Знущання!

Региональные новости Херсонской области. При перепечатке из других источников обязательно наличие (гипер)ссылки на оригинал статьи
Ответить
Прес-служба КРУ
VIP пользователь
VIP пользователь
Сообщения: 667
Зарегистрирован: 17 окт 2007, 10:28

Знущання!

Сообщение Прес-служба КРУ » 10 ноя 2009, 11:11

Кошти держбюджету

ЛІСОСМУГОВЕ ЗНУЩАННЯ

Полезахисні лісонасадження Херсонщини розташовані на площі близько 42 тисяч гектарів. Як показала остання інвентаризація, незаконно пошкоджено, самовільно вирублено та знищено пожежами на загальну суму 4,5 мільйона гривень.

До речі, з жовтня 2007 року в області функціонує державне обласне підприємство «Херсонагроліс», яке й досі не отримало права на постійне користування лісосмугами та іншими полезахисними насадженнями. Тому й «гуляють» чималі площі ґрунтозахисного значення в посушливих степах таврійського краю. Прикро: роками такі землі залишаються бездоглядними, адже відповідальних осіб за їх збереження «днем з вогнем» не знайдеш.

КРУ ініціювало інвентаризацію полезахисних лісових насаджень всіма районними адміністраціями, аби з’ясувати реальний їх стан та прискорити передачу лісосмуг новому власнику. Державна програма «Ліси України на 2002-2015 роки», затверджена постановою Кабінету Міністрів України 29 квітня 2002 року, передбачає проведення ряду робіт з охорони, захисту і раціонального використання полезахисних насаджень. В той же час ДП „Херсонагроліс”, не маючи актів на земельні ділянки лісового фонду, ще у 2007 році незаконно витратив 35 тис. грн. «лісових» коштів держави на власні потреби. До того ж за два останніх роки близько 700 тисяч грн. державних коштів підприємство спрямувало лише на виплату зарплати і відрядження, оплату енергоносіїв і послуги зв’язку та оренду приміщень, а не на роботи з лісовідновлення.

Таким чином, гроші не пішли на виконання заходів з лісовідновлення та захисного лісорозведення. Ревізори КРУ запропонували в подальшому фінансувати лісоохоронні заходи виключно за наявності актів на право постійного користування землями лісового фонду. Матеріали ревізії передано правоохоронним органам.
Прес-служба КРУ в Херсонській області

Ответить

Вернуться в «Херсонская область»

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 0 гостей