Прозора протидія

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

Прозора протидія

Повідомлення Прес-служба КРУ »

СПІВПРАЦЯ З ПРЕСОЮ: НА ШЛЯХУ ДО ВДОСКОНАЛЕННЯ
(про висвітлення результатів діяльності КРУ на Херсонщині)
Чим зацікавлені журналісти у висвітленні результатів роботи КРУ? Які останні теми розкривають підсумки інспектування? Наскільки стають доступнішими та якіснішими матеріали, підготовлені спільно прес-службою та журналістами?
Журналістика дає шанс кожній людині зрозуміти сенс суспільного життя, розширити світогляд, розібратися в непростих питаннях розвитку громади. Завдяки взаємодії з засобами інформації доступнішими стають результати діяльності органів контрольно-ревізійної служби.
На Херсонщині поширення конкретних результатів контрольно-ревізійних дій відбувається майже всіма районними, міськими та обласними засобами масової інформації, а саме через газети, Інтернет, телебачення, мережу радіомовлення. Мета публічної діяльності КРУ залишається єдиною – сприяти дотриманню чітких правил бюджетного процесу, будувати прозорі взаємини з громадою для ефективного фінансового контролю. Населення дізнається: для чого функціонує Служба на місцях, що конкретно робиться в ході контрольних заходів. Не секрет, що громадськості завжди цікаві інтерв’ю з посадовцем , підсумки ревізії або аудиту, оголошення про нову ревізію, телефон довіри.
ЯКІСТЬ ЗМІСТУ – ПЕРШ ЗА ВСЕ
Щороку на Херсонщині оприлюднюються сотні статей, виступів, повідомлень та сюжетів в електронних та друкованих засобах інформації. Підрозділи в містах і районах регулярно розміщують в пресі оголошення про наступні ревізії, функціонування телефонів довіри та застосовують у матеріалах достовірні факти з фінансового контролю у бюджетній сфері. Окремо варто зазначити зусилля ревізорів у висвітленні випадків неефективного використання земель, підпорядкованих самоврядним структурам. Адже громади не завжди враховують всіх наявних можливостей.
Чимало прикладів плідної та системної взаємодії між ревізорами та газетярами. Торік контрольно-ревізійні відділи у Верхньорогачицькому, Нижньосірогозькому, Високопільському та Генічеському районах щомісяця несли до людей друковане слово. До речі, редакція газети «Каховська Зоря» надрукувала переважну більшість матеріалів резонансного характеру щодо стану фінансових справ у бюджетній сфері області та району. Плідною була співпраця з газетами «Гривна», «Кур’єр», «Южний регіон», «ВІК», «Таврійський край» та інших. Найбільше виступів на радіомовленні – у ревізорів Бериславського району, на телебаченні – в Скадовському та Генічеському районах.
Які ж назви матеріалів привертають увагу? Передусім такі: «Скарбниць фінансовий неспокій» (газета «Нова Каховка»), «Найпоширеніші ходи комбінаторів», які розплутують ревізори» («Трудова слава»), «Звертаюся до КРУ, як до останньої інстанції, без якої порядку не буде» («Рідний край»), «Ревізори дбають про державу» («Придніпровська Зірка»), «Санаторні макарони» («Наддніпрянська правда») «Причиною усіх порушень, перш за все, є безконтрольність» («Вісник Приазов’я»), «Мільйони за воду, тисячі за землю» («Таврійський край»), «Ревізори повернуться знову» («Южний регіон»), «Оренда державного та комунального майна» (газета «Вісті»).

