Від зерна до хліба

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

Від зерна до хліба

Повідомлення Прес-служба КРУ »

На обліку – кошти

«ХЛІБНІ» ПРОБЛЕМИ

Ревізори КРУ обревізували хлібну базу № 75, яка є дочірнім підприємством Державної акціонерної компанії «Хліб України» за період з січня 2009 по квітень 2010 років.
Після перевірки державного майна та коштів на суму понад 18 млн.грн. виявлено фінансові порушення в оплаті праці, невідображення в обліку заборгованості за надання в тимчасове користування зернонавантажувача. По бухгалтерському обліку існує чимала заборгованість по авансуванню аграріїв впродовж 90-их років. При цьому списати бюджетну позику надану державою, дане підприємство не має законних підстав.
Ревізія 2009 року показала: щоб погасити борги перед казною та кредиторами, Хлібна база № 75 без проведення оцінки майна та згоди з ДАК «Хліб України», відчужила державного майна приватним власникам на суму понад 104 тис.грн. Невже причеп, електродвигуни, сепаратори та конвеєрна стрічка не потрібні для виробництва? Інвентаризація виявила розукомплектовані трактор Т-40 та стаціонарні стрічкові конвеєри. Ревізори зафіксували й відсутність деяких деталей, вузлів та агрегатів та тисячі гривень. Прикро, що завантаженість бази торік була меншою за один відсоток з наявних виробничих потужностей. Чому ж управлінський персонал не забезпечив завантаження виробництва, не вжив заходів по недопущенню наявних заборгованостей та допустив інші порушення при веденні бухгалтерського обліку? Втрачено понад 900 тис. грн., які й досі залишилися за банкрутами, котрі неспроможні повернути гроші, надані для сівби.
Отже, зафіксовано неналежний контроль за станом збереження майна дочірнього підприємства ДАК «Хліб України», часткова завантаженість виробничих потужностей, низький рівень ведення претензійно-позовної роботи. Роками «висять» борги перед державною казною за позики, видані сільгоспвиробникам на придбання палива, мінеральних добрив, насіння зернових культур для весняної сівби та запасних частин у 1995-1997 роках.
Матеріали ревізії передано правоохоронним органам.

Ольга Шишова, в.о.начальника контрольно-
ревізійного відділу у Великоолександріівському районі
  • Similar Topics
    Відповіді
    Перегляди
    Останнє повідомлення

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот], Semrush [SEO бот] і 0 гостей