Як заощадити на опаленні?

Регіональні новини Херсонщини. Тут можна дізнатися про останні новини та події, що відбуваються в Херсонській області. У цьому розділі користувачі можуть обговорювати та ділитися своїми думками щодо важливих новин та подій, що відбуваються в області
Прес-служба КРУ
VIP користувач
VIP користувач
Повідомлень: 667
З нами з: 17 жовтня 2007, 10:28

Як заощадити на опаленні?

Повідомлення Прес-служба КРУ »

Теплоенергетика Херсона
«ГАЗОВІ» ДОХОДИ

Аудитори КРУ встановили, що міське комунальне підприємство «N» втратило доходів та здійснило непродуктивних витрат у сумі понад 20 млн грн у 2007 - 2009 роках та І квартал 2010 року.
На початок 2010 року сумарна потужність 40 котелень даного підприємства склала 659,8 Гкал/годину, або близько 40 відсотків теплових виробничих потужностей та джерел муніципального житлово-комунального сектору. До речі, послугами «Херсонтеплоенерго» користується більше 48 тисяч споживачів, які повинні сплачувати за це чималі кошти. При цьому, через невідповідність економічних витрат до існуючих тарифів, підприємство втратило 8,4 млн грн за останній опалювальний сезон.
Розрахунки державних аудиторів вказали на відсутність достатньої кількості обігових коштів, що негативно впливає на фінансовий стан підприємства та якість послуг, що ним надаються. Наслідком цього стало недоотримання чималих прибутків. Заважає передусім неготовність до опалювального періоду внутрішньогосподарських тепломереж, які перебувають на балансі ЖЕКів, та несправностей на них. Через те, що ряд житлових контор не керується рішеннями сесій Херсонської міської ради про своєчасну якісну підготовку внутрішніх тепломереж до опалювального періоду, підприємство втратило надходжень на суму понад 2,4 млн грн.
Більш ніж 9,5 млн грн не надійшло внаслідок несвоєчасного та неповного отримання компенсації по різниці в діючих тарифах, недоодержання доходів з причини невикористання в повному обсязі виробничих потужностей Підприємства для забезпечення гарячим водопостачанням, неготовність теплових комунікацій житлового фонду. Як наслідок, не виконано планові показники по реконструкції та капітальному ремонту котелень, теплопунктів і тепломереж. Звісно, такі невирішені роками проблеми заважають надавати населенню якісні послуги з теплопостачання, що призвело до втрати 3,56 млн грн надходжень.
Несвоєчасні розрахунки МКП «ВУВКГ» м. Херсона за послугу з підкачки води у багатоповерхових житлових будинках лягли тягарем на теплопостачальну організацію. Отже, додатково витрачено на електроенергію 790 тис. грн за рахунок обігових коштів Підприємства.
Крім того, державні і місцеві програми та відповідні заходи з питань енергозбереження повністю не виконувалися через обмеженість фінансових ресурсів на їх впровадження. Зокрема, в цілому заходи по енергозбереженню теплопостачального підприємства профінансовано лише на 23 відсотка від потреби. До речі, у 2009 році бюджетного фінансування таких заходів взагалі не було.
Хоча постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання використання у 2009 році коштів Стабілізаційного фонду, передбачених для реалізації інвестиційних та інноваційних проектів з енергозбереження в житлово-комунальному господарстві» від 16 вересня 2009 року № 1065 Підприємству передбачено фінансування в сумі 5 млн 481,225 тис. грн. (за умов виділення з місцевого бюджету суми 1 млн 644,368 тис. грн.) на впровадження інвестиційного проекту «Заміна газових пальникових пристроїв на газові пальники, що реалізують струменево-нишову технологію спалювання паливного газу». Дане питання розглядалося міською радою, прийнято рішення про виділення коштів, проте бюджетна програма не була відкрита, і, як наслідок і кошти для співфінансування не виділені з муніципальної скарбниці.
Однак ще в грудні 2005 року аналогічний проект успішно впроваджено на комунальному підприємстві «Котельщик» у м. Каховка, що дало змогу щорічно заощадити 971 тис. кубів газу.
Підрахунків показали: після впровадження інвестиційного проекту по заміні застарілих газових пальників на сучасні, підприємство мало можливість зекономити 656,5 тис. кубометрів газу, що знизило б виробничі витрати на 800 тис. грн лише у І кварталі 2010 року
Отже, у 2007-2009 роках не було ані єдиної місцевої програми енергозбереження, модернізації систем теплозабезпечення, ані планів стратегічного розвитку підприємств комунальної теплоенергетики. Така ситуація, як переконливо довели державні аудитори, стримує подальше отримання коштів за бюджетними програмами для реалізації інвестиційних та інноваційних проектів з енергозбереження.
За результатами аудиту міській раді, підприємству рекомендовано вжити заходів щодо усунення виявлених недоліків.
Прес-служба КРУ в Херсонській області
Востаннє редагувалось 12 жовтня 2010, 17:18 користувачем Прес-служба КРУ, всього редагувалось 2 разів.

Повернутись до “Херсонська область”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Common Crawl Foundation [бот] і 0 гостей