ЗАСТОСУВАТИ ОПЕРАТИВНІСТЬ
Належну інформаційну підтримку забезпечили контрольно-ревізійній службі центральні всеукраїнські видання «Урядовий кур’єр», «Голос України» та фаховий журнал «Фінансовий контроль» http://195.78.68.73/kru/uk/publish/article/49611 На сайтах ГоловКРУ https://dkrs.gov.ua/kru/uk/index , Херсонський форум, обласної державної адміністрації http://www.oda.kherson.ua , обласної телерадіокомпанії «Скіфія» http://www.skifiya.com.ua/ розміщено підсумки всіх результативних ревізій, проведених зусиллями державних контролерів обласного апарату, міст і районів.
Окремо варто згадати оприлюднення підсумків інспектування в бігучому рядку телепрограми «Таврійські новини». Саме завдяки такому оперативному оприлюдненню до 12 разів на добу прес-служба відчуває чималу зацікавленість глядацької аудиторії у роботі КРУ. Після розміщення новин у стислому викладі, в тому числі і в газетах, до прес-служби дзвонили та приходили деякі нерадиві і недбайливі горе-керівники бюджетних установ і організацій, котрим повідомлення про їх відношення до коштів були, як «кість у горлі».
Через пресу велася робота з інформування населення про здобутки управління. Приміром, поінформовано про те, що КРУ Херсонщини – переможець Всеукраїнського конкурсу «Кращий розпорядник коштів державного бюджету», проведеного Держказначейством України (наказ від 1 квітня 2008 року).
Багато зусиль докладено підготовці матеріалів до Дня служби з фото та інтерв’ю. Упродовж минулого року у дев’яти газетах водночас оприлюднено по дві (18 разів), три (6 разів), чотири та п’ять публікацій, підготовлених прес-службою управління. Крім того, протягом року у пресі розміщено 14 фотографій із зображенням 44 працівників контрольно-ревізійної служби (деяких з них навіть двічі та тричі). Все це дозволяє говорити про те, що рамки прозорості контрольно-ревізійної служби досить широкі.
Одразу 6 газет оприлюднили інформацію прес-служби КРУ під назвами «Вирок оголошено», «Бізнес на крові». В тексті, зокрема, йдеться: за матеріалами ревізії КРУ слідчим відділом УСБУ було порушено кримінальну справу щодо привласнення бюджетних коштів в особливо крупних розмірах і службового підроблення документів двома посадовцями обласного центру служби крові.
Медіа-підтримка підрозділів КРУ у містах і районах, моніторинг інформаційного простору Херсонщини забезпечують своєчасне інформування громади, влади, силових структур про наведення фінансового порядку, налагодження ефективного функціонування казни всіх рівнів.
Нововоронцовські «Вісті» розповіли читачу про розкриття у 2008 році в районі фінансових порушень на суму понад 1,3 млн.грн. Приміром, виявлено факти неправомірного призначення державної дотації у сільському господарстві в сумі понад 682 тис.грн.

ДРУКОВАНИМ СЛОВОМ ПРО ПОРУШНИКІВ
Часопис «Високе поле» розповідає про фінансові порушення Заградівської сільради, де без оформлення документів під об’єктами електромереж використовується земля ВАТ «Херсонобленерго». До того ж до ВАТ «Херсонгаз» передано мережу та споруди, які перебували у власності заградівців, хоча газова мережа будувалась за власні гроші громадян територіальної громади та частково за кошти місцевого і державного бюджетів. Всього ж там зафіксовано фінансових порушень на суму майже півмільйона гривень.
Резонансним матеріалом стала тема про фінансово-господарську діяльність комунального підприємства «Херсонтеплоенерго», де працівникам недоплачено 2,5 млн.грн. зарплати. З чотирьох друкованих обласних видань аудиторія дізналася, що КРУ направило вимогу до МКП «Херсонтеплоенерго» про перерахунок зарплат за період з квітня 2007 по жовтень 2008 років, а далі зазначено, що в разі не усунення порушень державні контролери звернуться з позовом до суду щодо виплати зарплати в повному обсязі. Чимало видань порушили тему про фінансові та майнові порушення управління освіти Херсонської міськради на суму близько 5 млн.грн.
Щотижня Контрольно-ревізійні відділи у Верхньорогачицькому, Великоолександрівському, місті Каховка та Каховському районах розповідають читацькому загалу про результати своєї роботи контролерів на шпальтах районок.
Чи є служба, котра істотно впливає на вирішення актуальних фінансово-господарських питань Херсонщини? Звісно, їх чимало серед правоохоронних та контролюючих структур. Всі вони працюють на прискорення соціально-економічного розвитку таврійського краю, стоять на варті законності. У планах прес-служби - розповіді про конкретні дії КРВ стосовно відшкодування бюджетних коштів, наповнення казни додатковими надходженнями.

