«Розв'язані руки» нотаріуса

Місце, де користувачі можуть обговорювати теми, які не відносяться до основних тематичних напрямків форуму. Тут можна писати про все, що не стосується прямо визначених тем. Розділ дозволяє користувачам спілкуватися між собою на різні теми та відчути себе частинкою активної спільноти
Аватар користувача
Юлия Бенцлер
Мовчазний
Повідомлень: 3
З нами з: 27 листопада 2009, 18:26

«Розв'язані руки» нотаріуса

Повідомлення Юлия Бенцлер »

«Розв'язані руки» нотаріуса – ще не привід звільняти житло


Відповідно до зміни Мінюсту до Інструкції «Про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України», відтепер виконавчий напис нотаріуса на іпотечному договорі, є достатнім для підтвердження права банку відібрати у вас житло за борги без судового розгляду, навіть якщо термін договору не закінчився.

У даному випадку банку необхідно лише надати документи, що підтверджують безперечність вимог, а саме: виписку про прострочення платежів, або копію вимоги (претензії) про сплату заборгованості. Також, кредитор (банк) має право включити в суму, що стягуються, за виконавчим написом нотаріуса, заборгованість з урахуванням індексу інфляції та 3% річних за прострочення грошового зобов'язання (ст. 625 ЦК).

Термін проведення процедури вилучення квартири банком (його виконавчими службами) складе від кількох днів до двох тижнів.

Як захистити себе в такому випадку?

Пам'ятайте, що «узгодження» договору іпотеки нотаріусом, може бути здійснено не раніше, ніж через 30 днів з моменту отримання вами (боржником) письмової вимоги від банку про усунення порушень основного договору. Якщо такої вимоги ви не отримували, звертайтеся до суду.

Стримуючим фактором для вилучення квартири за виконавчим написом нотаріуса, є проживання малолітніх дітей разом з батьками в іпотечному житлі. Відповідно до сімейного кодексу, місце проживання дитини визначається місцем проживання її батьків. Тому рішення про виселення може бути здійснено тільки при наявності судового рішення.

Крім того, Законом України «Про внесення змін до деяких законів України з метою подолання негативних наслідків фінансової кризи» введено мораторій на примусове виселення іпотекодавців з житлового приміщення, яке являється єдиним місцем його проживання, у разі якщо максимальна затримка платежів по кредиту складає 2 місяці, і документально врегульовано питання про реструктуризацію.

Всеукраїнська громадська організація захисту прав споживачів фінансових послуг
www.vgo.com.ua
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Інше, OFFтоп, флуд”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 0 гостей