Від зерна до хліба

Региональные новости Херсонской области. При перепечатке из других источников обязательно наличие (гипер)ссылки на оригинал статьи
Ответить
Прес-служба КРУ
VIP пользователь
VIP пользователь
Сообщения: 667
Зарегистрирован: 17 окт 2007, 10:28

Від зерна до хліба

Сообщение Прес-служба КРУ » 10 июн 2010, 10:45

На обліку – кошти

«ХЛІБНІ» ПРОБЛЕМИ

Ревізори КРУ обревізували хлібну базу № 75, яка є дочірнім підприємством Державної акціонерної компанії «Хліб України» за період з січня 2009 по квітень 2010 років.
Після перевірки державного майна та коштів на суму понад 18 млн.грн. виявлено фінансові порушення в оплаті праці, невідображення в обліку заборгованості за надання в тимчасове користування зернонавантажувача. По бухгалтерському обліку існує чимала заборгованість по авансуванню аграріїв впродовж 90-их років. При цьому списати бюджетну позику надану державою, дане підприємство не має законних підстав.
Ревізія 2009 року показала: щоб погасити борги перед казною та кредиторами, Хлібна база № 75 без проведення оцінки майна та згоди з ДАК «Хліб України», відчужила державного майна приватним власникам на суму понад 104 тис.грн. Невже причеп, електродвигуни, сепаратори та конвеєрна стрічка не потрібні для виробництва? Інвентаризація виявила розукомплектовані трактор Т-40 та стаціонарні стрічкові конвеєри. Ревізори зафіксували й відсутність деяких деталей, вузлів та агрегатів та тисячі гривень. Прикро, що завантаженість бази торік була меншою за один відсоток з наявних виробничих потужностей. Чому ж управлінський персонал не забезпечив завантаження виробництва, не вжив заходів по недопущенню наявних заборгованостей та допустив інші порушення при веденні бухгалтерського обліку? Втрачено понад 900 тис. грн., які й досі залишилися за банкрутами, котрі неспроможні повернути гроші, надані для сівби.
Отже, зафіксовано неналежний контроль за станом збереження майна дочірнього підприємства ДАК «Хліб України», часткова завантаженість виробничих потужностей, низький рівень ведення претензійно-позовної роботи. Роками «висять» борги перед державною казною за позики, видані сільгоспвиробникам на придбання палива, мінеральних добрив, насіння зернових культур для весняної сівби та запасних частин у 1995-1997 роках.
Матеріали ревізії передано правоохоронним органам.

Ольга Шишова, в.о.начальника контрольно-
ревізійного відділу у Великоолександріівському районі

Ответить

Вернуться в «Херсонская область»

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 2 гостя