Земля
Несправжні господарі громад?
Чому ж бюджети громад не дозволяють виконати ані цільові програми розвитку села, ані в повному обсязі утримувати всі установи сільрад?
Так, переважна більшість самоврядних структур затверджує асигнування на забезпечення лише соціальних виплат (зарплата, нарахування на заробітну плату), на утримання працівників установ та функціонування дитячих садків, які в останні роки є практично в кожному населеному пункті. Тому посадовцям територіальних громад варто вишукувати нові шляхи з наповнення казни та працювати над своєчасністю надходжень до бюджету. Після аналізу з нарахування та фактичної сплати за оренду землі виявлено випадки несвоєчасних розрахунків за її користування, що не відповідає вимогам Земельного кодексу України, Закону України «Про плату за землю».На жаль, контрольні заходи в Голопристанському районі виявили непоодинокі випадки бездіяльності службовців сільрад. Як наслідок місцеві скарбниці недоотримали чималу суму коштів.
Зокрема, ще у 2004 році Бехтерська сільрада уклала договір з гр. М. про оренду майже 100 га землі терміном на два роки. До речі, сума плати за неї - 15,78 тис. грн. Фактично ж гр. М. заборгував сільраді майже 12 тис. грн, а до бюджету сільради надійшло лише чотири тисячі гривень. Керівники ж сільради ніяких дій відносно стягнення заборгованості не застосовували. Лише після проведення ревізії повідомлено суд щодо стягнення заборгованості в примусовому порядку.
Добропільська сільрада надала дозволи на виготовлення проектів відведення земельних ділянок в оренду громадянина Д. та сільгосппідприємству загальною площею 320 га. Проте ніяких договорів з орендодавцями не укладено. І це при тому, що фактично земельні ділянки використовувалися Таким чином, радою передано землю без оформлення відповідних документів та її користування не проведено відповідності до вимог чинного законодавства. Отже, місцевим бюджетом недоотримано надходжень в сумі понад 12 тис. грн.
Ревізори КРУ наголошують: доцільно громадам забезпечити контроль за «земельними» надходженнями до бюджетів та повним виконанням договірних зобов’язань. Слід зауважити: при співставленні рішень сесій сільрад про надання дозволів на розробку проектів землеустрою на відведення земельних ділянок в оренду та фактично укладених договорів проходить час до 44 місяців, у зв’язку з чим казна втрачає платежі за оренду земель. До того ж часто за наявності рішень сесій угоди оренди не укладаються взагалі.
Контрольно-ревізійний відділ у Голопристанському районі
КРУ в Херсонській області
Несправжні господарі громад?
Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
-
- VIP користувач
- Повідомлень: 667
- З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28
-
- Similar Topics
- Відповіді
- Перегляди
- Останнє повідомлення
-
- 0 Відповіді
- 252 Перегляди
-
Останнє повідомлення Волонтери Херсону
Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 0 гостей