За тепло платитимуть навіть у спеку

Оглядова інформація про найважливіші події, які відбуваються в Україні. Новини про політику, економіку, культуру, науку, технології, а також про суспільні проблеми та події, які відбуваються в різних регіонах України. Цей розділ дозволяє бути в курсі останніх подій в Україні та допомагає зрозуміти, як вони можуть вплинути на різні сфери життя країни та її мешканців
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

За тепло платитимуть навіть у спеку

Повідомлення Прес-служба КРУ »

За тепло платитимуть навіть у спеку
24.04.09 газета Голос України, Віктор СКРИПНИК.


Вінничани висловлюють обурення новою схемою оплати тепла і збирають підписи за її скасування

Опалювальний сезон у Вінниці закінчився 6 квітня, з настанням перших теплих днів. Однак платити за централізоване опалення жителі міста над Південним Бугом будуть і надалі. Навіть у літню спеку. Протягом усіх дванадцяти місяців. Чому?

З людьми не порадилися

— Це викликано тим, що виконком міськради змінив порядок розрахунків за опалення, — пояснив директор підприємства «Вінницяміськтеплоенерго» Сергій Коваленко. — На оплату централізованого теплопостачання запроваджено двоставковий тариф. Щоб зменшити фінансове навантаження на споживачів під час опалювального сезону, плату за тепло розбили на всі дванадцять місяців року. Така схема вигідна і для споживачів, і для теплопостачальних організацій.

На перший погляд, аргумент чиновника звучить переконливо. Запитання викликає хіба що один, як кажуть, цікавий пункт рішення виконкому міськради — про запровадження абонентської плати за тепло. Тобто, крім плати за встановленими тарифами за теплову енергію, вінничани тепер ще сплачуватимуть абонентську плату за квадратний метр житла(?!). Її розмір — 1,48 гривні за кожен квадратний метр квартири (уточнюю, не житлової площі, а всієї квартири). Мешканці одного з житлових будинків у мікрорайоні Вишенька підрахували, що з однієї квартири площею 45 квадратних метрів тільки абонплата щомісяця становитиме 66,60 гривні, за рік набіжить 799,84 гривні. Саме тому у чотирьох будинках згаданого мікрорайону вже зібрали більше двохсот підписів за скасування, як кажуть вінничани, «обдираловки».

Взявся за підрахунки й ветеран війни на ім’я Борис Миколайович. «Коли я прочитав слова у рішенні міськвиконкому «з метою зменшення фінансового навантаження на споживачів», аж сльози стали в очах, — каже ветеран. — Ну, думаю, є ще все-таки влада, яка піклується про людей. Взяв ручку, папір і підрахував. Тоді ще раз просльозився. Вже від того, наскільки держава безжальна до своїх громадян. Скрізь і у всьому хоче виїхати на їхньому горбі».

За підрахунками Бориса Миколайовича, за обігрів своїх 59 квадратних метрів він сплачував протягом місяця під час опалювального сезону 222,43 гривні. За весь сезон — 1334,38 гривні. Тепер за опалення виходить протягом місяця справді менше — 122,72 гривні. Але якщо доплюсувати ще й абонплату, загальна цифра становитиме 1811,16 гривні. «Це на 476,58 гривні більше, ніж було до нового «піклування» влади про нас, рідних їй вінничан, — каже спересердя ветеран. — Я надіслав ці розрахунки «батькам» міста з «подякою» за вивертання кишень».

— Те, що новий тариф, як кажуть, непрозорий, сумнівів не виникає, — наголошує вінничанин Костянтин Коваль. — А все тому, що нововведення не виносили на громадські слухання. Закон «Про місцеве самоврядування» передбачає процедуру громадських слухань з прийняття владою важливих для територіальної громади рішень. Наскільки мені відомо, це нововведення навіть на сесії не обговорювали. Передали все на міськвиконком. Тому й обурюються люди. А тим часом уже нараховують плату за тепло після закінчення опалювального сезону.

13 років «шукають» причину, чому батареї холодні

Нові тарифи ще більше загострять проблему якості опалення квартир. У багатьох будинках під час опалювального сезону батареї, як кажуть вінничани, не холодні, але й не гарячі. Одна з таких 10-поверхівок розташована на вулиці Пирогова, 78-А. Приблизно у половині квартир другого під’їзду батареї гріють, як мокре горить. «13 років, відколи здали будівельники 10-поверхівку, ми намагаємося встановити причину, чому, скажімо, на кухні батареї гріють так, що рукою не можна торкнутися, а у кімнатах — навпаки, ледь теплі, — каже один з мешканців будинку». За його словами, фахівці ЖЕКу нарікають на тепловиків. Ті, у свою чергу, після чергового походу по підвалу обіцяють прийти ще, щоб встановити причину. Бувало, зводили одночасно спеціалістів із названих організацій. Але тепліше в квартирах від того все одно не ставало.

Так минає рік за роком. Цієї зими жителі будинку написали ще одного листа на ім’я міського голови Вінниці. «Знаєте, яку нам надіслали відповідь? — запитують вони. — Встановимо причини і вам повідомимо письмово».

«Насправді чиновники з міськвиконкому чекали закінчення опалювального сезону, — посміхаються співрозмовники. — По-перше, відповідь дали із запізненням. По-друге, коли не працює опалення, як можна встановити причину поганої подачі тепла?»

Надалі ситуація матиме приблизно такий вигляд, припускають жителі будинку, — почнеться новий сезон, про лист забудуть. До того ж на початку нового опалювального сезону таких звернень, як зазвичай, буде багато. Доведеться писати нового листа. Не менше місяця чекати відповіді. А там, дивись, знову блисне весняне сонце. «Якщо за 13 років не зуміли не те що ліквідувати, а хоча б знайти причину поганого опалення будинку, то про що можна говорити...»

— Юристи радять нам викликати комісію, складати акти і не сплачувати за холодні батареї, — каже одна з мешканок. — Пробували це робити. Але щоб дочекатися представників ЖЕКу і теплоенерго, треба, мабуть, з роботи розрахуватися. Бо, як є Ваня, нема Петі, він на виклику. А прийшов Петя, то вже нема Вані...

Щоб мати хоч якусь економію в платі за не дуже теплі батареї, жителі згаданого будинку за власні кошти встановили загальний лічильник обліку тепла. Тепер за його повірку мають сплатити 1,5 тисячі гривень(!). Звичайно, з власних кишень. «Ось так наша економія, а вона була копійчана, піде коту під хвіст... Хтось же встановив такі розцінки для обдирання людей! Це ж, скажіть, будь ласка, яку складну роботу треба виконати, що за неї разово заплатити більше як місячну зарплату?..»
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Україна”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 0 гостей