НАЖИВО ОФІЦІЙНИМ ГОЛОСОМ
За останні роки кількість радіоточок проводного мовлення в будинках у населення сільської місцевості, скоротилася більше ніж удвічі. Тому КРУ віддає перевагу взаємодії з радіомовленням у FM-діапазоні, що є найбільш перспективним, має найвищу якість, надійність, суттєво збільшує число охоплених ним радіослухачів. За допомогою радіоканалів «Таврія -FМ» та обласного радіо «Дніпро» оприлюднено 87,5 відсотка від усіх повідомлень про результати контрольних заходів, проведених усіма підрозділами управління. Також слід відзначити послідовність КРВ у висвітленні результатів діяльності через мережу місцевого радіомовлення у Великоолександрівському, Високопільському та Бериславському районах.
З оголошень читачі та радіослухачі дізнавалися про телефони довіри служби у районах та обласному центрі. До управління надходять повідомлення про факти затримки бюджетних виплат та грошового утримання, заробітної плати, з пенсійних питань. Так, за «телефоном довіри» звернулися працівники скадовського підприємства, де не застосовано коефіцієнт співвідношень тарифних розрядів у зв’язку з підвищенням рівня мінімальної зарплати. Під час планової ревізії фінансово-господарської діяльності Скадовського морського торгового порту факт, викладений у зверненні громадян, підтвердився. За підсумками контрольного заходу робітникам донараховано доходів у сумі 19,3 тис.грн.
У газеті «Булава» розміщено фото всіх працівників контрольно-ревізійного відділу у місті Херсоні та повідомлено, що на 39 підприємствах та установах обласного центру торік виявлено фінансові порушення на загальну суму близько 10 млн.грн.
У статті „За порушення фінансової дисципліни до суду” (газета «Каховська Зоря») читачам стало відомо про порушення, виявлені в ході ревізії фінансово-господарської діяльності Каховської районної державної лікарні ветеринарної медицини. Зокрема, було допущено безпідставне списання безоплатно переданих дезінфікуючих засобів 6 суб’єктам господарювання на суму понад 40 тис.грн., а контрольне обмірювання обсягів фактично виконаних робіт показало їх завищення на суму більш ніж 45 тис.грн.
«Високе поле» розповідає: минулого року у Високопільському районі встановлено фінансових порушень на суму понад 431 тис.грн. Зазначено: особлива увага - контролю місцевих скарбниць, адже ГоловКРУ оголосило 2009 рік Роком контролю місцевих бюджетів. Адже ревізор повинен гостро відчувати час, шукати і знаходити нові методи з аналізу господарської діяльності.
Обласне видання «Вгору» розповіло читацькому загалу про «мертві душі» в Херсонському гідрометтехнікумі, де гроші нараховувалися і переводилися на картки стипендії студентам. Серед таких нібито “одержувачів” були ті, хто на стипендію “не пройшли”, і навіть ті, хто давним-давно вже був відрахований з технікуму. Всього ж за два роки на їх картки поступило в загальній сумі понад 76 тисяч гривень. Причому 21 тисяча гривень для тих неіснуючих стипендіатів бухгалтерія перерахувала із зарплати педагогів, з матеріальної допомоги і преміальних. Та ще 16 тисяч гривень “отримала” як зарплату міфічна співробітниця самої бухгалтерії.
У статті „Махинаторам придётся расплачиваться” («Вгору» йшлося про те, що в Цюрупинському районі земельних порушень більше аніж в одній з інших областей країни. Також повідомлено, що за результатами роботи регіональних підрозділів України у 2008 році херсонські аудитори обласного КРУ посіли перше місце.
Варто сказати, що результати статті та виступи надходять до населення не лише в статистичному ракурсі, а й „наповнюються” цікавим фактажем, залучаються професійні журналісти. Слід також наголосити: авторитет ревізора напряму залежить від рівня його взаємодії з теле- і радіо журналістами. Окрім того, треба й надалі висвітлювати приклади тісної співпраці державних контролерів з іншими контролюючими та правоохоронними структурами, органами влади і самоврядування.
Результати роботи підрозділів оприлюднюються не лише в статистичному ракурсі, статті та виступи „наповнюються” цікавим фактажем, до написання газетних матеріалів залучаються професійні журналісти. Прес-служба обробляє у стислому вигляді викладені приклади з власного досвіду кожного КРВ у ревізуванні місцевих та інших підконтрольних об’єктів.
ОБЛИЧЧЯ СЛУЖБИ
Генічеський «Вісник Приазов’я» надрукував не лише фото з текстом, а й розмістив вітання з днем органів ДКРС від імені голів районних ради та державної адміністрації. Аналогічно у газеті «Придніпровська зірка» висвітлено здобутки контрольно-ревізійного відділу в Білозерському районі. Варто також відзначити публікації в новотроїцькій «Трудовій славі», великоолександрівській «Жайвір».
Оприлюднювалися також матеріали роз’яснювального характеру. Так, на шпальтах районки «Рідний край» наголошено на забезпеченні фінансових надходжень до бюджетів та приведення підконтрольними об’єктами у відповідність до законодавства всіх договірних відносин. Акцентовано увагу громади на упередженні порушень. Зокрема, працівники її відділу беруть активну участь на семінарах, які організовує фінуправління Голопристанської РДА для головних бухгалтерів бюджетних установ, де заслуховуються інформації про встановлені порушення і надаються фахові роз’яснення.

