Водночас темпи зростання інвестицій...

Региональные новости Херсонской области. При перепечатке из других источников обязательно наличие (гипер)ссылки на оригинал статьи
Ответить
Прес-служба КРУ
VIP пользователь
VIP пользователь
Сообщения: 667
Зарегистрирован: 17 окт 2007, 10:28

Водночас темпи зростання інвестицій...

Сообщение Прес-служба КРУ » 11 авг 2009, 17:43

Кошти
АУДИТ – МЕДИЦИНІ ХЕРСОНЩИНИ

Висока зношеність обладнання, зменшення рівня інвестування медичної галузі Херсонщини на енергозбереження, недосконалість регіональних заходів з підвищення енергоефективності впливають на підвищення рівня медичного обслуговування населення.
За останні три роки майже 6 відсотків загальних видатків зведених місцевих бюджетів області на охорону здоров’я мали капітальний характер. Водночас, темпи зростання інвестицій в основний капітал були в 1,4 рази меншими ніж по основним галузям економіки регіону, що засвідчило про зменшення пріоритетності до інвестування галузі. На початок 2009 року налічувалося 13 об’єктів незавершеного будівництва медичних закладів, підпорядкованих управлінню охорони здоров’я, устаткування лікарень більшості районів зношене на 64-68 відсотків, а по ФАПам – до 90.
Не планувалося та не використано за три роки жодної копійки з Великолепетиського та Верхньорогачицького районних бюджетів на придбання медичного обладнання. Разом із тим, дослідження навколо можливих резервів збільшення надходжень Великолепетиського районного бюджету засвідчило про його поповнення додатковими 2,2 млн грн.
Державні аудитори, окресливши ряд недоліків у проведенні модернізації обладнання, зосередили зусилля на пошуку конкретних шляхів з реального підвищення ефективної діяльності системи охорони здоров’я області.
Моніторинг за споживанням енергоресурсів системи медицини засвідчує: обсяги використаного вугілля та тепла скоротилися майже на чверть. Однак, зросло споживання газу та електроенергії на 2-5 відсотків. До речі, автономно обігріваються 34 заклади, 19 – опалюються централізовано, 70 ФАПів використовують вугілля.
Проблема споживання енергоносіїв пов’язана з обмеженістю фінансових ресурсів та збільшенням тарифів за послуги енергопостачальних підприємств (по електроенергії в 1,6 рази, тепловій - 2,5 рази, природному газу - втричі). Саме з цієї причини лікувальні заклади недотримуються граничних норм по споживанню енергоносіїв.
КРУ акцентовано увагу на окремих управлінських прогалинах при плануванні бюджетних сум на споживання райлікарнями електроенергії. Упродовж останніх трьох років, у разі повної заміни застарілого обладнання серед 11 медичних закладів області, економного витрачання ними енергоресурсів, можна було б заощадити понад 2 мільйона гривень. Приміром, за відсутності фінансової підтримки районного бюджету Голопристанська лікарня поки не в силах позбутися застарілих котлів.
Аудиторами КРУ розроблені та запропоновані для медицини заходи по енергозбереженню регіонального рівня. Їх якнайшвидше втілення в практику дозволить зекономити по медичній сфері близько 40 мільйонів гривень щороку.

Прес-служба КРУ в Херсонській області

Ответить
  • Похожие темы
    Ответы
    Просмотры
    Последнее сообщение

Вернуться в «Херсонская область»

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 1 гость