Як громада рахує гроші

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

Як громада рахує гроші

Повідомлення Прес-служба КРУ »

«Реанімація» скарбниць,
Або де сховані гроші громади?

Наповнення державного і місцевого бюджетів, підвищення ефективності бюджетних витрат вкрай актуальні для громад. Завдяки повному надходженню плати за оренду землі кожна самоврядна структура може значно покращити фінансування соціальних потреб населення, приміром, зміцнити матеріальну базу будинку культури, профінансувати капітальний ремонт дитячого садка, фельдшерсько-акушерського пункту.
Ревізори КРУ, проводячи ревізію окремих рад, не лише виявляють бухгалтерські прорахунки, а й примушують голів територіальних громад виправляти фінансові та майнові помилки, повертати до казни „забуті суми”.

Головне контрольно-ревізійне управління України оголосило 2009 рік роком контролю місцевих бюджетів. При цьому особлива увага прикута до формування бюджетів сільських і селищних рад та цільове використання бюджетних коштів.
Нещодавно проведено ревізії Дніпрянської селищної та Райської сільської рад. По результатам інспектування встановлено незаконних та нецільових витрат на суму понад 160 тисяч гривень та інших порушень фінансової дисципліни на суму понад 1 млн грн.
Вкрай гостре питання - використання земельних ділянок. Приміром, у Дніпрянській раді відсутні договори оренди на використання земельних ділянок, що потягло за собою втрату доходів громадою в розмірі понад 62 тисяч грн. А затягування термінів з виготовлення документів про одержання в оренду земельних ділянок «забезпечило» втрату надходжень на тисячі гривень.
По Райській раді орендар сплачував плату за використання землі не по тій орендній ставці, внаслідок чого рада втратила своїх доходів на суму понад 190 тисяч гривень. На зазначені земельні ділянки до того ж не проведено нормативну-грошову оцінку, тому й втрати доходів по обом радам визначено розрахунково. Таким чином керівники підконтрольних об’єктів допустило неефективні дії.
Встановлено й факти витрачання грошей за відсутності потреби, зайвої виплати зарплати, безпідставне списання палива та інших матеріальних цінностей, завищення вартості ремонтно-будівельних робіт.
Дитячі садки Райської ради придбали деякі продукти харчування, заборонені дітям для споживання. У Дніпрянах закупили набори продуктів харчування для дітей-сиріт віком до 16 років … за рахунок коштів цільової програми „Ветеран”.
Винуватців притягнуто до адміністративної відповідності. Матеріали передано правоохоронним органам.
Тож керівникам та головним бухгалтерам сільських і селищних рад слід розбиратися у нормативно-законодавчій базі та припинити втрати бюджетних доходів, які можна використати в подальшому на покращення благоустрою сіл.

До уваги населення! Триває ревізія місцевих бюджетів, у зв’язку з чим просимо повідомити за телефоном довіри у Новій Каховці - 5-48-22, в Херсоні - 26 36 28 про всі відомі факти бюджетних порушень, крадіжок майна, земельних зловживань тощо.

Алла Чугунова, начальник контрольно-ревізійного
відділу в м. Нова Каховка, прес-служба КРУ в Херсонській області
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 1 гість