У «Таврійських вістях» повідомлено громадськості, що КРВ у Великолепетиському районі – саме та ланка контролю, за результатами роботи якої оцінюється ефективність управління органів місцевого самоврядування. Скадовський «Чорноморець» розповідає читачам: щорічні фінансові здобутки КРВ більш, ніж у 10 разів перевищують державні асигнування на його утримання.
У Нововоронцовському районі у газеті «Вісті» вказано, що ревізорів сприймають, як кваліфікованих спеціалістів, котрі не тільки викривають виявлені порушення, а й вносять пропозиції стосовно поліпшення фінансової дисципліни.
Контрольно-ревізійний відділ у місті Херсоні оприлюднив підсумки ревізії дитячого садку № 26 Антонівської сільради, де „на відсутніх дітей” за рахунок бюджетних коштів безпідставно списувалися продукти харчування та медикаменти.
У Нижньосірогозькому районі через місцеве видання «Червоний Промінь» в матеріалі „Не тріщать від доходів місцеві бюджети” йшлося про те, що зосередження спільних зусиль місцевих органів влади, самоврядування та райвідділу земельних ресурсів щодо застосування максимально можливої ставки орендної плати дало б змогу поповнити місцеві скарбниці земельними надходженнями на суму близько 1,2 млн.грн., а внесення змін до існуючих розпорядчих документів, які регламентують використання земельних ресурсів, дасть змогу одержати додаткових коштів до казни в подальшому у вигляді плати за землю на суму майже 800 тис.грн.
Триває робота над підготовкою змістовних проектів статей для їх подальшої обробки та якісного оприлюднення, в тому числі через обласні і всеукраїнські видання, в глобальній мережі Інтернет. Передусім задля інформування населення про результати проведених ревізій, з питань дотримання вимог бюджетного законодавства, функціонування «телефонів довіри».
НА КОРИСТЬ ГРОМАДІ
Варто зазначити зусилля ревізорів у висвітленні випадків неефективного використання земель, підпорядкованих самоврядним структурам, котрі не завжди враховують всіх наявних можливостей з отримання фінансових сум. Адже деякі землекористувачі поки що хазяйнують взагалі без правовстановлюючих документів. В той же час деякі самоврядні органи втрачають чималі надходження з причини не проведення перерахунку орендної плати. Частіше стали висвітлювати КРУ про збитки, понесені через прийняття неефективних управлінських рішень.
Зокрема, у «Наддніпрянській правді» в матеріалі „Від ревізії нас врятує пожежа!” розповідається про те, що Цюрупинське лісомисливське господарство допустило збитковий продаж деревини за нижчою від собівартості ціною на суму майже 1,5 млн.грн.
Резонансними у місцевій та всеукраїнській пресі стали результати ревізії господарської діяльності 7 дочірніх підприємств ДАК „Хліб України”, де КРУ встановлено фінансових порушень на суму 4,4 млн.грн. Крім того, втрати держбюджету внаслідок неефективних управлінських дій склали майже 19 млн.грн. Протягом останніх двох років Великолепетиський елеватор більш ніж на мільйон гривень придбав культиватор, пневматичну сівалку та дискову борону всупереч вимогам тендерного законодавства. Приміром, Братолюбівський елеватор купив автомобіль «Форд» вартістю 208 тис.грн. та здійснив фумігацію і дезінсекцію зерна (таких послуг надано на суму понад 162 тис.грн.) знову ж таки без проведення тендерів. А через касу Партизанського елеватору обійшли чималі кошти від реалізації зерна, борошна та хлібобулочних виробів.
Не можна не згадати про інспектування, проведене з питань виконання бюджету та стану фінансових розрахунків у Генічеському районі, де виявлено понад 20 млн.грн. фінансових порушень. В матеріалі «Бюджетний „бізнес” по-генічеськи?» зазначено, що на території Фрунзенської сільради без відповідних документів дитячий оздоровчий табір „Союз” роками користувався землею на площі понад 7 га. А Новоолексіївська селищна рада порушила чинне законодавство на суму майже 5 млн.грн. (недоотримання вимог штатної дисципліни, не проведення індексації балансової вартості об’єктів житлового фонду, заниження в обліку вартості майна, завищення видатків на виконані підрядні роботи). Також у даному матеріалі розповідається: пожежна охорона, народні колективи, пункт охорони громадського порядку, які офіційно не утворювалися, загалом „проковтнули” бюджетних коштів у сумі майже 430 тис.грн.
Не залишиться поза увагою й оприлюднення прикладів тісної взаємодії КРУ з правоохоронними органами, місцевою владою та самоврядуванням з питань дотримання на місцях вимог чинного законодавства та формування бюджетів. Робота над творчими проектами матеріалів, передусім про порушників фінансової дисципліни, дозволить і надалі переконливо доводити про жорстку позицію КРУ (утворена в області 65 років тому) в наведенні порядку у витрачанні коштів та при використанні майна.
Громадськості цікаві конкретні дії стосовно відшкодування бюджетних коштів, наповнення казни надходженнями. При цьому, звісно, треба творчо писати про порушників фінансової дисципліни. При цьому вкрай доречно наводити характерні фінансові та майнові прорахунки, переконливо доводити аудиторії жорстку позицію КРУ в наведенні порядку у витрачанні коштів та при використанні майна.
Подальша розбудова прозорих взаємин з громадою для ефективного фінансового контролю вимагає якісних публікацій, виступів на радіо і телебаченні.
Прес-служба КРУ в Херсонській області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

