В ході звірки довідок про розмір пенсій встановлено...

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

В ході звірки довідок про розмір пенсій встановлено...

Повідомлення Прес-служба КРУ »

Соціальний захист
ПАНСІОН ПОРУШЕНЬ
Цілком закономірною є допомога знедоленому, нещасному: поділитися шматком хліба, дати притулок бездомному, захистити старість і немічність, порятувати хворого, каліку чи скривдженого. КРУ нещодавно завершило планову ревізію Нововоронцовського комунального територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян. Ревізори ретельно проаналізували питання щодо витрачання коштів та достовірності бухгалтерського обліку і фінансової звітності.
Сьогодні соціальний захист в районі поширюється більш як на тисячі людей похилого віку різних пільгових категорій та груп, в тому числі одиноких і непрацездатних. Адже Терцентр – державна спецустанова, що надає послуги соціально незахищеним верствам населення.
Планова ревізія фінансово-господарської діяльності показала: посадовці Центру допустили чимало порушень фінансової дисципліни за період з серпня 2007 року по вересень 2009 року. Зокрема, безпідставно розтрачено коштів на суму 13,83 тис.грн., натомість недоотримано власних надходжень на тисячі гривень та втрачено можливість отримати додаткові суми від громадян, які вибули, в сумі 9,63 тис.грн.
Джерелом формування спецфонду кошторису установи є плата від надання послуг по обслуговуванню одиноких людей. Згідно Типового Положення про відділення соціальної допомоги вдома, затвердженого наказом Міністерства соціального захисту населення України від 01.04.1997 року № 44. Саме тому між одинокими непрацездатними громадянами і Терцентром укладаються договори на обслуговування, де передбачено всі зобов’язання сторін, зазначено види послуг, умови та терміни їх надання.
До речі, в окремих випадках відділення соціальної допомоги вдома може обслуговувати непрацездатних громадян та подружні пари, які мають працездатних дітей або родичів та відповідно до чинного законодавства зобов’язані їх утримувати, але з поважних причин не можуть за ними доглядати. В разі отримання пенсії непрацездатними особами більшої від мінімальної, з неї береться плата в розмірі 5 відсотків. Проте, Центр не укладав договорів про надання платних соціальних послуг. В ході звірки довідок про розмір пенсій встановлено: установа недоотримала власних надходжень на тисячі гривень. Крім того, втрачено додаткові надходження за надані послуги у зв’язку з вибуттям громадян.
Також, ревізори встановили: за рахунок коштів районного бюджету територіальним центром покриті витрати на оплату комунальних послуг сторонньої юрособи на загальну суму понад 5 тис. грн. Зокрема, згідно з договором оренди майна спільної власності від 1 січня 2008 року №15, укладеного із Золотобалківською сільрадою, територіальний центр орендує 600 квадратних метрів для функціонування стаціонарного відділення місцевої амбулаторії, хоча загальна площа орендованого приміщення становить 831 кв.м. При цьому тепло- та енергопостачання відбувалося за рахунок коштів геріатричної установи. Рахунки на оплату витрат на енергоносії стаціонару Золотобалківської амбулаторії Центр не виставляв, а дебіторська заборгованість не значилася.
Матеріали ревізії передано правоохоронним органам.
Юлія Манєгіна, контролер-ревізор контрольно-ревізійного відділу в Нововоронцовському районі, прес-служба КРУ в Херсонській області

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 0 гостей