не всюди і не завжди бухгалтерський облік і фінансову звітність ведеться без помилок та недоліків. Не є виключенням Заградівська сільрада Високопільського району, де за останні два роки відповідальні посадовці „встигли” проштрафитися при використанні бюджетних коштів та майна. Матеріали інспектування надано правоохоронним органам.

Зокрема, зайво виплачено гроші за ранг працівникам, не доплачено технічному персоналу суми за використання дезінфікуючих засобів, надміру призначено надбавку за класність водію. Крім того, в ході ревізії зафіксовано факт виплати компенсацій за користування житлом без відповідних заяв педагогічних працівників. Не вірно також розраховано та виплачено щорічні відпускні педагогам. Тому й не обійшлося без зайвого нарахування страхових платежів Пенсійному фонду.

Необґрунтовано списано матеріальні цінності, приміром, новорічні іграшки, подарунки, призи, фарба без зазначення кількості пофарбованої площі. Не проводився суворий облік за паливно-мастильними матеріалами.

Поза договірними відносинами на території сільради на земельній ділянці розміщений торговий центр Кочубеївського споживчого товариства. В ході ревізії з’ясовано: грошова оцінка такої ділянки становить майже 15 тис.грн. В той же час громада недоотримала надходжень до бюджету з цієї площі землі в сумі понад тисячу гривень. Також на території ради не перебувала в користуванні земля запасу (рілля, пасовища та інші) сільськогосподарського призначення та інші площі резервного фонду. Якби ці наділи використовувались за прямим призначенням, тоді б бюджети всіх рівнів загалом отримали майже 4 тис.грн. земельних надходжень.

Без оформлення документів під об’єктами електромереж використовується земля ВАТ „Херсонобленерго”. До того ж за експлуатацію водомережі села приватному підприємцю не нараховувалася орендна плата. Тому до сільської скарбниці лише за п’ять місяців не надійшло майже 17 тис.грн.додаткових надходжень. Крім цього, рада надала площі в оренду Великоолександрівському центру поштового зв’язку та ВАТ «Укртелеком» без договорів, що є порушенням Закону України «Про оренду державного та комунального майна», через що втрати фінансових ресурсів «вилилися» в суму ще понад 3 тис.грн. Ось як піклується наповненням скарбниці сільрада!
Прес-служба КРУ в Херсонській області

Ответить
  • Похожие темы
    Ответы
    Просмотры
    Последнее сообщение

Вернуться в «Херсонская область»

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 1 гость