Тема «золотого дна»

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

Тема «золотого дна»

Повідомлення Прес-служба КРУ »

На користь громади
ГРОШИМА „РОЗКВІТНЕ” ОЛЕШШЯ
У Цюрупинському районі, що на Херсонщині, проведений державний фінансовий аудит з питань формування та виконання бюджету протягом 2005-2008 років. Аудитори констатують: управлінці на місцях не забезпечили додаткових бюджетних надходжень на суму більш ніж 20 млн.грн.

Відрадно: за останніх три роки обсяги власних доходів у районі зросли майже вдвічі. Проте коштів поки не вистачає, аби вирішити всі першочергові справи громади. Не є секретом, що соціальна сфера села чекає суттєвої фінансової підтримки. Тому аудитори відшукали чималі резерви з покращення стану надходжень аби в подальшому зміцнити казну територіальної громади суттєвою матеріальною допомогою.

«Золотим дном» для місцевої скарбниці, як виявилося, є ретельний контроль земельних питань органами самоврядування та виконавчої влади. Стає зрозумілим, керівникам району вже не обійтися без повного відстеження всіх «земельних» операцій спільно з райвідділом Держкомзему.

До прикладів. Якби розмір орендної плати за використання землі був більшим, тоді б додатково бюджет збагатився сумою у 8 млн.грн. У разі подолання практики бездоговірного використання ряду земельних площ надходження до місцевих скарбниць зросли на суму близько 6 млн.грн.

Досить актуальним залишається й залучення до казни місцевих податків і зборів та за використання комунального майна. Тож потребує вкрай доречним буде визначення під’їзних місць до ринкового містечка „Житлоселище” у Цюрупинську. Зокрема, треба установити відповідні дорожні знаки, визначити розмір орендної плати за користування внутрішньо-господарськими меліоративними системами, обладнанням та технікою. Варто також переглянути ставку торгових патентів та ринковий збір. Все це дозволило б перерахувати ще 160 тис.грн до казни.

До речі, у зведеному бюджеті Цюрупинського району частина власних ресурсів й досі не значна. Адже з державної казни надходить близько 84 відсотків у вигляді дотацій та субвенцій. Незрозумілим для фахівців КРУ є те, що деякі голови місцевих рад, чекаючи чималі кошти районної казни, не скористалися можливістю одержати майже 140 тис.грн. при будівництві 12 передавальних пристроїв мобільного зв’язку.

Докладні підсумки аудиту говорять про те, що не лише в одному районі існують істотні резерви заради поповнення казни грошима. Переконливі пропозиції аудиторського дослідження взято високими посадовцями до прямого виконання.
Прес-служба КРУ в Херсонській області
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 0 гостей