У власному домі

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

У власному домі

Повідомлення Прес-служба КРУ »

ГРОМАДІ НА КОРИСТЬ
ПОРЯДОК У ВЛАСНОМУ ДОМІ
У полі зору ревізорів Бериславського району - аграрна сфера, житлово-комунальне господарство, органи місцевого самоврядування.

Відома істина: КРУ працює для того, аби виправити порушення фінансової дисципліни у бюджетній сфері, запобігти управлінським прорахункам, недолікам, забезпечити повну грошову віддачу за оренду майна та землі. Тому й необхідна взаємодія з правоохоронними, іншими контролюючими органами та виконавчою владою на місцях в ході контрольних заходів за витрачанням коштів і матеріальних цінностей, їх збереженням, стану та достовірності бухгалтерського обліку та фінансової звітності.
На контролі – виконання місцевих бюджетів. Виявлено порушення бюджетної дисципліни, переконливо доведено факти негосподарського відношення горе-керівників до державної та комунальної власності. Документально зафіксовано кожний випадок незаконного, нецільового витрачання бюджетних коштів, нестач в Урожайненській, Зміївській, Степнянській, Тягинській, Одрадокам’янській сільрадах, КП „Веселе”, КП „Червоний Маяк”, СЖКП „Джерело” та інших. За порушення законодавства посадовців притягнуто до відповідальності.
Лише протягом першого півріччя 2009 року проведено 9 ревізій, якими виявлено фінансових порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів держави на суму більш ніж 576тис. грн (фінансових порушення, що призвели до збитків,недостачі, незаконні і нецільові витрати).
З порушеннями витрачено кошти на виплату заробітної плати, допомог, премій та інших виплат на загальну суму понад 100 тис.грн. (Тягинська, Зміївська, Степнянська, Червономаяцька, Одрадокам’янська сільради, Новобериславське СЖКП „Джерело”).
Окремі керівники не контролювали наявність та використання державного та комунального майна. Як наслідок, допущено недостач товарно-матеріальних цінностей на загальну суму понад 72 тис.грн. (КП „Червоний Маяк”, Червономаяцька та Тягинська сільради), лишків ТМЦ та заниження в обліку вартості майна на суму 61,67тис.грн. (КП „Веселе”, Урожайненська, Тягинська, Зміївська, Степнянська, Червономаяцька сільради).
Наповнення державного і місцевого бюджетів, підвищення ефективності бюджетних витрат вкрай актуальні для громад. Відомо, що земля – природний ресурс для поповнення коштами бюджетів. Адже щомісячна, некопійчана плата за оренду гарантує фінансове благополуччя сел. Завдяки повному надходженню плати за оренду землі кожна самоврядна структура може значно покращити фінансування соціальних потреб населення, приміром, зміцнити матеріальну базу будинку культури, профінансувати капітальний ремонт дитячого садка, фельдшерсько-акушерського пункту.
Порушувалося й земельне законодавство на досить великих площах у межах Степнянської, Урожайненської, Зміївської та Червономаяцької сільрад. Саме там місцеві скарбниці втратили через ненадання земель в оренду майже 130 тисяч гривень. В свою чергу правоохоронним органам передано матеріали ревізій, складено протоколи про адмінправопорушення.
Отже, забезпечення цільового використання бюджетних коштів, державного та комунального майна, наповнення доходної частини бюджету можливе в разі дотримання законності, об’єктивності всіх керівників, яким громада довірила господарювати. Тоді й не буде фактів недотримання коштів бюджетами і фізичними особами, порушень з питань правильного нарахування та виплати зарплати та інших доплат, нецільового витрачання бюджетних коштів, безпідставного списання матеріальних цінностей, завищення бюджетних асигнувань при відсутності потреби в них тощо.
КРУ нагадує про функціонування „телефону довіри” за номером у Бериславі 75730, по якому можна надати достовірні факти про встановлені порушення фінансового і бюджетного законодавства. До речі, зміни до законодавства України можна знайти в будь-якому варіанті: журнали, газети, законодавчі диски. Проте бухгалтери все одно порушують фінансову дисципліну. Чому?

Ірина Стешенко, начальник контрольно-ревізійного відділу в Бериславському районі, прес-служба КРУ в Херсонській області
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 0 гостей