Повідомлення Прес-служба КРУ »

Щодо висвітлення даних
про телефони довіри у пресі
впродовж 5 місяців 2010 року

З початку року в місцевих ЗМІ оприлюднено 104 рази про функціонування телефонів довіри ГоловКРУ (4), облКРУ (44) та КРВ (56).

Населенню 44 рази повідомлено про номери телефонів довіри через обласні, міські та районні газети (відповідно 4;21;23). Про телефони довіри передано оголошень та повідомлень на телебаченні 17 разів, прозвучало 27 інформацій на радіо, розміщено 12 матеріалів у мережі Інтернет. Зокрема, за станом на 27 травня 2010 року користувачі веб-сайту «Херсонський форум» загалом переглянули 12 405 разів оголошення про вихід працівників КРУ на підконтрольні об’єкти, ознайомилися з контактними телефонами контрольно-ревізійної служби та адресами контрольно-ревізійних відділів.

Прес-служба разом з КРВ постійно вказує офіційні дані про функціонування «телефону довіри» в обласному, міських і районних центрах і в матеріалах про наступне інспектування підконтрольних об’єктів, і в контексті висвітлення результатів окремих проведених ревізій, і при оповіщенні річних, квартальних та помісячних підсумків контрольно-ревізійного управління.
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот], Trendiction [бот] і 0 гостей